group-telegram.com/UkrainianSinologists/12028
Last Update:
CICIR, один із провідних китайських державних think-tankів, опублікував свою доповідь "Глобальні Стратегічні та безпекові ризики в 2025 р." 1/3
*️⃣ Основні меседжі про загальну ситуацію в міжнародних відносинах
🔸 Світова економіка відновлюється слабко. Темпи зростання основних економік різняться. Розвинені економіки демонструють «сильні результати у Сполучених Штатах і слабкі в Європі». Перспективи зростання економік, що розвиваються, викликають занепокоєння. Міжнародний економічний і фінансовий порядок перебуває у хаосі. Торговий протекціонізм ще більше загострив економічний безлад. Використання фінансів як зброї призвело до змін у міжнародному фінансовому ландшафті. Дисфункція глобального економічного управління є очевидною.
🔸 Багатостороння співпраця є ключем до вирішення проблем. Країни «Глобального Півдня», які представляють БРІКС, продовжують підніматися й стають перспективною силою для оптимізації міжнародного економічного та фінансового управління. Зростання «Глобального Півдня» очевидне, що сприяє поворотному моменту в процесі багатополярності. «Саміт майбутнього» готує масштабні реформи системи глобального управління та окреслює напрям змін у міжнародному порядку (відбувся у вересні 2024 року в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку).
🔸 «Шок Трампа» викликав широке занепокоєння. Світ перебуває у турбулентному стані, але зміни все ще недостатні, тож побудова більш справедливого і розумного міжнародного порядку потребує тривалого часу. У 2025 році багато країн у Сполучених Штатах і Європі ще більше зневажатимуть співпрацю та взаємну вигоду, а їхня схильність діяти на власний розсуд може стати більш вираженою. «Закон джунглів» прискореними темпами дестабілізує світ. Питання про те, куди має рухатися світ у майбутньому, є головною проблемою, яку всі сторони мають обміркувати та вирішити.
🔸 Глобальні наукові та технологічні інновації набирають швидких обертів. Бінарна дискусія між «регулюванням безпеки» та «прискореним розвитком» стає дедалі гострішою, а ризик виходу штучного інтелекту з-під контролю є особливо помітним. Основна логіка науково-технологічного розвитку зазнала глибоких змін, і розрив у розвитку, спричинений новими технологіями, може ще більше поглибитися. Геополітична конкуренція у сфері новітніх технологій посилюється, а міжнародна співпраця та координація стикаються з труднощами.
BY Українська асоціація китаєзнавців
Warning: Undefined variable $i in /var/www/group-telegram/post.php on line 260
Share with your friend now:
group-telegram.com/UkrainianSinologists/12028