Telegram Group Search
📚📖 На зустрічі лідерів «Великої сімки» Трамп найбільше думав про Путіна. Огляд матеріалів іноземних медіа 17 червня

🖌 «Президент Трамп міг би почати з розмови про торгівлю. Він міг би обговорити війни на Близькому Сході або тривалу, жорстоку війну в Україні. Але було ще дещо ― схоже, головне для пана Трампа під час зустрічі лідерів G7 у Канаді в понеділок: президент Росії Володимир Путін. «G7 колись була G8», ― сказав Трамп журналістам, маючи на увазі рішення групи виключити Росію у 2014 році, після того як вона напала на Україну та анексувала Крим, що стало прелюдією до її повномасштабного вторгнення», ― так починається матеріал The New York Times про чергову зустріч країн «Великої сімки». Точніше, про навʼязливу ідею Дональда Трампа повернути до цієї групи Росію та особисто Володимира Путіна.

Вибудовуючи свою модель реальності, Трамп вирішив, що Путін дуже образився ― і саме це стало однією з причин того, чому він напав на Україну. «І ви б образились, і я б образився. А хто б не образився?» ― спитав у присутніх президентів Трамп.

Думка про те, що з Путіним повелись несправедливо й це пояснює всі проблеми світу з Росією, схоже, стала для Трампа навʼязливою, пише видання. Він погрожував Росії санкціями за відмову від мирних переговорів з Україною ― і сам же відійшов від погроз. Він регулярно спілкується з російським диктатором, востаннє в суботу, коли Путін подзвонив привітати його з днем народження. Також президенти обговорили питання Близького Сходу.

Джерело NYT у Білому домі запевнило, що Трамп справді вважає Росію несправедливо обділеною. Засуджуючи Путіна, Захід не запрошує його за спільний стіл ― і так уникає можливості дійти компромісу. При цьому, пише видання, американський президент уникає визнавати той факт, що Росію виключили з тієї ж «Великої сімки» після, а не до вторгнення Росії в Україну ― і що саме Україна є демократією, яка захищається, а не авторитарною країною-агресором.

Найбільш яскравим наслідком зустрічі лідерів G7 стало очевидне віддалення США й особисто Трампа від решти західного світу ― і зближення з Росією, підсумовує медіа.

🎨 Це лише частина огляду. Продовження доступне для тих, хто підтримує нас на Patreon.

#інозмі
@babel
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❗️У Солом’янському районі Києва деблокували тіла ще 5 загиблих.

Це дані станом на 7:00, повідомили в ДСНС. Пошукові роботи на місці частково зруйнованого дев’ятиповерхового будинку проводили всю ніч, вони досі тривають.

За цією адресою деблокували тіла 16 жертв. Всього внаслідок російської атаки на столицю вночі 17 червня загинула 21 людина, ще 134 постраждали.

@babel
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Росіяни обстріляли Запоріжжя безпілотниками й ракетами.

Вночі ворог направив на місто тринадцять дронів та завдав чотирьох ракетних ударів, кажуть в ОВА. Внаслідок атаки спалахнули пожежі площею 100, 300 і 800 м².

Пошкоджені фасади та вікна у багатоповерхівках, зруйновані складські приміщення, згоріли автівки. Минулося без постраждалих.

@babel
Бабель
❗️У Солом’янському районі Києва деблокували тіла ще 5 загиблих. Це дані станом на 7:00, повідомили в ДСНС. Пошукові роботи на місці частково зруйнованого дев’ятиповерхового будинку проводили всю ніч, вони досі тривають. За цією адресою деблокували тіла 16…
Кількість жертв атаки РФ у Солом’янському районі Києва зросла.

З-під завалів частково зруйнованої дев’ятиповерхівки деблокували тіло ще одного чоловіка. Всього за вказаною адресою вилучили тіла 17 загиблих, роботи тривають.

@babel
🇺🇦 Генштаб ЗСУ: Минулої доби на фронті відбулося 186 боєзіткнень.

Найгарячіше було на Покровському напрямку, там українські бійці зупинили 57 наступів росіян.

На Північно-Слобожанському і Курському напрямках відбили 28 штурмів окупантів. Ворог завдав 6 авіаударів, скинувши 11 КАБів, а також 215 разів обстріляв позиції ЗСУ і населені пункти, чотири рази — з РСЗВ.

На Новопавлівському напрямку ворог 22 рази атакував українські позиції, зокрема в бік Запоріжжя.

На Лиманському і Торецькому напрямках за добу відбулося по 16 атак окупантів.

На Краматорському напрямку зафіксували 11 боєзіткнень.

На Південно-Слобожанському напрямку противник три рази штурмував позиції Сил оборони, зокрема поблизу Вовчанська.

На Сіверському напрямку противник теж тричі атакував позиції українських військ.

На Гуляйпільському і Придніпровському напрямках ЗСУ відбили по два штурми російських підрозділів.

На Куп’янському напрямку окупанти атакували один раз, успіху не мали.

💥 За добу армія РФ втратила ще 1 040 своїх військових убитими й пораненими, сім танків, 31 бойову броньовану машину та десятки одиниць іншої техніки.

@babel
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Вночі Росія запустила по Україні 58 безпілотників.

Окупанти атакували з напрямків Курськ, Приморсько-Ахтарськ у РФ, а також Чауда у Криму. Основними напрямками удару були Донеччина, Дніпропетровщина та Запоріжжя.

Станом на 08:30 Протиповітряна оборона знешкодила 30 ворожих цілей на сході та півночі країни. З них 12 — збили вогневими засобами ураження, ще 18 — локаційно втратили або подавили РЕБ. Влучання зафіксували в 9 місцях.

@babel
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇸🇧🇾 Спецпредставник США Кіт Келлог планує зустріч з Лукашенком у Білорусі, пише Reuters.

У приватних розмовах Келлог описував візит як крок, що може допомогти розпочати мирні переговори для припинення війни Росії проти України. Офіційно про цю поїздку та її мету не оголошували.

Якщо Келлог справді поїде до Лукашенка, то стане найвищим посадовцем США, який побуває в Білорусі за останні роки.

@babel
Майже рік тому обстріляли «Охматдит», а відновлювати один з корпусів почали лише зараз. Як витрачають кошти, зібрані для лікарні? — «Бабель» зібрав усе, що відомо.

8 липня 2024 року російська ракета влучила в один із корпусів лікарні «Охматдит», де розташоване токсикологічне відділення. Внаслідок удару постраждала майже вся територія медзакладу. Відразу після атаки в Україні та за кордоном почали збирати кошти на відновлення лікарні. Рахунки для допомоги відкрили: держава через платформу United 24, благодійний фонд «Таблеточки» та фонд «Охматдит — Здорове дитинство» (ОЗД). До збору долучилися тисячі українців, представники діаспори, великі компанії й громадські ініціативи. Загалом вони зібрали понад мільярд гривень. Основний етап відновлення стартував 9 червня 2025 року — майже за рік після атаки.

Коли планують завершити роботи? Як розподіляють зібрані кошти? Скільки вже витрачено і на що? «Бабель» поговорив з Романом Лобаєм — членом правління фонду, який фінансує відновлення головного корпусу, а також розпитала про витрати адміністрацію лікарні.

@babel
Бабель
У Києві кількість жертв російського удару по 9-поверхівці зросла до 18. З-під завалів будинку в Соломʼянському районі деблокували тіло жінки. @babel
До 19 зросла кількість загиблих через російський удар по будинку в Соломʼянському районі Києва.

Рятувальники деблокували тіло ще однієї людини. Загалом у столиці загинули 24 людини після масованого обстрілу Росії в ніч на 17 червня.

@babel
🧑‍⚖️ Ексголові Тернопільської облради Михайлу Головку оголосили вирок у справі про хабар.

Вищий антикорупційний суд присудив йому 9 років позбавлення волі, конфіскацію майна, заборону на 3 роки обіймати посади в органах держвлади й місцевого самоврядування, крім виборних. Запобіжний захід — застава у 15 млн грн. Вирок можна оскаржити впродовж 30 днів.

▪️У 2023 році Головка викрили на тому, що він вимагав і отримав хабар від бізнесмена-волонтера. Йдеться про 600 000 грн.

@babel
Парламент у другому читанні проголосував за реформу Агентства з розшуку та менеджменту активів.

Йдеться про законопроєкт № 12374-д. Ухвалення цього закону — одне із зобовʼязань України за програмою Ukraine Facility, яке розблокує €600 млн допомоги.

Документ пропонує ввести нові вимоги до очільника АРМА, процедуру відбору за участі міжнародних фахівців, прозорий механізм управління активами і контролю передачі.

@babel
До опалювального сезону ще чотири місяці, але «Нафтогаз» уже має вирішувати головну проблему: у сховищах замало газу. Чи будемо ми замерзати взимку? — «Бабель» спитав трьох експертів.

На початку червня президент Володимир Зеленський на брифінгу з журналістами попередив, що Україна може зіткнутися з дефіцитом газу: щоб пройти опалювальний сезон, вона має накопичувати газ влітку. Справді, на початку місяця запаси газу в підземних сховищах (ПСГ) становили лише п’яту частину від необхідного обсягу.

У попередні роки Україна використовувала для опалювання той газ, що сама й добувала; газ за кордоном закуповували, щоб покривати незначний дефіцит. Але російські обстріли в лютому та березні пошкодили ПСГ, свердловини та компресорні станції, і власний видобуток зменшився майже вдвічі.

Щоб відновити запаси, потрібні великі кошти — близько двох мільярдів євро. Уряд та НАК «Нафтогаз» вже знайшли понад €400 мільйонів кредитів і грантів від міжнародних партнерів, щоб придбати півтора мільярда кубометрів газу в Європі. Але цього недостатньо, і перемовини про те, де взяти решту суми, ще тривають. «Бабель» розпитав трьох експертів з енергетики, чи означає це, що взимку у нас не буде опалення?

@babel
2025/07/01 23:14:40
Back to Top
HTML Embed Code: