Telegram Group Search
Пейзаж Авдіївський.
Аліна Якубенко у співавторстві з братом Сергієм Якубеноко.
2023 - 17.02.2024.
А6, акрил.
Ну про те, що Славой Жижек з нами, ви, мабуть і не забували

https://www.instagram.com/reel/DGGL-SnNtQ8/?igsh=MXNrZHA2ZzhmbXR4YQ==
У темні часи
А співи теж будуть?
Будуть і співи.
Про темні часи.

Сергій Жадан (жартую звісно)

Татуювання українського солдата

Три роки у вогні повномасштабної війни і перед нами знову похмурі перспективи. Сильні світу цього, сили реакції, нового фашизму і темного просвітництва хочуть оповити нас мороком безнадії і визнання права сили, хочуть покарати українство як приклад будь якому іншому спротиву.

Ці три роки ми билися з несправедливістю, вгризалися зубами в землю, рвали тілом залізо, втрачали націнніших і найцінніше. Наше життя стало запереченням зневіри, морального нігілізму, політичного постмодернізму. При цьому українське...
Мені іноді навіть здається, що все це нереально. Від зневіри рятує цікавість у тому, що ж буде завтра. У часи революційної юності ми мріяли про подібну епоху руйнування старого світу. Потім трохи остерігалися. А зараз нам просто довелося.

У різних частинах світу відбувається «правий поворот». І новий темнопросвітницький інтернаціонал не передбачає ні прав людини, ні України в новому світі. А передбачає виключно право сили

Зʼєднані штати Америки за Трампа стають схожими на книжки Джека Лондона, карикатурно олігархічними, неореакційними. І рано чи пізно це викличе спротив у самих Штатах.

Україна ж сьогодні стає символом антиколоніальної боротьби. От тільки без такого явного прагнення до соціальної справедливості (і це наша прикрість).

Традиційні ліві - по більшій мірі сліпі і глухі, тому не обʼєднались в світовий фронт критичної підтримки України і не оголосили Зеленського новим Нельсоном Манделою.

Зговір людожерів Трампа і Путіна не принесе стабільного миру, а лише зробить ще більшою вірогідність світової війни. Політики-«реалісти» просто виправдовують гидоту і додають сили сильному.

Абдула Оджалан закликав припинити збройну боротьбу. Вочевидь аби уникнути геноциду свого народу і продовжити боротьбу у нових обставинах. Не нам оцінювати це рішення. У Мʼянмі ж революція перемагає і хунта відступає.
Війна, Спротив, Посестринство

Повномасштабна війна змінила все. Але ті, хто долучилися до збройного спротиву, щодня нагадують нам: боротьба триває не лише проти окупантів та їхніх імперських цінностей.

Напередодні цього дня ми зв’язалися з нашими подругами-бійчинями, щоб почути їхні думки. Як війна змінила їх? Як осмислюється досвід жінки у війську через три роки після вторгнення? Ця роль, колись нова, становиться все більше звичною, відрефлексованою. Але для тих, хто бореться, питання все ті ж: нерівність, невидимість, необхідність щоденного доведення своєї спроможності.

Їхні відповіді в чомусь дуже різні, іноді надто схожі, ехом відгукуються від визначених ними ж проблем.

Одна з бійчинь, що побажала залишитись анонімною, відійшла від наших питань і написала свій особистий маніфест “Сестро, стань посестрою”; він відкриє це інтерв’ю.
2025/04/13 00:35:35
Back to Top
HTML Embed Code: