Telegram Group Search
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Легалізуємо відкуп від армії: чому економічне бронювання це образа для військових?

Тема економічного бронювання останнім часом активно обговорюється. Так, з одного боку це можливість поповнити наш дефіцитний бюджет, однак з іншого — ця концепція зовсім не враховує думки військових.

👉Детальніше про те, які варіанти економічного бронювання розглядає уряд — дивіться у блозі Дениса Бігуса: https://www.youtube.com/watch?v=8_nSmhQoEmY
Новинки техніки намагалися приховати від митного контролю

🛃 Волинські митники на посту Ягодин в рейсовому автобусі «Щецін - Кривий Ріг», що повертався на батьківщину, виявили незадекларовану продукцію Apple, Samsung та Huawei, орієнтовною вартістю 1,2 млн грн.

Загалом 78 мобільних телефонів, планшетів, смарт-годинників та аксесуарів до них містились у двох пластикових коробках, розміщених у багажному відділенні.

📄 За цим фактом складено протокол про порушення митних правил за ознаками ч. 2 ст. 472 Митного кодексу (недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами).

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🛃 За 9 місяців 2024 року товарообіг України склав $81,9 млрд

📅 Протягом січня-вересня 2024 року в Україну імпортували товарів на суму $51,2 млрд, а експортували – на $30,7 млрд.

При цьому оподаткований імпорт склав $42,5 млрд, що становить 83% загальних обсягів імпортованих товарів.

Податкове навантаження на 1 кг оподаткованого імпорту в січні-вересні 2024 року склало 0,5 дол/кг, що на 8% більше, ніж за аналогічний період 2023 року.

➡️ Країни, з яких найбільше імпортували товарів до України: Китай — $10,3 млрд, Польща — $5 млрд і Німеччина — $3,9 млрд.

⬅️ Експортували з України найбільше до Польщі — на $3,6 млрд, Іспанії — на $2,1 млрд, Німеччини — на $2,1 млрд.

У загальних обсягах ввезених у січні-вересні 2024 року товарів 65% склали такі категорії товарів:

🚗 машини, устаткування та транспорт — $17,7 млрд

при митному оформленні зазначених товарів до бюджету сплачено 125,7 млрд грн, що складає 30% надходжень митних платежів;

продукція хімічної промисловості — $8,8 млрд

при митному оформленні зазначених товарів до бюджету сплачено 65,2 млрд грн, що складає 15% надходжень митних платежів;

⛽️ паливно-енергетичні — $6,8 млрд

при митному оформленні зазначених товарів до бюджету сплачено 111,7 млрд грн, що складає 26% надходжень митних платежів.

До трійки найбільш експортованих з України товарів увійшли:

🧀 продовольчі товари — $17,9 млрд
метали та вироби з них — $3,4 млрд
🚗 машини, устаткування та транспорт — $2,5 млрд

За 9 місяців 2024 року при митному оформленні експорту товарів, на які встановлене вивізне мито, до бюджету сплачено 217,9 млн грн.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
🔹 На Львівщині викрили прикордонника-переправника – йому загрожує до 7 років ув’язнення

🔸
За даними слідства, 29-річний заступник начальника відділення інспекторів прикордонної служби особисто зустрічав автомобілі із певними військовозобов’язаними, скеровував поза чергою та збирав посвідчення зі сфабрикованою групою інвалідності.

🔸
Встановлено, що він наказував підлеглому не проводити належної перевірки, натомість змушував невідкладно вносити відомості до системи «Гарт». При цьому наголошував, що той чи інший транспорт «перебуває на контролі у керівництва».

🔸 Надалі підозрюваний власноруч повертав документи своїм «клієнтам» для оформлення митних формальностей. У такий спосіб йому вдалося переправити до Євросоюзу 26 чоловіків, які підлягають мобілізації під час війни.

🔸 Наразі прикордонник перебуває під вартою. Перевіряється причетність до злочинної схеми інших осіб.
В пункті пропуску «Шегині» Львівські митники виявили брендові сумки на 1,7 млн грн, та парфуми на майже 2 млн грн
В пункті пропуску «Орлівка» виявлено приховані старовинні монети і колекційні марки

В пункті пропуску «Орлівка» виявлено 48 старовинних монет і 5 банкнот різних держав, 106 колекційних марок, що ймовірно мають культурну або історичну цінність. В ході огляду ці речі було виявлено в одній із сумок 61-річного чоловіка та 58-річної жінки, які їхали автобусом Одеса (Україна) - Констанца (Румунія). Найстаріша монета датується 1882 роком.

Наразі предмети вилучено до рішення суду, представниками Одеської митниці складено протокол за ст. 483 МКУ «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю».
За результатами пост-митного контролю до Держбюджету добровільно сплачено 35,6 млн грн

📅 Протягом трьох кварталів 2024 року митницями Держмитслужби ініційовано пост-митний контроль за 2 223 митними деклараціями. У результаті в 1 492 митних деклараціях (67% від загальної кількості) виявлено недостовірні заявлені відомості.

📄 Найбільша кількість виявлених фактів недостовірного декларування встановлена за такими напрямками контролю:
- правильність визначення митної вартості товарів – 51,6%
- правильність класифікації товарів згідно з УКТЗЕД – у 22%
- правильність справляння митних платежів, контроль правильності обчислення, своєчасність та повнота їх сплати – 17,1%
- правильність визначення країни походження товарів – 6,2%
- за іншими напрямами контролю – 3,1%.

🔎 За результатами проведеного пост-митного контролю декларантами з початку року добровільно сплачено до державного бюджету 35,6 млн грн митних платежів.

Детальніше - https://is.gd/f3gfT6
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❗️До уваги міжнародних перевізників!

🇵🇱 За інформацією від польської сторони, місцеві фермери анонсували можливу акцію протесту у вигляді блокування руху вантажних транспортних засобів перед пунктом пропуску «Медика - Шегині» з 8 жовтня по 31 грудня 2024 року.

☝️Наразі оформлення транспортних засобів здійснюється у звичайному режимі.

У разі початку страйку та про подальші зміни ситуації інформуватимемо вас додатково.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🛃 Митники виявили факт незаконного експорту майже 600 тонн соняшникової олії за фіктивними документами

💵 Вартість сільгосппродукції, яку переміщували у 10 залізничних вагонах-цистернах через українсько-угорский кордон, становить понад 26 млн грн.

👤 Підприємець з Одеси здійснював експорт соняшникової олії, вагою 597 тонн, на підставі зовнішньоекономічних контрактів, де покупцем продукції фігурувала угорська компанія.

📄 Втім, ретельно перевіривши всі факти щодо дотримання законності під час вивезення вітчизняним експортером сільгосппродукції, митники звернулися з офіційним запитом до іноземних колег, аби підтвердити або спростувати можливе порушення митних правил.

На підставі опрацьованих документів, які надійшли у відповідь, встановлено, що фактичним місцезнаходженням вказаної угорської компанії є чеський муніципалітет. Також опитано так званого керманича угорської фірми та з’ясовано, що він не має відношення до угорської компанії, вказаної в товаросупровідних документах як покупець сільгосппродукції.

📑 Таким чином було встановлено, що подані до митного оформлення зовнішньоекономічні контракти є підробленими, оскільки іноземець не підписував і не вів жодної фінансово-господарської діяльності.

Відтак, за подання митниці підроблених документів, що містять неправдиві дані щодо покупця соняшникової олії, відносно одеського керівника підприємства складено два протоколи про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу.

Справу скерують до суду. Санкція даної статті передбачає штраф від 50 до 100% вартості предметів правопорушення з їх конфіскацією.

☝️Крім того, митниця направила до правоохоронного органу повідомлення про вчинення діяння, що може містити ознаки кримінального правопорушення.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🚫🇵🇱Польські «фермери» анонсували поновлення блокади руху вантажів на українському кордоні.
Дежавю. Рімейк осені минулого року.

Торік це відбувалось на тлі парламентських, а згодом і місцевих виборів у Польщі. Їх лідери у рейтингах йшли, так би мовити, плече в плече, тому будь-яке гаряче питання відразу виносилось «на прапор». Не відставали і аутсайдери політичного процесу.

👉🏻Восени 2023 року акцент ставився на тому, що польський ринок нібито просто завалений українською аграрною продукцією, яка його дестабілізує і погіршує умови роботи місцевих фермерів. Попри те, що ще за декілька місяців до минулої осені ми перейшли у постачаннях саме на транзит польською територією, а де це було можливо організувати з логістичної, економічної та технічної точки зору – переспрямували транзит аграрної продукції через інші дружні країни (насамперед Румунію). Провели декілька раундів консультацій у двосторонньому форматі між профільними відомствами України та Польщі. На рівні Європейського Союзу вже у червні цього року з пролонгацією економічного «безвізу» погодили так званий режим «екстреного гальмування» (поновлення застосування мит і квот у разі різкого порівняно з попередніми періодами зростання експорту конкретної аграрної продукції, чи виникнення у іншій спосіб загрози дестабілізації на ринку як у цілому в об’єднанні, так і у якісь конкретній державі ЄС).

🤷🏻Здавалося, на цій історії з блокуваннями було поставлено остаточну крапку.
Але виявилось – ні.

Той саме «організатор» та ініціатор», для якого створення перепон в українсько-польських взаєминах, схоже, стає новою «професією». Цього року для протестів навіть привід, хоча б штучний, не став вишукувати – «Prace na polu ogarnięte. Można walczyć o swoje. I dobrze! Rolnicy wracają do gry» («Роботи в полі завершено. Можна боротися за своє. І це добре! Фермери знов у грі»).  

Тут треба розуміти, що попри солідний врожай ранніх зернових і дещо менший очікуваний (через погодні умови) – пізніх, ми точно не бачимо головним для нього напрямом внутрішній ринок Польщі – місцеві аграрії можуть бути абсолютно спокійними. Ми не збираємось відмовлятися чи згортати ті суходільні маршрути, які налагодили чи розширили минулого року, щоб підтримати інфраструктуру тих наших друзів, які під час блокування кордону підставили плече, а не ногу.
Суходільний транзит є суттєво менш вигідним, має скромнішу спроможність, вимагає складних логістичних рішень, аніж використання морських поставок. Він розширюватиметься тільки у разі, якщо будуть серйозні перешкоди у постачанні українського зерна на світові ринки та виконанні наших зобов’язань перед партнерами з майже півсотні держав світу, які отримували його морем.
Саме морський коридор більше року є основою нашого зернового експорту. Якщо загальні поставки зернових і зернобобових культур на зовнішні ринки у 2024 році зросли на 55%, то морські їх перевезення – на 74%. За 9 місяців з початку року через морські порти відвантажено 46,3 млн. тонн аграрної продукції.
росія це бачить, і робить все можливе, щоб дискредитувати Україну як надійного постачальника зерна та гаранта світової продовольчої безпеки, і влаштувати «голодні ігри» десяткам країн світу на різних континентах.

👀А далі – суха хронологічна стрічка.
6 жовтня. Удар балістичною ракетою по судну «Paresa» під прапором Сент-Кіттса і Невіса, яке завантажило 6 тис. тонн кукурудзи і мало вийти до Італії. Дивом ніхто з 15 іноземців-членів екіпажу не постраждав.
7 жовтня. Удар балістичною ракетою по судну «Optima» під прапором Палау. Загинув один українець, ще 5 іноземних моряків поранені, отримують медичну допомогу.
8 жовтня. Промовиста заява – польські «фермери знов у грі»…
🛃 За дев’ять місяців 2024 року митниці Держмитслужби виявили порушень митних правил на майже 17 млрд грн

📅 Протягом січня-вересня 2024 року митниці Державної митної служби України виявили 7 259 порушень митних правил на 17 млрд грн. Вартісний показник збільшився майже у 2,5 рази порівняно з аналогічним періодом 2023 року.

🔎 У 2 273 справах про порушення митних правил тимчасово вилучено предмети правопорушень на суму 430 млн гривень. Зокрема:

⚙️ промислових товарів на суму 304 млн грн;

🚗 транспортних засобів на суму понад 68 млн грн;

🧀 продовольчих товарів на суму понад 52 млн грн;

💰 валюти на суму 6 млн грн.

📑 У 2 161 справі про порушення митних правил, у тому числі заведених у попередніх періодах, митницями застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму 58,6 млн грн, з яких стягнуто до Держбюджету 57,9 млн грн.

⚖️ На розгляд до суду митницями передано 3 969 справ про порушення митних правил на суму майже 16,6 млрд грн. За результатами розгляду справ судами, у тому числі заведених у попередні періоди, накладено стягнень (конфіскація товарів та штрафи) на суму 1,9 млрд грн.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/10/11 23:21:11
Back to Top
HTML Embed Code: