group-telegram.com/LocalHistoryUA/3882
Last Update:
В гурті колядників(ватазі) в кожного своя окрема роль: отаман чи береза несе зірку, міхоноша має біля себе торбу з дарами, скарбник збирає в карнавку гроші. Буває коляда церковна і мандрівна. Перша збирає гроші на церкву, друга – працює за пригощення. Старші чоловіки й жінки зазвичай колядують на церкву, молодь збирає на досвітки з танцями. Найменші випрошують смаколик, виспівуючи коротенькі «дитячі» колядки. Від коляди тут залишалася тільки кінцівка – вимога подарунків: “Коляд-коляд, колядниця, добра з медом паляниця…”.
Кожного члена родини величають окремою колядкою. Господарю співають, що в нього посеред двору – Древо Життя, його господа – найбагатша, а родина – найкраща у світі. Господиню тішать тим, що вона статечна і вірна, в неї найкрасивіша шуба, коштовні прикраси, заморські тканини на сукні й золоті ключі від господарства. Хлопцям оповідають, які вони дужі та спритні, які в них дивовижні коні, чудова зброя, і що наречена в них буде – найгарніша панна. А дівчатам колядують про їхню красу, вінок з павиного пір’я, золотий перстень та інші атрибути щасливого заміжжя.
Про те, звідки походить традиція колядування та про традиції колядування в Україні розповідаємо у матеріалі → https://rizdvo.localhistory.org.ua/kolyada.html
[ Проєкт створено спільно з KredoBank ]
BY Локальна історія
Share with your friend now:
group-telegram.com/LocalHistoryUA/3882