Telegram Group Search
«Державний оператор тилу» Міноборони проводить укладання великих контрактів на харчування ЗСУ на наступний рік. Кампанія ще не завершена, але поки найбільшими контрактами відмітилось ТОВ «Буський Консервний Завод». Лише минулого тижня вона була обрана постачальником для військових в Харківській і Сумській областях на 4,3 млрд грн.

Це симптоматична історія. Оскільки фірма належить такому собі Олександру Лапшину, який є кредитором того самого скандального бізнесмена Гринкевича, арештованого по справі ДБР щодо розкрадань на поставках одягу для Міноборони.

Тобто на ринку харчування ЗСУ продовжує домінувати стара еліта. Це ще більш очевидно з урахуванням того, що на другому місці цього тижня було ТОВ «Міт Пром». Це та сама фірма з угрупування Тетяни Глиняної, у бухгалтерки якої нещодавно під час обшуку вилучили 4,7 мільйони євро в багажнику. Сама Глиняна на свободі і скуповує готелі в Хорватії. А її донька Ірина Кут потрапила під слідство в Бельгії за можливе відмивання грошей через свою фірму, яка торгує діамантами в Антверпені.

Симптоматичність в тому, що у 2024 році нормальні «білі» компанії так і не прийшли на підряди «Держоператора тилу». Тільки мережа «Варус» спробувала весною, отримала невеличкий короткий контракт, і після того більше не поверталась до підрядів «ДОТу».

Топ-10 підрядів тижня тут
Найбільші корупційні афери задали тон для оцінки 2024 року.

🤑Найбільша за розміром потєря потєрь случілась у енергетиків Галущенка. Вони десь заникали десятки мільярдів гривень від майже двократного підвищення тарифів на електроенергію цього літа. Реально, навіть на депутатські запити ніхто не колеться де бабки. Хоча кожен з нас плюс-мінус сумлінно платив за електрику.

Я не шучу. Справді ніхто не знає де гроші. І жоден урядовець не коментує по темі. Бо це пасочки Міндіча, особистого товариша Зеленського. Більше того, сьогодні у Галущенка ще й закрили абсолютно всі(!) дані про торги електроенергією в країні. Щоб ніхто не міг порахувати шо пачьом.

🤑Найнахабніша крадіжка случілась в кооперації Міноборони і прикордонників. 23 мільярди, які Умєров віджав у «Агенції оборонних закупівель», були через «Укрексімбанк» відразу виведені на польську «прокладку» по 100-відсотковій передоплаті. Щоб ви розуміли, ціни квадратні. Якщо «АОЗ» законтрактував 152-мм снаряд напряму у крутого європейського виробника по 2100 євро за штуку, то прикордонники – по 3500 євро.

І це ще дай боже, щоб вони насправді щось поставили. Бо всі свої сотні тисяч мін і снарядів вони мають привезти в січні. Тобто ось-ось. Але це настільки гігантський масштаб, що я навіть не уявляю чим то все доставлять. Сподіваюсь, наші військові зможуть підтвердити факт поставки чи зриву. Але сподіваюсь чисто для проформи. Бо ця афера освячена рішенням Ставки Верховного Головнокомандувача Зеленського.
Бодрий ранок, хунта! Новий рік прийшов, а ви ще не знаєте про минулорічний тирінг і распілінг))) І не кажіть, що дуже сильно вже гуляли цієї ночі - комендантська година чудеса творить зі здоров'ям нації)))

От я почав ранок з останніх крупних тендерів минулорого року. І не можу не поділитись своїм захопленням від Ігоря Сироти. Він переживає вже третього президента і шостого прем'єра, незмінно з 2011 року очолюючи одну з найжирніших посад в Україні - керівника "Укргідроенерго", де щороку освоюють десятки мільярдів гривень. Ви знаєте ще хоч якусь подібну місцину, де в Україні так довго б тримався топ-менеджер попри сумасшедші зміни в політиці? Отожбо, і я не знаю))) Але розумію, що для кожної правлячої еліти Сирота знаходив необхідні суми аргументів і чітко дотримувався графіків погашення відсотків. Бо навіть Зеленський з Єрмаком не посадили на його місце когось ще більш лояльного. Красавчік))))

А чому він впав мені в очі в тендерах минулого тижня - ось ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
В останні дні старого року виділились підряди «Укргідроенерго» на захист гідроелектростанцій, що постраждали від ударів РФ.

Найбільший підряд розміром 4,36 млрд грн припав на будівництво захисту Дніпровської ГЕС. Його отримало ТОВ «БК «Адамант», що за часів Микитася входило в корпорацію «Укрбуд».

Нині ця фірма прописана на Закарпатті та належить мешканцю Ужгорода Роману Топазли. До нинішнього гігантського підряду найбільшим окремим здобутком фірми на тендерах була реконструкція сміттєзвалища в селі Підгірці під Києвом вартістю 326 млн грн шість років тому. Також у фірми є низка дрібніших будівельних підрядів на реконструкцію трамвайної лінії та протизсувні споруди в Києві, та будівництво мосту на Закарпатті. Але вони в системі «Прозорро» досі значаться як «активні», тобто незавершені. І це не завадило «Укргідроенерго» віддати «Адаманту» мільярдний контракт без відкритих торгів та закритим від публікації кошторисом.

До підряду «Адаманту» вартістю 4,36 млрд грн найбільшим замовленням «Укргідроенерго» по будівництву захисту від ударів РФ було замовлення на захист Дністровської ГАЕС вартістю 4,19 млрд грн. Тоді підрядником було обрано житомирське ПП «Елітбуд-1», яке за всю історію свого існування мала лише місцеві підряди на ремонт лікарень та шкіл, кожен з яких був в сотні разів меншого розміру, ніж захист ГЕС.
Напередодні нового закупівельного сезону «Наші Гроші» проаналізували закупівлі бронежилетів «Державного оператору тилу» Міноборони у 2024 році на суму 5,03 млрд грн. Головні висновки такі: монополію «Темп-3000», яку побудували ще за часів Бірюкова-Порошенка, ще не зруйновано, але конкуренція вже є.

Нові імпортери ще не здатні абсолютно чітко виконувати завдання. Але й старий монополіст не здатен переварити весь обсяг замовлень ЗСУ, і теж зривав поставки та відмовлявся від замовлень.

Відтак «Держоператору тилу» доведеться знову балансувати на межі потреб і можливостей, та розраховувати на сумлінність постачальників. Яку треба підкріплювати невідворотністю штрафних санкцій за зриви поставок.
Як пороблено. Нацгвардія вирішила відмовитись від контракту на ремонт госпіталю в Кременчуці, який було зруйновано рашистським ударом. Відмовитись від реставрації ціною 103 млн грн виявилось легше, ніж привести в притомний стан ціни, про які вони домовились з обраним підрядником. І про які відразу сигналізували "Наші гроші".

Наприклад, гашене вапно врахували в 2,5 раза дорожче ніж воно коштує на ринку. Ціни на арматуру класу А-ІІІ діаметром 10, 16-18 та 20-22 мм та кабель ВВГнгд 3х2,5 мм були вдвічі дорожче. Гідроізоляційна мастика та газоблоки були на 27-40% дорожчими ніж на ринку.

Ну ок. Подивимось тепер почім перетендерять реставрацію. Бо як не крути, а госпіталь військовим потрібен.
Для міста Кам’янське на Дніпропетровщині замовили будівництво когенераційних газопоршневих установок до осені 2025 року. Ці установки мають забезпечувати споживачів теплом і електрикою коли з якихось-причин не працюватимуть основні установки ТЕЦ. Перевагами когенераційних установок є їх порівняно незначний розмір з традиційними котлами ТЕЦ. Відтак ворогу складніше поцілити по ним ракетами чи шахедами. А у випадку влучання в одну з установок – лишаються працювати інші.

Самі установки дарують міжнародні партнери. Однак «Дніпровська ТЕЦ», що належить «Нафтогазу України» включила до кошторису різного допоміжного обладнання майже на 700 млн грн. Відтак кошторис виглядає епічно.
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
🙄 Саму закупівлю провели без використання електронної системи. «Дніпровська ТЕЦ» послалась на прийняті урядом Особливості здійснення публічних закупівель. Ними передбачено, що без тендерів можна здійснювати закупівлю послуг проектування та ремонту когенераційних установок для підготовки для опалювального сезону 2024-2025 рр. Тоді як нинішня закупівля проводиться вже для сезону 2025-2026.

Харківською фірмою «Моноліт-Центр» володіє Євген Мусієнко з Краматорська. Чому обрали підрядником саме цю фірму – невідомо. За всю історію «Прозорро» у «Моноліт-центру» найбільшим підрядом раніше був ремонт після боїв з рашистами квартирного будинку в Ірпені вартістю 59 млн грн.
Одеський технічний фаховий коледж був суттєво пошкоджений рашистським ударом рік тому. Було пробито дах і перекриття, вибито вікна. І от щоб два рази не вставати вирішили зробити капремонт: відремонтувати фасад і вхідну групу, замінити вікна, влаштувати вогнезахист, блискавкозахист, опалення та вентиляцію.

Але по ходу в кошторис розміром 32 млн грн запхали купу маржі.

Наприклад, арматуру діаметром 8 мм заклали по 82 546 грн/т. «Метінвест СМЦ» в Одесі продає її по 34 150 грн/т, а «Булат-метал» – по 41 250 грн/т.

При цьому коледж обрав собі підрядником фірму «Бессарабіястрой», що є досвідченим тендерним фігурантом. Вона фігурує у кримінальному провадженні про реконструкцію Бородінського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ». За даними слідства, через внесення завідомо неправдивих відомостей щодо обсягів і вартості виконаних будівельних робіт збитки бюджету склали 3,51 млн грн.
У листопаді 2024 року суд обрав директору «Бессарабіястрой» запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічну пору доби.

Скільки маржі
Це оголошення про пошук прораба і рядових бетонярів на будівництво протидроного захисту для ДніпроГЕСу за 4,4 млрд грн. Тут відразу кілька новин.

По-перше, ви бачите реальний розмір зарплат, які готові платити рядовим робітникам - 50 тисяч гривень на місяць. Прорабу - 80 тисяч. Плюс бронь. Це має хоч трохи привести до тями соціалістів, які досі мічтають, щоб міністри працювали на вчительскі зарплати і не займались корупцією. Он у міністра Галущенка зарплата щось в районі 100 тисяч. І шо? (да-да, я розумію, що ніяка зарплата без невідворотності покарання не позбавить корупційного ризику. Але загальний принцип з зарплати рядового виконроба ви поняли?)

По-друге. Ці оголошення пошуку роботи розмістили вже після того, як "Адамант" отримав підряд розміром 4,4 мільярди на будівництво цього захисту. При тому що раніше найбільшим підрядом у фірми була реконструкція сміттєзвалища за 300 мільйонів. Тобто як я відразу і чуяв - це історія про освоєння бабок, а не професійне будівництво з якісним відбором генпідрядника.
Одеська міськрада вирішила відремонтувати укриття лікарні №11 за 39 млн грн. У кошторисі вказано арматуру за ціною 55 303 грн/т, хоча «Метінвест» пропонує її за 33 550 грн/т. Вартість бетону також перевищує ринкову на 24-27%. На переплату лише за кількома позиціями можна було б облаштувати ще одне укриття чи відновити пошкоджений будинок в Одесі.
«Кам-Екорембуд» виграла тендер без конкуренції, бо умови були виписані так, що пройти їх могли лише обрані. Для участі треба було мати аналогічний договір саме з державним замовником та акт огляду із підписом представника Управління капітального будівництва.
Підрядна фірма належить Оксані Шереметі, яку пов’язують із Андрієм Корякіним — колишнім власником компанії та екс-юристом комунальних структур.
«Наші гроші» проаналізували найбільші закупівлі обленерго, що були оприлюднені в системі «Прозорро» у 2024 році. Це виявились контракти на постачання електроенергії для компенсації технологічних втрат. Загалом обленерго торік провело закупівель електроенергії на 44 млрд грн.

У цих закупівлях знайшлась цікава закономірність. Майже у всіх випадках конкуренції на тендерах не було. Хоча тендери розміром у сотні мільйонів гривень і проводились по процедурі відкритих торгів.

У кваліфікаційних вимогах до учасників особливих утисків нема. Потрібно мати досвід поставок по аналогічних договорах і фінансову спроможність (виручка за останній рік) у розмірі 25-30% від очікуваної суми конкретного тендеру. В порівнянні з 2023 роком ландшафт постачальників обленерго не змінився. А це означає, що постачальники одного обленерго могли б ходити на тендери іншого й не турбуватись про розмір досвіду та спроможності.

Але конкуренти не ходять взагалі. Відтак знижок на торгах нема.
А у інших замовників є. ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
А у інших замовників є. Наприклад, "Укрнафта" і "Укрпошта" отримали у десятки разів більші знижки на своїх закупівлях.

Отже, якби мільярдні торги обленерго проходили хоча б із 2-відсотковою знижкою, то загальна економія тільки на оприлюднених в «Прозорро» тендерах розміром 44 млрд грн могла б скласти 880 млн грн. І ці гроші українці не мусили би платити для збагачення власників і кураторів своїх монополістів.

Я в статті дуже обережно написав про контроль над різними обленерго, особливо в тих, де акції передані в управління міненергівській структурі. Бо по постачальникам енергії видно, що у багатьох з них є власні постачальники. Наприклад, у частини віджатих у рашистів обленерго з групи VSE постачальником є фірма, яку називали торговцем ДТЕКівським ресурсом. При деяких облах постачальниками лишились власні приватні лавочки. Лише до частини з формально державних облів зайшла державна "Енергетична компанія України".

В общім, майте перший огляд ринку, де торік протендерили 44 мільярди гривень.
Державне агентство України з питань кіно наприкінці 2024 року оприлюднило в «Прозорро» угоди про створення фільмів на 518,84 млн грн.
Найбільше отримає анімаційний фільм «Наша файта», який пропагує долучення хлопців до ЗСУ – 30 млн грн.

Сюжет описано так: «Сергій, 30-річний заправник, невдаха по життю, після випадкової смерті отримує від небес другий шанс. Але щоб його реалізувати і повернутись до життя, йому треба знайти людину, яка його щиро любить і якій він дійсно потрібен. У Сергія немає на Землі геть нікого, окрім батька, якого він в житті ніколи не знав, та вибору він немає. Пошуки приводять Сергія на війну у підрозділ «Чопські пірати», який складається з колишніх закарпатських контрабандистів».

Компанія «Анімаград» створила мультфільм «Мавка. Лісова пісня». Вона належить продюсеру і композитору Єгору Олесову, а також ТОВ «Фільм Ю Ей Менеджмент та інвестментс», бенефіціарами якого є Ірина Костюк та юристи Сергій Созановський і Сергій Коннов.

Про решту найдорожчих фільмів за посиланням
Мерія міста Вишневе під Києвом переграла тендер на реконструкцію занедбаного кінотеатру під офіс мерії. Дорожчі алюмінієві вікна змінили на дешевші металопластикові, завищені ціни будматеріалів знизили, а зарплату підняли до рівня ринку. Відтак загальна вартість будівництва зменшилась з 193 до 184 млн грн.

Ми вже півтора роки слідкували за цією історією і ще восени 2023 року повідомили про спробу розпилу на ремонті. Наприклад, сталева арматура була вдвічі дорожчою від ринку - по 57 379 грн/т. Зараз ціни арматури в підсумковій відомості ресурсів відповідають ринку - 37 800 грн/т.
Пафосні алюмінієві вікна по 28 022 грн/кв поміняли на звичайні металопластикові теплого профілю по 6 036 грн/кв. м.

І це дозволило прописати в кошторисі розрахункову зарплату будівельників середнього розряду не брехливі 14 000 грн, а вже цілком наближені до ринку 28 000 грн. Тобто це означає, що держава отримає більше нормальних податків з зарплат, а не чергового облизня в "конверті".

Докладніше
Два роки тому правоохоронці викрили голову управління освіти Голосіївської РДА Києва на завищеній ціні закупівлі генераторів для шкіл. Мовляв, відпиляла 1,3 млн від загальної суми тендеру 3,7 млн. Був побєдний прес-реліз прокуратури, новинарі напиляли новин про "навар" і підозру бюджетниці. Але... Вже 2025 рік, та освітянка продовжує ходити в суд по своїй справі і проводити нові тендери. Тепер вже не на 3 мільйони, а на 330 млн. І ціни в кошторис так само вписуються сумасшедші.

Все таки у мене є думка, що якби злодіїв вчасно саджали в тюрму, то їхні наступники вже б не дозволяли собі так халаміднічать на потоках. І якби прокуратура хвасталась вироками, а не попередніми підозрами і обшуками - люди б краще розуміли справжній стан боротьби з корупціонерами в Україні. Він - фактично нульовий.
"Наші гроші" проаналізували свіжі закупівлі «Держоператора тилу» на харчування ЗСУ на 19 млрд грн. Ціни харчів не змінились - на ринковому рівні. Але залучити великий рітейл до харчування війська не вдалось. Хотіли змінити систему, розірвати монополію старих гравців, створити прозорий ринок із залученням супермаркетів. Але рітейл не захотів іти в закупівлі, боячись тиску правоохоронців. Реформа з переходом на закупівлі окремих харчів у виробників і контракти з логістичними фірмами також наразі не відбулася. Ну хіба що почались торги на поставку окремих продуктів для військових у Києві. Якщо цей експеримент визнають вдалим, то можливо потім розширять на інші території.
Цікаво вийшло зі штрафами.

В кінці минулого тижня "слуги народа" пропхали одну цікаву поправку про скасування 7% штрафа для постачальників зброї, якщо вони більше ніж на місяць зривають поставку снарядів і прочого необхідного боєкомплекту на фронт, де хлопці тут і зараз розраховують на це. "Слуги народа" пояснили це тим, що "у нас такє жосткє законодавство, що який там нормальний постачальник зброї піде на таке".

Я уявляю собі, як офігіли в "Агенції оборонних закупівель", яка торік при цих "драконівських" штрафах уклала довгі угоди з німецьким "Рейн металом", французьким "Цезарем" і купою інших постачальників на сотні мільярдів гривень.

І тут ...

"Холд май бір", - сказав "Державний оператор тилу" і семивідсоткові штрафи для постачальників харчів для військових підняв до 100%. І не за місячний провал, а двотижневий. ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
Нагадаю. Всього місяць тому міністр Умєров забрав у "Агенції оборонних закупівель" 23 мільярди гривень, щоб через прикордонників випхати її на польську контору "Лехмар". Вона пообіцяла поставити вже у січні сотні тисяч мін і снарядів. Також продовжує роботу вже під дахом не ГУРу, а Міноборони той самий "Спецтехноекспорт", який вже зірвав купу поставок. І "Укроборонпром", який пообіцяв зробити своїми кривими руками купу мін, але просрав все що міг...

Всім цим прекрасним людям, та багатьом іншим дрібнішим посередникам дуже інтірєсно, шоб їх не дрюкали навіть на 7% за те, що вони своїми руками зривають поставку боєприпасів на фронт. Уявіть собі 7% від мільярду. А теперь від 100 мільярдів. А тепер від 500 мільярдів. Уявили скільки маржі можуть зекономити собі прекрасні люди за те, що у наших бійців не буде вчасно зброї?

От і в Верховній Раді зрозуміли, що наробили. Буквально тільки що стало відомо, що бюджетний комітет вирішив викреслити цю норму з проголосованого закону.
Жила-була у Дніпрі перукарка Анастасія. Я не знаю кого вона стригла та трітментила, але вона працює в дуже уважаємому місці - її студія знаходиться в житловому комплексі «Башти», де серед інших мешкає мер Дніпра Борис Філатов. Минулого літа на неї записали фірму «Сімтекс» і після цього вона почала стригти купони. «Дніпроводоканал» злив цій фірмі підряд на ремонт ржавого водогону за 10 млн.

«Антикорупційне Придніпров’я» спитало у перукарки в лоб – а нічо шо у вашої фірми на чотири роки вже прострочені ліцензії? Ну тобто у вас просто юридична оболонка галіма. Анастасія чесно відповіла по телефону, що спитає у бухгалтера. І… після цього її швиденько замінили в фірмі на якогось місцевого ноунейма, пришпандьорили довідку, що у фірми будівельна ліцензія безстрокова і водоканал видав їй новий підряд розміром 5 млн на той самий водогін.

«Наші гроші» залізли в кошторис і знайшли заради чого перукарку пхали в цю тему. Там труби тупо по ціні Х2.
2025/01/14 09:58:18
Back to Top
HTML Embed Code: