group-telegram.com/birds_of_ukraine/5159
Last Update:
🪷А ви знали, що болота поглинають більше вуглекислого газу, ніж ліси?
А ще вода у болотах буває чистішою, ніж в озерах, адже оновлюється кожні 5 років, тоді як у озерах – в середньому за 17 років.
В Україні цей вид екосистеми займає важливе місце у господарстві, культурі і навіть нашій історії! В Україні площа водно-болотних міжнародного значення сягає 930 тисяч га. Їх біологічна цінність дуже висока. У давнину болото завжди було джерелом цінних видів лікарських рослин та ягід. Про болота ходили легенди. Вважалося, що на болотах живе багато міфічних істот – як друзів людини, так і ворогів. Дикість і важкодоступність боліт використовували українські борці за незалежність: саме в регіонах з великою кількістю боліт у минулому столітті зародився потужний повстанський рух. Загарбникам було важко орієнтуватися у пересуванні болотистою місцевістю, це було під силу лише тому, хто тут народився і знає ці місця.
💧2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь. Розпочинаємо серію публікацій про цей вид екосистем. Будемо говорити про важливу роль боліт у кліматичній системі, проблеми та їх можливі шляхи рішень. Те, як працюють та розвиваються болота, важливий показник того, що у природі все взаємопов’язано. Ми можемо цього не помічати, але без боліт життя на планеті було б набагато менш придатним для людського життя.
BY Птахи України
![](https://photo.group-telegram.com/u/cdn4.cdn-telegram.org/file/gyNv1iCcf8OoRIx6ZPY6IsTcIP0mhBvfK4m1uZlDppMB9UE-ErSxK3NkjmtAI-tc4G8EoJma8sJ-WJYERlG_QMrhrOzP-6O0tl4ACOJsZj3xGCpg0ujGJV7lH2qEcMz5XwrtDjV5arbVShcdxuaBmKSlYczrNwI_uwDXoSGTyrz2IMy1NUhKyduSHIRJn8J5vv24TJDkjZrny9AESSCUBVFQ_Vrj3ydtYcGi-O1sDllumB5RtdGNunwtCNJIbiDrBrs11dY2TL3Y0njeGsI7IARD8eF2LYmO3z507I5y0db6ol2z4jvgBkzm00bUe_yBD5Qp0vwmIp3m85VsWPInmQ.jpg)
Share with your friend now:
group-telegram.com/birds_of_ukraine/5159