Telegram Group Search
❗️Агенти російського впливу?

Зустрінемось завтра о 14:00 у новому випуску "ЧЕСНО про Парламент" на Radio NV. Олександр Саліженко, Софія Лазарова та Олексій Тарасов знову розбиратимуться у перипетіях української політики.

Будемо говорити про тих, хто підтримує російське у Верховній Раді.

🎙Підключайтеся та залишайтеся на ЧЕСНІЙ хвилі.

За підтримки Міжнародного фонду "Відродження"
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❗️ Скільки у Верховній Раді помічників?

Зараз у Верховній Раді працює 401 народний депутат. Кожен із них має право найняти собі помічників-консультантів. У одного нардепа може бути максимум 31 помічник, вони можуть працювати за трудовим договором (отримувати за свою роботу гроші) або на громадських засадах.

📍 Помічники депутата, особливо ті, що працюють платно, допомагають йому готувати законопроєкти, організовують проведення звітів і зустрічей із виборцями, виконують доручення нардепа у взаєминах із виборцями, а також з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, ЗМІ, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями тощо.

Наразі у Верховній Раді працює в рази більше помічників, ніж народних депутатів — 4449. Переважна більшість із них — 3295 — на громадських засадах, 1087 — за строковим трудовим договором на постійній основі, 67 — теж за строковим трудовим договором, але суміщають це з іншою роботою.
🔴 Хто із голів громад має провадження щодо злочинів проти нацбезпеки?

Щонайменше 18 голів громад мають відкриті провадження щодо злочинів проти нацбезпеки України. П’ятеро з них уже отримали обвинувальні вироки суду, а щодо десяти осіб розгляд справ триває. Найбільше серед них представників ОПЗЖ та самовисуванців.

Деталі
Forwarded from Bihus.Info
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Допоможіть нардепу визначитись: він до кінця року купить авто в кредит чи задекларує мамину Тойоту?

Бо, схоже, “слуга” Богдан Кицак заплутався🙈

Це історія не про дуже дороге авто – навіть смішно, бо мова про Рав 4 – але уваги заслуговує. Кицак до депутатства викладав у педколеджі. Як і його мама. Нерухомості та авто не мав.

Аж тут мама продає квартиру і купує новеньке авто. А сама тим часом з початку повномасштабки… живе за кордоном. І поки вона не бачить, син катається на обновці та ловить штрафи на українських дорогах.

Що він сам про це каже? Спершу - що авто не має, а бере покататися в друзів. Своє ж хоче купити в кредит до кінця року. Потім - що таки їздить на Раві мами і буде його декларувати.

👉 Більше історій про депутатські тачки - у випуску: https://youtu.be/3YlAup_httU
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❗️ Новим очільником Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури став Сергій Сухомлин. До цього він був мером Житомира.

Що ми знаємо про політика?

У 2006 році був обраний депутатом Житомирської міської ради 5 скликання за списком блоку “Наша Україна”.

У 2012 році невдало балотувався до Верховної Ради 7 скликання від ВО “Батьківщина” за номером 101 у списку, як безпартійний.

З 2014 до 2015 року був першим заступником Житомирського міського голови. Брав участь у Євромайдані.

У 2015 році був обраний Житомирським міським головою від БПП “Солідарність”, як член партії. Тоді ж балотувався до міської ради від партії першим кандидатом. Був членом Центральної Ради БПП “Солідарність”.

У 2020 році був удруге обраний міським головою Житомира від партії “Пропозиція”, набравши понад 50% голосів.
🏛 “Сам факт, що парламент продовжує системно працювати в умовах повномасштабної війни, — це взагалі подвиг”

⚡️Інтерв'ю нашого спецпроєкту «Республіка» тепер у відеоформаті. Дивіться розмову головного редактора ЧЕСНО Олександра Саліженка з деканом факультету правничих наук Національного університету “Києво-Могилянська академія”, міжнародним експертом з питань виборів та верховенства права Володимиром Венгером та задавайте свої питання у коментарях.

🤔 Говоримо про збереження балансу обмежень воєнного стану, воєнний мандат президента, унікальний досвід України, природне відчуття справедливості й “останній бастіон” українців.
⚖️ Активісту Остапу Стахіву, якого підозрюють у незаконному поширенні локацій ЗСУ та шахрайстві, втретє не обрали запобіжний захід.

Про це із зали суду повідомляє hromadske.

Нагадаємо, у листопаді 2021 року СБУ вже повідомляла Остапу Стахіву підозру у спробі повалити конституційний лад в Україні. Слідство встановило наявність доказів, що антивакцинаторський рух в Україні влаштували спецслужби Росії. СБУ оприлюднила фрагменти переписки Стахіва та його прибічників у Viber про плани вчиняти теракти та захопити владу в країні.
❗️ “Нас чекає ще одна війна — за людей, які виїхали”: інтерв’ю з головою Кременецької РВА Віталієм Кудлаком

Тернопільська область, хоч і є тиловою, також стикається з викликами воєнного часу: проблемою внутрішньо переміщених осіб (ВПО), демографічною кризою та російськими обстрілами. Нещодавно область отримала нового керівника, а також стане першою, де запровадять моніторинг рішень органів місцевого самоврядування.

▪️ Водночас реформа держадміністрацій так і не була затверджена у парламенті, на додачу повномасштабна війна внесла корективи у державне управління. Військові адміністрації (ВА), які діють вже майже три роки, перебувають фактично у сірій зоні українського законодавства.

Специфіка проблем новостворених ВА у населених пунктах та ВА, які були утворені на базі державних адміністрацій, суттєво відрізняється. Поза увагою залишаються районні адміністрації, які фактично є ланкою між громадами та керівництвом області.

👀 ЧЕСНО у рамках дослідження проблем децентралізації в Україні поспілкувався з Віталієм Кудлаком, керівником Кременецької районної військової адміністрації у Тернопільській області, який очолює її з 2021 року. До цього він очолював Шумську районну державну адміністрацію в тій же області.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Фундація DEJURE
Під покровом Портнова: чиї інтереси захищають українські суди?

🔴 Ще одне рішення іменем України на користь ексзаступника голови адміністрації Віктора Януковича, політика-втікача Андрія Портнова. Вчора, 25 вересня, Київський апеляційний суд став на його сторону і відмовив у задоволенні скарги Наталії Седлецької, керівниці київського бюро Радіо Свобода та проєкту журналістських розслідувань «Схеми».

Наприкінці березня 2023 року Печерський райсуд Києва у першій інстанції в особі судді Олексія Соколова підтримав Портнова у справі щодо допису журналістки Седлецької у день підпалу авто “Схем”. Натомість журналістка згадала там про його негативне ставлення до редакції, зокрема, про те, що він оприлюднив особисті дані водія з адресою його проживання і номерними знаками зрештою спаленого автомобіля, а напередодні підпалу — публічно погрожував «учбово-виховними заходами» редакції розслідувачів. І вказала, що це лише факти, а версій, хто міг підпалити авто «Схем», може бути багато — бо у розслідувальної редакції чимало впливових недоброзичливців.

❗️ Рішення Печерського суду на користь Портнова залишила у силі трійка суддів Київського апеляційного суду Анатолій Стрижеус, Любов Поливач та Олена Шкоріна.
За інформацією Prosud, вони встигли “відзначитись” раніше:

▪️ підтримали рішення про задоволення позову Портнова щодо його «честі, гідності та ділової репутації». Тоді проросійський діяч позивався до голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна за його блог на 24 телеканалі. Пізніше це рішення було скасоване Верховним Судом.
▪️ підтримали позов щодо захисту «честі та гідності» громадянина Росії Михайла Воєводіна (відомого як "Міша Лужнєцкій") до інформаційного агентства "РБК-Україна", "Громадського телебачення" та журналіста Юрія Ніколова через те, що в статті РБК Воєводіна назвали представником "угрупування "Лужниківські". Це рішення колегії також скасував ВС.

Наразі повний текст судового рішення із аргументацією ще не оприлюднений.
За словами журналістів, захист Наталії Седлецької подаватиме касацію на рішення Київського апеляційного суду до Верховного Суду.

❗️ Це вже третє таке рішення на користь Андрія Портнова проти журналістів та громадських організацій. Раніше Печерський райсуд Києва підтримував проросійського політика у справах проти Hromadske і Руху ЧЕСНО. Такі позови і рішення неприпустимі, коли на 11 році війни з Росією проросійські політики, журналісти тощо дозволяють собі переслідувати українських медійників, блогерів і активістів. Як і те, що такі як Портнов досі не понесли жодної відповідальності за свої багаторічні злодіяння.

❗️Попри те, що соратник Януковича давно втік з України, він і досі намагається керувати українським судочинством, зокрема й в такий спосіб. Ми будемо уважно стежити за перебігом подій і хочемо сподіватися, що публічний розголос та увага до цієї справи допоможе Верховному Суду в ухваленні справедливого рішення.
❗️Як стати помічником нардепа і навіщо це потрібно?

Стати помічником може лише громадянин України, який вільно володіє державною мовою і має ступінь не нижче молодшого бакалавра або бакалавра. Народний депутат самостійно вирішує, кого найняти у помічники.

☝️ Однією з мотивацій стати помічником нардепа може бути заробіток. Закон дозволяє помічнику отримувати зарплатню розміром до 25 прожиткових мінімумів, але не менше мінімальної заробітної плати. У 2020 році на помічників депутатів із бюджету щомісяця йшло понад 22 млн гривень, або понад 260 млн гривень на рік.

Не обов’язково це мають бути юристи чи економісти — нардепи часто звертаються за допомогою до дизайнерів, піарників, маркетологів, SMM-ників чи стилістів. Ймовірно, партії або ж окремі нардепи вдаються й до тіньового фінансування праці таких помічників.

📍 Посвідчення помічника дає право безперешкодно проходити до нині закритої Верховної Ради, низки державних органів і установ, тюрем та інших спецзакладів, відвідувати засідання місцевих органів влади, безоплатно користуватися інформаційними базами даних, телекомунікаційними мережами Ради та органів місцевого самоврядування тощо. Тож статус та його можливості цілком можуть бути мотивацією стати помічником нардепа.

Крім того, народні депутати можуть забронювати від мобілізації не більше двох помічників, які працюють за трудовим договором на повну ставку. Для чоловіків призовного віку це теж може бути причиною стати помічником нардепа.

Скільки помічників у нардепів?
🇺🇦 Сьогодні ми відзначаємо День захисників і захисниць України!

Після повномасштабного вторгнення росії, кожен день став Днем захисників і захисниць.

🫂 Ми дякуємо їм щоденно за мужність і за стійкість. Ми підтримуємо, цінуємо та піклуємось кожного дня.

Сьогодні ми щиро бажаємо, щоб кожен захисник і захисниця завжди поверталися додому цілими та неушкодженними. Щоб скоріше настала довгоочікувана перемога. Щоб можна було нарешті зустрічати свята у родинному колі.

🕯Сьогодні, як і кожного дня, варто пам'ятати тих, хто загинув, захищаючи Україну та її майбутнє. Їхня жертва неоціненна і саме тому Україна обов'язково переможе і буде міцною державою.
Forwarded from Bihus.Info
Пільги для ветеранів: чи виконує держава те, що обіцяє? 🤨

Україна пропонує своїм ветеранам пільги актуальності 1993 року. Чергу на дротовий телефон. На гараж у кооперативі. І навіть на дефіцитні товари у спеціальних салонах, яких уже немає.

Як думаєте, такі пільги підтримують чи радше принижують захисників?

У США, наприклад, ветеранська політика має на меті не просто допомогти людині вижити і подарувати знижку на комуналку чи проїзд. Ціль там - надати ветеранам РЕАЛЬНІ можливості в сферах освіти та підприємництва. Замість “подачок” - вклад у те, щоб ветерани могли стати незалежними та успішними.

На це щорічно виділяють сотні мільярдів доларів. У той час як у нас в цьому році всього 14 мільярдів, а наступного, ймовірно, буде тільки 6 😐

Найкращим “дякую” захисникам і захисницям - буде ветеранська політика, в основі якої повага до людини та можливості для її розвитку.

👉 Чому система пільг потребує негайних змін - у блозі Світлани Стеценко: https://youtu.be/rvgUX8PULxg

👀 Підписуйтесь на Bihus.Info
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤔 Як повномасштабна війна вплинула на взаємодію ключових органів та гілок влади, що потрібно Верховній Раді для відновлення суб’єктності та інституційної стійкості, як в умовах воєнного стану зберегти демократичні принципи та механізми участі громадян в ухваленні рішень — про це й не тільки ЧЕСНО говорить з експертами, науковцями та народними депутатами у спецпроєкті “Республіка”.

Розмова з деканом факультету правничих наук Національного університету “Києво-Могилянська академія”, міжнародним експертом з питань виборів та верховенства права Володимиром Венгером.

Говорили про:

▪️Децентралізацію влади в умовах активних бойових дій.
▪️Узурпацію влади.
▪️Обмеження воєнного стану.
▪️Подвиг парламенту.
▪️Посилення ролі Офісу президента.
▪️Потенціал парламенту до змін.
🗣 «… від підприємців чую, що питання дефіциту робочих рук є вже зараз. Озвучуються різні цифри, але орієнтовно ми втратили шість-сім мільйонів людей. І вже зараз навіть у тиловій області, як Тернопільська, де безпосередньо бойові дії не ведуться, все одно відтік населення відбувся відчутний», — розповідає голова Кременецькоі РВА Віталій Кудлак про демографічну кризу.

Тернопільська область, хоч і є тиловою, також стикається з викликами воєнного часу: проблемою внутрішньо переміщених осіб (ВПО), демографічною кризою та російськими обстрілами. Нещодавно область отримала нового керівника, а також стане першою, де запровадять моніторинг рішень органів місцевого самоврядування.

🔍 ЧЕСНО в рамках дослідження проблем децентралізації в Україні поспілкувався з Віталієм Кудлаком, керівником Кременецької районної військової адміністрації у Тернопільській області, який очолює її з 2021 року. До цього він очолював Шумську районну державну адміністрацію в тій же області.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ
❗️СБУ повідомила про підозру гауляйтеру Донеччини Пушиліну та його спільникам, які депортували понад 30 українських дітей до пансіонату путіна

Служба безпеки, Національна поліція та Офіс Генпрокурора зібрали та верифікували масштабну доказову базу щодо насильницької депортації щонайменше 31 української дитини з тимчасово захоплених районів Донеччини до рф.

🤔 За даними слідства, після повномасштабного вторгнення росії неповнолітніх громадян України звозили до пансіонату "Поляни" у підмосков’ї, який входить до структури управління справами президента рф.

🤬 Мова йде про 16 неповнолітніх хлопців та 15 дівчат.
❗️Ветерани та ветеранки, повертаючись до цивільного життя, не лише відновлюються самі, а й стають рушійною силою для змін у своїх громадах та в цілому у державі.

Завдяки власному досвіду, лідерським якостям та відданості суспільству, вони часто ініціюють й очолюють громадські рухи, чим сприяють розвитку місцевих громад. Очевидно, що не кожен ветеран чи ветеранка прагне стати лідерами громад чи піти у політику. Проте ті, хто відчуває покликання до цієї сфери, повинні мати можливість здобути необхідні знання.

👉 Детальніше про лідерство ветеранів через призму закордонного досвіду у матеріалі Руху ЧЕСНО.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❗️ Лідерство ветеранів через призму закордонного досвіду

На прикладі інших держав можна побачити, як ефективно проявляється ветеранське лідерство. У Сполучених Штатах Америки, наприклад, відомим сенатором та кандидатом у президенти був “друг України” Джон Маккейн, ветеран військово-морських сил США. Він успішно використовував свій досвід військової служби для впливу на політику національної безпеки та міжнародних відносин.

🤔 Дослідницький центр Pew Research Center проаналізував результати американських виборів восени 2022 року і засвідчив, що тоді до нового складу Палати представників США увійшли 80 членів, які служили в армії на певному рівні, це 18,4% від загального складу Палати. Кількість сенаторів-ветеранів у Палаті становить 17 — і залишається такою й донині.

У Британії ветерани також займають важливі позиції в парламенті. Наприклад, Том Тугендхат, колишній офіцер британської армії, став головою комітету із закордонних справ у Палаті громад. Його військовий досвід дозволив йому стати впливовим гравцем у сфері міжнародних відносин і національної безпеки, крім того, він активно засуджує дії Росії. У липні цього року Тугендхат оголосив, що націлений боротися за посаду лідера Консервативної партії, тож, цілком імовірно, його політична кар’єра буде тільки розвиватися.

▪️ В Ізраїлі ветерани, як правило, займають ключові позиції в політиці через тісний зв’язок між військовою службою та політичним життям країни. Наприклад, Беньямін Нетаньягу та Егуд Барак, обидва колишні генерали Армії оборони Ізраїлю, ставали прем’єр-міністрами. Їхній досвід у військових конфліктах неодноразово впливав на прийняття важливих рішень у сфері безпеки, оборони та зовнішньої політики країни. Вони використовували свої знання та навички для формування національної стратегії та управління конфліктами, що робить ветеранів значною політичною силою в Ізраїлі​.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ
⚡️ Остапу Стахіву нарешті обрали запобіжний захід у Галицькому районному суді Львова — це тримання під вартою на 60 діб без внесення застави. Про це повідомила кореспондентка Суспільного із зали суду.

Нагадаємо, Стахіва підозрюють у шахрайстві та несанкціонованому поширенні інформації про розміщення ЗСУ. 25 вересня у його помешканні провели обшук.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/10/11 15:23:58
Back to Top
HTML Embed Code: