Telegram Group Search
Пасажири Києва
🟢 Розпочалась трансляція круглого столу Забезпечення надійної роботи громадського транспорту під час повітряних тривог у Києві: https://www.youtube.com/live/FTp4hayGgGE?si=-ribpV4mLL-kQ5FV На місці Беспалов, Поворозник, Кандибор, Вітренко, Лагунін і Рак
Дивились круглий стіл по зупинці громадського транспорту під част тривог? Що думаєте?

Мабуть найцікавішою частиною дискусії було обговорення досвіду Вінниці і проблеми руху по мостам:
https://www.youtube.com/live/FTp4hayGgGE?si=ysh_XRgexu5GBcOu&t=4246

Цитати Миколи Поворозника, першого заступника голови КМДА:
"Ми сьогодні приватний транспорт на Хрещатику не можемо о 9 годині ранку зупинити!"
"Ми зараз місяці 3 боремось за те, щоб зняти обмеження на переміщення хоча би приватного і вантажного транспорту по мостах!"


В принципі, логіка колективного Кандибора по управлінню транспортною системою міста зрозуміла, але в ній, як і раніше, не вистачає інтересів пасажирів громадського транспорту.
❗️Підсумки круглого столу "Забезпечення надійної роботи громадського транспорту під час повітряних тривог у Києві" 29 січня 2025 року від організатора та модератора заходу, директора "ПроМобільності" Дмитра Беспалова.

Шановні колеги, дякую всім, хто відгукнувся на моє запрошення і взяв участь у круглому столі "Забезпечення надійної роботи громадського транспорту під час повітряних тривог у Києві". Дякую також усім, хто дивився цей захід, і всім, хто читає і поширює це інформаційне повідомлення.

Цей текст має підсумувати результати круглого столу і описати можливі подальші кроки.

Отже, на круглому столі учасники обговорили, що місто Київ зупиняє свій комунальний громадський транспорт під час повітряних тривог і, ймовірно, у цьому залишається єдиним в Україні. Також усі погоджуються, що це рішення несе певні збитки: можливо, 2,5 млрд грн втрат на рік від невиробленого ВРП, а також прямі збитки, цифра яких не оголошувалася, але явно закладена у 8+ млрд грн річної дотації комунальним операторам громадського транспорту.

Однією з основних тез заходу було те, що немає доведеного позитивного ефекту для безпеки пасажирів, коли комунальний громадський транспорт зупиняється під час повітряних тривог. Можливо, це пов’язано з тим, що деякі громадяни:

🛑залишаються на зупинках;
🛑йдуть до місць призначення пішки;
🛑сідають у маршрутки або таксі.

Або ж проблема полягає у відсутності достатньої кількості укриттів та їхньої інклюзивності у довільному місці маршруту, коли пасажирів застає повітряна тривога.

Також є ймовірність, що пасажирами громадського транспорту можуть бути працівники критичної інфраструктури: диспетчери, медичний персонал, працівники ДСНС тощо. Вони не можуть дозволити собі не виконувати свої функції навіть під час небезпеки, тому змушені шукати інші шляхи, як дістатися місць призначення. Це означає, що це питання у Києві поки що не вивчене достатньо глибоко.

Всі учасники круглого столу погодилися з тим, що питання не стоїть у форматі "дозволяти чи не дозволяти" рух громадського транспорту під час повітряних тривог, і тим більше – в одноосібному рішенні щодо цього.

Не було заперечень проти розробки ефективнішого алгоритму роботи громадського транспорту під час повітряних тривог. Це може бути:

🛑алгоритм функціонування, про що кияни неодноразово просили КМДА у своїх численних петиціях;
🛑алгоритм зупинки, який передбачатиме одночасне призупинення громадського транспорту та забезпечення достатньої кількості облаштованих і інклюзивних укриттів у довільний час і місце.

У кожному випадку потрібно чітко оцінювати вартість і очікувані ефекти кожного алгоритму з урахуванням обмежень.

Серед обмежень при прийнятті рішень:

🛑Рекомендації ДСНС, відповідно до яких громадський транспорт має зупинятися.
🛑Вільний вибір водіїв, які мають право обирати — бути в безпеці під час повітряних тривог чи продовжувати працювати (за опитуванням ДТІ серед водіїв, 80% готові працювати навіть під час тривог, а на круглому столі пролунала пропозиція преміювати таких водіїв за підвищений ризик).
🛑Обмеження на користування міськими мостами під час повітряних тривог.
🛑Інші обмеження, про які представники КМДА не могли повідомити публічно.

На заході було висловлено прохання до КМДА оприлюднити всі можливі обмеження, які можна оголосити публічно (тобто ті, що не містять державної або іншої таємниці).

Серед пропозицій щодо алгоритму роботи громадського транспорту під час повітряних тривог на заході прозвучали:

🛑Зупиняти і маршрутки разом із комунальним громадським транспортом.
🛑Диференціювати рівень загроз під час тривог, щоб не зупиняти транспорт при відносно невисокій небезпеці.
🛑Дозволити рух громадського транспорту під час повітряних тривог, але обмежити кількість пасажирів до кількості сидячих місць.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Також поза заходом була висловлена цікава пропозиція: зробити аналогію з авіаційною галуззю. Коли пасажир купує квиток на літак, він автоматично приймає договір публічної оферти, розміщений на сайті авіаоператора. Так само оператор громадського транспорту може розробити публічну оферту, у якій зазначити, що під час повітряних тривог пасажир самостійно відповідає за власну безпеку, а оператор продовжує працювати насамперед для забезпечення критичної інфраструктури.

Які висновки?


Усі учасники погодилися, що рішення слід ухвалювати на основі аналітики, даних і фактів, з урахуванням усіх обмежень. Для цього потрібно зібрати всі пропозиції у вигляді сценаріїв, де кожен сценарій – це алгоритм зі зрозумілою вартістю реалізації та очікуваним ефектом.

Далі сценарії мають бути розглянуті або на засіданні ради оборони Києва, або робочою групою, яка прийме рішення.

На заході також прозвучала думка, що оскільки пасажири самі відповідають за власну безпеку, орган, який ухвалює рішення, має представляти інтереси громади. Це може означати додаткове (до військових) залучення Київської міської ради (КМР) до обговорення остаточного рішення.

Два можливі сценарії після цього круглого столу:

🛑Усе залишиться без змін – Київ продовжить зупиняти комунальний громадський транспорт аж до нашої Перемоги.
🛑Будуть напрацьовані алгоритми та ухвалене рішення або про посилення нинішнього підходу з повною зупинкою транспорту і розвитком укриттів;
або про пошук алгоритму надійної роботи транспорту під час тривог.

Моя роль у цьому процесі не надто значна — я просто ініціював дискусію. Її подальша доля значною мірою залежить від суспільної уваги. Якщо ця тема вам відгукується, поділіться цим постом із іншими і давайте разом шукати найефективніше рішення для роботи громадського транспорту в Києві під час повітряних тривог.

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❗️Окремо додамо про ті самі алгоритми дій населення за сигналами оповіщення цивільного захисту "Увага всім", "Повітряна тривога" від ДСНС. За словами першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, саме посилаючись на них було ухвалене рішення про зупинку громадського транспорту під час повітряної тривоги.

Дійсно, такий алгоритм існує, і для водія громадського транспорту виглядає так:

1. Водій має завчасно опрацювати маршрут руху транспорту на предмет наявності безпечних місць для укриття пасажирів.
2. Зупинити транспортний засіб у безпечному місці (на узбіччі дороги) поблизу найближчого укриття.
3. Поінформувати пасажирів про отриманий сигнал.
4. Вивести пасажирів (учасників освітнього процесу) з транспортного засобу, у разі наявності маломобільних груп населення організувати за допомогою пасажирів (кондуктора, супроводжуючого) їх евакуацію.
5. Швидко, без паніки зайняти місце у найближчій захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні, паркінгу тощо).
6. Якщо захисної споруди поблизу немає, сховатися за бетонними плитами, бордюром, лягти у заглибленнях землі, згрупуватися та закрити голову руками.
7. Підтримувати зв'язок з диспетчером, або відповідальною особою за маршрут транспорту, а також з екстреними службами.

Очевидно, що в повному обсязі цей алгоритм не виконується, як мінімум тому, що далеко не всі зупинки облаштовані укриттями, а водії, у випадку відсутності захисних споруд просто очікують на завершення тривоги в/біля транспортного засобу, а не ховаються. Також цікаво, що інші обласні центри не виконують цей алгоритм, тож цілком ймовірно, що він носить виключно рекомендаційний характер.

#про_Київ

Підписуйтесь на ПроМобільність | Задонатити транспортним планувальникам у лаваx Сил оборони України
Із 1 лютого на вул. Глибочицькій ремонтуватимуть зношені трамвайні колії: замість трамвая тимчасово курсуватиме автобус

Про це інформує Департамент транспортної інфраструктури КМДА
📍Ремонтуватимуть зношені ділянки трамвайних колій на вул. Глибочицькій – від вул. Січових Стрільців до вул. Нижній Вал.

🚊У Київпастранс / Kyivpastrans зазначають, що на період ремонтних робіт рух трамваїв №№ 14, 18 буде закритий.

🚌Натомість із 1 лютого і до закінчення робіт курсуватиме тимчасовий автобусний маршрут № 14Т сполученням «Проспект Відрадний – Контрактова площа».

Деталі ⤵️
https://kyivcity.gov.ua/news/iz_1_lyutogo_rozpochnetsya_remont_znoshenikh_tramvaynikh_koliy_na_vul_glibochitskiy_zamist_tramvaya_timchasovo_kursuvatime_avtobus/
Пасажири Києва
Із 1 лютого на вул. Глибочицькій ремонтуватимуть зношені трамвайні колії: замість трамвая тимчасово курсуватиме автобус Про це інформує Департамент транспортної інфраструктури КМДА 📍Ремонтуватимуть зношені ділянки трамвайних колій на вул. Глибочицькій – від…
Як ми вже неодноразово писали:
Глибочицька потребує реконструкції!

Ця реконструкція передбачена розпорядженням ще 2008 року, а проект був затверджений розпорядженням КМДА 2017 року. А, за інформацією КМДА, верхня будова колій востаннє змінювалась понад 50 років тому!

Середній ремонт не змінить геометричні параметри вулиці і не вирішить нагальних проблем - суміщення трамвайних колій з проїзною частиною, що є основною причиною затримок руху трамваїв і через що, в цьому аспекті, Глибочицька є найбільш проблемною вулицею Києва.

Це питання обговорювалось, зокрема, на робочій групі "Київська майстерня міста", де всі присутні погодили, що вулиця вимагає реконструкції, а не аж ніяк не поточного ремонту.

Але, як бачимо, колективний Кандибор робить все навпаки. Нажаль низький професійний рівень міських управлінців в сфері транспортної інфраструктури призводить до розтрати коштів і ситуації, коли мільярди на автомобільні розв'язки є, а реконструкцію ключових вулиць - немає.
Учора взяв участь у круглому столі «Забезпечення надійної роботи громадського транспорту під час повітряних тривог у Києві», організованому ГО «ПроМобільність». Дякую ініціаторам та учасникам за конструктивний діалог. Відкритий обмін думками та професійний аналіз – це основа ефективних і збалансованих рішень.

Так само збалансованим має бути і функціонування міста: безпека та мобільність киян є пріоритетом. Однак, розглядаючи питання зупинки громадського транспорту під час тривог, я не отримав жодних задокументованих аналітичних обґрунтувань цього рішення.

Окрім самого рішення, жодних додаткових досліджень чи матеріалів не було надано. Позиція військових офіційно теж не була представлена. Важливий нюанс: ухвалене рішення Ради оборони виконується вибірково, адже в ньому зазначено, що зупинятись мають усі – і комунальний, і приватний транспорт, проте на практиці цього не відбувається. Це і не про безпеку, і не про економіку. Це про імітацію.

Очевидно, що ця ситуація потребує фахового перегляду. Всі сторони одностайні: необхідний виважений, комплексний підхід, який врахує як безпекові, так і транспортні аспекти. Ці напрацювання ми зможемо представити на одному з найближчих засіданнях Ради оборони.
Що написано в оновленій Національній транспортній стратегії в контексті питань міської мобільності? Громадська організація “Vision Zero” має відповідь!

Нова версія Національної транспортної стратегії України (НТСУ) до 2030 року схвалена Кабміном 27.12.2024 "під ялинку" без прес-релізів та публічних коментарів. Як виявилось, документ містить досить багато розумних й правильних оцінок та формулювань щодо громадського транспорту як компоненту сталої міської мобільності.

Водночас він залишає враження про перевагу форми (обсягу тексту) над змістом, й не показує навіть приблизно стратегічне бачення держави щодо сектору місцевого громадського транспорту. Зрештою, такого бачення в України й раніше не було. Втім, нова редакція документу дає обнадійливі сигнали про те, що зміни в правильному напрямку все-таки можливі навіть у найближчі роки.

Детальніше про стратегію за посиланням:
https://cfts.org.ua/blogs/analiz_novo_ntsu_schodo_gromadskogo_transportu_ta_misko_mobilnosti_711
1 та 2 лютого рух трамваїв маршруту № 16 буде закрито
 
Виконуватимуться аварійно-відновлювальні роботи підземного пішохідного переходу і підходів до нього на  вул. Зої Гайдай.
 
Для зручності пасажирів:
- організовується робота тимчасового автобусного маршруту № 16ТК «Станція метро «Героїв Дніпра» – вулиця Семена Скляренка» за наступною схемою: вул. Героїв Дніпра – вул. Зої Гайдай – вул. Левка Лук’яненка – вул. Лугова –  вул. Автозаводська – вул. Семена Скляренка – вул. Куренівська – вул. Кирилівська – вул. Сирецька – вул. Семена Скляренка –  вул. Автозаводська – вул. Лугова – вул. Левка Лук’яненка – вул. Зої Гайдай – вул. Героїв Дніпра до станції метро «Героїв Дніпра»;

- збільшується кількість рухомого складу на трамвайних маршрутах №№ 11,17 та тролейбусному маршруті № 44.
 
Перепрошуємо за тимчасові незручності.
🚌 Допоможіть пришвидшити рух автобусів на Хрещатику - підпишіть петицію про створення виділених смуг для руху громадського транспорту

Щоб автобусні маршрути №62, 110, 111 та 114 не стояли в заторах і їздили по графіку киянин пропонує організувати виділені смуги на Хрещатику.

Ми проналізували дані про рух автобусів Київпастрансу і констатуємо, що проблема є. Вирішити її можуть виділені смуги, які були запроектовані ще у 2021 році!

Тож пропонуємо вам підписати відповідну петицію за посиланням:
Київ Цифровий
Сайт петицій Київської міської ради

А щоб ми зайвий раз вас не турбували - підпишіть також і петицію, щоб маршрутки теж публікували інформацію про місцезнаходження у реальному часі, як це передбачено договорами, в КЦ або на сайті петицій.
Forwarded from Управа КПТ
🚋 🛠 🚧 Ремонт трамвайних колій по вул. Глибочицькій — 🌐 kV4dromax [1, 2, 3, 4], KT_Alex [1, 2, 3].

Перекрито рух проїжджої частини та трамвайної колії з Контрактової площі в напрямку вул. Дмитрівської. Організовано рух трамвайною колією з вул. Дмитрівської в напрямку Контрактової площі для виїзду із депо або заїзду в депо трамвайних вагонів. Також по цій колії організовано тимчасово рух інших транспортних засобів.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🚌 Коли чекати подорожчання проїзду в київських маршрутках?

Ми спостерігаємо, як за останні декілька місяців у великих містах України суттєво зростає вартість перевезень приватними перевізниками. До прикладу:

🔺Одеса – було 15, стало 20 грн.
🔺Дніпро – було 15, стало 18-20 грн.
🔺Харків – було 20, стало 25 грн.
🔺Суми – було 10, стало 15 грн.
🔺Кропивницький – було 10, стало 15 грн.
🔺Чернівці – було 14, стало 15 грн.
🔺Черкаси – зараз 13, може зрости до 16 грн.

Перевізники Київської області теж підняли вартість проїзду в напрямку Києва.

🔺Бровари-Київ – було 30, стало 35 грн
🔺Боярка-Київ – було 50, стало 60 грн

Тим часом, приватні перевізники в Києві поки тримають ціну 15 гривень. Але проблеми з маршрутками поглиблюються. Скільки ще це буде тривати - нам не відомо. Востаннє підвищення вартості проїзду на маршрутки у Києві відбувалось у травні 2022 року.

На жаль, у разі підвищення вартості проїзду столичними перевізниками, ми не очікуємо на підвищення якості перевезень, збільшення кількості та місткості автобусів, або ж хоча б запровадження можливості оплачувати не готівкою, а безготівково - з отриманням офіційного підтвердження про сплату за проїзд.

Щоб хоч якось покращити сервіс перевезень приватними перевізниками у Києві підпишіть петицію про те, щоб маршрутки публікували інформацію про місцезнаходження у реальному часі, як це передбачено договорами. Петиція в Київ Цифровий або на сайті Київради.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/02/04 05:19:13
Back to Top
HTML Embed Code: