Telegram Group Search
США передали Україні більш прийнятну версію угоди про рідкоземельні метали 

США передали Україні оновлений варіант угоди про розробку корисних копалин, яка враховує низку зауважень Києва і має більше шансів на укладання.

За даними співрозмовників порталу Axios, останніми днями між українською та американською сторонами тривали переговори щодо «угоди про надра», і США представили Україні оновлений її проєкт, де були враховані деякі занепокоєння Києва.

Одне з джерел уточнило, що з угоди були вилучені певні статті, які викликали занепокоєння українців – зокрема про те, що документ підпадає під юрисдикцію суду Нью-Йорка.

«В останньому проєкті відбулося значне покращення, і він відповідає українському законодавству», – сказав співрозмовник Axios.

https://biz.censor.net/n3537068

Підписатися
Унаслідок ворожої атаки на Київщині пошкоджені ЛЕП 

«Унаслідок ворожоі атаки у Бучанському та Обухівському районах було пошкоджено лінії електропередач. Електропостачання відновлено», – зазначив він. очільник Київської обласної військової адміністрації Микола Калашник.

Крім того, у Бориспільському районі пошкоджено дах приватного будинку.

За словами Калашника, повітряна тривога тривала в регіоні майже всю ніч. В області працювали сили ППО, а ворожі цілі знищено.

Постраждалих серед населення немає. Влучань в об’єкти критичної чи житлової інфраструктури не допущено.

https://biz.censor.net/n3537072

Підписатися
Зростання цін на вершкове масло сягнуло 10-річного рекорду. У чому причина? 

Річна споживча інфляція вершкового масла в Україні за січень цього року продовжила зростати й досягла майже 34% відносно січня минулого року, сягнувши таким чином рекордного показнику за останні 10 років, хоча і в лютому 2023 року, і в 2017 році вона сягала 30%.

Як зазначається, основним драйвером є товарний ринок – нефасоване масло, яке продається великими партіями, зокрема експортується або імпортується. 

«Споживчі ціни на масло вже стабілізуються, про що свідчать випадки акційних пропозицій, а скоро буде відома і офіційна статистика цінових змін лютого до січня. Весною маємо побачити більш чіткий тренд до зниження кінцевої вартості продукту», – зауважили в аналітичному агентстві InfAgro.

https://biz.censor.net/n3536992

Підписатися
Ціни на житло в Україні за минулий рік зросли на 12,7%, – Держстат 

Індекс цін на житло в Україні за підсумками минулого року сягнув 112,7%, тоді як 2023 року він становив 114,5%, а в 2022 році – 113%.

Так, на первинному ринку ціни на житло зросли за підсумками 2024 року на 15%, прискоривши зростання порівняно з 2023 роком, коли показник становив 12,8%.

При цьому однокімнатні квартири подорожчали на 14,9%, двокімнатні – на 15,3%, трикімнатні – на 14,8%.
Водночас на вторинному ринку житла темпи подорожчання сповільнилися. Такі квартири в середньому подорожчали на 11,6%, що на 4 п. п. нижче за показник 2023 року.

Однокімнатні квартири на вторинному ринку подорожчали на 11,5%, двокімнатні – на 11,9%, трикімнатні – на 11,5%.

https://biz.censor.net/n3537009

Підписатися
У Росії торік закрили 160 лікарень, щоб зекономити гроші на війну. Це в 5 разів більше, ніж у попередні роки 

Російська влада запустила нову хвилю «оптимізації» в охороні здоров'я на тлі скорочення медичних видатків бюджету, в якому кожен третій рубль іде на армію та повномасштабну війну проти України. Так, за підсумками 2024 року в різних суб'єктах РФ було ліквідовано не менше 160 державних лікарень, клінік, медпунктів, диспансерів, пологових будинків та інших медичних установ.

Темпи закриття лікарень у порівнянні з попередніми роками збільшилися більш ніж у 5 разів.

Хвиля «оптимізації» прокотилася російськими регіональними лікарнями після різкого скорочення витрат на нацпроєкт «Охорона здоров'я», за допомогою якого Путін у 2018 році обіцяв збільшити середню тривалість життя росіян до 80 років.

На 2025 рік російький уряд заклав до бюджету подальший секвестр видатків за низкою медичних федропроєктів.

https://biz.censor.net/n3537023

Підписатися
У Швеції заявили про нове пошкодження підводного кабелю поблизу стратегічного острова 

У Швеції почали розслідувати чергове пошкодження кабелю зв’язку у Балтійському морі в районі стратегічного острова Готланд.

Як пише SVT, про інцидент стало відомо 21 лютого, його підтвердили у береговій варті та Збройних силах Швеції.
Пошкодження виявили поблизу острова Готланд 20 лютого, але коли саме це сталося, невідомо. За фактом інциденту почали розслідування.

«Вважається, що пошкодження кабелю могло статися у шведській економічній зоні біля Готланда. Це кабель, що сполучає Фінляндію та Німеччину. Наш корабель прямує на місце для допомоги слідству», – повідомили у пресслужбі берегової варти.

«Ми дуже серйозно сприймаємо усі повідомлення про можливе пошкодження інфраструктури у Балтійському морі. Як я вже казав, їх слід розглядати у контексті теперішньої складної безпекової ситуації», – заявив премʼєр-міністр Швеції Ульф Крістерссон.

https://biz.censor.net/n3537099

Підписатися
Виробництво дронів зросло у 10 разів: Кабмін виділяє ще майже 8 мільярдів на закупівлю БПЛА 

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про виділення 7,9 млрд грн на закупівлю дронів.

«Ці кошти будуть перенаправлені Держслужбі спецзв’язку та захисту інформації, яка здійснить необхідні закупівлі», – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, у січні цього року виробництво безпілотників збільшилося в 10 разів порівняно з січнем 2024 року.
При цьому, за 2023 та 2024 роки власне виробництво артилерії збільшилося втричі, бронетранспортерів – у 5 разів, протитанкової зброї – у 2 рази, боєприпасів – у 2,5 раза.

https://biz.censor.net/n3537110

Підписатися
Треба рахувати кожну копійку: Гетманцев пропонує запровадити військову цензуру видатків 

Україна має критично переглянути і консолідувати усі доступні внутрішні фінансові джерела і ресурси на тлі міжнародної політичної невизначеності.

За словами голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, є прямий звʼязок того що відбувається у міжнародній політиці з українськими фінансами. Тож, країні необхідно критично переглянути і консолідувати усі доступні фінансові джерела і ресурси. По факту, рахувати кожну копійку.

«Сьогодні ми перебуваємо у періоді найвищої турбулентності з березня 2022 року. Підтримка України, у тому числі фінансова, стратегічним партнером не є гарантованою. Це справляє вплив і на ЄС, де починаються певні неприємні для нас політичні дискусії», – зазначив нардеп.

Це, на його думку, означає, попри відносну забезпеченість фінансами у поточному році, зростання невизначеності у 2026 році.

 https://biz.censor.net/n3537105

Підписатися
Росіян попередили про різке здорожчання хліба 

Великі російські виробники хліба та хлібобулочних виробів повідомили ретейлерів про підвищення відпускних цін на 10-12% з 1 березня.

За словами співрозмовників «Вєдомостєй», серед причин подорожчання хлібобулочної продукції виробники вказали на зростання вартості складської та транспортної логістики, збільшення податкового навантаження, підвищення цін на сировину тощо.

В Асоціації компаній роздрібної торгівлі підтвердили отримання повідомлень, наголосивши, що вони перебувають на розгляді. Там обіцяють, що в разі об'єктивних причин збільшення закупівельної вартості індексація цін відбуватиметься поступово за рахунок стримування націнок на соціальні позиції хліба – у межах 5-7%. Водночас президент Російської гільдії пекарів та кондитерів Юрій Кацнельсон каже, що торгова націнка може досягати 35%, і саме вона чинить основний вплив на роздрібні ціни.

https://biz.censor.net/n3537080

Підписатися
Ціни на нафту завершують тиждень найбільшим зростанням з початку січня 

Ціни на нафту стабілізувалися 21 лютого, але завершують тиждень зростанням на 2% на тлі покращення прогнозів щодо попиту в США та Китаї.

Як пише Reuters, ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 3 центи до $76,45 за барель, тоді як американська нафта WTI подешевшала на 4 центи до $72,44.

Обидва індекси цього тижня зросли на понад 2% – це найбільше тижневе зростання з початку січня. Brent відзначатиме другий тиждень зростання після трьох тижнів падіння. Очікується, що WTI матиме перший тиждень зростання після чотирьох тижнів падіння.

За даними JPMorgan, світовий попит на нафту становив у середньому 103,4 млн барелів на добу до 19 лютого, збільшившись на 1,4 млн б/д.

Аналітики очікують холодної погоди в США та зростання промислової активності в Китаї, оскільки люди повертаються з відпустки, що сприятиме зростанню попиту наступного тижня.

https://biz.censor.net/n3537095

Підписатися
Україна – серед лідерів у Європі за рівнем підтримки стартапів, – рейтинг 

Україна посіла четверту позицію серед європейських країн за рівнем підтримки стартапів. Про це йдеться у звіті European Startup Nations Alliance за 2024 рік.

Рейтинг оцінює, наскільки ефективно країни створюють умови для розвитку та масштабування технологічних компаній.

«Україна доєдналася до ініціативи ESNA в листопаді 2024-го – і вже показала крутий результат: ми посіли четверте місце серед 24 країн ЄС за рівнем підтримки стартапів та обігнали середній показник по Європі на 12%», – повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Загалом до п'ятірки лідерів рейтингу увійшли Франція, Іспанія, Литва, Україна, Мальта.

https://biz.censor.net/n3537108

Підписатися
Ексочільнику Оператора ГТС Макогону повідомили про підозру, він наразі за кордоном 

Колишньому генеральному директору ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» повідомили підозру у службовій недбалості під час розподілу прибутків підприємства та внесенні недостовірних відомостей у документи про відрядження.

За даними досудового розслідування, перебуваючи на посаді гендиректора «ОГТС України», підозрюваний, всупереч умов трудового контракту, не ухвалив рішення про розподіл чистого прибутку та виплату дивідендів за результатами діяльності товариства за 2021 рік.

Унаслідок цього до державного бюджету не перерахували понад 18 млрд грн.

Правоохоронці не уточнюють імені підозрюваного, але з огляду на деталі справи, йдеться про Сергія Макогона, який очолював «Оператор ГТС» з 2019 до 2022 року.

https://biz.censor.net/n3537134

Підписатися
Україна планує імпортувати до 800 мільйонів кубометрів газу з Європи внаслідок атак РФ, – ЗМІ

Україна планує в лютому та березні імпортувати до 800 млн кубометрів газу з Європи, щоб компенсувати зменшення видобутку на 40% внаслідок російських ракетних ударів.

В останні тижні Росія посилила атаки на українські газові родовища. «Нафтогаз» та ДТЕК заявляли, що РФ атакувала і пошкодила їхні об'єкти щонайменше двічі у лютому.

До російських атак Україна видобувала близько 52 млн кубометрів газу на день, тоді як взимку щодня споживала від 110 млн до 140 млн кубометрів. Дефіцит газу покривався запасами газових сховищах.

«Ми могли б обійтися без імпорту в цьому опалювальному сезоні, але удари по виробництвах змушують нас імпортувати газ, щоб компенсувати це скорочення внутрішнього видобутку», – зазначив співрозмовник Reuters.

https://biz.censor.net/n3537130

Підписатися
G7 відмовиться від зниження стелі цін на російську нафту, – ЗМІ 

Країни «Великої сімки» (G7) у комюніке з нагоди третьої річниці початку України відмовилися від заклику посилити цінову стелю на російську нафту.

За даними агентства Bloomberg, початковий варіант комюніке «був суттєво пом'якшений». У його останній версії сказано, що «надійні гарантії безпеки та інтеграція України в ЄС матимуть вирішальне значення для забезпечення міцного миру, який запобігатиме майбутній агресії». У документі, зокрема, більше не називають дії Росії «незаконними».

Крім того, країни G7 відмовилися від заклику до своїх міністрів фінансів обмежити або скоригувати стелю цін на російську нафту, щоб підштовхнути Москву до переговорів. За словами неназваних дипломатів, країни продовжать переговори щодо комюніке і можливе внесення інших змін до тексту.

https://biz.censor.net/n3537141

Підписатися
30% українських біженців у Австрії мають роботу. Вони швидше виходять на ринок праці, – посол 

Близько 30% українських біженців у Австрії мають роботу.

За словами посла Австрії в Україні Арада Бенкьо, наразі в Австрії перебуває приблизно 85 тис. біженців із України, а багато з тих, хто має роботу, вивчили німецьку мову. 

Посол також нагадав, що статус тимчасового захисту для українців в Австрії продовжено до березня 2026 року.

«Тож будь-який українець, який прибуває до Австрії, може попросити про тимчасовий захист, оскільки повномасштабна війна все ще триває. [...] Українці інтегруються набагато швидше, ніж біженці з інших країн, і це факт. Українські біженці відносно швидко виходять на ринок праці, вони віддають своїх дітей до школи», – розповів Бенкьо.

https://biz.censor.net/n3537169

Підписатися
Грошові перекази в Україну за роки великої війни впали на третину – до $9,6 мільярда на рік, – НБУ

За минулий рік в Україну з усього світу було перераховано близько $9,6 млрд в еквіваленті, включно з переказами через офіційні канали (банки, міжнародні системи грошових переказів, поштові відділення) та неофіційні (шляхом передавання грошей із рук у руки).

Це на $2 мільярди менше, ніж у 2023 році та на третину менше, ніж у 2021 році, коли вони сягали рекордної позначки $15 млрд.

Так, в Україну за 2024 рік з використанням платіжних систем «переказу коштів» (створених як резидентами, так і нерезидентами) було переказано майже $2,5 млрд в еквіваленті, що на 4,6% менше, ніж за 2023 рік, Середня сума одного такого транскордонного переказу в Україну торік становила $267, тоді як у 2023 році ця сума становила $256.

https://biz.censor.net/n3537186

Підписатися
«Приватбанк» у ніч на суботу призупинить операції з картками та платежі. Банкомати також не працюватимуть 

У ніч на 22 лютого 2025 року «Приватбанк» проводитиме планові регламентні роботи процесингу, платіжних систем та сервісів задля підвищення якості та безпеки платежів та операцій із платіжними картками. Через це операції з картками та платежі в «Приват24» будуть призупинені з 00:00 до 06:30 ранку.

Аналогічна «перерва» буде і в роботі мережі банкоматів, терміналів самообслуговування та POS-терміналів банку, платіжного застосунку «Термінал».

«Якщо в період проведення робіт ви плануєте оплату покупок картками, платежі чи скористатися «Приват24» і мережею безготівкової оплати, радимо зробити це заздалегідь, чи провести після завершення робіт», – порадили в банку. 

https://biz.censor.net/n3537190

Підписатися
Гривня завершила тиждень зміцненням: Нацбанк встановив офіційний курс долара на понеділок 

За підсумками торгів на міжбанку Нацбанк встановив офіційний курс гривні до долара СШАна понеділок, 24 лютого, на рівні 41,5919 грн/$, порівняно із 41,7316 грн/$ у п'ятницю. 13 січня курс гривні опускався до історичного мінімуму на рівні 42,2841 грн/$.

Водночас курс гривні до євро зміцнився на 4 копійки – до 43,5093 грн за євро. 19 вересня він оновлював історичний мінімум, опустившись до 46,2396 грн за євро.

 https://biz.censor.net/n3537205

Підписатися
Росія може погодитися на використання своїх заморожених активів для відновлення України, – Reuters 

Росія може погодитися на використання заморожених у Європі суверенних активів на суму $300 млрд для відновлення України, але наполягатиме на тому, щоб частина грошей була витрачена території України, які зараз знаходяться під контролем РФ.

Ідея про те, що Росія може погодитися використати заморожені гроші для допомоги у відбудові України, раніше не озвучувалася, і вона може дати розуміння того, щодо чого РФ готова піти на компроміс.

У 2023 році країни «Великої сімки» заявили, що російські суверенні кошти залишатимуться замороженими, доки Росія не заплатить за шкоду, завдану Україні. 

Раніше Росія заявляла, що плани використання коштів в Україні є пограбуванням. 

https://biz.censor.net/n3537214

Підписатися
Добрий вечір, новини п'ятниці.

🔵 Путін наказав готуватися до повернення західних компаній у Росію. Перед цим віцепрем’єр РФ заявив, що ніхто з компаній цього не планує

Цирк з конями, чесне слово.
https://biz.censor.net/n3537241

🔵 Інтернет під час відключень світла працюватиме в кожній держустанові – уряд затвердив постанову. Що передбачено?

Найкращим варіантом було би без відключень світла взагалі, але маємо (конченого сусіда) що маємо.
https://biz.censor.net/n3537236

🔵 "Припустилися низки драматичних помилок": У Росії провалили створення анонсованого Путіним "кукурузника"

Це теж цирк з конями.
https://biz.censor.net/n3537224

🔵 "Це проблема тих, хто купив валюту": Влада РФ відмовилася допомагати росіянам у прийомі старих грошей у банках

І знову цирк з конями, та ви ж тільки гляньте, який урожайний день.
https://biz.censor.net/n3537239

🔵 В Україні почала дешевшати капуста. Однак ціни на неї в 4,5 раза вищі, ніж торік

Їжте капусту.
https://biz.censor.net/n3537026
2025/02/23 16:16:51
Back to Top
HTML Embed Code: