group-telegram.com/nbu_ua/2866
Last Update:
📊 Бізнес поступово поліпшує оцінки своєї ділової активності та прогнози щодо залучення інвестицій на тлі помірного зростання інфляції та обмінного курсу.
Про це свідчать результати опитування керівників 660 підприємств у ІV кварталі 2024 року.
Індекс ділових очікувань підприємств (ІДО) становив 101.8% порівняно зі 100.6% у ІІІ кварталі 2024 року.
Детальніше про очікування учасників опитування ⤵️
☑️ Макроекономічна ситуація в Україні
Бізнес стримано оцінив обсяги виробництва товарів і послуг у наступні 12 місяців.
Зменшення спрогнозували підприємства:
▪️добувної промисловості, будівництва, торгівлі, транспорту та зв'язку, а також інших видів діяльності; респонденти з десяти областей;
▪️малі підприємства;
▪️підприємства, що здійснюють лише імпортні операції та ті, що працюють виключно на внутрішньому ринку.
Водночас зростання обсягів виробництва й надалі очікували:
▪️підприємства переробної промисловості, сільського господарства, енерго- та водопостачання;
▪️великі та середні підприємства;
▪️підприємства, що здійснюють зовнішні операції.
На думку респондентів, річна інфляція в найближчі 12 місяців становитиме 10.3% (порівняно з 9.7% у попередньому опитуванні), а обмінний курс – 44.42 грн/дол. США (43.72 грн/дол. США).
☑️ Поточний стан та розвиток підприємств
Бізнес все ще стримано оцінює подальший фінансово-економічний стан підприємств.
Знизилися очікування керівників підприємств будівництва, торгівлі, транспорту та зв’язку, інших видів діяльності, а також добувної промисловості. Водночас респонденти переробної промисловості, сільського господарства, а також енерго- та водопостачання були більш оптимістичними.
⬆️ Збільшення обсягів реалізації продукції і надалі очікували опитані представники переважної більшості видів економічної діяльності, за винятком підприємств будівництва, а також енерго- та водопостачання.
Підприємства, що залучають іноземні інвестиції, очікують збільшення їх обсягів у наступні 12 місяців.
Респонденти всіх ВЕД, за винятком будівництва й енерго- та водопостачання, пом’якшили негативні оцінки щодо найму персоналу.
☝️Всі учасники опитування спрогнозували вищі темпи зростання майбутніх витрат на оплату праці одного найманого працівника.
Частка респондентів, які планують брати банківські кредити, майже не змінилася – 35.0% (у ІІІ кварталі – 34.8%). Традиційно бізнес надає перевагу кредитам у гривні – 84.8% (у ІІІ кварталі – 81.9%).
🔗 Детальніше – за посиланням.
BY НБУ | Знати. Розуміти
![](https://photo.group-telegram.com/u/cdn4.cdn-telegram.org/file/K_3gCGhxd2t_3UsPdh_6a2wdVdbEb0Z_Prdl7-cs8TN9rSK6exYoykNb3h-TyVuCGviOCl78RlCHo4TuBtGCD-JQYOAipaZInYL2DpZ0BDG9opItAisq4Vixz2Ct34a4zbyg_HPAmDVeK6z_6Hha3DGYyT-NZCPTR1MFlDFjcQXMA7tyn3DD4NJGb7xfFDrF68ePmztyW4MHVKDKE6VRgZe7BQ5EyaEIXhk8GhWz_DkNc637_7VuUHu2w-PQrJBU5k0rY5wxQt7KhBbFG0CquJTpo7RAAUp5HWwQx4TJqk65AfHoUgQ19grUhcIPhO4y4tPTByeFkZ9oz4LIyTjgGQ.jpg)
Share with your friend now:
group-telegram.com/nbu_ua/2866