group-telegram.com/yourculturevibe/1065
Last Update:
- Хочеться трошки розповісти про таку річ, як "котильйон" або ж "вісьорок"
На початку ХХ ст. в багатьох селах Галичини, насамперед серед польської, а згодом і української молоді, дістала поширення так звана „котильйонова забава” (від назви французького танцю cotillion). Очікуючи Великодніх свят, дівчата самі виготовляли прикраси у вигляді квітки, букета або серця з картону, матерії, ниток, стрічок, бісеру [1].
Таке освідчення-котильйон дівчина чіпляла уподобаному парубкові на одяг з лівого боку грудей як запрошення на „котильйоновий вальс”. Після танцю вдячний за такий дарунок хлопець мав обов’язок пригостити дівчину солодощами [1].
📍Під час вивчення української фалеристичної спадщини періоду національно-визвольної боротьби 1916-1950 років фахівці звернули увагу на фотографії із зображенням уніформи вояків українських військових формувань та розміщення на них нетрадиційних для військової атрибутики відзначень у вигляді виробів з бісеру. При опрацюванні сучасних досліджень народно-ужиткового промислу, було встановлено назву, призначення, історію виникнення відзнак-сувенірів. На фотографіях приватних і музейних збірок науковці виявили невідомі відзнаки-сувеніри, які прикрашали однострої вояків українських військових формувань у період національно-визвольної боротьби 1916-1950 років, що навело дослідників на думку про оберегове значення котильонів [2].
◽️Джерела фото: [1], [2], [3].