Telegram Group Search
⚖️Тримання під вартою та застава: ВАКС обрав запобіжний захід заступнику керівника Запорізької обласної прокуратури, яку викрили на хабарі у 40 тис. доларів США

25 вересня 2024 року слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та застосував запобіжний захід до заступника керівника Запорізької обласної прокуратури, яку викрили на одержанні 40 тис. доларів США неправомірної вигоди.

Суд задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором САП, та застосував до підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 8 млн грн застави.

У разі внесення застави на підозрювану будуть покладені відповідні процесуальні обовʼязки.

Нагадаємо, у межах досудового розслідування встановлено, що заступник керівника обласної прокуратури висловила прохання надати неправомірну вигоду та фактично отримала неправомірну вигоду у розмірі 40 тис доларів США за вирішення питання щодо зміни підслідності у кримінальному провадженні, забезпечення скасування арешту майна особи та не притягнення до кримінальної відповідальності за іншими статтями щодо яких здійснюється досудове розслідування.

Викриття здійснювалось прокурорами САП та детективами НАБУ у співпраці з Генеральним прокурором.

Слідство триває. Встановлюються інші особи, причетні до вчинення цього злочину.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Заволодіння понад 128 млн грн, виділених на відновлення інфраструктури Харківщини: завершено слідство у справі

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно семи осіб, серед яких керівник організованої групи, двоє працівників КП «Харківські теплові мережі» та ще 4 особи, підконтрольні лідеру організованої групи, які причетні до заволодіння мільйонними коштами, у тому числі міжнародних партнерів України, що призначалися для відновлення критичної інфраструктури м. Харкова.

На сьогодні за дорученням прокурора САП детективами НАБУ відкрито матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

Як встановило слідство, починаючи з квітня 2022 року, організатор групи, один з впливових бізнесменів, у змові зі службовими особами КП «Харківські теплові мережі», серед яких перший заступник гендиректора підприємства, та низкою підконтрольних фізичних осіб спільно заволоділи грошовими коштами комунального підприємства та коштами Міжнародного банку реконструкції та розвитку, що призначалися для відновлення та розвитку міської інфраструктури Харківщини.

Для цього співучасники домоглися укладення з підконтрольними компаніями прямих договорів на постачання до КП «Харківські теплові мережі» трубної продукції, вікон та технічної солі. При цьому учасники оборудки не погребували скористатися умовами воєнного стану, як приводом не проводити відкриті торги.

Надалі підконтрольний «переможець» закупівель через низку фірм-посередників забезпечував придбання продукції безпосередньо у виробника та перепродавав комунальному підприємству за значно завищеними цінами. При здійсненні таких оборудок, співучасниками використовувалися підроблені документи та забезпечувалось документальне обґрунтування штучного завищення цін на продукцію, що постачалася.

Унаслідок здійснення таких закупівель комунальне підприємство зазнало збитків на суму 128,2 млн грн, якою учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд. Зауважимо, що частина цих коштів, а саме 22 млн грн, була надана Світовим Банком (Міжнародний банк реконструкції та відродження) та призначалися для розвитку міської інфраструктури.

11 квітня 2024 особам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 358 КК України.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Актуальні події 23 – 27 вересня 2024 року:

❗️40 thousand USD bribe: SAPO and NABU expose deputy prosecutor of Zaporizhzhia Oblast – https://cutt.ly/aeUPvNwY

👤Extradition: One of the Suspects in the National Cinematheque Case Extradited from the Republic of Poland – https://cutt.ly/3eUPQBkT


👤Екстрадиція:
з Республіки Польща екстрадовано одного з підозрюваних у справі Нацкінематеки – https://cutt.ly/3eUPQBkT

📑Підозра:
САП та НАБУ викрили заступника керівника Запорізької обласної прокуратури. Їй повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід – https://cutt.ly/7eUPvqbn

⚖️Запобіжні заходи:
◽️ВАКС обрав запобіжний захід нардепу-втікачу, обвинуваченому у спробі підкупу керівництва Мінвідновлення – https://cutt.ly/yeUPzUag
◽️АП ВАКС обрала запобіжний захід ексзаступнику міністра енергетики та ексдиректору ДП «Укрвугілля» – https://cutt.ly/ReUPQw3h

📂Завершено слідство у справах:
◽️стосовно посадовця Національної енергетичної компанії «Укренерго» та його пособника, яких викрито на розтраті державних коштів – https://cutt.ly/teUPlXBi
◽️стосовно семи осіб, які причетні до заволодіння мільйонними коштами, у тому числі міжнародних партнерів України, що призначалися для відновлення критичної інфраструктури м. Харкова – https://cutt.ly/ieU0MzEw

📨Направлено до суду справи:
◽️стосовно спільника нардепа, якого викрили на одержанні 85 тис. доларів США – https://cutt.ly/beUPk3r6
◽️стосовно чотирьох суддів Київського апеляційного суду – https://cutt.ly/BeUPckDb
стосовно 4 осіб, причетних до реалізації злочинної схеми по заволодінню електричною енергією ПрАТ «НЕК «Укренерго» та легалізації отриманих від її продажу коштів – https://cutt.ly/KeUPmQvW
Суддів Київського апеляційного суду відсторонено від здійснення правосуддя

30 вересня 2024 року за клопотанням керівника САП Вища рада правосуддя відсторонила від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності 4 суддів Київського апеляційного суду, які обвинувачуються в одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тис. дол. США за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Термін відсторонення - до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

Нагадаємо, 30 листопада 2023 року прокурори САП за дорученням керівника САП повідомили про підозру чотирьом суддям Київського апеляційного суду. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 368 КК України.

20 вересня 2024 року обвинувальний акт стосовно вищевказаних суддів направлено до суду для розгляду по суті.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
⚖️10 років позбавлення волі: оголошено вирок одному з колишніх керівників ПАТ «Державна продовольча зернова корпорація»

01 жовтня 2024 року Вищий антикорупційний суд погодився з позицією прокурора САП та оголосив вирок, яким визнав винуватим одного з колишніх керівників ПАТ «Державна продовольча зернова корпорація» (ДПЗКУ) у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 368, ч. 2 ст. 364 КК України.

За сукупністю злочинів суд призначив особі покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади строком на три роки, зі штрафом у розмірі 17 000 грн та з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

Обвинуваченого взяли під варту в залі суду.

Окрім цього, судом частково задоволено позов ДПЗКУ до обвинуваченого на суму понад 45 млн грн.

Нагадаємо, що вказана особа обвинувачується у тому, що у 2014 році разом з іншими службовими особами реалізувала схему, за якою зерно, що належало ДПЗКУ, продавалось за заниженими цінами одному з міжнародних зернотрейдерів через низку приватних компаній-посередниць, підконтрольних службовим особам ДПЗКУ та згаданому зернотрейдеру.

Зерно, придбане за заниженими цінами, міжнародний зернотрейдер продавав за ринковими цінами, а різниця у вартості мала надійти на рахунки однієї з компаній-посередниць, підконтрольних обвинуваченим.

Відповідно до контрактів, постачання зерна відбувалось на умовах післяплати, що не відповідало встановленим ринковим правилам й наражало державне підприємство на ризик неотримання коштів за свою продукцію.

У кінцевому підсумку ПАТ «ДПЗКУ» не отримала більшу частину коштів за продане зерно. Внаслідок чого ПАТ зазнало збитків на суму понад 60 млн дол. США.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати ВАКС.
Незаконне збагачення нардепа на 11 млн грн: обвинувальний акт направлено до суду

03 жовтня 2024 року прокурором САП до Вищого антикорупційного суду направлено обвинувальний акт у провадженні за обвинуваченням чинного народного депутата України у незаконному збагаченні на 11 млн грн.

Як встановило слідство, у 2020-2021 рр. народний обранець набув у власність активи загальною вартістю 25 млн грн, хоча офіційний дохід та заощадження його та дружини за цей період становили не більше 14 млн грн.

Таким чином різниця між вартістю придбаного майна та наявними коштами становила 11 млн грн.
Йдеться про 3 земельні ділянки на Київщині, 5 квартир у столиці, 2 нежитлові приміщення, а також автівки Tesla та Mersedes-Benz.

Аби приховати наявність цього майна, нардеп оформив його переважну частину на близьких родичів, зберігши за собою право розпоряджатися ним у повному обсязі.

02 травня 2024 року йому повідомили про підозру за ст. 368-5 КК України.

Викриття злочину відбулось після оприлюднення журналістських розслідувань, зокрема команди Bihus.Info, а також за сприяння Національного агентства з питань запобігання корупції.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
⚖️Варта та застава: слідчий суддя ВАКС продовжила запобіжні заходи ексзаступнику Міністра енергетики та його довіреній особі

02-03 жовтня 2024 року Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання прокурора САП та продовжив на 2 місяці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому заступнику Міністра енергетики та його довіреній особі, яких викрили на одержанні неправомірної вигоди за надання дозволу на вивезення гірничо-видобувного обладнання з прифронтового району.

При цьому, слідчим суддею взято до уваги доводи прокурора та залишено без змін альтернативний запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 25 млн грн та 65 млн грн відповідно.

Нагадаємо, 12 серпня 2024 року ВАКС частково задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором САП, та застосував до ексзаступника Міністра енергетики запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 25 млн грн застави.

До довіреної особи колишнього високопосадовця суд застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 65 млн грн застави.

Деталі справи:
https://cutt.ly/recB4w4K
https://www.facebook.com/watch/?v=1042202953423297

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Корупція на Одеському припортовому заводі: завершено досудове розслідування

03 жовтня 2024 року прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування злочинної схеми за керівництва народного депутата України VIII скликання, реалізація якої завдала збитків АТ «Одеський припортовий завод» під час продажу мінеральних добрив.

Нагадаємо, у межах досудового розслідування встановлено, що в березні – грудні 2015 року колишній нардеп спільно з довіреною особою організував схему, відповідно до якої «Одеський припортовий завод» продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії за цінами нижчими від ринкових. Згідно з оформленими угодами ця приватна компанія нібито перепродувала за ринковими цінами продукцію підприємства іноземним компаніям із реального сектору економіки, хоча у дійсності постачання продукції здійснював безпосередньо «Одеський припортовий завод». Як наслідок «ОПЗ» зазнав збитків на суму понад 94 млн. гривень.

Після закінчення ознайомлення з матеріалами досудового розслідування планується скерувати обвинувальний акт до ВАКС для розгляду по суті.

Зауважимо, що суддями надано дозволи на здійснення спеціального досудового розслідування щодо 3 підозрюваних у цьому кримінальному провадженні, які також оголошені у розшук (у тому числі щодо організатора – колишнього народного депутата).

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Злочинна організація в Фонді державного майна України: завершено слідство у справі

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі очолюваної ексголовою ФДМУ злочинної організації, діяльність якої призвела до збитків державі на суму понад 700 млн грн. Її учасників також підозрюють у легалізації одержаного злочинним шляхом майна на суму понад 10 млрд грн.

Результати розслідування були досягнуті завдяки ефективній міжнародній співпраці за сприяння Ініціативи з повернення викрадених активів, Організації економічного співробітництва та розвитку, Міністерства юстиції США, Федеральної агенції розслідувань Департаменту національної безпеки США, Федерального бюро розслідувань, а також завдяки ефективній співпраці в рамках спільної слідчої групи Агентства Європейського Союзу з питань співробітництва у сфері кримінального правосуддя (EUROJUST) з представниками європейських країн.

Нагадаємо, у березні 2023 року САП та НАБУ викрили злочинне угрупування, що протягом 2019 – 2021 років заволоділо коштами держпідприємств, серед яких найпотужніше хімічне підприємство України АТ «Одеський припортовий завод» та один з найбільших у світі виробників титанової сировини АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія».

У період з листопада 2019 року по березень 2020 року голова Фонду створив злочинну організацію, метою якої було встановлення контролю над найважливішими об’єктами управління ФДМУ у добувній, переробній, паливно-енергетичній та інших галузях економіки держави.

Злочинний план полягав у призначенні в органи управління державних підприємств лише керованих осіб, які б забезпечили реалізацію сировини, надання послуг тощо, використання державних ресурсів виключно в інтересах членів злочинної організації. Для цього контрольоване головою ФДМУ керівництво державних підприємств укладало відповідні договори із підконтрольними злочинцям компаніями на умовах, які не відповідали інтересам держави, однак дозволяли неправомірно збагатитись злочинцям.

Одночасно Голова ФДМУ разом з іншими членами злочинної організації забезпечив визначення осіб, які мали контролювати діяльність відповідних державних підприємств в інтересах членів злочинної організації. Такі особи, не будучи службовцями державних підприємств, фактично здійснювали керівництво їх господарською діяльністю, надаючи вказівки їх керівникам, щодо укладення відповідних договорів, визначення переможців тендерних процедур та цін на продукцію державних підприємств. Таким чином при держаних підприємствах утворювались так звані «бек-офіси».

Зокрема, для досягнення протиправних цілей цієї злочинної організації, Голова ФДМУ забезпечив призначення в органи управління АТ «ОПЗ» підконтрольних йому осіб та подальше вчинення такими особами у складі злочинної організації тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Внаслідок таких дій за період з травня 2020 по жовтень 2021 року АТ «ОПЗ» недоотримало понад 600 млн грн.

Крім того, злочинна організація заволоділа коштами іншого державного підприємства – АТ «ОГХК» шляхом умисного укладення учасниками злочинної організації чотирьох контрактів із підконтрольною їм компанією нерезидентом та забезпечення відвантаження титанової сировини за заниженою вартістю. Ці дії спричинили «ОГХК» збитків на суму 111 млн грн.
Загальна сума заволодіння державними коштами сягає понад 700 млн грн.
В подальшому злочинна організація забезпечила виведення коштів за кордон та придбання активів.

САП і НАБУ здійснюють заходи щодо розшуку підозрюваних осіб, які переховуються від правосуддя, а також встановлюють інші епізоди діяльності злочинної організації та решту її ймовірних учасників.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Criminal Organization at the State Property Fund of Ukraine: Investigation Concluded
Актуальні події 30 вересня – 04 жовтня 2024 року:

Запобіжний захід:
продовжено запобіжні заходи ексзаступнику Міністра енергетики та його довіреній особі – https://cutt.ly/keOF9rEx

Завершено слідство у справах:
щодо корупції на Одеському припортовому заводі – https://cutt.ly/FeOF2iV6
щодо злочинної організації в Фонді державного майна України – https://cutt.ly/xeOHYZTn

Направлено до суду:
справу стосовно нардепа, обвинуваченого у незаконному збагаченні – https://cutt.ly/6eOF2KVo

Відсторонення:
cуддів Київського апеляційного суду відсторонено від здійснення правосуддя – https://cutt.ly/JeOF3yeb

Вирок:
10 років позбавлення волі: оголошено вирок одному з колишніх керівників ПАТ «Державна продовольча зернова корпорація» – https://cutt.ly/beOF9DMf
САП і НАБУ підтримують законопроєкт №12039 про угоди у кримінальних провадженнях

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко та директор Національного бюро Семен Кривонос взяли участь у засіданні Комітету з питань правоохоронної діяльності, на якому розглядався законопроєкт №12039.

Вказаним законопроєктом пропонується вдосконалити угоди про визнання винуватості у корупційних справах, що підвищить ефективність розслідувань та прискорить судовий розгляд топкорупційних справ.

Документ зокрема передбачає запровадження стосовно особи, яка надала викривальні покази та підтвердила їх іншими доказами, а також у разі повного або часткового відшкодування збитків, можливість призначення покарання більш м’якого ніж передбачено санкцією статті.

Законопроєкт також надає можливість, при укладенні угоди, призначати узгоджені сторонами додаткові покарання у вигляді суттєво збільшених штрафів та конфіскації майна.

Крім того, пропонується заборонити укладення угоди з організатором злочину окрім випадку, коли така особа погоджується викрити іншого організатора.

Очільники антикорупційних органів підтримали документ та рекомендували народним обранцям ухвалити його в цілому.

Олександр Клименко подякував авторам законопроєкту за ініціативу та реальні кроки до вдосконалення законодавчих положень, які регулюють інститут укладення угод, а також висловив сподівання на підтримку документа народними обранцями.

SAPO and NABU Endorse Draft Law No. 12039 on Criminal Plea Agreements
Земельна корупція на Житомирщині: підозрюється колишній керівник обласного Держгеокадастру

Детективами НАБУ за погодженням з прокурором САП повідомлено колишньому в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про підозру у зловживанні службовим становищем та заподіянні сільгосппідприємству мільйонних збитків.

За даними слідства, у 2021 році підозрюваний, всупереч чинному законодавству та численним судовим рішенням на користь сільгосппідприємства, припинив його право постійного користування земельними ділянками загальною площею майже 5 тис. га та скасував реєстрацію відповідних держактів.

При цьому посадовець намагався передати ці земельні ділянки у постійне користування іншій юридичній особі для ведення сільського господарства.

У результаті сільгосппідприємству завдано шкоди на суму понад 54 млн грн.

Кваліфікація дій підозрюваного: ч. 2 ст. 364 КК України.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Суд призначив до розгляду справу стосовно розтрати коштів заводу «Артем»

07 жовтня 2024 року за результатами підготовчого розгляду колегія суддів ВАКС призначила до розгляду по суті справу стосовно розтрати 8,3 млн дол. США при закупівлі державною акціонерною холдинговою компанією «Артем» устаткування для виготовлення продукції оборонного призначення, а саме серійного виробництва корпусів 152/155-мм снарядів.

Засідання призначено на 16 жовтня 2024 року.

Як повідомлялось раніше, в межах слідства встановлено, що у 2017 році іноземний підприємець, дізнавшись про виділення фінансування на технічне переоснащення та реконструкцію виробничих потужностей ДАХК «Артем», розробив план заволодіння держаними коштами, призначеними для цих потреб.

Для реалізації свого плану, особа вступила у злочинну змову з низкою посадовців, зокрема із заступником міністра. У свою чергу ці посадовці забезпечили укладання контракту на закупівлю устаткування для ДАХК «Артем» з наперед визначеною компанією, яка була зареєстрована організатором схеми в США за видом діяльності «вантажні перевезення», однак мала усі ознаки фіктивності. Для приховання цього факту та з метою усунути конкурентів, компанії створили образ сертифікованого постачальника оборонної продукції для Міноборони США та суттєво завищили її показники продуктивності.

Як наслідок, на рахунок цієї компанії державна компанія перерахувала 8,3 млн дол. США – половину від вартості укладеного контракту, які вже наступного дня були перераховані на рахунок іншої компанії, якою кошти використано на інші потреби, не пов'язані з виконанням контракту.

Такі дії завдали державній компанії «Артем» збитків на суму понад 225 млн грн.

Деталі у справі: https://cutt.ly/heq2ltGg

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
⚖️Оголошено вирок судді районного суду Дніпропетровської області

Вищим антикорупційним судом 09.10.2024 визнано винуватою суддю Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області у проханні та одержанні неправомірної вигоди.

Обвинуваченій призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права обіймати посаду судді на строк 3 роки, з конфіскацією частини належного їй на праві власності майна (автомобіль та земельна ділянка).

Нагадаємо, що на цей час вже колишня суддя Дніпропетровського районного суду обвинувачувалася у висловленні прохання та одержанні неправомірної вигоди за прийняття рішення у цивільній справі на користь відповідача.

Вирок суду може бути оскаржений протягом 30 днів із дня його проголошення.
Корупція на «Укрзалізниці»: досудове розслідування завершено

Сьогодні, 10.10.2024, прокурором САП доручено детективам НАБУ повідомити сторону захисту про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо діяльності організованої злочинної групи.

Нагадаємо, у вказаному провадженні Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою спільно з НАБУ та СБУ викрито організовану злочинну групу, яка упродовж 2021 – 2022 років заволодівала грошовими коштами АТ «Укрзалізниця».

Так, у 2021 році колишній директор виробничого структурного підрозділу «Черкаський колійний ремонтно-механічний завод» Філії «ЦРЕКМ» АТ «Укрзалізниця» з метою протиправного збагачення утворив організовану групу, до якої увійшли чинні співробітники заводу, в т.ч. два керівники.

Організована група забезпечувала укладення заводом договорів про ремонт колійних машин із контрольованими суб’єктами господарської діяльності, які не мали на меті здійснювати реальну підприємницьку діяльність. У подальшому такий ремонт фактично не проводився, а члени злочинної групи підробляли документи, які свідчили про начебто його виконання.

Як наслідок, АТ «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму більше 17 млн грн. Грошові кошти саме в такому розмірі було перераховано суб’єктам господарювання за нібито виконані роботи.

Керівник організованої злочинної групи на цей час продовжує утримуватись під вартою.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
2024/10/12 01:20:56
Back to Top
HTML Embed Code: