Telegram Group Search
Російський «Лукойл» відновив експорт нафти через Україну завдяки угоді з Угорщиною, – Сіярто

Угорщина відновила імпорт нафти російської компанії «ЛукОйл» на свої НПЗ нафтопроводом «Дружба» в повному обсязі, - заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив під час візиту до РФ.

«Постачання нафти відновилося. Ми змінили контракт і тепер беремо нафту на кордоні Білорусії та України», – сказав угорський міністр.

На початку вересня агентство Reuters із посиланням на джерела повідомляло, що російська компанія «Лукойл» планує відновити експорт нафти трубопроводом «Дружба» до Словаччини та Угорщини після того, як її угорський партнер MOL уклав угоди про транспортування цієї нафти через Білорусь та Україну.

Відтак, MOL купуватиме російську нафту на білорусько-українському кордоні і оплачуватиме її транзит через Україну. Раніше його мала оплачувати Росія.

https://biz.censor.net/n3514284

Підписатися
Термінали Starlink для України фінансує Польща, а не Ілон Маск, – МЗС Польщі

Термінали системи супутникового інтернету Starlink для України фінансує лише Польща, а не американський мільярдер та гендиректор компанії SpaceX Ілон Маск.

За словами міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, одним із ключових факторів, який дозволяє українцям і надалі ефективно захищатися від росіян – підключення до інтернету за допомогою терміналів Starlink.

«Ці термінали Starlink, які використовуються в Україні, не спонсоруються паном Ілоном Маском, а фінансуються і будуть фінансуватися виключно Польщею. Ми це робимо, а не робить цього хтось інший», – сказав він.

https://biz.censor.net/n3514341

Підписатися
«Увімкнути все не вдасться»: Галущенко прокоментував обіцянку Зеленського про 1 ГВт потужностей до кінця року

Виконати анонсований президентом Володимиром Зеленським план збудувати 1 ГВт потужностей маневрової генерації до кінця року не вдасться, але потрібне для цього обладнання мають завезти.

«До кінця цього року в Україну мають завезти обладнання на понад 1 ГВт для розподіленої генерації електроенергії. Але увімкнути одразу все не вдасться. У деяких містах ці установки вже стоять, але підключити їх зможуть не раніше січня. Цей процес відбувається як з боку держкомпаній, так і бізнесу», – розповів міністр енергетики Герман Галущенко.

Він зауважив, що держава значно спростила встановлення об'єктів генерації електроенергії, але часто ці рішення не працюють.

https://biz.censor.net/n3514269

Підписатися
«Пільг на крипту не буде»: Гетманцев анонсував оподаткування криптовалюти на початку наступного року

ВР внесе зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування криптовалют у найближчі місяці, вони набудуть чинності на початку наступного року.

«До кінця року законопроєкт відповідний розробляється Нацбанком разом з МВФ. Тобто навіть не розробляється, а допрацьовується той, який лежить у нас у Комітеті... Я думаю, що орієнтовно у першому-другому кварталі наступного року ми можемо вже легалізувати крипту і оподаткувати її відповідним чином», – розповів голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Він наголосив, що про пільгове оподаткування операцій з криптовалютою не йдеться: «Я не хотів би, щоб були якісь ілюзії щодо якихось пільг. Пільг на крипту не буде. Буде звичайне оподаткування за моделлю оподаткування операцій від цінних паперів, коли оподатковується інвестиційний прибуток».

https://biz.censor.net/n3514267

Підписатися
Ворог б’є по енергетиці: У Міненерго повідомили про знеструмлення у п’яти областях

Упродовж 10 жовтня через обстріли і бойові дії були знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.

Зокрема, у Миколаївській області через ракетний обстріл території енергетичного об'єкта знеструмлювались підстанція та побутові споживачі. Унаслідок обстрілу поранення отримали три працівники.

На Херсонщині внаслідок атаки дроном пошкоджено обладнання підстанції, знеструмлювались підстанція та побутові споживачі.

Водночас через технологічні порушення на Полтавщині вимикалось обладнання на одній із підстанцій, що призвело до необхідності застосування аварійних графіків відключень через низький рівень напруги, знеструмлювались підстанції та побутові споживачі.

У Хмельницькій області з технологічних причин знеструмлювались підстанції та побутові споживачі у двох областях.

https://biz.censor.net/n3514360

Підписатися
Російська влада вдвічі підвищить «податок на вихід» для іноземного бізнесу

Російська влада домовилася про чергове підвищення внеску до бюджету від продажу російських активів іноземних компаній, що йдуть з Росії, а також збільшення мінімального дисконту для угод.

Розмір обов'язкових відрахувань до скарбниці РФ зросте з поточних 15% до 35% від ринкової вартості активів – 25% вартості угоди мають бути виплачені до бюджету протягом першого місяця з дати укладення угоди, 5% – протягом року, ще 5% – протягом двох років.

Влада Росії також планує запровадити нове правило – угоди вартістю понад 50 млрд руб. повинні будуть отримати дозвіл президента РФ Владіміра Путіна.

https://biz.censor.net/n3514294

Підписатися
«Укрзалізниця» додала рейси з Києва до Львова та Одеси

АТ «Укрзалізниця» до шкільних канікул призначає рейси додаткових поїздів №191/192 Львів – Київ – Львів та №115/116 Київ – Одеса – Київ.

Поїзд №191/192 відправлятиметься з Києва 20, 25 та 27 жовтня о 08:18, прибуття до Львова о 16:05. У зворотному напрямку поїзд вирушатиме зі Львова у ці ж дати о 14:10 та прибуватиме до Києва о 21:33.

Водночас поїзд №115/116 відправлятиметься з Києва 27 жовтня о 8:26 та прибуватиме до Одеси о 18:22. У зворотному напрямку, з Одеси, поїзд відправлятиметься в цю ж дату о 10:14 та прибуватиме до Києва о 19:48.

https://biz.censor.net/n3514343

Підписатися
Понад 11 мільярдів кубометрів: «Нафтогаз» звітує про збільшення видобутку газу, показники перевищили план

Упродовж січня-вересня 2024 року компанії Групи Нафтогаз – АТ «Укргазвидобування» та ПАТ «Укрнафта» – видобули понад 11 млрд кубометрів товарного газу. Це на 0,7 млрд кубометрів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Наразі показники видобутку блакитного палива перевищують планові обсяги на 2%.

«Продовжуємо збільшувати український газовидобуток. Цього опалювального сезону, як і минулоріч, плануємо забезпечити населення України та інші категорії ПСО виключно власним ресурсом», – зазначив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.

https://biz.censor.net/n3514353

Підписатися
У ЄС трохи зросла кількість українських біженців. Де мешкає найбільше українців

Станом на 31 серпня 2024 року статус тимчасового захисту в ЄС мали трохи майже 4,2 млн громадян, які втекли з України після початку повномасштабного вторгнення РФ.

Близько 60% усіх українських біженців зареєстровано у трьох європейських країнах.

Зокрема, найбільшу кількість біженців з України, які оформили статус тимчасового захисту, зареєстрували у Німеччині (1,12млн осіб; 27% від загальної кількості у ЄС), Польщі (975,19 тис.; 23,4%) та Чехії (376,88 тис.; 9,1%).

У серпні кількість біженців з України з тимчасовим захистом найбільше зросла у Німеччині (на 11 730; +1,1%), Чехії (на 7 275 тис.; 2%) та Румунії ( на 3 050, 1,8%). Водночас кількість осіб з таким статусом зменшилася лише у трьох країнах ЄС: Польщі (на 1 015 тис.; -0,1%), Франції (на 680 осіб; -1,1%) та Люксембурзі ( на 10, -0,3%).

https://biz.censor.net/n3514348

Підписатися
Суди розглянули понад триста справ щодо скасування нових штрафів від ТЦК

Із червня по жовтень 2024 року українські суди розглянули щонайменше 314 справ про оскарження штрафів від ТЦК – тобто вже після запроввадження нових правил та штрафів за порушення правил військового обліку.

Таких справ більшає щомісяця: якщо в червні їх було лише 10, у вересні кількість звернень досягла 148. Від початку жовтня вже розглянуто 34 справи.

У більшості випадків суди залишаються на боці позивачів та скасовують штрафи.

Наразі можна виділити три основні причини скасування штрафів:

🔸недотримання ТЦК процедури накладення штрафу;
🔸відсутність переконливих доказів вчинення порушень громадянами;
🔸штрафи накладаються за період, коли нові норми ще не набули чинності, що є підставою для їх скасування.

Загалом від початку року до виконавчої служби загалом було передано понад 12 тисяч штрафів за порушення військового обліку від ТЦК та СП.

https://biz.censor.net/n3514392

Підписатися
Нацбанк подав до Ради законопроєкти про перейменування копійок у шаги

Національний банк розробив та подав до Верховної Ради пакет законопроєктів про зміну назви розмінної монети України з «копійки» на «шаг».

«Національний банк звертається з проханням підтримати ініціативу НБУ з відновлення історичної справедливості у сфері грошового обігу та зміни назви української розмінної монети з «копійка» на питомо українську – «шаг», – йдеться у листі регулятора до голови ВР Руслана Стефанчука.

Нацбанк вважає дерусифікацію та декомунізацію в монетарній сфері обов’язковою умовою для ствердження української грошової одиниці як невід’ємного атрибуту суверенної держави та сучасної української нації.

Ухвалення відповідних законопроєктів не передбачає додаткових витрат. При цьому уже відкарбовані монети спеціально не вилучатимуть, вони будуть перебувати в обігу разом з новими шагами.

Наступного року Нацбанк планує відкарбувати 20 мільйонів монет.

https://biz.censor.net/n3514379

Підписатися
Підтримка прийому українських біженців серед поляків впала до мінімуму. До чого тут зерно

Лише трохи більше половини поляків – 53% – виступають за прийняття українських біженців, що є найнижчим показником з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

В лютому 2022 року 94% респондентів заявляли, що підтримують прийняття біженців. Цей показник залишався вищим за 80% протягом усього 2022 року.

Соціологи вважають, що стрімке падіння підтримки, яке спостерігалося у 2023 році, може бути пов'язане з «зерновою кризою».

Відкрита опозиція до прийняття українських біженців зараз становить 40% порівняно з 3% у березні 2022 року.

Чоловіки більш прихильні до прийняття біженців: 60% позитивно ставляться до українських біженців порівняно з 47% жінок.

https://biz.censor.net/n3514395

Підписатися
У «Харківобленерго» украли дротів та обладнання на понад 17 мільйонів

Із початку 2024 року на Харківщині зафіксували 47 випадків крадіжок енергообладнання, що сповільнює роботи з відновлення електрики після ворожих обстрілів регіону.

Внаслідок крадіжок підприємству нанесено збитків на 17,5 млн грн.

Зокрема, зрізали 73 кілометри дротів на лініях електропередачі, поцупили 3,7 тони трансформаторного масла. Також злодії крадуть опори та елементи трансформаторних підстанцій – є приклад крадіжки частини обладнання ПС-110/6 – збитки становила 8,2 млн грн.

https://biz.censor.net/n3514373

Підписатися
Найбільше нові авто купують у Києві та ще чотирьох регіонах: які моделі – найпопулярніші

У вересні найбільшими регіональними ринками нових легкових авто в Україні були Київ, а також Київська, Дніпропетровська, Харківська та Львівська області.

Ці регіональні ринки забезпечили 62% вересневих продажів нових легковиків.

Зокрема, за місяць у столиці придбали 1987 автівок (на 2% більше, ніж торік). На Київщині було зареєстровано 559 авто (+9%).

Реєстрацію Дніпропетровщини отримали 356 автомобілів (-18%), Харківщини – 330 (+16%), Львівщини – 293 (-2%).

Бестселером вересня на ринку нових авто Києва, Київської та Львівської областей був Renault Duster.

https://biz.censor.net/n3514349

Підписатися
Норвегія допоможе Україні з житлом для переселенців. Що заплановано?

Члени правління Української фінансової житлової компанії («Укрфінжитло») зустрілися з керівниками норвезьких компаній Itera, Moelven і EksFin та обговорили можливості реалізації пілотного проєкту «Житло для України».

Реалізація пілотного проєкту запланована в трьох областях – Київській, Полтавській та Кіровоградській.

«Він буде спрямований на забезпечення житлом людей, які були змушені покинути свої домівки та переміститися до інших населених пунктів у зв'язку зі збройною агресією Росії проти України», – повідомили в «Укрфінжитло».

Проєкт передбачатиме виділення громадами земельних ділянок під забудову, можливість придбати житлові будинки компанії Moelven по єОселі та створення сприятливих умов для повної інтеграції переселенців в нове соціальне середовище.

https://biz.censor.net/n3514285

Підписатися
На суботу відключення світла не заплановані, – «Укренерго»

Завтра, в суботу, 12 жовтня, заходи обмеження споживання електроенергії в Україні не плануються.

«Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами в денні години – з 10:00 до 16:00», – закликали в «Укренерго».

Підписатися
Борги учасників ринку електроенергії перед «Укренерго» перевищили 34 мільярди

Борг оператора енергосистеми України НЕК «Укренерго» на балансуючому ринку (БР) електроенергії наразі становить понад 16 млрд грн, водночас борги компаній-учасників цього ринку перед НЕК перевищують 34 мільярди гривень.

«Борги «Укренерго» на БР наразі становлять понад 16 млрд грн, його учасників перед нами – понад 34 млрд грн», – повідомив в.о. голови правління «Укренерго» Олексій Брехт.

Він зазначив, що частину своїх боргів компанія має намір погасити за рахунок коштів від продажу потужності міждержавного перетину для імпортно-експортних операцій з електроенергією.

Другим джерелом погашення боргів він назвав пропорційне спрямування на БР і «Гарантованому покупцю» (у межах спецзобов'язань з оплати електроенергії за «зеленим тарифом") коштів від економії на диспетчеризації у 2023 і 2024 роках.

https://biz.censor.net/n3514408

Підписатися
Гривня завершує тиждень зміцненням: Нацбанк встановив офіційний курс долара на понеділок

За підсумками торгів на міжбанку Нацбанк встановив офіційний курс гривні до долара на понеділок, 14 жовтня, на рівні 41,1891 грн/$, порівняно із 41,2072 грн/$ у п'ятницю. 22 липня він опускався до історичного мінімуму на рівні 41,4912 грн/$.

Водночас курс гривні до євро зміцнився ще на 2 копійки – до 45,0238 грн за євро. 19 вересня він оновив історичний мінімум, опустившись до 46,2396 грн за євро.

https://biz.censor.net/n3514423

Підписатися
Велика приватизація: Кабмін погодив продаж ОГХК власнику оператора Vodafone за 4 мільярди 

Кабінет Міністрів погодив продаж державного пакета у розмірі 100% акцій АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» за 3,94 мільярда гривень.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль нагадав, що цього тижня відбувся аукціон з приватизації державної «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії».

«Це найбільше в Україні підприємство з видобування та збагачення титанових руд. Майже 4 млрд грн запропонував переможець аукціону. Також він буде зобов’язаний інвестувати щонайменше 400 млн грн у технічну модернізацію підприємства. Сьогодні уряд ухвалює рішення про продаж державного пакету акцій ОГХК за цю суму», – сказав Шмигаль. 

https://biz.censor.net/n3514431

Підписатися
На підвищення зарплат освітянам треба знайти 270 мільярдів, цих коштів немає, – Лісовий 

«Питання підняття зарплати для освітян, яке передбачено ст. 61 прикінцевих положень закону про освіту, передбачає підняття зарплати абсолютно для всіх освітян. Це правильно і справедливо, тому що і дошкільна освіта, і загальна середня освіта, і профтехосвіта, і фахова передвища, і вища освіта повинні бути справедливо і рівномірно підвищені. Але на це підвищення країні потрібно на сьогодні 270 млрд грн додатково. І от питання знову ж таки, чи маємо ми зараз таку можливість, звідки взяти ці гроші. Я вірю в те, що ми цю позицію рано чи пізно виконаємо», – зауважив міністр освіти Оксен Лісовий.

За його словами, наразі розроблено кілька сценаріїв підвищення заробітних плат для вчителів – як поетапне, так і одночасне підвищення.

«Але ми розуміємо, що для того, щоб починати цей процес, нам треба для початку отримати навіть поетапне, хоч би 80 млрд грн плюс», – зауважив міністр. 

https://biz.censor.net/n3514428

Підписатися
2024/10/12 10:14:33
Back to Top
HTML Embed Code: