Telegram Group Search
ДБР блокувало незаконний канал виїзду до країн Європи, організований дезертиром

Працівники ДБР викрили та блокували незаконний канал виїзду військовослужбовців до країн Європи, який організував дезертир з Харкова.

У квітні 2024 фігурант самовільно залишив місце служби й переїхав до Дніпра. Там він розробив схему незаконного заробітку на знайомих військовозобов’язаних, які хотіли виїхати з України. «Допомога» у виїзді до Європи становила €7 000.

Зокрема, він передав «клієнту» поштою незаповнені бланки на відрядження з печатками одного із правоохоронних органів. Вписавши свої дані до документів, клієнт безперешкодно дістався Чернівців, де його зустрічав спільник організатора – місцевий правоохоронець.

Отримавши €7 000 той повідомляв шукачу, що кордон треба буде перетинати поза офіційними пунктами пропуску.

Схему оперативно викрило ДБР.

Під час обшуків в автомобілях фігурантів вилучено 17 копій паспортів потенційних клієнтів.
За матеріалами ДБР перед судом постане керівник Південно-Західного управління лісгоспу та його спільники за незаконні порубки на 6,5 млн грн

Працівники ДБР завершили розслідування щодо керівника Південно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, заступника директора філії «Ярмолинецьке лісове господарство» та головного інженера філії «Летичівське лісове господарство». Вони організували незаконну рубку лісу в Хмельницькій області, що завдало збитків державі на 6,5 млн гривень.

Двоє з фігурантів раніше обіймали інші посади в лісовій галузі: один працював головним лісничим Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, а інший — головним спеціалістом відділу в тому ж управлінні.

Чиновники організували протиправні рубки на площі 3,3 га у Летичівському районі на території Вовковинецького лісництва. Зокрема, головний спеціаліст виписав лісорубний квиток, який погодив його безпосередній керівник, а працівник «Летичівського лісгоспу» підготував необхідні документи й здійснив рубку. Посадовці діяли на підставі незаконного документа, оскільки не отримали обов’язкового висновку оцінки впливу вирубки на довкілля.

У результаті було незаконно зрубано майже 1 тисячу дерев різних порід, що завдало державі збитків на суму 6,5 мільйона гривень.

Висновок експертизи підтвердив, що на цій ділянці було завдано непоправної шкоди довкіллю.

Для відшкодування збитків держави рішенням суду арештовано майно фігурантів: 2 квартири, 4 земельні ділянки загальною площею понад 5 га, 2 автомобілі тощо.

Детальніше.
ДБР підозрює адвоката з Київщини у зливі інформації з ЄРСР

Працівники ДБР повідомили про підозру чинному адвокату Ради адвокатів Київської області, який незаконно отримував інформацію з Єдиного державного реєстру судових рішень та передавав її своїм клієнтам.

Адвокат без відома судді одного з судів Київської області входив до ЄРСР під її логіном та паролем.

У реєстрі він отримував повну інформацію щодо ухвал судів, у тому числі які стосувались його клієнтів та передавав її через месенджери. Зокрема, так він, серед іншого, попередив замовників його послуг про заплановані слідчі дії щодо шахрайських кол-центрів.

Такими діями адвокат допустив виток інформації з Реєстру та розголосив відомості досудового розслідування.

Детальніше.
ДБР затримало колишнього українського військового, який зрадив та пішов воювати проти своєї Батьківщини

Працівники ДБР затримали колишнього українського військового, який добровільно присягнув на вірність росіянам після захоплення його частини у Сімферополі 2014 року.

При цьому його батьки й досі проживають у Полтавській області.

Після початку повномасштабного вторгнення він пішов воювати проти України у складі російських штурмовиків 123 омб рф.

У січні 2025 року під час штурму позицій ворога на Донецькому напрямку зрадник потрапив у полон до Збройних Сил України.

Детальніше.
На Харківщині ДБР викрило мільйонні оборудки посадовців на ремонті доріг в одній з територіальних громад

Працівники ДБР у взаємодії із ДСР Нацполіції та СБУ викрили угруповання до якого входили посадовці однієї з територіальних громад Харківщини та комерсанти. Вони заволоділи майже 20 млн грн коштів, які призначалися для ремонту доріг.

Організував цю оборудку заступник голови тергромади. У 2023 році він ініціював укладання 12 договорів на ремонт місцевих доріг з двома заздалегідь визначеними підприємствами. До схеми він залучив мобілізованого фахівця, який нібито здійснював технагляд за ремонтом, хоча й перебував на службі. Також у незаконному механізмі брали участь директор приватного підприємства, яке виконувало ремонт, два виконроби, працівник комерційної структури, а також уповноважена особа з питань проведення закупівель тергромади.

Для привласнення, виділених на ремонт коштів ділки економили на якості асфальту та інших матеріалах, завищували обсяги виконаних робіт, закупленого піску, щебню тощо.
За матеріалами ДБР судитимуть експосадовицю податкової Прикарпаття, яка приховала багатомільйонне майно від декларування

Працівники ДБР завершили розслідування щодо колишньої начальниці одного з управлінь ГУ ДПС в Івано-Франківській області, яка внесла недостовірні дані до щорічних декларацій за 2020-2023 роки.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Встановлено, що вона «приховала» від декларування трикімнатну квартиру у центрі Івано-Франківська, де тривалий час мешкає разом з чоловіком та донькою. Вартість майна, яке за документами належить матері податківиці, складає понад 2,8 млн грн.

Також жінка не вказала даних про гараж в місті та автомобіль, яким користується її чоловік. Електричний кросовер вартістю понад 2,4 млн грн був записаний на його племінницю.

За даними експертизи, посадовиця умисно зазначила в декларації неправдиві відомості, приховавши майно на понад 5,2 млн грн.
На Донеччині ДБР викрило масштабну схему розкрадання пального в одній з військових частин

Працівники ДБР затримали та повідомили про підозру трьом офіцерам однієї з військових частин Донецької області, які розкрадали пальне.

Командир батальйону матеріального забезпечення, його заступник та офіцер штабу батальйону вказували у документах завищені показники використання військовою частиною пального та мастильних матеріалів.

Отримані таким чином «надлишки» продавали, а гроші ділили між собою.

Працівники Бюро задокументували розкрадання пального з вересня 2024-го по січень цього року. Щомісяця фігуранти реалізовували щонайменше 10 тонн палива та мастильних матеріалів. Повний обсяг викраденого пального та завданих збитків встановить слідство.

Наразі правоохоронці провели 9 обшуків за місцем помешкання та у службових приміщеннях військових. Вилучено гроші, 8 тонн палива, документи, які підтверджують протиправну діяльність, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, банківські картки та чорнові записи.

Детальніше.
На Одещині ДБР повідомило про підозру посадовцю військової частини, через недбалість якого привласнено 2,3 млн грн виплат зниклих безвісти бійців

Працівники ДБР у співпраці з Нацполіцією та СБУ повідомили про підозру начальнику фінансово-економічної служби однієї з військових частин Одеської області, який допустив привласнення 2,3 млн грн з депонованого рахунку для зниклих безвісти бійців.

Бухгалтер протягом року вказував у документації щодо виплати грошового забезпечення номер банківського рахунку своєї знайомої. Його начальник не перевірив дані та підписував документи про перерахування грошей.

Таким чином бухгалтер незаконно отримав 2,3 млн грн, призначених на виплати військовослужбовцям.

Стосовно бухгалтера Нацполіцією скеровано обвинувальний акт до суду. Наразі фігурант перебуває під вартою. Для відшкодування завданих збитків подано цивільний позов.

Детальніше.
У Запоріжжі перед судом постануть правоохоронці, які вкрали у померлого пенсіонера майже 800 тисяч гривень

Працівники ДБР за сприяння ДВБ Нацполіції завершили розслідування щодо двох правоохоронців, які вкрали у померлого самотнього пенсіонера понад 799 тис. грн. під час слідчих дій.

Обвинувальний акт направлено до суду.

У жовтні 2023 року на місце події правоохоронців викликали сусіди пенсіонера. Вони запідозрили, що самотній чоловік помер. За викликом приїхали двоє правоохоронців.

Пенсіонер дійсно помер, а представники правоохоронних органів на місці події вирішили скористатися ситуацією. Вони вказали понятими знайомих громадян та без їхньої участі обшукали квартиру. Знайдені 20 тисяч доларів та банківські картки вони забрали собі.

Аби скористатися картками правоохоронці також забрали мобільний телефон померлого. Через нього вони отримали доступ до рахунків і згодом зняли з них ще 65 тисяч гривень. Загальна сума коштів, які вони вкрали у померлого, склала 799 тис. гривень.

Детальніше.
Державне бюро розслідувань
ДБР повідомило про підозру заступнику командира бригади, який заробляв на відсутніх підлеглих Працівники ДБР повідомили про підозру заступнику командира 110-ї окремої механізованої бригади. З січня 2024 року заступник командира організував механізм отримання…
ДБР передало до АРМА майже 7 млн грн, вилучених під час розслідування поборів з військових у 110 ОМБр

За клопотанням слідчого ДБР Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області передав понад 6,73 млн грн, вилучених під час розслідування провадження щодо поборів з військових в 110-й окремій механізованій бригаді, до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами.

Крім того, накладено арешт на майно заступника командира, яке він встиг придбати після початку повномасштабного вторгнення, серед якого:

▪️ елітна квартира в Одесі площею 60 кв. м біля моря;
▪️ гараж площею 40 кв. м;
▪️ квартира у Хмельницькому площею 75 кв. м;
▪️ дві земельні ділянки у Верховинському районі неподалік гірськолижного курорту «Буковель»;
▪️ автомобіль преміумкласу Mercedes-Benz;
▪️ банківські рахунки та цінні папери на суму майже 4 млн гривень.

Призначена експертиза для встановлення реальної вартості арештованого майна.

Детальніше.
2025/02/01 06:03:54
Back to Top
HTML Embed Code: