group-telegram.com/resurgammmm/3088
Last Update:
Кілька канадських ЗМІ повідомили на минулих вихідних, що 51 ліберальний депутат Онтаріо з партії Трюдо зустрілися віртуально і колективно погодились, що термін перебування прем’єра на посаді закінчився. Це фінальний удар, якого може зазнати Трюдо після того, як його покинула близька соратниця та за сумісництвом міністр фінансів Христя Фріланд.
З урахуванням того, що Трюдо не мав більшості в парламенті та з урахуванням того, що частина його ж партії бажає відставки, то ймовірність втриматись прем’єру на посаді у післяноворічний період стрімко знижується до нуля.
Що це для України?
Якщо абстрагуватись від питання: «Наскільки ефективним Трюдо є/був для власної країни». А сконцентруватись виключно на тому, що пов’язує Канаду та Україну, то… То, домінує думка, що Канада недопрацьовує у підтримці України. Це одна з головних тез, яку просувають канадські консерватори (опозиція), які можуть прийти до влади за результатом дострокових виборів.
Чи так це, чи не так, це дискусійне питання, наприклад ми з Вами вже обговорювали це тут. Так, я погоджуюсь з тезою, що Трюдо провалив нарощування зброї, але звинувачувати за слабку підтримку теж є перебільшенням. Оскільки Канада посідає 5-7 місце на рівні з Японією за об’ємом наданої допомоги, яка складається близько 8.5 млрд$. Просто 5.5 млрд$ – це макрофіни через Світовий банк чи пряма фін. допомога, новини про які не такі публічні як передача зброї. Часто «канадські гроші» взагалі йдуть під заголовками «Світовий банк виділив».
Багато хто покладає сподівання, що з приходом консерваторів (опозиції) до влади військова підтримка України від Канади збільшиться. Такі сподівання небезпідставні, оскільки базуються на прямій заяві лідера Консервативної партії Канади (відомі як «торі») Пʼєра Полієва
«Якщо я стану наступним прем’єром, то надам більше зброї та засобів Україні. Також ми збільшимо постачання енергоносіїв в Європу, щоб зменшити вплив московських енергоресурсів».
Сподіваємось так і буде, але поки мене непокоїть все ж таки декілька моментів щодо консерваторів у 2024 році:
Ймовірно «електоральний мотив» через ці дані й став однією з причин інших моїх занепокоєнь щодо консерваторів:
Формально консерватори своє рішення пояснили тим, що там є пункт про спільну міжнародну позицію України та Канади щодо квотування вуглецевих викидів, який не подобається консерватором.
Дуже схоже на те, що консерватори мімікрують під бажання власного електорату, який переважно починає вважати, що «для України забагато».
Тому поки попри всю критику Трюдо мені остаточно важко сказати чи на добро все буде для України, бо ситуація може закінчитись за принципом «синиці в руках та журавля в небі».
Resurgam ➰ Приєднуйся