Telegram Group Search
Forwarded from Zelenskiy / Official
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Дрони – технологічна основа сучасної війни. Українці мають бути в цій сфері лідером. І так багато в чому вже є.

Сьогодні була зустріч із командирами підрозділів безпілотних систем. Вони із найкращих, і досвід усіх наших найкращих буде масштабуватися. Це люди, які пишуть нову доктрину технологічного захисту для України.

Рішення ухвалені, дрони виробляємо й постачаємо, і значення дронів має стати таким, щоб усе більше й більше унеможливлювати російські штурми. Українська держава не жалітиме ресурси на це, бо це збереження життів наших людей.
росія має заплатити за руйнування в Україні.

Обговорили механізми конфіскації заморожених російських активів під час наради з Віцепрем’єр-міністеркою Ольгою Стефанішиною, Міністром фінансів Сергієм Марченком, головою НБУ Андрієм Пишним, заступницею керівника Офісу Президента Іриною Мудрою, дипломатами.

Іноземні партнери вже почали передавати Україні кошти, забезпечені доходами від заморожених російських активів. У межах ініціативи G7 наша держава отримає 50 млрд доларів. Перші кошти надійшли до державного бюджету в грудні.

Водночас ми наполягаємо на тому, що всі суверенні російські активи, заморожені на Заході, мають бути конфісковані й передані на користь України. Заслухав результати виконаної роботи. Обговорили план взаємодії з партнерами на поточний рік. Поставив відповідні завдання міністерствам.

Наша мета — примусити росію компенсувати всю завдану Україні шкоду. Послідовно працюємо в цьому напрямку.
Forwarded from Zelenskiy / Official
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Сьогодні в Україні новий очільник Військового комітету НАТО. Його перша поїздка саме в нашу державу і саме для того, щоб підтримати українців. Ми це цінуємо.

Ми обговорили сьогодні підготовку до «Рамштайну» та потреби нашої оборони – нашої спільної оборони. Зараз ми знаємо – наша розвідка нам доповідає, – що росіяни створюють нові дивізії, нові військові виробництва розвивають. Очевидно, буде й надалі розширюватись їхня співпраця з Північною Кореєю. На жаль, сучасні технології війни Москва розповсюджує ще в той регіон, зокрема дронові технології.

І це означає просту річ: Путін готується зовсім не до перемовин, не до настання миру, а до продовження війни, і не тільки проти нас, проти України. Вони зараз збільшують свою армію ще на більш ніж 100 тисяч солдатів. Усі партнери повинні про це знати і повинні це бачити. Відповідну інформацію ми готові передавати, і по лінії розвідок уже відбувається відповідна комунікація.

Ми повинні разом бачити, які є загрози і які є наші інструменти протидії. Потрібне чітке розуміння: тут, у Європі, кожній країні доведеться зміцнювати оборону, і ціль у 5 % ВВП на оборону не зникне з порядку денного.
Forwarded from Zelenskiy / Official
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Сьогодні – важлива подія для нашого регіону, загалом для Європи. Держави Балтії, добрі друзі України, від’єднались від російської енергомережі. Їхні енергосистеми відтепер повністю синхронізовані з європейською континентальною системою. Україна це вже зробила у 22-му році, і зараз Балтійські держави теж позбулися залежності.

Москва більше не зможе використовувати енергію як зброю проти Балтійських держав. І також це означає, що Європа стала ще більш цілісною. Саме такого курсу ми всі в Європі маємо дотримуватись і надалі – всі на континенті. Це стосується, зокрема, країн Центральної Європи – тих, які досі мають договори з Росією. Треба більше працювати з Америкою – LNG газ, нафта. Треба більше працювати з нашими партнерами в сусідніх країнах із Євросоюзом в цьому регіоні, щоб імпортувати необхідну енергію. Кавказ, Близький Схід, Північна Африка.

Чим менше буде залежностей європейців від Росії, тим скоріше вдасться гарантувати надійну безпеку усім в Європі. Я вітаю наших друзів – Литву, Латвію, Естонію із сьогоднішнім досягненням. Важливо, що Польща допомагає, і це знову й знову доводить: співпраця між нами всіма – це незалежність кожного з нас.
📁 Україна та Європейський інвестиційний банк уклали угоди, що передбачають фінансування відновлення енергетики та критичної інфраструктури. Підписання відбулося під час нашої зустрічі з Президенткою ЄІБ Надією Кальвіно.

➡️ Зокрема, 16,5 млн євро ЄІБ виділяє на відновлення критичної інфраструктури та впровадження енергоефективності.
➡️ Друга угода відкриває шлях для отримання 100 млн євро на відновлення об’єктів водо- , теплопостачання та водовідведення, а також на модернізацію основних соціальних послуг у сферах освіти, охорони здоров’я та житловому секторі. Вдячні Банку за допомогу у відбудові інфраструктури, що зазнала пошкоджень внаслідок російської агресії.

Окремо під час зустрічі з пані Кальвіно обговорили фінансування у межах нашої двосторонньої співпраці. Загалом портфель проєктів ЄІБ в Україні є одним із найбільших і складається з 25 проєктів на суму 4,95 млрд євро. Це проєкти у сфері транспорту, соціальної інфраструктури та енергетики.

Відзначив й інші нагальні пріоритети нашої співпраці, які потребують подальших інвестицій, зокрема, пункти переходу та дорожня інфраструктура, підтримка малого та середнього бізнесу, муніципалітетів та стабільність енергетичного сектору.

Торкнулися також економічних питань. Розповів про ключові бюджетні видатки на цей рік і наголосив на важливості підтримки малого й середнього бізнесу. Цінуємо допомогу в цьому напрямку.

Від початку повномасштабної війни ЄІБ мобілізував на підтримку України понад 2 млрд євро. Дякуємо за вагомий внесок у посилення стійкості та розбудову нашої держави.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇵🇱 Змістовна розмова з Прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском.

Обговорили співпрацю між нашими державами у важливих сферах, зокрема в оборонній галузі та пришвидшенні логістики. Подякував Польщі за 46-й пакет військової допомоги.

Також приділили увагу питанню прикордонної інфраструктури. Модернізація пунктів пропуску на спільному кордоні відбувалася, у тому числі, за підтримки USAID. Ми домовилися з Дональдом Туском сприяти подальшому розвитку прикордонної інфраструктури, зокрема із залученням Європейського інвестиційного банку.

У період головування Польщі в Раді Європейського Союзу розраховуємо здійснити вагомий прогрес у зближенні України з ЄС.
Подякував Польщі за непохитну підтримку України в час повномасштабної війни з росією.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Zelenskiy / Official
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Сьогодні була нарада за участі Премʼєр-міністра Шмигаля, першої віцепремʼєра Свириденко та міністра охорони здоровʼя Ляшка щодо цін на ліки. Ціни абсолютно неадекватні. Аптечні мережі та виробники повинні дати більш комфортні умови нашим людям. Ми готуємо засідання РНБО щодо цього і дуже конкретні пропозиції в інтересах наших людей, щоб знизити ціни.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Створюємо єдиний логістичний простір, щоб люди, товари та послуги швидко й без перепон переміщувалися в обидва боки від кордону.

Рухаємося за кількома ключовими напрямами.
📌 «Транспортний безвіз» із ЄС, завдяки якому українським перевізникам більше не потрібні окремі дозволи. Уряд працює над тим, щоб цей інструмент став довгостроковим у наших взаєминах з ЄС. Минулого року автомобільним транспортом Україна експортувала товарів на 14,7 млрд доларів, що на 5% більше, ніж у 2023 році.
📌 Модернізація прикордонної інфраструктури та пунктів пропуску. Маємо чіткі цілі — до 2030 року оновити 29 пунктів пропуску та побудувати 17 нових.
📌 Запуск спільного митного та прикордонного контролю на кордонах з ЄС. Розраховуємо, що цьогоріч запуститься пілотний проєкт на українсько-польському кордоні. Наразі триває узгодження відповідної угоди з Єврокомісією.
📌 Система єЧерга. Вона вже працює на 28-ми пунктах пропуску. Загалом від старту єЧерги зафіксовано майже 1,7 млн перетинів кордону за допомогою цього сервісу.
📌 Український морський коридор. За півтора року його роботи транспортували вже більше 100 млн тонн вантажів до 53-х країн світу. Море знову стало воротами українського експорту. Продовжимо інвестувати в розвиток портової інфраструктури і в Одесі, і на Дунаї.
📌 Підтримка українського експорту. Держава через Експортно-кредитне агентство за три роки підтримала експортерів на суму в 20 млрд грн. Цьогоріч така підтримка вже склала 1,5 млрд грн.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇯🇵 Україна отримає грант від Японії в розмірі 8,8 млрд японський єн, або близько 58 млн доларів.

Сьогодні затвердили відповідний проєкт угоди між нашими урядами.
Це будуть кошти Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) на фінансування проєктів відбудови.

Вдячний японським партнерам за послідовну незмінну підтримку.
Постійно працюємо з союзниками по всьому світу, аби залучити додаткові ресурси на відбудову.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇦🇱 Провели розмову з Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою.

Торкнулися теми оборонної співпраці, зокрема подякував Албанії за підготовку українських військових. Розраховуємо на продовження та розширення цієї програми відповідно до угоди про довгострокове співробітництво та підтримку, що була підписана в січні між Президентом України та головою Уряду Албанії.

Серед іншого, обговорили притягнення росії до відповідальності та посилення санкційного тиску. Координуємо з партнерами зусилля для протидії російському «тіньовому флоту».

Привітав відкриття посольства Албанії в Києві. Це посилить нашу взаємодію на всіх рівнях. Цінуємо підтримку Албанією ініціатив на користь України, а також майбутнього членства нашої держави в ЄС і НАТО.

Дякуємо за всю допомогу, надану після повномасштабного вторгнення росії.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/02/15 07:58:39
Back to Top
HTML Embed Code: