Telegram Group Search
Швидкий дайджест кіноновин (9 липня).

📹 Акторки Джессіка Честейн («Пам’ять любові») та Джеймі Лі Кертіс («Все завжди і водночас») відреагували на атаку росіян по «Охматдиту». Честейн закликала донатити, а Кертіс присоромила путіна.

📹 Українець Віктор Шевченко («Поки тут тихо») став учасником CineLink Producers’ Lab 2024 від кінофестивалю у Сараєво. Подія збирає продюсерів з 2-5 річним досвідом та сприяє їх зростанню.

📹 Віллем Дефо («Бідолашні створіння») стане художнім керівником театрального бієнале у Венеції на 2025-2026 роки.

📹 «Дісней» хоче зняти сиквел «Диявол носить Прада». Меріл Стріп планує повернутися до ролі Міранди Прістлі.

📹 Вийшов перший великий трейлер «Гладіатора 2». Обіцяє дивний CGI та битви за участі Пола Мескаля («Всі ми незнайомці») та Педро Паскаля («Мандалорець»).

📹 Опублікували перший тизер F1 – кіно про перегони «Формула-1» з Бредом Піттом («Швидкісний поїзд») за кермом від Джозефа Косинські («Топ Ґан: Меверік»).

📹 Воскресили майже дитячу казку Террі Ґілліама «Бандити в часі» (1981) – тепер у вигляді серіалу і з гумором Тайки Вайтіті («Наступний гол – переможний») та Джемейна Клемента («Ріо»), які сидять у продюсерських кріслах. Перший трейлер ось.

📹 Девід Лінч готує новий музичний альбом. Уже зрежисував перший кліп.

📹 Кінофестиваль у Торонто оголосив перші тайтли. Серед них – «Едем» Рона Говарда («Ігри розуму») з Аною де Армас («Білявка»), Сідні Свіні («Ейфорія») та Джудом Лоу («Фантастичні звірі: Таємниці Дамблдора»).
Швидкий дайджест кіноновин (10 липня)

📹 77-й кінофестиваль у Локарно оголосив програму. У секції «Тиждень критики» покажуть новий фільм українського режисера Юрія Речинського Dear Beautiful Beloved. Також відібрали картини Раду Жуде, Хона Сан-Су, Дені Коте та інших. Подія відбудеться з 7 до 17 серпня.

📹 Документальний фільм про армійську авіацію «Підйомна сила» вийде в український прокат. Вже можна подивитися тизер.

📹 Венеційський кінофестиваль назвав журі основного конкурсу. Це Ізабель Юппер («Вона»), Джеймс Грей («До зірок», Ендрю Гейґ («Усі ми незнайомці»), Аґнешка Голланд («Зелений кордон»), Клебер Мендонса Філью («Бакурау»), Абдеррахман Сіссако («Тімбукту»), Джузеппе Торнаторе («Легенда про піаніста»), Юлія фон Гайнц («Скарб») та Чжан Цзиї («Великі майстри»).

📹 Сем Реймі («Зловісні мерці») зніме перший за 15 років оригінальний горор – Send Help («Надішліть допомогу»).

📹 Стала відома дата виходу «Шрека 5». Пишіть у календарики – 1 липня 2026 року.

📹 Роберт Паттінсон («Бетмен») зіграє у римейку «Одержимості» 1981-го року. У режисерському кріслі – Паркер Фінн («Усміхайся»).

📹 Дженніфер Лоуренс (франшиза «Голодні ігри») спродюсує та втілить головну роль у фільмі «Чому ти мене не любиш?» (Why Don’t You Love Me?) від А24 на основі коміксу про шлюб, алкоголізм та депресію. Серед продюсерів також записаний Арі Астер («Сонцестояння»).

📹 Сьогодні вийшли трейлери серіалу «Декамерон» від Netflix (екранізація однойменної сатири Джованні Боккаччо, мелодрами «Ми живемо у часі» від А24 з Ендрю Гарфілдом («Нова Людина-павук») та Флоренс П’ю («Дюна: Частина друга»), епіку «Гладіатор 2» (тепер українською!) та горору «Єретик» від А24 з Г’ю Грантом-атеїстом («Вонка»), який жорстоко випробовує віру (також українською).

📹 Також подивіться романтичну рекламу «Дедпула і Росомахи», яку запустили під час американського «Холостяка».
Нове українське кіно на XV Одеському кінофестивалі. Ігрове

📹 «Сірі бджоли», реж. Дмитро Мойсеєв

Чому цікаво: екранізація Андрія Куркова, фільм з програми Роттердамського кінофестивалю, життя у «сірій зоні», акторська хімія Віктора Жданова («Спіймати Кайдаша») та Володимира Ямненка («Дике поле»)

Про фільм

📹 «Божевільні», реж. Денис Тарасов

Чому цікаво: українська версія «Пролітаючи над гніздом зозулі», сетинг радянської психіатричної лікарні у 1970-х, прекрасний акторський склад (зокрема, Костянтин Темляк у головній ролі, який зіграв Тичину у «Будинку Слово. Нескінченний роман»)

Про фільм

📹 «Дім за склом», реж. Тарас Дронь

Чому цікаво: медитативний трилер, зйомка на 35 мм плівку, магнетична Ірина Островська («Як там Катя?»)

Про фільм

📹 «Киснева станція», реж. Іван Тимченко

Чому цікаво: біографічне кіно про Мустафу Джемілєва, спроба в авторський фільм Івана Тимченка («Іловайськ 2014. Батальйон Донбас»), одна з останніх ролей загиблого на війні Василя Кухарського («Максим Оса»)

Про фільм

📹 «Конотопська відьма», реж. Андрій Колесник

Чому цікаво: ще одна спроба здолати горор в українському кіно

Про фільм

📹 «Яса», реж. Сергій Маслобойщиков

Чому цікаво: нова робота автора легендарної стрічки «Співачка Жозефіна і Мишачий Народ», сильний акторський дует Алли Сергійко («Співачка Жозефіна і Мишачий Народ») та Христини Федорак («Спіймати Кайдаша»)

Про фільм

📹 «Ерік Кам’яне Серце», реж. Ільмар Рааґ

Чому цікаво: майже неіснуючий жанр в українському кіно (зокрема, копродукційному) – дитяча казка

Про фільм

📹 «Театральна новела: Si Vis Amari, Ama!», реж. Владислав Марисик

Чому цікаво: повний метр профінансований власним коштом, друга робота автора «З любов’ю, Лука»

Про фільм

📹 «Діло Безп’ятого», реж. Валерій Шалига

Чому цікаво: новий фільм з Богданом Бенюком

Про фільм
Нове українське кіно на XV Одеському кінофестивалі. Документальне

📹 «Кілометр», реж. Ганна Тиха

Чому цікаво: документальний трилер про режисера Романа Любого («Залізні метелики»), реальні кадри роботи аеророзвідки у перші дні війни на Київщині, небачений рівень саспенсу для українських доків

Про фільм

📹 «Глядєлов», реж. Ксенія Кравцова

Чому цікаво: фільм-портрет легендарного українського військового фотографа Олександра Глядєлова, нова робота режисерки стрічки про Аду Рибачук та Володимира Мельніченка

Про фільм

📹 Zinema, реж. Корній Грицюк

Чому цікаво: фільм-дослідження пропаганди у російському кіно з 1990-х до сучасності, Корній Грицюк («Євродонбас») – український Майкл Мур

Про фільм

📹 «Сопілка Перуна», реж. Євген Мазуренко

Чому цікаво: реальні кадри роботи українських артилеристів на передовій від режисера-військового

Про фільм

📹 «Обережно! Життя триває», реж. Антон Штука

Чому цікаво: подорож з художником Гамлетом Зіньківським до деокупованої Ізюмщини

Про фільм

📹 «Врятувати коника», реж. Олександр Кірієнко

Чому цікаво: фільм-розслідування про долю українських дітей, яке почалося з іграшки, яку знайшли на Краматорському вокзалі після російського обстрілу

Про фільм
Швидкий дайджест кіноновин (11 липня)

📹 Держкіно затвердило склад комісії, яка обиратиме членів Ради з державної підтримки кінематографії (це ті люди, що роздають державні гроші на зйомки фільмів та кіноподії). До неї увійшли в.о. голови Держкіно Юлія Шевчук, директор «Молодості» Андрій Халпахчі, голова НСКУ Сергій Борденюк, акторка Дар’я Трегубова, CEO FILM.UA Group Вікторія Ярмощук.

📹 Фестиваль сучасної анімації LINOLEUM оголосив конкурсні програми. Це 5 блоків міжнародного конкурсу, національний конкурс та конкурс комерційної анімації. Всі описи та деталі – за лінком.

📹 Сиквел ковідного хіта «Платформа» вийде 4 жовтня на Netflix. У режисерському кріслі все той же Гальдера Гастел-Уррутія.

📹 Зої Кравіц («Бетмен») може зіграти поки що невідому роль в новому фільмі Даррена Аронофскі («Кит») Caught Stealing. Це історія про бейсболіста, який занурюється у кримінальний світ.

📹 У віці 75 років померла Шеллі Дювалл – зірка «Сяйва» та «Трьох жінок». Причиною смерті стали ускладення від діабету.

📹 На стримінгах вийшли український док про європейський спадок Східного регіону «Євродонбас» (Takflix) та сімейна комедія «Крашанка» (Netflix). «Євродонбас» поки що доступний до перегляду лише за межами України.

📹 Сьогодні вийшли трейлери українського доку про Назарія Яремчука «Яремчук: Незрівнянний світ краси», бодігорору «Субстанція», який наробив шуму у Каннах, драматичного детективного серіалу «Ідеальна пара» від Сюзанни Бір («Пташиний короб»), анімаційного фільму «Вартові: Розділ 1» за однойменним коміксом Алана Мура та другого сезону науково-фантастичного трилера «Розрив».

📹 Френсіс Форд Коппола відкрив The All-Movie Hotel в Атланті – готель, де він допрацьовував «Мегалополіс» і де тепер можуть зупинятися кінематографісти/кінематографістки, щоб зробити постпродакшен свого кіно чи просто відпочити.
Швидкий дайджест кіноновин (12 липня)

📹 На фестивалі польського ігрового кіно у Ґдині покажуть три фільми, які розповідають про війну в Україні.

🎞 Це «Люди» (Ludzie) з Марією Штофою («Носоріг»), Оксаною Черкашиною («Клондайк»), Ніною Набокою («Будинок "Слово". Нескінченний роман»);

🎞 «Дві сестри» (Dwie Siostry) з Мариною Кошкіною («Будинок "Слово". Нескінченний роман»), Ірмою Вітовською («Мої думки тихі») та Олександром Рудинським («Носоріг»);

🎞 «Під вулканом» (Pod Wulkanem) від співрежисера «Як це було» Дам’яна Коцура з Анастасією Карпенко («Як там Катя?») та Романом Луцьким («Відблиск»).

Фестиваль у Ґдині відбудеться з 23 до 28 вересня 2024 року.

📹 Вийшли трейлери доку Dear Beautiful Beloved українського режисера Юрія Речинського, який відібрали у Локарно, супергероїки «Капітан Америка: Чудесний новий світ» (українська версія), соціального горору «Платформа 2» та драми «Близько до тебе» з Елліотом Пейджем («Академія Амбрелла»).

📹 У Києві почався 15-й ОМКФ. Він проходитиме з 12 до 20 липня.
Швидкий дайджест кіноновин (13 липня)

📹 Володимир Зеленський зустрівся з Метью Макконахі («Інтерстеллар»). Запропонував йому підтримати платформу UNITED24.

📹 Еміральд Феннел («Солтберн») екранізує «Буремний перевал» Емілі Бронте. Каже, що завжди захоплювалася цією книжкою.

📹 «Презумпцію невинуватості» з Джейком Джилленголом («Придорожний заклад») продовжили на другий сезон.

📹 Третій сезон «Ейфорії» почнуть знімати у січні 2025-го року. Більшість акторів та акторок повернуться до своїх ролей.

📹 Вийшов трейлер короткого метру Белли Торн («Няня») Unsettled. Фільм розповідає реальну історію чоловіка, якого накачали наркотиками і викрали з гей-клубу.

📹 Майк Фленеган («Доктор Сон») запустив власний подкаст – Directors Commentary. У кожному епізоді він спілкуватиметься з режисерами та режисерками про їх кар’єру.

📹 Режисер «Чужого: Ромул», Феде Альварез, розповів Рідлі Скотту як зробив Чужого страшним. Дивіться тут.
Тиждень лише почався, а вже оголосили три світові прем’єри українських фільмів.

🎬 «Ти – космос», реж. Павло Остріков

Фантастика про відлюдькуватого далекобійника, який протягом двох років летить на космічному вантажному судні до найближчої чорної діри. Стрічка запремʼєриться на TIFF у програмі Discovery. Для режисера фільм став повнометражним дебютом, над яким він працював з 2011 року.

Його попередні авторські короткі метри, «Випускʼ97» та «Golden Love», доступні на YouTube.

🎬 «Пісні землі, що повільно горить», реж. Ольга Журба

Документальний фільм про життя в Україні протягом перших двох років повномасштабного російського вторгнення вперше покажуть на Венеційському кінофестивалі у позаконкурсній секції документального кіно.

Короткий метр Ольги «Папині кросівки» нещодавно став доступний на Vimeo. Також ви можете подивитися фільм режисерки про робітника миколаївського хлібзаводу на The Guardian.

🎬 «Медовий місяць», реж. Жанна Озірна

Ще один фільм на Венеційському кінофестивалі – повнометражний дебют про стосунки новоспеченої пари в окупації з Романом Луцьким та Іриною Ніршою в головних ролях. Стрічка потрапила до програми Biennale College Cinema.

Про короткі метри режисерки, зокрема «Дорослий», «Звʼязок» та «Котики», що доступні на Takflix, писали у нашій великиій добірці коротишів.
Вірші Сергія Жадана. Перформанс з елементами імпровізації. 11 камер.

День народження Сергія Жадана – вагомий привід переглянути «РоздІловІ. Наживо». Це унікальний фільм-концерт, який закарбував останній виступ багаторічного мистецького проєкту та, найголовніше, зміг передати його атмосферу.

Зануритися у цей досвід можна в онлайн-кінотеатрах Takflix та «Титр».

А за лінком розповідаємо про бекграунд фільму
Як би ви не проводили День Незалежності – пару хвилин на українське кіно завжди знайдеться.

У цій добірці найкоротші та найнезалежніші фільми останніх років. Усе доступно онлайн та легально.

Клікайте та дивіться 🇺🇦
За роки війни українське кіно закарбувало багатьох героїв та героїнь.

Ці люди змінилися, як і їхні життєві обставини. Хтось продовжує боротися за нашу свободу, хтось віддав своє життя за неї, а хтось залишив війну позаду.

Фільми, де ми їх бачимо, уже стали справжніми історичними документами. І ми пропонуємо звернутися до них у День пам’яті захисників України.

Гортайте картки – зібрали там добірку тематичних стрічок. Втім, на нашу думку, вони варті уваги не лише з нагоди особливої дати.
Ретроспективний вересень. Чотири класичні стрічки, які можна переглянути на великому екрані в Україні.

🎬 «Страсті Жанни д’Арк», реж. Карл Теодор Дреєр та «Хороший рік» Рідлі Скотта

«Страсті Жанни д’Арк» – це одна з вершин німого кіно та визнаний шедевр данського класика Карла Теодора Дреєра. Фільм 1928-го року розповідає про процес над Жанною д’Арк.

Стрічку покажуть з плівки мовою оригіналу з українськими субтитрами. Показ супроводжуватиме спеціально створений саундтрек композитора Костянтина Бушинського, який працював над ранніми роботами Валентина Васяновича.

«Хороший рік» – романтична комедія Рідлі Скотта. Зазвичай серйозний режисер пробує тут поєднати власну любов до виноробства (картина знімалася недалеко від власного маєтку Рідлі), комічний талант Рассела Кроу та пристрасне кохання, яке можливе лише у Франції.

Обидва фільми будуть показані з плівки мовою оригіналу з українськими субтитрами. Покази відбудуться у рамках Vinnytsia Wine Days.

Коли: 1 вересня
Де: Вінниця, Вінницька обласна філармонія ім. М. Д. Леонтовича (Хмельницьке шосе, 7)
Подія у фб

🎬 «Хоробре серце», реж. Мел Гібсон

Культовий історичний епік про Вільяма Воллеса, ватажка шотландців, що жив у XIII столітті та все життя присвятив боротьбі проти окупантів-англійців. Фільм отримав 10 номінацій на «Оскар» у 1996 році та став найкращим фільмом 68-ї церемонії вручення.

Показ відбудеться з плівки мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Коли: 5 вересня
Де: Київ, Будинок кіно (вул. Саксаганського, 6)
Подія у фб

🎬 «За що мені це?», реж. Педро Альмодовар

«За що мені це?» – перший міжнародний хіт видатного іспанського режисера. Головна героїня картини — жінка, на ім’я Ґлорія. Вона постійно знаходить пригоди: жорстокий чоловік-таксист, невдячна скупа свекруха, сусідка секс-працівниця, яка платить Ґлорії за те, щоб та розважала клієнтів-ексгібіціоністів. За що їй це?

Прокат фільму приурочений до 40-річчя із виходу «За що мені це?».

Коли: з 19 вересня
Де: список міст та кінотеатрів з’явиться за лінком
На онлайн-платформі Takflix вийшла добірка, створена для прощання з літом – «Літувати».

У ній зібрано п’ять коротких метрів українських режисерів і режисерок про канікули, дитинство та чуттєве проживання літа. До добірки увійшли:

📹 «Під безкрайнім небом», реж. Олександра Джиганська

Анімація про літні канікули в бабусі та дідуся на Одещині.

📹 «Ліс, Ліс», реж. Марія Стоянова

Фільм-відеощоденник української родини, датований 2002-2008 роками.

📹 «Новий дім», реж. Богдан Приходько

Документальний фільм про родини вимушених переселенців, що починають обживати новий дім – центр для переміщених осіб.

📹 «прокидаючись у тиші», реж. Міла Жлуктенко та Даніель Асаді Фаезі

Це спостереження за родинами, які вимушено виїхали до Німеччини через повномасштабне вторгнення та оселилися у колишніх казармах Вермахта.

Читайте наше інтерв’ю з авторським дуетом

📹 «Папині кросівки», реж. Ольга Журба

Картина розповідає про останні години 13-річного Сашка в інтернаті для дітей позбавлених батьківського піклування.

Фільми доступні в усьому світі з англійськими субтитрами.

Дивіться за лінком
«Ля Палісіада» Філіпа Сотниченка – фільм, який претендуватиме на «Оскар» від України.

Наразі фільм має пройти технічний відбір. Лише після цього він офіційно включиться в оскарівські перегони за номінацію у категорії «Найкращий міжнародний фільм» 97-го премії.

Тож, ви ще маєте достатньо часу, щоб дізнатися все про нашого оскарівського претендента.

Читайте нашу рецензію на «Ля Палісіаду»

Дивіться з чого починав Філіп Сотниченко, режисер фільму
«Граф Монте-Крісто», що стартував у прокаті 5 вересня – один з головних французьких фільмів року.

На батьківщині нову екранізацію класичного роману переглянули понад сім мільйонів глядачів/глядачок. За перший вікенд в Україні – понад 27 000.

За цей успіх відповідають режисери та сценаристи Александр де Ла Пательєр та Матьє Делапорт, які раніше працювали над «Трьома Мушкетерами», що також гарно показала себе у прокаті.

Журналістка Лена Бассе розпитала їх про роботу над «Графом Монте-Крісто», амбіції розповідати французькі історії світу та суперечливий, як для українських реалій, фінал.

Читайте за лінком
2024/10/19 09:32:13
Back to Top
HTML Embed Code: