Telegram Group Search
🌞 Легенда про Божича та Коляду 🌞

Колись давно, коли світ був молодий, а люди жили в гармонії з природою, ми знали істину про Сонце — про Божича, сина великого Дажбога, і про його матір, богиню Коляду.

Божич — це наше Сонце, світло життя. Щороку він народжується в найдовшу ніч, коли темрява здається безмежною, а холод обіймає землю. Це ніч з 24 на 25 грудня, час, коли стара зірка, що зношувалася цілий рік, помирає, поступаючись місцем новому Божичу. Його народження дарує нам надію, світло і тепло для нового року.

Кажуть, що в останні дні перед народженням Божича, з 22 по 24 грудня, Сонце лежить на краю смерті. Його сили майже зникають, дні стають найкоротшими, а ніч панує над світом. У цей час мати Коляда ховається від злої Мари, яка мріє знищити новонароджене Сонце.

Та щороку Коляда перемагає. Вона народжує Божича, і його перший промінь розсікає темряву, оголошуючи перемогу світла над пітьмою. З цього моменту дні починають зростати, і Божич набирається сили, піднімаючись все вище до літа, поки не сягає своєї найвищої слави.

Але рік триває недовго. До осені Божич починає старіти, його проміння втрачає силу, і з кожним днем ніч забирає в нього трохи більше влади. До кінця року він стає слабким і готується відійти у світ духів, щоб дати життя новому Сонцю, яке продовжить цикл.

Ми святкуємо народження Божича кожного року, щоб подякувати за світло і тепло, які він приносить нам. Ми співаємо колядки, прикрашаємо домівки і запалюємо вогні, щоб підтримати Коляду у її боротьбі. І в найдовшу ніч року, коли нове Сонце народжується, ми зустрічаємо його як надію на новий початок.

Бо світло завжди перемагає темряву.

🌟 Слава Божичу! Слава Колядi! 🌟
Покровськ на Донеччині – батьківщина «Щедрика» — найулюбленішої у світі колядки, відомої за межами України як Carol of the Bells.

Але цього року про Різдво у місті мало що нагадує. Лише тонкий шар снігу на безлюдних вулицях і будівлях. Він падає під супроводом обстрілів.
Наступна мета Росії – Покровськ. Зараз її війська менш ніж за три кілометри від міста.

Вони знищують не лише вулиці та будівлі, а й культуру.

Пам’ятник відомому композитору Миколі Леонтовичу, автору «Щедрика», вже перенесли у безпечніше місце. Музична школа його імені нині пустує, вікна забиті дошками.

Вважається, що перші версії «Щедрика» на основі українського народного співу Леонтович міг створити, коли жив і працював у Покровську в 1904-1908 роках.

Леонтовича застрелив радянський чекіст у 1921 році. Але його композиція стала символом української незалежності.
Раночку, як ви?
Атлант розправіл плєчі (вчора)
Forwarded from усрусія ✞
З Різдвом, усрусійці
Повний самольот русні ☺️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Ця пізда з Запоріжжя
Якщо хтось знає її особисто або косвєнно — прошу написати в бота @cbshmeme_bot 🙏
🇺🇦 СБШ (Служба Божа Шевчіку) 🇺🇦
Ця пізда з Запоріжжя Якщо хтось знає її особисто або косвєнно — прошу написати в бота @cbshmeme_bot 🙏
Під цим тіктоком зборіщє дітей руснявих жаліються на вояк і розповідають хохлам шоб не дивились русняві тіктоки і буде їм свято

При тому шо це тікток хахлушкі

А потім кажуть какая разніца
Треба шось смачненьке приготувать (мені лєнь, я не буду це робить)
2024/12/28 00:11:35
Back to Top
HTML Embed Code: