Telegram Group Search
https://send.monobank.ua/jar/7Xj2yq42A5
Друзі! Разом із нашими колегами – волонтерським фондом Group 35 – продовжуємо збір на диверсійне обладнання для спецпідрозділу ГУР, який організовує превентивні удари по складах зберігання ворожої техніки. Щоб знищити російські ракети, шахеди, гелікоптери, танки, розвідникам потрібні особливі безпілотники, що полетять із корисним навантаженням далеко в тил, долаючи ворожий РЕБ. Долучайтеся до нашого збору за QR-кодом на картинці або за посиланням.
1667 року московія та Польща поділили козацьку Україну по Дніпру за умовами Андрусівського перемир’я. Однак справедливим є спостереження: після того, як поляки та росіяни ділять Україну, наступною росіяни та німці ділять Польщу. Через 105 років після Андрусівського договору росія, Пруссія та Австрія розпочали поділи Речі Посполитої, які завершилися її повною ліквідацією.

В 1921 році відновлена Польська республіка та більшовики знову вдалися до поділу України (а також і Білорусі) за Ризьким мирним договором. Минуло всього 18 років – і в 1939-му сталінський СССР і гітлерівська Німеччина розділили та знищили Польську державу.

https://youtu.be/YSoDpSJ4LF8?si=cULSMx_GLFhs1l2i
АНТИСЕМІТИЗМ: від побутової дискримінації до фабрик смерті | Сергій Гірік
27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. 80 років тому війська 1-го Українського фронту взяли табір смерті Аушвіц (Освенцим) у Польщі.

Але менше відомо про те, що в 1945–1946 роках це місце продовжували використовувати каральні органи СССР: там створили табори для військовополонених і цивільних німців.
🔥ПРЕМ'ЄРА! "10 запитань історику" на каналі "Історія без міфів"!🔥
▶️ Чехія: Мюнхен-1938, атентат Гайдріха, переворот Ґотвальда | Радомир Мокрик

Чехословаччина – перша країна, яка не лише зазнала окупації нацистами, а й ще була зраджена союзниками й потім розшматована сусідами. Цей досвід відмінний від словацького, де навпаки повстала формально незалежна держава під протекцією нацистів. Чехи були окуповані без бою, але своєю підпільною боротьбою і зокрема стратою Райнгарда Гайдріха в Празі в 1942 році довели свою спроможність як нації. Із закінченням війни чехи переживатимуть ще одну окупацію, і в 1948-му знову потраплять під тотальну залежність від СССР. Обидва рази – і в 1938, і в 1948, – чеські еліти відмовляться від спротиву, що залишається предметом болісних дискусій серед чеського суспільства. Про історію, яка так часто резонує українському досвіду у війні з росією, говоримо з істориком і автором книги «Чеські історії ХХ століття» Радомиром Мокриком.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
☝🏻28 січня 1958 року компанія LEGO запатентувала дизайн своїх культових цеглинок!

Саме ця система з’єднання, що базується на штифтах і трубочках, зробила конструктор таким надійним, універсальним і популярним у всьому світі.

🧱 Всі цеглинки LEGO, створені після 1958 року, повністю сумісні між собою. Це означає, що можна поєднувати деталі зі старих і нових наборів, створюючи щось унікальне.

📜 Історія LEGO почалась у 1932 році, коли Оле Кірк Крістіансен, данський тесля, заснував компанію, що займалася виготовленням дерев’яних іграшок. У 1949 році з’явилися перші пластикові цеглинки, а вже в 1958 році було запатентовано їхню сучасну форму.

Зараз LEGO — одна з найбільших іграшкових компаній у світі. У 2023 році її дохід перевищив 9,9 мільярда доларів США, а кількість співробітників становила понад 27 000 осіб. Компанія продає продукцію в більш ніж 130 країнах, а кожну секунду у світі купують близько 7 наборів LEGO☝🏻

Є у нас тут любителі зависнути за LEGO на весь день? 🛠️
https://youtu.be/oMJ7FAoGrEs?si=AFp61l5tV2pOLXsD
205 років тому, наприкінці січня 1820, як вважається, було відкрито Антарктиду. Причому першість у цьому питанні досі є спірною. Одні приписують відкриття антарктичного узбережжя російській експедиції балтійського німця Фабіана фон Беллінґсгаузена, інші – британській експедиції Едварда Брансфілда та Вільяма Сміта. Першими ж на землю Антарктиди ступили, імовірно, тільки 7 лютого 1821 року члени екіпажу американського корабля "Сесілія" під орудою Джона Девіса, які полювали на тюленів.
29 січня 1918 року відбувся бій за станцію Крути.
Українська молодь дала відсіч російським загарбникам, затримала їхній наступ на Київ і назавжди вписала свій подвиг в історію України 🇺🇦
Крути – “українські Фермопіли”, де на захист незалежності стали 300 студентів і гімназистів?
Вирішальний бій чи лише один із багатьох епізодів більшовицько-української війни?
Перемога чи поразка УНР?

Спростовуємо 7 найголовніших міфів про бій Крутами 🙌🏻
🚫 29 січня 1978 року Швеція стала першою країною у світі, яка заборонила аерозольні балончики!

🔬 Причина? Науковці довели, що хлорфторвуглеці (ХФВ), які використовувалися у спреях, руйнують озоновий шар – наш природний щит від шкідливого ультрафіолету.
🌍 Цей крок став сигналом для всього світу. Згодом інші країни запровадили подібні заборони, а в 1987 році було підписано Монреальський протокол, який допоміг врятувати атмосферу.
♻️ Сьогодні ми маємо безпечні альтернативи, але рішення Швеції назавжди змінило екологічну політику планети!
На шляху до Третього Райху: як Німеччина стала нацистською

30 січня 1933 року канцлером Німеччини став Адольф Гітлер. Ця подія не стала наслідком ані збройного захоплення влади, ані голосування в парламенті. Але результатом було поступове – протягом півтора року – встановлення тоталітарної нацистської диктатури та необмеженої влади фюрера. Як Німеччина від демократичної республіки перейшла до Третього Райху, які ідеї проповідував Гітлер у своїх програмних творах і яку офіційну програму мала Націонал-соціалістична німецька робітнича партія – аналізуємо у випуску 👇
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥ПРЕМ'ЄРА!🔥
https://youtu.be/fglxjh36OH8
«Один із найвизначніших полководців новітньої української історії». Саме так учасник Української революції та історик Лев Шанковський характеризував командира Кінного полку Чорних запорожців Петра Дяченка. Проте для більшості сучасних українців ця постать досі залишається невідомою. Легенда Армії Української Народної Республіки, переможець і червоних, і білих росіян у численних баталіях… Чому ж він і досі не став загальновизнаним українським героєм? Які сторінки в біографії Дяченка стоять на заваді цьому? З’ясовуємо у відео.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Замість тисячі слів.
🚀 Катастрофа шатла «Колумбія»

1 лютого 2003 року космічний човен «Колумбія» (STS-107) розпався в атмосфері під час повернення на Землю. Усі семеро астронавтів на борту загинули.

🌍 Після 16-денної місії корабель повертався додому, коли на висоті близько 63 км над Техасом почав руйнуватися. Причиною стало пошкодження теплозахисного покриття крила, отримане ще під час старту. В результаті високотемпературні гази проникли в корпус, що призвело до повного знищення шатла.

Екіпаж 🚀 :
🔹 Рік Хасбенд (командир)
🔹 Вільям Маккул (пілот)
🔹 Майкл Андерсон
🔹 Ілан Рамон (перший астронавт Ізраїлю)
🔹 Калапана Чавла
🔹 Девід Браун
🔹 Лорел Кларк

💡 Катастрофа «Колумбії» стала другим трагічним випадком в історії NASA після вибуху шатла «Челленджер» (1986). Вона призвела до припинення польотів шатлів на кілька років та серйозного перегляду питань безпеки космічних місій.

* "Колумбія" розпочинає свою останню місію;
* колективне фото екіпажу. Фотоплівку було знайдено серед уламків корабля;
* 78 760 частин "Колумбії", розташовані на підлозі спеціального ангару NASA відповідно до їх місця в конструкції корабля.
2 лютого 1943 року завершилася битва під Сталінградом – одна з наймасштабніших у Другій світовій війні. Німецькі війська та їхні союзники, що прагнули закріпитися на берегах Волги, зазнали приголомшливої поразки. 6-та армія Паулюса опинилася в оточення, вирватися з якого не допоміг навіть полководницький талант Манштейна. Водночас, зазнала краху спроба Третього Райху прорватися на нафтових родовищ СССР у Закавказзі, а Геббельсові довелося оголосити “тотальну війну”.

Яку специфіку мали вуличні бої у Сталінграді, завдяки чому совєтське командування отримало перевагу, як українці відзначилися у битві та яке значення мала ця перемога для антигітлерівської коаліції – розповідаємо у відео 👇
3 лютого 1929 року була створена організація українських націоналістів (ОУН) на чолі з Євгеном Коновальцем.

Чи справді ОУНівці масово знищувала своїх співвітчизників і хотіла повністю очистити Україну від росіян, поляків і євреїв? Чи дійсно мельниківці виконували роль “найманців” та “обслуговуючого персоналу” німецьких окупантів, а Бандера привласнив собі кошти гітлерівців, “відпочивав” у концтаборі, а після війни спокійно “відсиджувався” в еміграції?
Чи була ОУН фашистською організацією, що тяжіла до ідей нацизму?
Вигадки російської пропаганди аргументовано спростовує доктор історичних наук, професор Іван ПАТРИЛЯК.
🔥ПРЕМ'ЄРА! "10 запитань історику" на каналі "Історія без міфів"!🔥
Від козацького міфу до ветеранської прози: як мистецтво змінює націю | Богдан-Олег Горобчук

Війна як велике потрясіння провокує мистецтво до швидких змін і піднесення нових форм. Світові війни в Європі поставили питання перед людством щодо самого існування мистецтва як такого на фоні падіння людини. Наш історичний досвід війн створив свої мистецькі артефакти, чимало з яких залишаються маловідомими. Сьогодні Україна переживає черговий акт геноцидальної війни. І знову українське мистецтво розквітає, знаходить визнання як на Батьківщині, так і у світі. Чи може воно стати інструментом для повної деколонізації свідомості й для зміни сприйняття у світі попередніх етапів історії – говоримо з автором каналу @kultutriger Богданом-Олегом Горобчуком.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/02/04 11:05:06
Back to Top
HTML Embed Code: