Telegram Group Search
“У 2025 році мінімальні потреби транспортної галузі будуть забезпечені", – Олександр Кава.

В інтерв’ю для Інтерфакс-Україна заступник Міністра фінансів Олександр Кава розповів, що фінансування транспортної галузі у 2025 році спрямоване насамперед на пріоритетні інфраструктурні об’єкти, військову логістику та проєкти, важливі для економічного відновлення. Саме ці напрями фактично охоплюють увесь обсяг виділених коштів.

Олександр Кава наголосив, що у Держбюджеті-2025 головні пріоритети – оборона та соціальні зобов’язання. Інфраструктурні проєкти залишаються у фокусі, але ресурси для них обмежені порівняно з довоєнним періодом.

Повний текст інтерв’ю за посиланням.
💰 У 2024 році Мінфін України залучив 41,7 млрд доларів США зовнішнього фінансування від міжнародних партнерів.

Грантові кошти склали близько 30% від загального обсягу фінансування. Водночас усі позики Україна отримувала на пільгових умовах.

💬 “41,7 млрд доларів США, значний обсяг фінансової допомоги, – результат величезної роботи команд Президента України, Премʼєр-міністра, Уряду, Міністерства фінансів, міжнародних партнерів. У 2024 році це дозволило забезпечити всі пріоритетні соціально-гуманітарні видатки. Пенсії, оплата праці працівників, зокрема, секторів освіти, охорони здоров’я, соціальний захист населення, гуманітарна підтримка. Я вдячний всім партнерам за плідну співпрацю, результатом якої є фінансова стабільність країни”, — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Найбільшими донорами бюджетної підтримки у 2024 році є: Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, Міжнародний Валютний Фонд, Японія, Світовий банк, Канада, Великобританія.

🔗 Деталі: https://surl.li/xzrqmm
💰За оперативними даними (на 16:00 30.12), протягом 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло близько 2,2 трлн грн податків, зборів та обов’язкових платежів.

З них надійшло:
✔️понад 1 трлн грн – від Державної податкової служби;
✔️близько 0,6 трлн гривень – від Державної митної служби.

Також, протягом 2024 року до загального фонду держбюджету надійшло 453,6 млрд грн у вигляді міжнародної допомоги (грантів).

Деталі: http://surl.li/aapidn
🎄Мінфін вітає з прийдешнім Новим роком! 🎉

Дякуємо захисникам і захисницям за можливість зустрічати 2025 рік у вільній та незалежній Україні. Саме завдяки вам українські родини можуть зібратися за святковим столом.

Бажаємо кожному надії, сили духу, витримки і єднання, щоб подолати усі негаразди.

🤝 Усі ми наступного року своєю роботою будемо наближати перемогу – на фронті і в тилу: на підприємствах, у логістиці, волонтерських фондах, сплачуючи податки, переказуючи донати, підтримуючи українських виробників, інвестуючи у військові облігації.

💪 Давайте вірити, що наша спільна робота принесе результати і у 2025 році ми побачимо довгоочікуване повідомлення у новинах і месенджерах: «Україна перемогла!»

🎉 З Новим роком, країно! 🇺🇦
🟢У 2025 році Міністерство фінансів України працюватиме над забезпеченням вчасного фінансування пріоритетних видатків та впровадженням реформ у галузі фінансової політики, що вдосконалять українське законодавство і сприятимуть вступу України до ЄС.

Перш за все, Мінфін забезпечуватиме фінансування безпеки та оборони: кошти спрямують на зарплати військовим, придбання зброї, дронів та інших необхідних для бійців речей.

📌Також у 2025-му Мінфін продовжить співпрацю з міжнародними партнерами для забезпечення нагальних потреб України у фінансуванні.

Про інші пріоритетні напрями роботи Мінфіну у 2025 році дивіться у нашому новому відеоролику: http://surl.li/lskcgh
🌐 У 2024 році Міністерство фінансів України залучило зовнішнє фінансування від одинадцяти партнерів з розвитку у розмірі понад 41 млрд доларів США.

Міжнародна підтримка дозволила в повному обсязі забезпечити видатки соціально-гуманітарного напряму. У той самий час всі внутрішні фінансові ресурси були спрямовані на сектор безпеки й оборони.

🤝 Найбільший обсяг фінансової допомоги надійшов від ЄС, США, МВФ, Японії, Світового банку, Канади, Великобританії.

12,6 млрд доларів США із залучених коштів - гранти. Набільшим донором підтримки на безповоротних умовах є Сполучені Штати Америки.

Загалом від початку повномасштабної війни, міжнародні партнери спрямували до України 115,2 млрд доларів США бюджетної підтримки.

🔗 Детальніше читайте за посиланням: http://surl.li/eupygu
🟢 У 2024 році українці інвестували в ОВДП рекордний обсяг коштів - 639,5 млрд грн.

📌 Це на понад 73 млрд грн більше, ніж за 2023 рік, що свідчить про зростання інтересу українців до ОВДП.

Станом на 30 грудня 2024 року у власності українців перебувають облігації на загальну суму 1,84 трлн грн.

Ці кошти забезпечують Сили оборони всім необхідним і спрямовуються на закупівлю зброї, набоїв, дронів, одягу, харчування, медикаментів.

👌Військові облігації є найбільш привабливим інвестиційним інструментом в Україні. Відсоткова ставка перевищує інфляційні очікування і дає змогу отримати дохід, гарантований державою.

🇺🇦Купівля військових облігацій – це наближення Перемоги України!
У 2024 році до загального фонду держбюджету надійшло майже 2,2 трлн грн, з яких кожна дев’ята гривня від ПДФО та військового збору.

Деталі за посиланням.
Державна підтримка малого бізнесу💰
Мікро-, мале та середнє підприємництво (#ММСП) продовжує отримувати підтримку за Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%»:

за минулий тиждень було надано 433 пільгові кредити на загальну суму 1,5 млрд грн;
за час дії в Україні воєнного стану – 69 321 кредит на 271,9 млрд грн;
усього з моменту старту Програми підписано 104 143 кредитні договори на 361,5 млрд гривень.

Деталі та інфографіки за вебсайті Мінфіну: https://mof.gov.ua/uk/news
☝️ До уваги представників бізнесу!

Перехідний період запровадження нових вимог до форми та змісту розрахункових документів продовжено до 1 березня 2025 року.

До 1️⃣ березня дозволено формування реєстраторами розрахункових операцій, версії яких включено до Державного реєстру РРО та ПРРО, документів за старою формою.

🧾 Водночас, підприємства мають право запровадити нові форми фіскальних чеків до зазначеної дати, але це не є обов’язковим.

📃 Накази, якими запроваджено нові вимоги та продовжено термін перехідного періоду, наразі готуються для офіційного опублікування та набудуть чинності з дня, наступного за днем опублікування в офіційному виданні.

📲 З текстами наказів можна ознайомитися на сайті Мінфіну.

🔗 Деталі: https://surl.li/nngebz
🎒📚 Навчання «офлайн», там, де це можливо, є одним із пріоритетів роботи Уряду в освітній галузі.

🧮Тому у 2025 році Уряд спрямував 1,6 млрд грн на придбання близько 460 шкільних автобусів для максимального залучення дітей до очного навчання, особливо у сільській місцевості.

✔️ Нещодавно Уряд затвердив розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю шкільних автобусів у 2025 році.

💬 «Відтепер засновники закладів освіти мають можливість закупити близько 460 автобусів або оновити парк шкільних автобусів, що були знищені внаслідок військової агресії російської федерації. Це дозволить забезпечити комфортне перевезення близько 30 тисяч дітей до шкіл та у зворотному напрямку. Відтак діти, які проживають далеко від закладів навчання або на деокупованих територіях чи мають особливі освітні потреби, зможуть вчитися очно та отримати рівний доступ до знань», – прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

⬇️ Детальніше: http://surl.li/ojysyr
У 2024 році доходи загального фонду державного бюджету разом із грантами становили майже 2,2 трлн грн, що на 31% перевищує показник 2023 року.

Основними факторами зростання стали збільшення:

надходжень від ПДФО та військового збору у 1,3 раза (+58,1 млрд грн),

акцизного податку у 2 рази (+106,5 млрд грн),

податку на прибуток підприємств у 1,9 раза (+127,3 млрд грн),

ПДВ майже у 1,3 раза (+153,7 млрд грн).

Водночас відшкодування ПДВ також зросло - на 24,8 млрд грн, досягнувши 157,2 млрд грн.

Видатки загального фонду державного бюджету у 2024 році становили майже 3,5 трлн грн, що на 15% більше, ніж у 2023 році.

Усі військові видатки фінансуються за рахунок внутрішніх доходів та запозичень. Усі невійськові видатки держбюджету забезпечуються через підтримку міжнародних партнерів України. Це і соцвиплати, і програми підтримки економіки, і зарплати вчителів та лікарів тощо. Зазначені кошти немає змоги використовувати на фінансування потреб оборони.

Минулого року додаткова потреба у фінансуванні Сил оборони склала майже 500 млрд грн. Для її покриття було реалізовано комплексний підхід, де основний акцент зроблено не на податкових змінах, а на перевиконанні доходів держбюджету у тому числі завдяки детінізації, економії на обслуговуванні та погашенні держборгу, перерозподілі видатків та збільшенні внутрішніх запозичень.

#підсумки2024@MOF_ua
💰 У грудні 2024 року Мінфін залучив від випуску ОВДП 61 млрд грн.

Загалом за 2024 рік надходження до держбюджету від облігацій внутрішньої державної позики склали 640 млрд гривень. Цей обсяг став другим за величиною джерелом фінансування держбюджету після бюджетної підтримки від Європейського Союзу.

📍 Безпека і оборона є головним напрямом для спрямування коштів, що залучені від випуску ОВДП.

👥 Обсяг інвестицій фізичних осіб за рік зріс на 49% з 53 млрд грн на початок року до 79 млрд грн на кінець року. ОВДП в обігу, які у власності юридичних осіб, зросли на 28% з 139 млрд грн до 178 млрд грн.

🔗 Деталі
Мінфін 7 січня розмістив облігації на 6 млрд гривень.
Деталі: https://bit.ly/3oOE112

Купівля військових облігацій сприяє перемозі над російською агресією. Кожна інвестована на облігації гривня підтримує нашу армію та фінансову стабільність країни.

Деталі про військові ОВДП можна знайти на офіційному сайті: https://bonds.gov.ua/
За 2024 рік до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 451 млрд грн, що на 87,6 млрд грн більше (+24,1%) ніж за 2023 рік.

Основними джерелами доходів загального фонду місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансфертів) у 2024 році були:
● 257,5 млрд грн – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО);
● 69,1 млрд грн – єдиний податок;
● 39,3 млрд грн – плата за землю;
● 27,8 млрд грн – акцизний податок;
● 27,1 млрд грн – податок на прибуток підприємств приватного сектору економіки;
● 10,7 млрд грн – податок на нерухоме майно.

За рахунок цих ресурсів органи місцевого самоврядування і надалі мають можливість здійснювати фінансування першочергових потреб на місцевому рівні.

ℹ️Деталі та Інфографіка на вебсайті Мінфіну: https://surl.li/cksffu

#підсумки2024@MOF_ua
‼️Міністерство фінансів вчасно та у повному обсязі профінансувало соцвиплати за 2024 рік.

За соціальними виплатами та пенсіями заборгованості немає.

💰 Так, минулого року із держбюджету на соцвиплати, які забезпечують Мінсоцполітики, було спрямовано 447,9 млрд гривень.

Зокрема:

☑️ 274,7 млрд грн – на фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду;

☑️ 88,0 млрд грн – на соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини;

☑️ 17,0 млрд грн – на підтримку малозабезпечених сімей;

☑️ 39,6 млрд грн – надання пільг і житлових субсидій громадянам;

☑️ 23,4 млрд грн – на соціальний захист дітей та сім’ї;

☑️ 5,2 млрд гривень – на соціальний захист осіб з інвалідністю.

Детально: http://surl.li/awfmeg

#підсумки2024@MOF_ua
🇺🇦🇪🇺 3 млрд євро надійшло до держбюджету від Європейського Союзу.

Вперше ЄС спрямував кошти Україні, які будуть забезпечені доходами від заморожених активів рф у межах ініціативи країн G7 ERA.

Нагадаємо, що ERA передбачає спрямування Україні 50 млрд доларів США, які будуть забезпечені майбутніми доходами від заморожених активів росії. Внесок ЄС складає 18,1 млрд євро (20 млрд доларів США).

Кошти дозволять профінансувати пріоритетні видатки держбюджету соціального та військового напряму, підтримати макроекономічну стабільність, відновити критично важливу інфраструктуру.

Детально: http://surl.li/qgawqo
Державна підтримка малого бізнесу💰
Мікро-, мале та середнє підприємництво (#ММСП) продовжує отримувати підтримку за Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%»:

з початку 2025 року за Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали 516 пільгових кредитів на загальну суму 2 млрд грн, з яких за минулий тиждень – 83 кредити на понад 0,5 млрд грн;
за час дії в Україні воєнного стану – 69 404 пільгові кредити на 272,4 млрд грн;
усього з моменту старту Програми підписано 104 226 кредитних договорів на 362 млрд гривень.

Деталі та інфографіки: http://surl.li/qfefzv
Ефективне управління банками державного сектору відіграє важливу роль у забезпеченні фінансової стабільності України в умовах війни.

За січень-листопад 2024 року банки державного сектору отримали 107,7 млрд грн прибутку до оподаткування. Це на 12,6 млрд грн більше за аналогічний період 2023 року.

🔸У січні-листопаді 2024 року до державного бюджету від банків державного сектору надійшло 81,6 млрд грн податків зборів і платежів, що на 51,2 млрд грн більше, ніж за 11 місяців 2023 р.

Попри значні економічні потрясіння через російську збройну агресію продовжує знижуватись рівень непрацюючих кредитів (#NPL) банків державного сектору. Це свідчить про професійне управління активами банків і, загалом, про успішне провадження фінансової політики.

Так, за перші 11 місяців 2024 року рівень частки непрацюючих кредитів банків державного сектору вдалося знизити на 5%: з 51,0% – до 46,0%.

#підсумки2024@MOF_ua
Уряд затвердив порядок надання додаткової дотації з державного бюджету громадам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією російської федерації.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» передбачено кошти на додаткову дотацію місцевим бюджетам в обсязі 36,5 млрд грн, яка вже частково розподілена між місцевими бюджетами для вирівнювання диспропорцій у місцевих бюджетах в обсязі 11,2 млрд грн.

Відповідно до прийнятого акту органи місцевого самоврядування зможуть отримати додаткове фінансування для ефективного здійснення своїх повноважень, а також забезпечення першочергових потреб на місцевому рівні.
2025/02/03 04:50:37
Back to Top
HTML Embed Code: