Telegram Group Search
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Зі Щедрим вечором!

Нехай голосно лунають щедрівки і дзвінко ллється дитячий сміх. Шануймо українські традиції — це наш духовний скарб, що об’єднує та надає сили у найскладніші часи.

Бажаю вам родинного тепла, злагоди та міцного здоров’я. Нехай у кожній домівці запанує щастя, а на нашій землі — справедливий мир.

Щедрого вечора і з прийдешнім Новим роком!🇺🇦

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
💫 Мільйони українських сердець сьогодні загадують одне бажання — справедливий мир і перемогу для України. За це ми щоденно боремося. Коли здається, що сил більше немає, варто озирнутися назад. Шлях, який ми пройшли, колись здавався неможливим. Однак ми це зробили. Ми здатні на значно більше, ніж можемо уявити. Кожен та кожна з нас — рушій змін на краще.

🤝Дякую нашим Героям і Героїням, які сміливо боронять Україну. Ви — наша гордість і надія. Завдяки вам українські діти сьогодні мають змогу відчути радість свят.

У новому році бажаю всім стійкості, міцного здоров’я, родинного затишку і довгоочікуваного миру. Нехай віра у краще ніколи не згасає. З Новим роком, велика українська родино!🇺🇦

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Новорічна ніч — час, який українці зустрічають у колі рідних та друзів. Але для Росії це ще один привід для вбивств і руйнувань. Цієї ночі окупанти завдали удару по наших мирних містах.

❗️Наразі відомо про 1 загиблу людину. Серед поранених — люди похилого віку та вагітні жінки.

Людська мораль і міжнародне гуманітарне право не має жодного значення для країни-терориста. 2025 рік має стати роком обʼєднання країн вільного світу проти глобальної загрози, яку несе Росія.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Ознайомився зі свіжим опитуванням впливу війни на молодь в Україні, яке показує, що є пріоритетним для молодих українців.

Серед інформації за 2024 рік є показник зміни важливості окремих аспектів життя за останні два роки. За цей період значна частка молоді відзначила зростання важливості таких аспектів:
🔘споживання українського контенту (купівля українських книжок, перегляд українських фільмів) — 52%,
🔘спілкування державною мовою — 47%,
🔘знання та шанування історії України — 47%,
🔘купівля товарів і послуг українського виробництва — 45%,
🔘волонтерська діяльність — 44%.

На запитання, чого найбільше ви хотіли б досягти в житті, молоді люди у ТОП поставили сімейне щастя (67%) та здоров’я (60%). А такі фактори як влада і слава — останні у переліку пріоритетів (лише по 5%).

👉 Основними чинниками стабілізації для української молоді є:
🔘покращення матеріального самопочуття, адаптація ринку праці до воєнних умов;
🔘зростання волонтерської активності молоді як в Україні, так і за кордоном;
🔘єдність у політичних цінностях: орієнтація на вступ в ЄС і НАТО, прагнення до територіальної цілісності України;
🔘важливість атрибутів національної ідентичності: зростання важливості споживання українського контенту, спілкування українською мовою, купівлі товарів і послуг українського виробництва.

🗣Маємо свідому молодь, тож маємо працювати, аби вона мала гарне майбутнє у вільній країні.

Інформація про дослідження взяте у дослідницької агенції Info Sapiens.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Відстрочка запиту: як це працює?

В інфографіці Ви знайдете відповіді на такі запитання:
🔘Що таке відстрочка у задоволенні запиту?
🔘У яких випадках вона можлива?
🔘Що має містити рішення про відстрочку?

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Підсумки 2024 року: що вдалося зробити для захисту прав людини

Рік, що минув, був сповнений викликів, надій і кропіткої роботи. 2024 рік ще раз нагадав, що права людини — це не абстракція, а те, що визначає наше повсякденне життя: від можливості обіймати близьких до свободи жити без страху. Як Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, я поділився на своїй Facebook-сторінці тим, чого ми досягли цьогоріч у правозахисній сфері.

☝️Це і конституційні подання, і окремі історії заявників, і низка проєктів та ініціатив у правозахисній сфері.

Детальніше про виконане у 2024 році і заплановане на 2025 — читайте на моїй сторінці у Facebook.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Права військових, мобілізація, підтримка рідних, чиї родичі зникли безвісти або потрапили у полон: зустріч з Міністром оборони України.

Відбулася робоча зустріч із Міністром оборони України Рустемом Умєровим. Обговорили низку ключових тем.

❗️Одна з головних тем — захист прав військових та членів їхніх сімей.

У 2024 році Офіс Омбудсмана активно працював над питанням захисту прав у секторі безпеки та оборони.
До нас надійшло близько 30 тисяч звернень. Майже 4000 — від чинних військовослужбовців. І кожне право, кожне звернення — це не абстракція. Це те, на що ми реагували, поновлювали права, здійснювали моніторингові візити, зокрема до військових частин, ініціювали зміни до законодавства, щоб у наших воїнів було більше гарантій дотримання їхніх прав.

☝️Інше питання, яке порушили, — це питання мобілізації, бусифікації. Спільно з Міністерством оборони будемо працювати над тим, щоб питання «бусифікації» залишилося в минулому.

Ще одна важлива тема — це додатковий захист для родин, чиї рідні в полоні чи зниклі безвісти.

Загалом за підсумками зустрічі ми домовилися:
🔘Терміново підготувати зміни у постанову Уряду щодо додаткового захисту родин, чиї рідні зникли безвісти або потрапили у полон.
🔘Міністр оборони України ініціював пропозиції щодо посилення системи рекрутингу, яку я повністю підтримую.
🔘Рустем Умєров також запевнив, що при кожному випадку порушення прав військових, військова служба правопорядку буде належно реагувати.

🗣Продовжуємо захищати права чинних військових, їхніх рідних. Це один із ключових аспектів роботи у 2025 році!

Разом до перемоги!

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Відсутність базових умов для лікування та перебування: неприпустимі порушення в медичному закладі на Прикарпатті

Моніторингова група НПМ відвідала Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я. Під час візиту виявили низку грубих порушень, які порушують права пацієнтів та створюють загрозу для їхнього здоровʼя:
🔘відсутність опалення в одному із відділень;
🔘приміщення, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам і потребують капітального ремонту;
🔘порушення приватності пацієнтів і неналежний рівень медичного догляду, зокрема, відсутність регулярних консультацій лікарів-спеціалістів;
🔘відсутність гарячої води у душових і достатньої кількості твердого інвентарю в палатах;
 🔘лікарський засіб із простроченим терміном придатності, що становить загрозу для життя та здоров’я;
🔘приміщення без укриття та без доступу для маломобільних пацієнтів, відсутність пандусів, підйомників і поручнів.

Зазначу, що це не вичерпний перелік порушень, які були виявлені під час моніторингового візиту.

🗣Такі умови в медичних закладах є неприйнятними! Готуємо акти реагування до компетентних органів. Права пацієнтів повинні бути поновлені, а умови лікування — гідні та безпечні.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Доповідь ООН: низка висновків щодо України — необґрунтовані

❗️Ознайомився із 41-ю періодичною доповіддю Управління Верховного комісара ООН з прав людини. У доповіді визнаються систематичні порушення Росією прав людини в Україні, зокрема атаки на цивільну інфраструктуру, страти і катування українських військовополонених, незаконну конфіскацію майна на ТОТ України та залучення дітей до військової підготовки.

Однак низка висновків ООН щодо України є хибними. Категорично не погоджуюся з тим, що не враховані певні зауваження та рекомендації, надані Офісом Омбудсмана.

Розберемо звіт детальніше.
🔘По-перше, щодо описаних у доповіді випадків катувань російських військовополонених в транзитних місцях, то Офіс Генпрокурора України розпочав кримінальне розслідування за описаними у доповіді фактами катувань у транзитному пункті, а Коордштаб, ГШ ЗСУ та Міноборони України підтвердили, що розслідування триває.

Надані Департаментом з питань реалізації національного превентивного механізму коментарі не були враховані у доповіді. Співробітники Офісу Омбудсмана разом з представниками громадських організацій регулярно здійснюють відвідування таборів для тримання військовополонених та спеціальних дільниць у слідчих ізоляторах. Умови та поводження з російськими військовополоненими відповідають Женевській конвенції.

🔘По-друге, повідомлення про випадки катувань і жорстокого поводження з російськими військовополоненими, які вчиняються у місцях транзиту після їхньої евакуації з поля бою, потребують додаткової верифікації через уповноважені держоргани України.

Фактично, ООН ототожнює масштаби порушень з боку України та РФ. Всі ми бачимо, якими повертаються українці з російської неволі. До них застосовували катування, тортури, психологічний тиск, не давали належної медичної допомоги. Вони повертаються додому іноді з травмами, які несумісні із життям.

☝️Ми неодноразово зазначали, що висвітлення проблеми «неналежного поводження» має відображати обсяги порушень МГП з боку російської сторони, навіть за відсутності повного доступу до місць утримання в РФ. Бо ж виходить, що Україна надає доступ міжнародним організаціям, які можуть висвітлювати все у звітах, а Росія просто не допускає. Це не тотожні речі!

Мене обурює, що за поточним контекстом прикінцеві рекомендації Росії та Україні «дотримуватись МГП». Тобто ООН зрівнює масштаби порушень, що є неприпустимим.

➡️ДЕТАЛЬНІШЕ⬅️

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
До мене звернулась громадянка Республіки Індія — випускниця українського медичного університету. Вона повідомила, що попри закінчення університету в 2023 році з успішним складанням всіх ліцензійних іспитів та підсумкової атестації випускників, заклад освіти не видав їй диплом про здобуту освіту та додаток до нього. Причина невидачі диплома, за твердженням університету, була обумовлена некоректною роботою Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

☝️Неодноразові звернення заявниці до закладу освіти результату не мали. Як наслідок, неможливість реалізувати набуті знання та працевлаштуватись спричинили проблеми у родині іноземної студентки та відобразилися на її психологічному стані.

Я скерував запити до закладу освіти та до Міністерства освіти і науки України з рекомендацією вжити заходів реагування.

У результаті МОН опрацювало звернення університету щодо замовлення документа заявниці і надало відповідний дозвіл. Тож після завершення процедури його легалізації, заявниця зможе забрати диплом та додаток до нього.

Нагадую, що у разі порушення прав, Ви можете звернутися до мене:
📍 за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
на електронну пошту: [email protected];
📞 на гарячу лінію: 0800 501 720;
📞 за тел. 044-299-74-08

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
💫Щиро вітаю кожну українську родину з другим Святим вечором та Голодною кутею!

Бажаю гармонії, душевного умиротворення та миру в Україні.

Нехай це свято сповнюється теплотою та спокоєм, а Господь оберігає кожного захисника та дає сили задля скорішого повернення додому з перемогою!

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Головне:
🔸189 наших Героїв повернулись додому;
🔸На території Республіки Білорусь, мав спілкування з російською уповноваженою з прав людини Тетяною Москальковою;
🔸Підсумки 2024 року: що вдалося зробити для захисту прав людини.

Оперативна інформація:
🔸За ініціативи Офісу Омбудсмана в Україні встановили День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття;
🔸Відсутність базових умов для лікування та перебування: неприпустимі порушення в медичному закладі на Прикарпатті;
🔸Доповідь ООН: низка висновків щодо України — необґрунтовані.

Цивільним:
🔸Відстрочка запиту: як це працює.

Військовим та їх родинам:
🔸Права військових, мобілізація, підтримка рідних, чиї родичі зникли безвісти або потрапили у полон: зустріч з Міністром оборони України;
🔸Ліквідація МСЕК: як тепер військовослужбовцю отримати статус інвалідності.

#Щотижневийдайджест

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/01/06 01:20:25
Back to Top
HTML Embed Code: