Telegram Group Search
📢 Запрошуємо на лекцію: «Яка політика зайнятості та соціального захисту врятує Україну?»

Спікер: Віталій Дудін — активіст громадської організації «Соціальний рух», автор каналу ТрудовикUA
https://www.group-telegram.com/trudovikua , кандидат юридичних наук.

🔎Серед питань, що будуть розглянуті:

1️⃣Як забезпечити гідну оплату праці в умовах економічної нестабільності?
2️⃣Роль держави у захисті прав найманих працівників.
3️⃣Перспективи нової соціально-економічної моделі для України.

Запрошуємо всіх, хто цікавиться соціальною політикою, правами працівників та економічним майбутнім України.
Віталій поділиться практичними ідеями та шляхами виходу з кризи.

🗓 Дата: 18 січня (субота)
Час: 14.00 - 16.00
📍 Формат: онлайн та офлайн.

📌 Зареєструватися
Кривий Ріг. Російська армія вдарила по місту ракетами, балістикою.

Пошкоджені звичайні житлові будинки, навчальний заклад, інша міська інфраструктура.

На жаль, є загиблі. Станом на цей час відомо про чотири життя, які забрав цей удар. Мої співчуття рідним і близьким.

Зараз на місці працюють рятувальники, екстрені служби. Триває рятувальна операція.

Кожен такий терористичний удар – це чергове нагадування, з ким маємо справу.
Перемога громади Дрогобича: уряд передумав приватизувати місцевий сільзавод

7 січня пресс-служба Дрогобицької міськради повідомила, що Фонд державного майна тимчасово зупинив процес приватизації Дрогобицького солевиварювального заводу - єдиного українського підприємства, що виробляє сіль в Україні. В вересні 2024 року уряд намагався приватизувати підприємство, проти чого виступила місцева громада, для якої це не лише питання збереження робочих місць, але і архітектурної спадщини: фабрика була заснована ще у 1250 році. Для того, щоб звернути увагу на загрозу приватизації, місто організувало фестиваль на території заводу.

Зараз міська влада, за словами очільника міста, напрацьовує механізм щоб добитись передачі підприємства у комунальну власність.

Зупинка процесу приватизації Дрогобицького солевиварювального заводу - унікальна ситуація, враховуючи масштабну приватизацію суспільної власності в Україні, через що скорочується потенціал для розвитку соціальної інфраструктури та виробництва в регіонах. Тільки на Львівщині, в 2024 році, за даними Фонду державного майна, уряд розпродав майно на суму близько 396 мільйонів гривень (з яких до бюджети громад отримали всього 66). Зокрема, 8 січня, в Березне, на Рівненщині, з молотка продали ветеринарну лабораторію медицини.

Активна громада Дрогобича - це приклад для всіх інших спільнот, що можлива успішна боротьба за економічну спроможність та культурну спадщину.
1️⃣8️⃣ січня в суботу в Кривому Розі відбулася лекція активіста ГО «Соціальний Рух» з міста Києва Віталія Дудіна на тему «Яка політика зайнятості та соціального захисту врятує Україну?».

Разом з присутніми вдалося обговорити такі важливі теми, як:
1️⃣ Роль держави у захисті прав найманих працівників.
2️⃣ Перспективи нової соціально-економічної моделі для України.

Віталій поділився ідеями щодо виходу із спричиненої олігархією та окупантами кризи, що викликало жваву дискусію та обговорення серед учасників.

Ця зустріч спонукала до роздумів про те, як держава має взяти на себе відповідальність за керування економікою і забезпеченням гідних соціальних умов. 🇺🇦

Чекаємо вас на наступних подіях!
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Даремно страждають?

Віталій Дудін, к.ю.н. із трудового права та активіст «Соціального руху» підняв у своєму виступі тему маніпуляцій визначенням працівників критичної інфраструктури:

🔹 Які категорії працюючих стикнулися під час війни зі зростанням навантаження без підвищення соціальних гарантій?
🔹 Чому зайнятих на залізниці й обленерго не визнають працівниками об'єктів критичної інфраструктури, коли мова про виплати за Законом 2980?
🔹 Коли держава почне повноцінно захищати постраждалих від рашистів робітників та їх родини?

Дивіться повну лекцію та дізнайтеся, як слід підтримати тих, хто своює героїчною працею підтримує обороноздатність і стійкість України.

💡 Критично важливо чути та діяти!
Кіберпанк, який ми заслужили. Як інноваційні технології використовуються для погіршення нашого життя? 🤖💻📉

Ми живемо в епоху стрімкого розвитку технологій, які змінюють наше життя до невпізнаваності. Інноваційні технології — це могутній інструмент, яким можна як зробити велике добро, так і зчинити значне зло, залежно від намірів того, хто його використовує. Великі корпорації хутко вкладають величезні кошти в розробку новітніх технологій для підвищення ефективності експлуатації своїх робітників та споживачів. 🏢💸

Неможливість знайти роботу, ціни що зростають по дорозі від полиці супермаркету до каси 🛒💰 та штучний інтелект, що відмовляє людям у прийомі на роботу без адекватної причини 🤖🚫це не сценарій чергової кіберпанк-антиутопії, а наше найближче майбутнє. А в деяких частинах світу — теперішнє. 🌍⚠️

У лекції товариша Громова ви дізнаєтесь:

🔹 Завдяки чому ціни на квитки на концерти 🎟 та номери в готелях 🏨 злетіли в космос?
🔹 Що таке динамічні ціни 📈 і в яких країнах їх уже заборонили?
🔹 Чому в найближчому майбутньому може бути майже неможливо знайти або змінити роботу? 🧑‍💼
🔹 Що таке "примарні вакансії", чому ними переповнені сайти? 💼🕵️‍♀️

Де? м. Київ зі змогою доєднатися онлайн
Коли? 30 січня, 17:00
➡️ Зареєструватись
«Фрілансер чи працівник? Особливості роботи дистанційно і за викликом» (ТРУДОБОРОНА 2.0)

🚩 ЛЕКТОРКА — кандидатка юридичних наук, доцентка, експертка з трудового права Світлана Кожушко.

📝 Гнучкість пропагується чинним неоліберальним урядом Дениса Шмигаля та його міністеркою економіки Юлією Свириденко, як спроба звільнити працівників від зайвої бюрократії Кодексу законів про працю України (КЗпП), заміна якого вкотре на порядку денному попри повномасштабну війну з імперіалістичною Російською Федерацією. Ба більше, в березні 2022 року, в розпал найбільшої війни в Європі з часів Другої світової війни тишком-нишком було прийнято Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», який ще більше пропонує гнучкості ціною прав та соціальних гарантій для знедолених через війну працівників.

👩‍🏫 Про всі ці підводні камені розповість лекторка курсу "ТРУДОБОРОНА 2.0", кандидатка юридичних наук та доцентка Світлана Кожушко. Зокрема, буде йти мова за дистанційних працівників (стаття 60-2 КЗпП), трудові договори з нефіксованим робочим часом (стаття 21-1 КЗпП), гіг-працівників (Закон України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні») фрілансерів, що працюють за цивільно-правовими договорами (Цивільний кодекс України) та міжнародні тренди в регулюванні дистанційної, платформної та цифрової зайнятості на підставі директив ЄС.

🔸 Коли: 1 лютого 2025 року
🔸 О котрій: 16:00
🔸 Де: Офіс ГО "Соціальний Рух" у місті Львів + онлайн

Зареєструватися
​​«Соціальний рух» закликає невідкладно забезпечити включення низки стратегічно важливих підприємств до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури. Невизначеність їхнього статусу створює перепони для соціальної підтримки працівників ОКІ, потерпілих від російських атак. Невиплата допомог, передбачених Законом № 2980, особливо гостро позначається на працівниках енергетичної сфери та їхніх родинах.

Відомо про відмови органів ПФУ у призначенні виплат через невизнання працівниками ОКІ трудящих таких підприємств:
▪️ПрАТ НЕК «Укренерго»;
▪️АТ «Херсонобленерго»;
▪️АТ «Харківобленерго»;
▪️АТ «Сумиобленерго».

Нас дивує, що на третьому році вторгнення інформація про відповідні об'єкти відсутня в Реєстрі. Це унеможливлює належну виплату допомоги постраждалим працівникам за Законом № 2980 та ускладнює належний захист таких об'єктів.

Відповідно до Порядку № 415, своєчасне і достовірне подання такої інформації є обов’язком секторального органу, тобто Міненерго.

Тому ми вимагаємо від нього:

📌 Надати інформацію, чи направлялися повідомлення до Адміністрації Держспецзв’язку про внесення об'єктів ПрАТ НЕК «Укренерго», АТ «Херсонобленерго», АТ «Харківобленерго» та АТ «Сумиобленерго» до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури. У разі ненаправлення – пояснити причини та виправити ситуацію.

📌 Вжити заходів для надання цим підприємствам статусу об’єктів критичної інфраструктури, щоб забезпечити соціальний захист працівників і їхніх родин відповідно до законодавства.

Окремо закликаємо уряд та парламент дати оцінку неспроможності Міненерго навести лад у сфері захисту критичної інфраструктури. Політика міністра Германа Галущенка може принести шкоду інтересам суспільства та енергетичній безпеці України.

«Соціальний рух» продовжує захищати права працівників і наполягати на захисті людей праці від російської агресії!
Forwarded from Спільне | Commons
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
​​👩‍🏫 Підтримай тих, хто щодня опікується майбутнім України!

Щоранку виховательки дитячих садків, педагоги позашкільних закладів, керівники гуртків і викладачі професійних училищ починають свій день із турботи про наших дітей. Вони стають для них другими мамами, наставницями, захисницями, іноді навіть рятівницями під час тривог. Але їхня самовідданість не знаходить гідної оцінки від держави.

З 1 січня 2025 року постанова Кабміну № 1286 встановила щомісячну доплату педагогічним працівникам шкіл за роботу в несприятливих умовах. Це важливий крок, але він несправедливо оминає інших освітян — виховательок, керівниць і керівників гуртків та багатьох інших педагогів, які працюють не менш тяжко, а іноді й складніше. Їхня заробітна плата залишається на рівні 6–7 тисяч гривень, а у воєнний час вони змушені виконувати свої обов’язки в укриттях, рятуючи дітей від небезпеки.

Чому вони опинилися поза увагою? Чому підтримка держави — це привілей для обраних, а не право для всіх? Норми постанови залишають право встановлювати доплати місцевим органам влади, але це лише рекомендація, яку часто ігнорують через брак коштів у місцевих бюджетах. Хіба це належна турбота про освітян?

Ми в «Соціальному русі» переконані: усі освітяни заслуговують на рівну підтримку! Їхня праця є фундаментом майбутнього України, і в цей непростий час вони мають відчувати, що суспільство на їхньому боці й вдячне за їх роботу.

Що можна зробити прямо зараз?
Підписати петицію до Кабінету Міністрів України!
Ми вимагаємо справедливого перерозподілу коштів та створення нової бюджетної програми, яка забезпечить доплати всім педагогічним працівникам, незалежно від типу закладу, де вони працюють.

🔗 Посилання на петицію.

Ця петиція — це наш спільний голос за справедливість в інтересах педагогів закладів дошкільної, позашкільної, професійної та інших установ освіти, які в умовах постійних тривог наполегливо працюють на майбутнє. Петицію вже підписало понад 16 тисяч людей із 25 тисяч необхідних, тому перемога досяжна.

🌹 «Соціальний рух» — за рівність, солідарність і безбідне майбутнє!
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🎥 Яка політика зайнятості врятує Україну?

😮 Гідні зарплати, захист працюючих інспекціями, визначальний вплив робітництва на умови праці — це нагальна необхідність, щоб подолати кризу!

Незахищеність працівників лишається ключовою проблемою, яка знеохочує мільйони чоловіків і жінок йти на роботу. Поки роботодавці користуватимуться широкою владою над персоналом, до тих пір зарплати будуть мізерними. Неоліберальна політика, де «кожен сам за себе», не дозволить Україні розкрити наявний трудовий потенціал населення, тому час розглянути інші підходи.

Які факти свідчать про кризу ліберальної моделі зайнятості? Як змусити роботодавців підвищувати оплату праці? Що дозволить спонукати до зайнятості українських жінок?

📢 Своїм баченням ділиться Віталій Дудін, експерт із трудового права та активіст «Соціального руху».

🔗 Дивіться повний запис цієї лекції, яка відбулася в Кривому Розі, та долучайтесь до обговорення!
​​Групові зустрічі з арттерапії від Соціального Руху онлайн і у Львові

Не всі в Україні можуть оплатити послуги психолога. Проте кожний і кожна, незалежно від фінансових можливостей, мають право на доступ до психологічної підтримки💚

Заняття цих груп спрямовані на відновлення сил, розвиток навичок самодопомоги, розвиток вмінь протистояти стресу, тривозі, пригніченим станам.

Дізнатись більше про групу і про психологиню, яка веде групи, ви можете ось за цим посиланням.

Заняття онлайн проходять щочетверга о 18:30.
Заняття офлайн у Львові залежать від більшості голосів у закритій групі.

Зареєструватись


🪑 Ви маєте право безкоштовно відвідувати арттерапевтичні групи онлайн або у Львові, якщо ви:

✔️ у профспілці
✔️ жінка, яка опинилась у складних обставинах
✔️ винаймаєте житло
✔️ студент або студентка
✔️ є вимушено переселеною особою
✔️ були незаконно звільнені, або якщо ви зазнаєте від керівництва утисків
«Тупий та ще тупіший», або Трамп і Маск удєлують Америку 🤡💰🔥

🏛💵 На інавгурації нового-старого американського президента-мільярдера за його спиною вишикувались найзаможніші й найцинічніші олігархи планети, найодіозніший із яких святкував перемогу розгонистою зігою.

📉💀 Курс, який Трамп, Маск і їхні міньйони анонсували й почали здійснювати, покликаний допомогти найбагатшим паразитам збагачуватись астрономічними темпами, натомість життя працюючої більшості стане ще нестерпнішим. Обмеження доступу до медицини та освіти, нові й нові тарифи після фальшивих обіцянок знизити ціни — ось справжній зміст їхньої політики.

🚨 Їхній новий курс — це масові депортації без жодної поваги до людської гідності, урізання соціальних видатків, замороження міжнародної допомоги та цілеспрямований наступ на права працівників і дискримінованих груп. Це призначення на ключові посади конспірологів і відвертих покидьків, разюче некомпетентні заяви на кшталт «Іспанія в БРІКС» чи «60 мільйонів загиблих у Другій світовій росіян». Це імперські амбіції, що супроводжуються погрозами сусідам і союзникам, ура-патріотична істерія і навмисна дестабілізація європейських демократій для підтримки ультраправих. І все це — на тлі побоювань про долю України через можливі договорняки Трампа з кремлівським диктатором чи шантаж щодо наших ресурсів.

Як ця вакханалія загрожує США, Україні та всьому світу? 🌍💥
🔹 Чому нерегульований ультракапіталізм, який сповідують головні спонсори республіканців, погрожує перетворити життя всіх на ще більше пекло? 🏢🔪
🔹 Як перемога Трампа надихає реакціонерів у різних куточках Землі та чи очікувати злиття трампістів і путіністів? 🤝🩸
🔹 Як прихід до влади трампів, масків, венсів та інших самозакоханих гоблінів відображає деградацію правлячого класу? 🤡📉
🔹 Чи слід шукати в них якісь хитромудрі мотиви чи дуболомність їхніх дій відповідає обмеженості світогляду великого бізнесу? 💲🤑
🔹 Чому вони вже не ховають відкрито фашистські жести – і не лише руками, а й у реальній політиці? 🚨
🔹 Чи ці персонажі є чимось нечуваним для американської політики - чи просто продовженням старих ультраконсервативних тенденцій?
🔹 Як рейґаноміка та міфологія «успішних» мільярдерів виплекала культ телепнів типу Трампа й Маска? 💵🔄

📍 Де? м. Київ із можливістю приєднатися онлайн
📅 Коли? 9 лютого, 17:00
➡️ Реєстрація за посиланням
Forwarded from Спільне | Commons
🏥 Хронічне недофінансування, управлінська недбалість і постійні обстріли призвели до критичного стану медицини у прифронтових регіонах України. У деяких містах і селах лікарні закриваються, а в інших — якщо й досі працюють, то гостро не вистачає медперсоналу, ліків та обладнання.

Попри все це, там продовжують жити люди. Звідки ж вони отримують медичну допомогу та догляд?

Олена Лобова, Інна Тур, Тетяна Нагорна, Любов Лізогубова, Людмила Пуха, Світлана Сидоренко — це імена кількох медпрацівниць, які залишилися лікувати та доглядати своїх земляків. Деякі з них працюють без зарплатні, інші отримують пʼять тисяч гривень на місяць. При цьому практично кожній доводиться ризикувати життям, надаючи допомогу під обстрілами.

▪️ Що мотивує цих жінок залишатися відданими своїй справі?
▪️ Які ще виклики їм щодня доводиться долати під час виконання своїх робочих обовʼязків?
▪️ Чого вони бояться і на що сподіваються у майбутньому?

Читайте про це у нашому новому матеріалі про непросту роботу українських медсестер.
👥Ми вже багато місяців ведемо активності на різні теми, збираємо групи активістів та симпатиків, у цьому пості ми зібрали всі наші активності та форми для допомоги, до яких Ви можете приєднатися або звернутися по допомогу!

🔸 Гаряча лінія для військових та їхніх родин

Юридичні консультації з питань грошового забезпечення, пільг, реабілітації та інших важливих аспектів доступні для військовослужбовців, ветеранів і їхніх близьких. Разом ми знайдемо рішення!

🔸 Арттерапевтичні групи

Творчість лікує, розслабляє й допомагає знайти душевний спокій. Наші арттерапевтичні заняття створені для відновлення вашого емоційного балансу.

🔸 Індивідуальні консультації

Потрібна підтримка в особистих питаннях? Ми надаємо можливість для індивідуальних зустрічей із фахівцями. Звертайтесь – ми тут, щоб допомогти!

🔸 Speaking Club із політичним акцентом

Хочете вдосконалити англійську та обговорювати актуальні політичні теми? Приєднуйтесь до нашого розмовного клубу у Львові під керівництвом Павла Брижатого.

🔸 Кіноклуб у Києві!

Відпочинок і натхнення через якісне кіно! Кіноклуб – це можливість зустріти однодумців, обговорити актуальні теми й провести час із користю.

📩 Реєстрація, додаткова інформація та підтримка – завжди поруч @socrukh_bot !

Долучайтесь до наших активностей і ставайте частиною спільноти, яка творить сильну та справедливу Україну!
Forwarded from Спільне | Commons
3 лютого помер британсько-американський соціолог-марксист українсько-єврейського походження Майкл Буравой (Burawoy) (1947–2025), фігура якого надзвичайно важлива для нашого журналу.

Для Буравого публічна соціологія була тією соціальною наукою, що активно взаємодіяла з суспільними рухами та не боялася бути долученою до соціальних змін. Ці ідеї були і залишаються засадничими для нашого журналу. Інтерв’ю з ним з’явилося в одному з перших друкованих номерів «Спільного», присвяченому класовій експлуатації та класовій боротьбі. А його праці лишаються фундаментальними для критичних соціальних досліджень, особливо пострадянського простору.

Буравой був величиною світового масштабу як соціальний теоретик, дослідник перетворень на постсоціалістичному просторі. Він запам’ятався нам як чудовий стиліст і дотепний оратор, полум’яний активіст і щирий друг багатьох українських лівих. Будучи президентом Міжнародної соціологічної асоціації (2010–2014), він кілька разів приїздив до Києва, де виступав на студентському контрфорумі, організованому профспілкою «Пряма дія» проти комерціалізації та наступу на освіту політикою Табачника-Суліми, та в Центрі візуальної культури, який боровся за своє існування проти ректора Квіта та його цензури.

Математик за першою освітою, Буравой вирушив продовжувати навчатися до нещодавно деколонізованої Замбії, а згодом до Чикаго. Працюючи переважно на робітничих професіях у різних куточках світу — замбійських копальнях, чиказьких заводах, підприємствах Угорщини кінця кадаризму та Сиктивкара доби розпаду СРСР, — він майстерно опанував метод включеного спостереження, а головне розумів життя робітничого класу зсередини. Починаючи з його дисертації, виданої книгою із назвою «Виробництво згоди: Зміни в процесі праці в умовах монополістичного капіталізму», і до праць, що стосуються постколоніального та постсоціалістичного досвіду, він поєднував підходи таких попередників, як Антоніо Ґрамші та П’єр Бурдьє, з прагненням зробити свій внесок у боротьбу за визволення людини.

Трагічна загибель Майкла Буравого — його збила машина, завдавши травм, несумісних з життям, — є невимовною втратою для всіх нас. Завжди пам’ятатимемо та будемо вдячними нашому товаришу.
🗓 8 лютого (субота) запрошуємо на унікальну лекцію про історію робітничого руху в Кривому Розі (частина друга).

🎤 Спікер: Юрій Самойлов – один із засновників ГО «Соціальний рух» та голова КВПУ в Кривому Розі.

📍 «Кривий Ріг – це не просто місто сталі, а й місто боротьби за справедливість», – впевнений Юрій Самойлов.

Ця лекція продовжить розповідь про боротьбу трудящих за свої права:
🔸 Від зародження гірничо-металургійного комплексу до сучасних викликів.
🔸 Історія робітничого опору та профспілкового руху.
🔸 Чому соціальна боротьба актуальна сьогодні?

🗓 Дата: 8 лютого (субота)
Час: 14.00 - 16.00
📍 Формат: онлайн та офлайн.

✔️ Запрошуємо всіх, хто підтримує ідеї соціальної справедливості та прагне знань про боротьбу за права трудящих!

📌 Зареєструватися.
​​👀 Очолюваний Галиною Третьяковою парламентский комітет рекомендував до ухвалення внесений нею ж законопроект № 12255-1 про внесення змін до Закону № 2136 щодо призупинення дії трудового договору в умовах воєнного стану.

❗️Призупинення дії трудового договору нанесло чимало шкоди працівникам, оскільки стало інструментом миттєвого позбавлення працівників можливості заробляти на життя і при цьому вони не могли отримувати допомогу по безробіттю, оскільки вважалися працевлаштованими. Також роботодавці вибірково застосовували призупинення проти профспілкового активу (навіть без згоди профспілок). Проте цей законодавчий акт було розроблено явно не в інтересах працівників.

Основні новації щодо призупинення дії трудового договору:

▪️ Тривалість призупинення з ініціативи однієї зі сторін не може перевищувати 90 календарних днів;
▪️ У період призупинення роботодавець не повинен надавати відпустку та лікарняні працівнику.

😳 При цьому на всіх працівників буде покладено додаткові зобов’язання: у строк не більше ніж 10 календарних днів їх зобов’яжуть інформувати роботодавця про зміну контактних даних. При цьому осіб, що перебувають на тимчасово окупованих територіях, зобов’яжуть протягом 60 днів з моменту набрання законом чинності надати свої актуальні контакти.

🧐 Можна припустити, що після перевищення максимальної призупинення послідує звільнення за прогул тих людей, які не приступлять до роботи.

Прикметно, що депутати не обмежували тривалість призупинення дії трудового договору у 2022-2023 роках, коли роботодавці масово ним зловживали. Тепер дана новація може нашкодити людям, які перебувають за кордоном і зацікавлені у збереженні робочого місця. Також наслідки відчують на собі особи, які перебувають на тимчасово окупованих територіях і не мають можливості звідти виїхати.

😐 Цинізм ситуації в тому, що він є альтернативним до законопроекту 12255, який навпаки мав захисну спрямованість – ним пропонувалося заборонити звільнення за прогул під час воєнного стану.

Розробка подібних законодавчих ініціатив – ще один приклад бажання влади знайти примітивні рішення існуючих проблем за рахунок працівників. Неможливість людей фізично повернутися на свої робочі місця через війну не є їх виною, а втрата роботи позбавить їх ще однієї причини пов'язувати життя з Україною. Слід шукати шляхи, які навпаки підвищать згуртованість суспільства та підсилять віру в Україну як соціальну державу, зокрема шляхом підвищення захищеності працівників та подолання відставання від європейських соцстандартів.
Запрошуємо вас на зустріч з Домініком Храбськи — активістом @kmip.warszawa , студентом права та учасником студентського страйку в гуртожитку Ягеллонського університету «Камьонка» (Краків) обговорити одне з крупних досягнень польської профспілки «Робітнича Ініціатива».

Останній навчальний рік став історичним для студентського руху в Польщі. Після десятиліть тиші – дві студентські окупації гуртожитків, низка протестів та подій в навчальних закладах змінили політичний дискурс польского академічного середовища. Зростання плати за оренду житла та гуртожитки, недостатня соціальна підтримка студентів та політика суцільної приватизації проклали шлях для радикального руху, який покликаний змінити сталі уявлення про університет. Стратегія фізичної окупації простору в кампусі була життєво важливою для консолідації руху та отримання переговорної сили в нерівній боротьбі.

Камьонка – це гуртожиток Ягеллонського університету, що був закритий з 2018 року. Незважаючи на те, що будівля перебуває в хорошому технічному стані, університет кілька разів намагався його продати. У 2024 році, після успішного студентського страйку в Познані, студенти з молодіжного крила «Робітничої ініціативи» розпочали кампанію за відновлення Камьонки, що призвело до двотижневої окупації гуртожитку.

✍️ На події ви зможете дізнатися більше про деталі організації кампанії за збереження гуртожитка: етапи її планування та процес втілення в життя.

13 лютого, 17:00 (четвер)

Захід відбуватиметься англійською мовою


Зареєструватися
«Тупий та ще тупіший», або Трамп і Маск удєлують Америку 🤡💰🔥

🏛💵 На інавгурації нового-старого американського президента-мільярдера за його спиною вишикувались найзаможніші й найцинічніші олігархи планети, найодіозніший із яких святкував перемогу розгонистою зігою.

📉💀 Курс, який Трамп, Маск і їхні міньйони анонсували й почали здійснювати, покликаний допомогти найбагатшим паразитам збагачуватись астрономічними темпами, натомість життя працюючої більшості стане ще нестерпнішим. Обмеження доступу до медицини та освіти, нові й нові тарифи після фальшивих обіцянок знизити ціни — ось справжній зміст їхньої політики.

🚨 Їхній новий курс — це масові депортації без жодної поваги до людської гідності, урізання соціальних видатків, замороження міжнародної допомоги та цілеспрямований наступ на права працівників і дискримінованих груп. Це призначення на ключові посади конспірологів і відвертих покидьків, разюче некомпетентні заяви на кшталт «Іспанія в БРІКС» чи «60 мільйонів загиблих у Другій світовій росіян». Це імперські амбіції, що супроводжуються погрозами сусідам і союзникам, ура-патріотична істерія і навмисна дестабілізація європейських демократій для підтримки ультраправих. І все це — на тлі побоювань про долю України через можливі договорняки Трампа з кремлівським диктатором чи шантаж щодо наших ресурсів.

Як ця вакханалія загрожує США, Україні та всьому світу? 🌍💥
🔹 Чому нерегульований ультракапіталізм, який сповідують головні спонсори республіканців, погрожує перетворити життя всіх на ще більше пекло? 🏢🔪
🔹 Як перемога Трампа надихає реакціонерів у різних куточках Землі та чи очікувати злиття трампістів і путіністів? 🤝🩸
🔹 Як прихід до влади трампів, масків, венсів та інших самозакоханих гоблінів відображає деградацію правлячого класу? 🤡📉
🔹 Чи слід шукати в них якісь хитромудрі мотиви чи дуболомність їхніх дій відповідає обмеженості світогляду великого бізнесу? 💲🤑
🔹 Чому вони вже не ховають відкрито фашистські жести – і не лише руками, а й у реальній політиці? 🚨
🔹 Чи ці персонажі є чимось нечуваним для американської політики - чи просто продовженням старих ультраконсервативних тенденцій?
🔹 Як рейґаноміка та міфологія «успішних» мільярдерів виплекала культ телепнів типу Трампа й Маска? 💵🔄

📍 Де? м. Київ із можливістю приєднатися онлайн
📅 Коли? 9 лютого, 17:00
➡️ Реєстрація за посиланням
2025/02/10 09:56:50
Back to Top
HTML Embed Code: