Telegram Group Search
Повідомлено про підозру учасникам підпільної організації, які зривали мобілізацію та закликали не донатити на ЗСУ

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру п’ятьом членам громадської організації, які за ідеологічними переконаннями перешкоджали діяльності ЗСУ, намагалися підірвати довіру до військових, зменшити кількість охочих захищати Україну та фінансово підтримувати армію. Їм інкримінують перешкоджання законній діяльності ЗСУ (ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України).

За даними слідства, підозрювані створили нелегальну організацію, яка пропагувала марксистську та комуністичну ідеологію. Вони мали розгалужену структуру з регіональними осередками та «Центральним комітетом», до складу якого входило шість осіб.

Члени організації поширювали свою пропаганду через YouTube-канал, Telegram-спільноту та агітаційні листівки, які розклеювали в Київській, Харківській, Полтавській, Одеській та Донецькій областях. У своїх матеріалах вони маніпулятивно формували негативне ставлення до українських військових.

Пропагандисти закликали не йти до армії, нав’язуючи думку, що воювати повинні інші. Вони також активно просували наратив про те, що не слід донатити на дрони, тепловізори та інші потреби ЗСУ.

Окремо у своїх публікаціях вони використовували емоційні висловлювання, нібито від імені жінок, аби схилити дружин військовозобов’язаних до спротиву мобілізації. Вони переконували чоловіків уникати служби, поширюючи ідеї про те, що воювати – не їхній обов’язок.

Експертиза підтвердила, що відео та листівки, які поширювала організація, містять ознаки деструктивного інформаційно-психологічного впливу, спрямованого на підрив мобілізаційної кампанії та перешкоджання діяльності Збройних Сил України.

Під час 19 обшуків у Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі правоохоронці вилучили агітаційні матеріали, техніку, комуністичну літературу та іншу символіку.

Слідство триває. Досудове розслідування проводять слідчі ГУ СБУ у м. Києві та Київській області за оперативного супроводу ГВ КІБ ГУ СБУ.
Судитимуть правоохоронця з Кривого Рогу, який викрадав гроші померлих осіб

Прокурори Офісу Генерального прокурора направили до суду обвинувальний акт щодо слідчого Національної поліції, який шахрайським шляхом заволодів сотнями тисяч гривень померлих осіб.

Слідством встановлено, що правоохоронець, маючи доступ до майна померлих під час виїздів на місця подій, привласнював їхні паспорти, банківські картки та інші документи. Після цього, намагаючись уникнути відповідальності, він використовував викрадені картки для зняття коштів у банкоматах, а отримані гроші витрачав на власні потреби. Крім того, обвинувачуваний незаконно входив до банківських додатків померлих пенсіонерів та оформлював кредити від їхнього імені.

Встановлено десять епізодів злочинної діяльності на загальну суму понад 800 тисяч гривень.

Під час обшуків у його домі, окрім викрадених банківських карток, паспортів та телефонів, були виявлені бойові припаси різного калібру та три одиниці незареєстрованої вогнепальної зброї.

Правоохоронцю інкриміновано незаконне заволодіння паспортами, шахрайство, викрадення чужого майна, привласнення офіційних документів, несанкціоноване втручання в роботу інформаційних систем, а також незаконне поводження зі зброєю (ч. 1, 3 ст. 357, ч. 4 ст. 185, ч. 1, 2, 5 ст. 361, ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 263 КК України). Йому загрожує позбавлення волі на строк до 8 років.

Досудове розслідування здійснювали слідчі ДБР за оперативного супроводу ДВБ Національної поліції України.
Викрито протиправну схему постачання газового обладнання до рф

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито протиправну діяльність громадян України, які організували незаконне постачання газового обладнання до рф для потреб державних установ країни-агресора.

За даними слідства, представники групи компаній налагодили схему передачі опалювального обладнання через фірми-посередники в Молдові, Білорусі та Казахстані. Кінцевим отримувачем було російське підприємство у м. Білгород, яке надалі постачало продукцію до установ рф, зокрема центру тимчасового утримання іноземних громадян при мвс рф; санаторію міністерства охорони здоров’я рф, де проходять реабілітацію військові рф, залучені до так званої «сво».

У 2022-2023 роках підприємства цієї групи поставили до рф обладнання на суму майже 65 млн грн.

Керівника відділу збуту компанії затримано в порядку ст. 615 КПК України. Йому повідомлено про підозру у пособництві державі-агресору, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України).

Наразі вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування триває. Його здійснюють слідчі Головного слідчого управління СБУ спільно з оперативниками.
Заволоділи продуктами харчування для ЗСУ на понад 5 млн грн – судитимуть чотирьох учасників злочинної групи

Прокурори Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону скерували до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників злочинної групи за фактами викрадення, привласнення та розтрати військового майна (ч. 4 ст. 410, ч. 5 ст. 191 КК України).

Розслідуванням встановлено, що учасники злочинної групи, до якої входили військовослужбовці, працівники ЗСУ та представники двох приватних підприємств, привласнювали продукти харчування, які призначалися для Збройних Сил України. Вони також заволоділи бюджетними коштами, виділеними на їх придбання.

Два приватних підприємства протягом червня-листопада 2023 року постачали продукти до військової частини на Київщині на підставі договорів з Міноборони. Діючи у змові зі службовими особами цієї частини, вони вказували у первинних бухгалтерських документах завищений обсяг продуктів харчування. За неіснуючий товар було сплачено понад 5 млн грн.

Досудове розслідування - ТУ ДБР, розташоване у м. Києві, оперативний супровід - ГУ СБУ у м. Києві та Київській області та Департамент військової контррозвідки СБУ.
Офіс Генерального прокурора
Унаслідок ракетного удару у Полтаві загинуло 3 та травмовано 13 мирних мешканців, серед яких діти, – розпочато розслідування За процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактам вчинення воєнного…
❗️ОНОВЛЕНО: Внаслідок ракетного удару рф по Полтаві число загиблих збільшилося до 7.

Також 14 людей травмовано, серед яких 3 дітей віком 3 місяці, 8 та 12 років.

Зруйновано під’їзд п’ятиповерхівки, пошкоджено 18 розташованих поруч житлових будинків, приміщення дошкільного навчального закладу та 12 автомобілів.

Інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.

Співчуття рідним і близьким загиблих 🕯️
Замовили викрадення, щоб заволодіти 500 тис доларів США – правоохоронці попередили вчинення злочину

За процесуально керівництв Офісу Генерального прокурора двох громадян викрито на плануванні викраденні мешканця Запоріжжя.

За даними слідства, батько зі старшим сином, які на початку повномасштабного вторгнення виїхали за кордон, на грунті фінансових розбіжностей, вирішили замовити викрадення молодшого сина. Останній займався криптовалютою.

Для цієї задачі вони підшукали осіб з-поміж мешканців Запоріжжя. За задумами замовників, молодшого брата повинні були викрасти, піддати тортурам, аби змусити його віддати їм флешку з доступами до криптогаманця, на якому нібито є 500 000 доларів США.

В подальшому злочин відбувався під контролем правоохоронців. Виконавці інсценували викрадення потерпілого та надіслали старшому брату його закривавлені фото. Після отримання фото батько зателефонував своїй колишній дружині з проханням допомогти звільнити їхню дитину, але за однієї умови - треба віддати флешку і перерахувати гроші зловмисникам за звільнення.

Після отримання фотодоказів замовники передали «виконавцю» другий транш за виконану роботу.

Наразі вирішується питання про повідомлення батьку та старшому сину про підозру у вимаганні (ч. 4 ст. 189 КК України). Готуються матеріали для оголошення їх в розшук.

Досудове розслідування – ГСУ Нацполіції, оперативний супровід – ДСР Нацполіції України.
Організував виробництво ворожих бойових БпЛА – повідомлено про підозру гендиректору російської компанії

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора генеральному директору російської компанії повідомлено про підозру в пособництві у веденні агресивної війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України).

За даними слідства, генеральний директор акціонерного товариства, діючи спільно з представниками вищого військово-політичного керівництва рф, сприяв їм у веденні агресивної війни проти України. Упродовж 2023–2024 років на базі виробничих потужностей підприємства підозрюваний налагодив масове виробництво бойових БпЛА типу «Shahed-136» під зміненою назвою «Герань» серії «Ы». Було вироблено близько 13 315 безпілотників, надалі переданих зс рф для використання у ході бойових дій проти України.

За період 2023-2024 років встановлено не менше 13 000 фактів запусків БпЛА «Герань» по об’єктах цивільної інфраструктури на території України. Це призвело до загибелі 122 цивільних осіб, отримання не менш як 560 особами тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, а також знищення і пошкодження будівель, споруд, майна та інших об’єктів, захищених нормами міжнародного гуманітарного права.

Досудове розслідування та оперативний – СБУ.
2025/02/02 00:58:48
Back to Top
HTML Embed Code: