Telegram Group Search
Live stream finished (47 minutes)
Новини з МКС

Литовський Мін'юст просить прокурора Міжнародного кримінального суду розслідувати злочини проти людяності, вчинені білоруським керівництвом.

Прокурор МКС Карім Хан повідомив, що 30 вересня Литва звернулася до його офісу відповідно до статті 14 Римського статуту МКС і просить розслідувати злочини, скоєні в Республіці Білорусь, яка не є учасником МКС, стверджуючи, що частина злочинів була скоєна на території Литви.

Уряд Литви заявляє, що існують підстави вважати, що з травня 2020 року президент Лукашенко разом із вищим керівництвом держави розгорнули кампанію проти цивільного населення Білорусі, яка включала протиправне ув’язнення, насильство, вбивства, сексуальне насильство, катування, нелюдське та таке, що принижує гідність, поводження, примусову працю. Злочини вчинялися проти реальних або уявних політичних опонентів. У рамках цієї кампанії режим Лукашенка примусово й протиправно перемістив сотні тисяч жителів Білорусі на територію сусідньої Литви та інших держав. Депортація мала на меті будь-якими засобами позбутися критиків і опонентів, щоб зміцнити авторитарну владу. 

Попри те, що Білорусь не є учасницею МКС, Суд має юрисдикцію, якщо злочин вчиняється на території держави-учасниці: у цьому випадку жертви потрапили на територію Литви та інших держав-учасниць внаслідок видворення чи інших пов’язаних злочинів. 

Відповідно до Римського статуту держава-учасниця може передати Прокурору ситуацію, в якій ймовірно було вчинено один або декілька злочинів, що підпадають під юрисдикцію Суду, шляхом звернення до Прокурора з проханням провести розслідування цієї ситуації для визначення того, чи доцільно висунути обвинувачення одній чи декільком конкретним особам за вчинення таких злочинів.

Передача справи державою-учасницею не призводить до автоматичного відкриття розслідування.

Наразі Карім Хан підтвердив, що його Офіс проведе попередній розгляд запиту та встановить, чи є достатні підстави для початку розслідування.

@vitalii_chemerys

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
KPMG закрила юридичну практику в Австралії

Правда, це сталося ще у червні. Але Австралія -- третій за розміром ринок юридичних послуг світу (28 ярдів) після США (320 ярдів) і ВБ (50 ярдів). Тож новина вже і не новина, але ця не новина звучить масштабно, тож читайте.

Юридичне плече КПМГ в Австралії було геть невелике -- усього близько 30 юристів, 7 із яких -- партнери. Це дуже мало, особливо при тому, що всього вони мають 4000 юристів по світу, а у ЮК, для порівняння, юристів десь між 300-400 (не знайшов точної інфи).

Пан Стюарт Фуллер, global head of legal services KPMG, прокоментував новину для видання law.com так:

"Ми зосередимося на питаннях оподаткування і податкових спорах, тому що тільки тут ми можемо виділитися серед інших провайдерів професійних послуг. Замість того, щоб інвестувати у інші власні юридичні послуги, ми хочемо налагодити співпрацю із іншими юридичними фірмами на ринку".

Саме у цьому і є масштабність новини, як на мене. Бо Велика 4 вже майже 15 років намагається відгризти якусь істотну частку світового юридичного ринку, але юридичні фірми засунули руки у кишені клієнтів настільки глибоко, що четвірці там не особливо вистачає місця. Тож юридична практика є у компаніях четвірки не аж надто самостійною одиницею, а є частиною податкової практики, тобто на найвищому рівні управлінні партнери юридичної практики підпорядковується податковим партнерам.

Щоправда, цей відкат в Австралії не свідчить про те, що це стратегічна мета КПМГ в інших юрисдикціях. Може, це просто експеримент: спробують, як їм вдасться трансформувати юридичні фірми із конкурентів на клієнтів і, якщо економіка запрацює, то інші юрисдикції теж перейматимуть це досвід.

Та швидше за все це просто особливість КПМГ в Австралії: юридичні послуги не летять, офіс не росте, а ринок Австралії дуже конкурентний. Адже Австралія, крім того, що є третім найбільшим ринком світу для юристів, ще і схожа на ВБ: там теж дуже ліберальні правила і неюристи мають право інвестувати у юридичні фірми. А ще саме в Австралії знаходяться найбагатші публічні юридичні фірми світу.

@gadiuk

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Сьогодні у росії не працювали суди, але цього ніхто не помітив. Це не дивує, бо навіщо для управління стадом аж три гілки влади --

Група про-українських хакерів сьогодні поклала електронний суд росії. Судова влада росії "без поняття" про це.

Сьогодні з самого ранку не працювали сайти судів на доменах sudrf.ru, портал судового департаменту при верховному суді та, власне, сайт електронного суду з трохи клікбейтною, як для росії, назвою "Правосудие".

Представниця судового департаменту прокоментувала журналістам Медіазони (вони норм), що все нормально працює і чого ви доїбалися. Але кореспондентка якимось чином вмовила тьотку зайти на сайти та самій переконатися, що нічого не працює. Тьотка переконалася і сказала, що щось колись там потім повідомить.

Далі Медіазона додзвонилися у пресслужбу пітерських судів, але там теж сказали, що "без поняття" і запропонували дзвонити у згадану вище організацію під назвою "Правосуддя". У Правосудді не знімають слухавку.

Якщо сама судова влада не особливо помітила збій, то навряд він глобально на щось вплине. Та все ж, приємно читати коментар анонімного джерела, який журналістам сказав не дослівно таке:

"Це повʼязано із ранковою хакерською атакою на ВГТРК. Наскільки мені відомо, все к хуям знищили, включно із резервними копіями. Проблема дуже серйозна і відновлення займе дуже багато часу".

Раптом вам не було за що випити сьогодні, то ось.

@gadiuk


Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Вчора ДБР та Офіс Генерального прокурора повідомили, що колишній голова Конституційного Суду разом з правоохоронцями, які його переправили за кордон, отримали підозру. 
У скупих на подробиці офіційних повідомленнях йдеться, що правоохоронець створив організовану групу, яка займалася переправленням військовозобов'язаних чоловіків за кордон. Одним з таких чоловіків був колишній голова Конституційного Суду, який у березні 2022 року покинув Україну щоб втекти від кримінальної відповідальності за злочини у сфері правосуддя.

Редакція мертвих юристів не могла не поцікавитися в потужного юриста, гіганта конституційного права, опори правосуддя, кандидата наук з державного управління, нагородженого десятками грамот, подяк та відзнак, автора низки публікацій щодо конституційної реформи з питань удосконалення судової системи, видавця всесвітньо відомого англомовного юридичного журналу і просто нескінченного джерела мемів, як він перетнув державний кордон. Нижче наводимо відповіді – як завжди влучні та гострі як лезо меча Феміди:
— Кожен суверен може утоврювати свої документи. Я вам пред'явив свою правосуб'єктність, ви визнаєте мене, що я перед вами — жива людина-мужчина? Не особа я, я вам забороняю до себе ставитися як до особи. Я знаходжусь територіально на планеті Земля, юридична особа з державною назвою Кабінет Міністрів України зареєстрована в іноземному реєстрі, який належить приватній іноземній компанії, я не давав згоду вважати мене фізичною особою, це порушення моїх конституційних прав.

Отже, як бачимо, конституційне правосуддя багато років було в надійних руках. А тепер і на віденському юридичному небосхилі спалахнула ця надпотужна зоря.

@vitalii_chemerys

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
У рубриці #прес_реліз_за_донат* у нас сьогодні така новина --

MORIS вписалися за Азовця Богдана Кротевича і виграли

MORIS вигризли в апеляції право Богдана «Тавра» Кротевича – підполковника, начальника штабу бригади “Азов” -- на звернення до правоохоронних органів із заявою про відкриття кримінального провадження щодо недбалого ставлення з боку високопосадовців ЗСУ стосовно збройних формувань України під час оборони Маріуполя. 

Якась уповноважена особа Державного бюро розслідувань відмовила Богдану у внесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР й Шевченківський районний суд м. Києва став на сторону ДБР.

Адвокатка, партнерка кримінальної практики MORIS та ще й людина з офіцерським званням, що розуміється на військовій справі -- Тетяна Гончарюк -- каже, що Київський апеляційний суд був об’єктивним та ухвалив законне і справедливе судове рішення. Тож, в Єдиному реєстрі досудових розслідувань мають з’явитися відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 425 Кримінального кодексу України, на підставі заяви Богдана.

MORIS та Богдан не чекають швидкого і легкого вирішення справи щодо можливого недбалого ставлення до військової служби з боку високопосадовців, які не організували належним чином оборону українських кордонів, що і спричинило тяжкі наслідки у формі людських втрат, втрат територій України, втрат військової техніки на сході України, зокрема, але не виключно по Маріупольському напрямку. 

Але кажуть, що готові йти разом до ухвалення кінцевого рішення аби захистити тих, хто захищає Україну.

**
#прес_реліз_за_донат це щось типу реклами, але не зовсім. Ми публікуємо новини від наших читачів за гроші, які вони спрямовують фонду "Хід Юристів". Якщо хочете і собі таке, ходіть сюди по деталі.

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Дивують судді, які бачать, що тесть схожий на Гречківського, і всі одно одружуються. Чи вони розраховують на те, що громадянське суспільство не помітить?

Як «скромний» суддя пояснює мільйонні статки: мама і теща біжать на допомогу

@gadiuk

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Захоплива цивілістика із Верховним суддею Ігорем Дашутіним.

А ви зможете розгадати цей юридично правовий казус👇?

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
І ще одне питання для тих, хто хоче отримати зарах автоматом: скільки місяців має бути у році, аби суддя Ігор Дашутін виплатив привабливий кредит у 2 млн платежами по 30 000 грн за 2 роки?
Anonymous Quiz
3%
12
3%
24
6%
33
88%
33,3(3)
"Мої юристи зростають разом з компанією... Мої юристи мають прозорі перспективи карʼєрного зростання... Мої юристи втілюють в реальність свої мрії..." --

Звідки взялася і чим займається фірма Приходько та партнери

Приходько та партнери стабільно публікують тони вакансій у нашій Службі розшуку юристів. Багато для кого із нас це єдине, чим вони відомі.

Я поговорив із СЕО фірми Анатолієм Перепельченко про фірму і дізнався, що на борту 52 його фултайм юристів. Що вони там роблять, на чому заробляють і які тренди, на думку Анатолія, задають ринку, дізнатися не те щоб вдалося, але я спробував --

https://www.deadlawyers.org/pryhodko-ta-partnery-68-lyudej-52-iz-nyh-yurysty/

@gadiuk

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Навіщо він поперся у "Локомотив", не ясно, але, по перше, історія вийшла інтересна, а по друге, привітайте автора з дебютом у нас --

Грандіозна поразка ФІФА у ECJ: правила щодо трансферу гравців порушують право ЄС

Французький футболіст Лассана Діарра у 2013 підписав контракт з московським “Локомотивом”. Договір мав діяти до 2017, але в серпні 2014 року він односторонньо розірвав контракт через невиплату зарплати.

Поки Палата з вирішення спорів Футбольного трибуналу розглядала його спір з "Локомотивом" щодо розірвання контракту, Діарра шукав новий клуб.

18 травня 2015 Палата частково задовольнила вимоги "Локомотива" і зобов’язала футболіста виплатити 10,5 мільйона євро. Це рішення підтвердив Спортивний арбітраж 27 травня 2016.

Він найняв Dupont-Hissel – бельгійську юридичну фірму, яка займається спортивним правом – і пішов судитися проти ФІФА.

У 2015 Діарра подав позов проти ФІФА та Бельгійського футбольного союзу до Комерційного суду Ено в Шарлеруа, вимагаючи компенсацію завданої шкоди у 6 мільйонів євро.

У позові Діарра стверджував, що правила ФІФА про статус і трансфер гравців порушують право ЄС на вільне пересування працівників та суперечать принципам вільної конкуренції: нові клуби не підписують контрактів із гравцями, які мають суперечки з попередніми клубами, оскільки ризикують стати відповідальними за виплату компенсації. Свою вимогу про виплату йому компенсації у сумі 6 мільйонів євро він аргументував тим, що через ситуацію з «Локомотивом» він не міг грати більшу частину сезону 2014-2015. 

ФІФА та Бельгійський футбольний союз пояснювали чинні правила необхідністю підтримання стабільності контрактних відносин і чесності змагань. На їхню думку, цей дисциплінарний захід спрямований на запобігання постійним порушенням контрактів, що могли б призвести до хаосу у трансферах та до порушення спортивної цілісності.

Перша інстанція стала на бік Діарра, але зобов'язала ФІФА та Бельгійський футбольний союз виплатити усього 60 001 євро.

ФІФА та Бельгійський футбольний подали апеляцію. І от вже апеляційний суд міста Монс звернувся до Європейського суду справедливості за роз’ясненням щодо цього спору.

Європейський суд справедливості мав дати висновок про те, чи відповідають правила ФІФА праву ЄС, зокрема статтям 45 та 101 Договору про функціонування Європейського Союзу. Основне питання звучало так: чи є правила ФІФА щодо трансферів футболістів і солідарної відповідальності нових клубів за компенсацію попереднім клубам обґрунтованими з точки зору прав на вільний рух працівників та конкуренції.

Висновок суду такий: правила ФІФА обмежують свободу пересування гравців. Зокрема, створюють бар'єри для трудової мобільності в межах ЄС. Суд також наголосив, що обмеження є непропорційними до цілей, яких вони прагнуть досягти, адже існують інші способи забезпечити контрактну стабільність та чесну конкуренцію.

Альфонсо Ламадрід (Alfonso Lamadrid), партнер практики конкуренції юридичної фірми Garrigues для Financial Times прокоментував, що рішення дуже змінить футбольний трансферний ринок, і назвав його логічним наслідком того, що у ФІФА відсутнє нормальне управління.

Футбольна профспілка, очевидно, підтримала рішення. Вони написали в Х, що нарешті суд скасував ключове обмеження на футбольному ринку праці. 

Саймон Ліф (Simon Leaf), керівник практики спортивного права Mishcon de Reya сказав, що це рішення є ще однією грандіозною поразкою ФІФА та створить значну невизначеність на трансферному ринку.

Остаточне рішення у справі Діарра має прийняти бельгійський апеляційний суд, який і звернувся за розʼясненням. Проте, на основі рішення Європейського суду справедливості вже можна передбачити його результат.


✍️ Марко Головач
юрист Василь Кісіль і Партнери

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Верховний суддя Ігор Дашутін звернувся до НАЗК із заявою про ініціювання проведення повної перевірки своєї декларації.

Каже, що інформація у сюжеті Бігуса є недостовірною, а натяки про його недоброчесність не мають жодних підстав.

Про це написав Верховний Суд на ФБ.

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
In Memoriam: О.В. Дзера 

В англійській юридичній літературі класичні твори відомі у першу чергу за автором: “Chitty on Contracts”, “McGregor on Damages”, “Dicey on Conflicts of Law”, — праці відомі кожному студенту і практику. 

В України є свої Титани, на плечах яких стоїть не одне покоління правників. «Дзера про Правочини» — така обкладинка говорила б сама за себе, адже він (як і Кузнєцова чи Спасибо-Фатєєва) для багатьох є синонімом цивілістики.

Був. Адже вчора Олександра Васильовича не стало. Немає сумніву, що памʼять про нього буде вічною — у тисячах учнів, сотнях аспірантів, докторантів та тисячах і тисячах тих, хто відкривав його праці.

Його світлий розум поєднувався з відмінним почуттям гумору. «Самий крупний спеціаліст в цивільному праві» — так жартома називав себе, натякаючи на не саму тендітну статуру. 

Спіть спокійно, Професоре. Ми будемо вас памʼятати.

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Будьте ефективними на роботі! Ні-ні, це занадто ефективно --

Американський офіс EY звільнив кілька десятків гребців за ніколи не повірите що

Внутрішнє розслідування встановило, що кілька десятків гребців одночасно дивилися два навчальних онлайн курси. Для подальшої історії важливо, які саме це були курси:

-- “How strong is your digital brand in the marketplace?” та
-- “Conversing with AI, one prompt at a time”.

Гребців звільнили із формулюванням "порушення високих етичних стандартів компанії". На думку компанії, навіть працівник EY не настільки мультизадачні, аби одночасно вчити два важливі предмети.

У працівників EY на це етичне питання дещо інші погляди і вони ними радо поділилися для Financial Times. Ось кілька аргументів:

-- Фірма ж заохочує мультизадачність, навіщо інакше ми працюємо на трьох моніторах?
-- Партнер із сусіднього кабінету інколи має два дзвінки в один і той самий час; він вмикає камери у міру того, на який дзвінок переключається. Це теж неетично, виходить?

У коментарях до матеріалу добрі люди звертають увагу на уйобіщність обох курсів, судячи суто із назв, та й узагалі, не стримують себе у прояві любові до фірми.

@gadiuk

А ви на скількох клієнтських дзвінках можете бути одночасно?

(Картун може і не дуже смішний, зате із Нью Йоркера).

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Місто Симферополь, Російська Федерація, Республіка Крим.

Іменем України!

https://reyestr.court.gov.ua/Review/122205701

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
⚡️(Блискавка)

Сьогодні у відставку подав Генеральний прокурор Андрій Костін. Для когось це стало несподіванкою, а для когось відкрило двері соціального ліфта, змусило кинути торби з АТБ та застрибнути у нього. А кореспонденту Мертвих юристів пощастило раніше за канал ПодМантией отримати ексклюзивну можливість поспілкуватися із цим єдиним достойним кандидатом. Наш співрозмовник замість підступних підкилимних переговорів вчинив як справжній лицар права – він надіслав на юридичну адресу офісу Президента письмове звернення про призначення його Генеральним прокурором. І Президент не мав жодних правових підстав не задовольнити це належним чином оформлене клопотання. 

Новий Генеральний прокурор просив залишитися анонімним, допоки не буде офіційного оприлюднення указу Президента, і ми із вдячністю виконуємо його прохання – 

Ексклюзивне інтервʼю із новим Генеральним прокурором України 

Отже, Ростиславе, вітаємо вас із призначенням і дякуємо за те, що знайшли час поміж написанням постів у ваш телеграм-канал, аби відповісти на наші питання. Ви вже обрали, у яку країну хочете поїхати послом, після відставки з поста Генерального прокурора? Ми із партнером думаємо, про Еритрею. Це симпатична молода держава, у якій право знаходиться на тому ж рівні розвитку, що і моє уявлення про нього.

Які ваші головні цілі на посаді Генерального прокурора, крім посадити Шабуніна? Посадити Шабуніна це стратегічна мета. Моїми тактичними задачами я вбачаю подолання корупції у МСЕК та протистояння впливовому вінницькому клану Власюків.

Що ви плануєте зробити з прокурорами, які мають недоброчесну інвалідність? Немає недоброчесної інвалідності. Всім відомо, що навʼязування слова “доброчесність” в Україні це зовнішнє управління. Якщо особа отримала інвалідність, і ця особа не активіст, значить вона має цю інвалідність право. Все.

А ви маєте інвалідність? Так, але погашену.

До сьогоднішнього призначення ви зробили приголомшливу карʼєру як практикуючий адвокат. Розкажіть нашим читачам, чи ви можете похвалитися якимись іще професійними здобутками, крім ведення телеграм-каналу “Ростислав Кравець”? Так, звичайно. Я веду ще кілька анонімних каналів і керую пабліком у Truth Social.

Продовжіть речення: “Завтра середа, а ісков…”. Я не продовжую брудні інсинуації Шабуніна.

Чи за вашою інформацією хтось, крім Шабуніна, був замішаний у створенні вірусу COVID-19? Я підозрюю міжнародних експертів і глобальних розробників чіпів, включно із Тайванем.

Нещодавно у мережі Truth Social поширилася новина про те, що мережі 5G посилили сигнал COVID-19. Чи ви за такої загрози продовжите користуватися мобільним звʼязком? Ні, це брудні інсинуації Шабуніна. Всім відомо, що мережі 5G розповсюджують сигнал зі швидкістю 20 Гбіт на секунду, тоді як вірус COVID-19 зберігає свої шкідливі властивості при швидкості розповсюдження не більше 3 Гбіт на секунду, якщо тільки це не активісти. Почитайте дослідження QAnon, вони розклали все по поличках і я підписуюсь під кожним словом.

Ви започаткували традицію писати Верховний Суд (без України). Чи ви працюєте над чимось подібним ви зараз та могли б поділитися вашими творчими планами? Зараз я займаюся адвокацією того, щоб в абревіатурі ВАКС літера к була маленькою. Плануємо із партнером записати альбом про зовнішнє управління і випустити серію спеціалізованих комплектів капелюхів із шарфами для адвокатів.

Масони чи Більдерберзький клуб? НААУ.

Ростиславе, яким чином ви вибудуєте комунікацію з судовою владою та як ви оцінюєте роботу ваших попередників? Волки в лесу, а мусора везде. Закон — тайга, прокурор — медведь.

Що ж, дякуємо за це щире, відверте та потужне інтервʼю. Ми зичимо вам правової наснаги, юридичної визначеності та безмежного внутрішнього управління. Маємо надію, що ви навіть у статусі Генерального прокурора продовжите інформувати простих українців рілсами про державні й релігійні свята, та актуальні теорії змови в інтернеті.

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Нам вдалося роздобути чорновик першого наказу нового Генерального прокурора, над яким, як подейкують наші джерела, людина пропрацювала усю ніч.

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
Якщо розглядати події Юрпрактики не як конференції, а як фотосесії, то вони доволі якісні та корисні.

(Цей неймовірний жарт народився у чяті, а сюди переповз виключно завдяки збігу двох нестримних сил: свободи слова і демократичного голосування дизлайками).

А ще цієї суботи кіноклуб!

Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
2024/11/28 10:14:49
Back to Top
HTML Embed Code: