group-telegram.com/antiwarwinnipeg/6
Last Update:
Про що писати
Про природу, фільми, книги, подорожі, нову роботу. Людині у в’язниці важливо знати новини, отримувати яскраві емоції, теми, які можна обговорити. Приємно отримувати листівки, надіслані здалеку.
Якщо ви хочете отримати відповідь, варто поставити питання, щоб розпочати дискусію і краще пізнати співрозмовника.
Починайте з того, що ви робите в звичайному житті, – представтесь, розкажіть про себе. Розкажіть про переглянутий фільм або про сонячний ранок, про зграю голубів біля метро, або про те, як ви заблукали в незнайомому районі.
Якщо зовсім не знаєте, з чого почати, рекомендуємо скористатися цим інструментом, створеним білоруськими активістами: https://politzek.me/letter – сайт допоможе сформувати структуру та підкаже ідеї для пропозицій. Нагадуємо, що політв’язні в Білорусі також потребують підтримки.
Про що НЕ писати
Про обставини кримінальної справи. Це може зашкодити. Пам’ятайте, що листи можуть потрапити до слідчого.
Ваш лист обов’язково прочитає цензор. Не використовуйте:
– відомості, які можуть завадити встановленню істини у кримінальній справі
– інформацію, що сприяє вчиненню злочину
– тайнопис або шифр
– державну чи іншу охоронювану законом таємницю
– нецензурну лексику, образи або погрози
– смайлики/емодзі
– заклики до екстремізму, тероризму, підриву конституційного ладу
– копії будь-яких літературних творів**
*Для паперових листів: згідно з новими правилами внутрішнього розпорядку, ув'язнені можуть отримувати листи іноземними мовами – цензура займатиме більше часу через необхідність перекладу. Але багато залежить від цензора – вони можуть просто відмовитися передавати такі листи.
**правило таке є, але на практиці не дотримується – багато людей використовують цитати літературних творів у листах і вони доходять без проблем.
Цензор замалює, виріже якісь частини або взагалі не віддасть листа, якщо йому щось не сподобається.Явно вираженої політичної цензури в СІЗО та колоніях немає – принаймні це не є загальним правилом. Тому писати про те, що відбувається в країні та світі, і своє ставлення до цього можна.
Що стосується українських політичних в'язнів, то не варто взагалі згадувати будь-що політичне, і не варто казати, звідки ви пишете.
Не варто жаліти ув'язненого, говорити, що «довго не наважувався вам написати», «ми так переживаємо» – це може дратувати. Ще є таке слово «тримайся», яке не дуже люблять ув'язнені та їхні родичі.
Перед відправкою листа можете пошукати інформацію про людину, щоб зрозуміти, про що з нею можна поговорити. Наприклад, можна вбити прізвище ув'язненого у https://www.group-telegram.com/svobot_bot у телеграмі – бот покаже інформацію про місце ув'язнення та дасть посилання на статтю про ув'язненого.
Посилання на джерело нижче ⬇️
Текст на русском и источник (RCDA)
BY UR dialogue
Warning: Undefined variable $i in /var/www/group-telegram/post.php on line 260
Share with your friend now:
group-telegram.com/antiwarwinnipeg/6