Telegram Group Search
#cowoанонси
Майже за 2 тижні ми починаємо курс "Філософія культури: людина в пошуку людства" Володимира Приходька!
Це вступний філософський курс до блоку в Cowo "Фонові знання: Культура", дуже радимо тим, хто збирається для себе відкривати нові культурні контексти ☕️

🍀 ЧАС: 18:30-21:30, П'ЯТНИЦІ, 6 ЗУСТРІЧЕЙ

23.05 (пт)
30.05 (пт)
06.06 (пт)
13.06 (пт)
20.06 (пт)
27.06 (пт)

🍀 ФОРМАТ: ОФФЛАЙН (Київ) ТА ОНЛАЙН (Zoom)
🍀 МІСЦЕ: COMMON SPACE (вул. Ярославська, 56А)
🍀 МОВА: УКРАЇНСЬКА
🍀 ВАРТІСТЬ: 6300 грн

✍️ Цей курс входить до блоку ФОНОВІ ЗНАННЯ (КУЛЬТУРА): ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ СТУДІЇ - ВСТУПНІ КУРСИ та до блоку ФОНОВІ ЗНАННЯ (ФІЛОСОФІЯ): ВСТУПНІ КУРСИ - ДИСЦИПЛІНИ.

Курс складається із серії тем, які пропонують по-різному поглянути на культуру як на екзистенційний простір зустрічі кожної людини із людством. Ця зустріч відбувається в миметичний спосіб, відкриваючи естетичні засади людського існування, її "пластичну" природу. І якщо ця зустріч була успішною, спалахує почуття гуманізму, яке є визначальним для людської долі, для її історії. Перед нами знову постає важлива полеміка між Русо і Гердером, що фундує антропологію як водночас сферу існування і пізнання культури.

Програма курсу:

1️⃣ заняття: Онтологічні засади пізнання культури. Плюральна природа культурного життя.

2️⃣ заняття: Інструменти пізнання культури. Суперечність між універсальністю і партикулярністю знання.

3️⃣ заняття: Регіони культури. Речі, люди, самість.

4️⃣ заняття: Культурні світи. Повсякденність та інші світи.

5️⃣ заняття: Парадокси пізнання іншої культури. Питання нового гуманізму.

6️⃣ заняття: Перформативний поворот в розумінні культури. Тіло і культура.

Курс для тих, хто цікавиться філософським, культурологічним знанням, усіх тих, хто прагне відкривати для себе нові культури, подорожувати, зустрічатись з Іншим, розширюючи рамки себе та своєї культури.

🍃 Експерт: Володимир Приходько — кандидат філософських наук, доцент кафедри теоретичної і практичної філософії КНУ ім. Шевченка, гарант програми "Прикладна філософія".
Професійні інтереси: філософія культури, філософська антропологія, філософія тілесності, філософія простору і часу, прикладна філософія, сучасна феноменологія.

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь в курсі безкоштовна!

Аби сплатити курс, напишіть, будь ласка, модераторці:
Тоня (@egal_was_passiert)
#cowoанонси
🧐 Друзі, запрошуємо доєднатись до лекції з Дар'єю Зіборовою - "Піраміди Єгипту: їх будівники, історії і сенси"! 💅

🌞 Давньоєгипетські піраміди – одне з чудес світу, що не залишать байдужим нікого. Піраміда фараона вважалася не просто його гробницею, а і його останньою дружиною, що перероджувала царя в своїй утробі.
Поговоримо про історію пірамід – від першої до останньої, про їх сенси та символіку, про їх будівників та володарів. Проаналізуємо ритуали, що звершувалися в пірамідах і біля них, пройдемось по комплексах споруд, що оточували їх. Будемо мандрувати некрополями Єгипту, вдивлятися у підземні переходи, дивуватися масштабам та сенсам.

🖤🤍 Експертка: Дар'я Зіборова - філософиня, єгиптологиня, кандидатка філософських наук, доцентка філософського факультету ХНУ, спеціалістка з філософської антропології та філософії культури. Авторка та викладачка курсів по культурі, антропології, філософії та єгиптології.

Коли: 26.05 (пн), 18:30-21:30
Формат: наживо (Київ) + онлайн (Zoom)
Де: КШДУ (вул. Добровольчих батальонів, 10)
Мова: російська й українська
Вартість: 500 грн

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь в лекції безкоштовна!

Щоб СПЛАТИТИ ЗУСТРІЧ, зв'яжіться, будь ласка, з адміністратором:
Тоня (@egal_was_passiert)
#cowoвідео
⌛️💪 Запрошуємо долучитись до вступної зустрічі про феноменологію з Володимиром Приходьком!

🍃 Феноменологія — це вчення про структури свідомості, а саме, як вони досвідчуються, переживаються з точки зору першої особи. Говоримо про безпосередній опис та дослідження явищ (феноменів) та як вони свідомо переживаються поза будь-якими їх причинами у зовнішньому світі, упередженнями та припущеннями.

☕️ Перше заняття присвячене феноменології в історичному контексті.
Програма зустрічі: істина між релятивізмом і догматизмом. Шлях між психологізмом і натуралізмом. «Назад до речей!» Повернення до Платона? Повернення до Августина? Повернення до Декарта? Первинний досвід і проблеми його опису. Дескриптивна, трансцендентальна і генетична феноменології Гусерля. Деконструкція Гусерлевого вчення як парадоксальний спосіб його продовження.


ЕКСПЕРТ: ВОЛОДИМИР ПРИХОДЬКО — кандидат філософських наук, доцент кафедри теоретичної і практичної філософії КНУ ім. Шевченка, гарант програми "Прикладна філософія".
Професійні інтереси: філософія культури, філософська антропологія, філософія тілесності, філософія простору і часу, прикладна філософія, сучасна феноменологія.

Плейлист зустрічі: https://www.youtube.com/playlist?list=PL5mMVqjrytJv6k9tw9aAynQl-heOjBwrn

Бажаємо феноменального перегляду

* Друзі, з лектором скоро починається курс "Філософія культури: людина в пошуку людства"! Запрошуємо. Тут деталі курсу
​​​​#cowoанонси

📖 Читаємо Софокла!
«АНТІГОНА» із Володимиром Рафєєнком!


Запрошуємо на повільне читання Софокла (переклад тексту «Антігона» Бориса Тена).

Трагедія давньогрецького поета і драматурга, де живе щось таке, що людина не може розгадати і досі. Чи то вічні проблеми? Чи то реальність актуалізує теми, і нам варто з цим все ж розібратись?

«
Дивних багато в світі див, 
 Найдивніше із них — людин
а»
(з «Антігони»)

Повільне читання передбачає послідовний та уважний розбір п'єси з коментарями експерта та обговоренням питань учасників.

▪️Дати і час:
1) 30 травня
2) 6 червня
3) 13 червня
пʼятниці, 18:30-21:30 (з перервою 10 хв)
▪️Формат: онлайн (zoom)
▪️Вартість: 3100 грн
▪️Мова: українська

🎥 Відеозаписи зустрічей будуть у вашому доступі після кожної зустрічі, і залишаться у доступі надалі без обмежень.
—————————
Експерт: Володимир Рафєєнко — український письменник, прозаїк і поет, герменевт. Член українського відділення «Пен-центру» UKRAINIAN CENTRE OF THE INTERNATIONAL PEN.

ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ: напишіть модератору
Андрій, +380 93 167 46 59
https://www.group-telegram.com/andrii_cowo

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь безкоштовна!
Друзі, вітання.
17 травня ми плануємо паломництво-подорож по Шлях Антонія з Олександром Філоненко та отцем Георгієм Коваленко.
Паломництво по Шляху - це поєднання місць святого Антонія (засновника Києво-Печерської лаври): Любеч-Чернігів-Київ через молебні та історичні наративи в кожному місці нашої подорожі.

Всі їдемо на автомобілях. Хто на своєму може запросити в свій екіпаж учасників, хто без авто. Тому можна реєструватись і на своєму авто і без. Зазвичай нам всім вистачає місць в такому форматі.

Вартість: 2200 грн (в вартість входить відвідування всіх місць, супровід, обід. В вартість не входять витрати на бензин. Це завжди персональні домовленості з водієм. Зазвичай це біля 700 грн з особи).

Маршрут: Київ-Любеч-Чернігів-Київ.

Дата: 17 травня 06:00-23:00 (зустрічаємось біля метро Чернігівська).

Для доєднання до поїздки потрібно доєднатись до групи: https://www.group-telegram.com/+pt2FlouS4LI3NjIy

Фото: Noel Faucett
#cowoанонси
Видавництво "Синтеза" та Cowo урочисто запрошують вас на презентацію першого українського перекладу "Зауваг про кольори" Людвіґа Вітґенштайна! 🍃💐

Презентація першого перекладу українською мовою "Зауваг про кольори" (Bemerkungen über die Farben) австрійського філософа Людвіґа Вітґенштайна (1889-1951) у перекладі Анни-Марії Котлярової.
Ця книга становить початок серії "Малі твори великих філософів", яку надалі видаватиме "Синтеза".

Під час презентації присутні почують про ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ над цією книгою, подальші ПЛАНИ ВИДАВНИЦТВА, матимуть нагоду поспілкуватися з ПЕРЕКЛАДАЧКОЮ, а також зможуть ПРИДБАТИ КНИГУ за видавничою ціною.

Анна-Марія Котлярова - маґістр філософії, виконавча директорка видавництва "Синтеза", перекладачка з англійської та німецької.
Дослідницькі інтереси: філософія мови.

Іван Іващенко - кандидат філософських наук, головний редактор видавництва "Синтеза", перекладач з німецької, англійської та італійської.
Дослідницькі інтереси: філософії європейських Просвітництв (Віко, Кант, Барклі), німецький ідеалізм (Фіхте, Геґель), Пітсбурзька школа філософії (Селарс, Брендом), епістемологія, філософія свідомості, філософія мови.

Коли: 22.05 (чт), 18:30-20:30
Формат: наживо (Київ) + онлайн (Zoom)
Де: КШДУ (вул. Добровольчих батальонів, 10)
Мова: українська

Аби ДОЛУЧИТИСЬ, перейдіть, будь ласка, за посиланням до групи:
https://www.group-telegram.com/+D4H9Pw-tftU1NzJi
#cowoанонси
Друзі, читаємо перший у світі літературний твір:
"ЕПОС ПРО ГІЛЬГАМЕША" з Дар'єю Зіборовою!

Виїзний модуль читань на три дні - пʼятниця, субота та неділя (13, 14, 15 червня)

У шумерсько-аккадській цивілізації з'явився перший літературний твір на Землі - «Епос про Гільгамеша», записаний клинописом на глиняних табличках. Цей текст заснований на шумерських легендах третього тисячоліття до н. е. і знаходив свою літературну форму аккадською мовою більше тисячі років, після чого перекладався іншими мовами та був відомий на всьому Близькому Сході.

Відкриття цього тексту в ХIX столітті та переклад європейськими мовами стало літературною подією, оскільки епос дозволяє побачити, як народжується перша розповідь про героя, як будується наратив, який пізніше стане в нашій сучасній культурі художньою літературою: романом, п'єсою, поемою, сценарієм ...

🔸Розібравши «Епос про Гільгамеша», ми побачимо світ стародавньої Месопотамії «очима» самих носіїв культури, простежимо, як в його наративі відображається світогляд і як він сам стає тим, що породжує певний світогляд, познайомимося з оповіданням про силу дружби, описом першої екзистенціальної кризи й бунту проти богів, пошуків сенсу життя і таємниці безсмертя, а також побачимо найдавнішу версію Всесвітнього потопу.
🔸А найголовніше, ми станемо свідками народження образу героя, і проаналізуємо Шлях Героя на прикладі епосу. У цьому нам допоможе робота Джозефа Кемпбелла «Тисячоликий герой» і його концепція «мономіфу», і формальний метод аналізу чарівних казок Володимира Проппа в його «Морфології чарівної казки». Цей модуль дозволить навчиться аналізувати сучасні наративи, та головне - вибудовувати свій.


▪️Дата: 13-15 червня (пт-нд)
▪️Формат: виїзні оффлайн-читання
▪️Локація: комплекс відпочинку (час на дорогу - орієнтовно 2,5 год від Києва)
▪️Мова: українська та російська
▪️Вартість: 17000 грн
- У вартість входять: проживання, сніданки та обіди, інтелектуальна частина, матеріали для читання.
- Самостійно учасник забезпечує собі доїзд до локації.

🔍 Експертка: Дар'я Зіборова - філософиня, єгиптологиня, кандидатка філософських наук, доцентка філософського факультету ХНУ, спеціалістка з філософської антропології та філософії культури. Авторка та викладачка курсів по культурі, антропології, філософії та єгиптології.

ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ сконтактуйте, будь ласка з Тонею:
@egal_was_passiert
#cowoанонси
┃Завтра ввечері запрошуємо до лекції "Моральне вчення Інокентія Ґізеля" з Ларисою Довгою!
Запрошуємо до розвідки в українську історію

МОРАЛЬНЕ ВЧЕННЯ ІНОКЕНТІЯ ҐІЗЕЛЯ. Як воно вписувалося у концепцію церковної реформи ПЕТРА МОГИЛИ? Відновлення ЦЕРКВИ і її адаптація до нових умов, чи втрата чистоти віри? Що нам розповідає трактат «МИР З БОГОМ ЧОЛОВІКУ» про тогочасне українське суспільство, спільноту вірян і кліриків, про зв'язок профанного із сакральним і про значення людських вчинків у ікономії спасіння, про відповідальність людини не тільки за вчинки, а й за бездіяльність.

✍️ Пов'язана з темою лекції монографія лекторки: «Система цінностей в українській культурі 17 ст.»

Експертка: Лариса Довга - доктор філософських наук, професор кафедри культурології "Києво-Могилянської академії", засновниця і керівниця проєкту УКультура.

Час: 21.05 (ср),18:30-20:30
Формат: наживо (Київ) та онлайн (Zoom)
Мова: українська
Вартість: 450 грн

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь у курсі безкоштовна!

Щоб ОПЛАТИТИ, зв'яжіться, будь ласка, з адміністраторкою:
Тоня (@egal_was_passiert)
#cowoанонси
Друзі, завтра відбудеться презентація першого українського перекладу "Зауваг про кольори" Людвіґа Вітґенштайна від видавництва "Синтеза"!
Запрошуємо всіх бажаючих засвідчити працю українських інтелектуалів


Презентація першого перекладу українською мовою "Зауваг про кольори" (Bemerkungen über die Farben) австрійського філософа Людвіґа Вітґенштайна (1889-1951) у перекладі Анни-Марії Котлярової.
Ця книга становить початок серії "Малі твори великих філософів", яку надалі видаватиме "Синтеза".

Під час презентації присутні почують про ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ над цією книгою, подальші ПЛАНИ ВИДАВНИЦТВА, матимуть нагоду поспілкуватися з ПЕРЕКЛАДАЧКОЮ, а також зможуть ПРИДБАТИ КНИГУ за видавничою ціною.

Анна-Марія Котлярова - маґістр філософії, виконавча директорка видавництва "Синтеза", перекладачка з англійської та німецької.
Дослідницькі інтереси: філософія мови.

Іван Іващенко - кандидат філософських наук, головний редактор видавництва "Синтеза", перекладач з німецької, англійської та італійської.
Дослідницькі інтереси: філософії європейських Просвітництв (Віко, Кант, Барклі), німецький ідеалізм (Фіхте, Геґель), Пітсбурзька школа філософії (Селарс, Брендом), епістемологія, філософія свідомості, філософія мови.

Коли: 22.05 (чт), 18:30-20:30
Формат: наживо (Київ) + онлайн (Zoom)
Де: КШДУ (вул. Добровольчих батальонів, 10)
Мова: українська

Щоб ДОЄДНАТИСЬ, перейдіть, будь ласка, за посиланням до групи:
https://www.group-telegram.com/+D4H9Pw-tftU1NzJi
#cowoвідео
Друзі, запрошуємо до перегляду лекції "Переосмислення України: приклади Пріцака, Шевченка і Лисяка-Рудницького" з Ярославом Грицаком!

👉 Довгоочікувана подія з Ярославом Грицаком.
Лекція про 3-х особистостей (Омелян Пріцак, Ігор Шевченко, Іван Лисяк-Рудницький), які за своє життя поставили задачу переосмислення України задля відновлення її незалежності.

У нас стоїть схожа задача: переосмислення України для її збереження і трансформації.

🔘 Ярослав Грицак — доктор історичних наук, український історик та публіцист, професор Українського католицького університету у Львові, головний редактор наукового річника «Україна модерна».

Плейлист лекції: https://www.youtube.com/playlist?list=PL5mMVqjrytJtTOSb_pVv-T0aghJ_n1g8D

🖤👀 Приємного перегляду
#cowoанонси
Курс "Філософія культури: людина в пошуку людства" Володимира Приходька переноситься на тиждень вперед!
Друзі, запрошуємо до курсу поговорити про підвалини екзистенційного простору культури
········

🍀 ЧАС: 18:30-21:30, П'ЯТНИЦІ, 6 ЗУСТРІЧЕЙ

30.05 (пт)
06.06 (пт)
13.06 (пт)
20.06 (пт)
27.06 (пт)
04.07 (пт)

🍀 ФОРМАТ: ОФФЛАЙН (Київ) ТА ОНЛАЙН (Zoom)
🍀 МІСЦЕ: COMMON SPACE (вул. Ярославська, 56А)
🍀 МОВА: УКРАЇНСЬКА
🍀 ВАРТІСТЬ: 6300 грн

✍️ Цей курс входить до блоку ФОНОВІ ЗНАННЯ (КУЛЬТУРА): ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ СТУДІЇ - ВСТУПНІ КУРСИ та до блоку ФОНОВІ ЗНАННЯ (ФІЛОСОФІЯ): ВСТУПНІ КУРСИ - ДИСЦИПЛІНИ.

Курс складається із серії тем, які пропонують по-різному поглянути на культуру як на екзистенційний простір зустрічі кожної людини із людством. Ця зустріч відбувається в миметичний спосіб, відкриваючи естетичні засади людського існування, її "пластичну" природу. І якщо ця зустріч була успішною, спалахує почуття гуманізму, яке є визначальним для людської долі, для її історії. Перед нами знову постає важлива полеміка між Русо і Гердером, що фундує антропологію як водночас сферу існування і пізнання культури.

Програма курсу:

1️⃣ заняття: Онтологічні засади пізнання культури. Плюральна природа культурного життя.

2️⃣ заняття: Інструменти пізнання культури. Суперечність між універсальністю і партикулярністю знання.

3️⃣ заняття: Регіони культури. Речі, люди, самість.

4️⃣ заняття: Культурні світи. Повсякденність та інші світи.

5️⃣ заняття: Парадокси пізнання іншої культури. Питання нового гуманізму.

6️⃣ заняття: Перформативний поворот в розумінні культури. Тіло і культура.

Курс для тих, хто цікавиться філософським, культурологічним знанням, усіх тих, хто прагне відкривати для себе нові культури, подорожувати, зустрічатись з Іншим, розширюючи рамки себе та своєї культури.

🍃 Експерт: Володимир Приходько — кандидат філософських наук, доцент кафедри теоретичної і практичної філософії КНУ ім. Шевченка, гарант програми "Прикладна філософія".
Професійні інтереси: філософія культури, філософська антропологія, філософія тілесності, філософія простору і часу, прикладна філософія, сучасна феноменологія.

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь в курсі безкоштовна!

Аби оплатити курс, напишіть, будь ласка, модератору:
Тоня (@egal_was_passiert)
#cowoанонси
Запрошуємо долучитись до курсу "Символічні маркери культури: мистецтво та "демонстративне споживання" Олександра Лойка!

🔥 Час: 18:30-21:30, середи, 5 зустрічей

18.06 (ср)
25.06 (ср)
02.07 (ср)
09.07 (ср)
16.07 (ср)

🔥 Формат: offline (Київ) + online (Zoom)
🔥 Місце: Common Space (вул. Ярославська, 56А, БЦ Каньон)
🔥 Мова: російська й українська
🔥 Вартість: 5300 грн

Цей курс входить до блоку Фонові знання (Культура) - Студії: Маркери культури. Курси цього напрямку охоплюють прояви, в яких вияляє себе культура у своїй багатоплановості.

Питання про те, де саме пролягає “межа” між природою і культурою і чим саме людина відрізняється від тварини - мабуть, головне питання соціально-культурної антропології. Будь-яка авторитетна теорія в цій царині є, власне, способом іменування такої “межі” - виявленням “символічного маркера” культури. У даному випадку, в якості “символічних маркерів” культури будуть розглянуті мистецтво і “демонстративне споживання”.

Програма курсу:

1️⃣ Вступ.

Питання про “межу”: різноманітні приклади “символічних маркерів” культури. Що таке символічна уява та “символат”? У чому полягає міметична теорія мистецтва Платона і з чим пов'язана її криза, виходячи з Бодрійяра? Чим “обманка” відрізняється від “симулякра”?

2️⃣ Ніцше про народження мистецтва.

Чому на Заході вважається, що мистецтво народилося в Стародавній Греції (були ж і давніші культури)? Чому мистецтво можна назвати “ідеальним наркотиком” і як його поява пов'язана з песимізмом? Що таке “аполлонічне” та “діонісійське”? Чому давньогрецький театр можна вважати витоком усіх видів мистецтва та його ідеальною формою? Як на подальшу долю мистецтва вплинула смерть давньогрецького театру та до чого тут Сократ та Евріпід?

3️⃣ Про символічні аспекти споживання: Веблен, Перро та ін.

Що таке “бездіяльний клас” і як він формувався? У чому полягає “грошове суперництво” та “демонстративне неробство”? Що таке “демонстративне споживання” і як воно пов'язане з мистецтвом? Що таке “грошові канони смаку” і чи поширюються вони на мистецтво? Що таке “пишність”, “розкіш” та “комфорт”? Яку роль відігравало мистецтво у конкуренції між аристократією і буржуазією, а потім - між “old money” і, так званою, “богемною буржуазією” або “bobo”? Що таке “потлач”, що спільного між заможними колекціонерами і вождями індіанських племен, і як це стосується Гегеля?

4️⃣ “Поле мистецтва” та ринок сучасного мистецтва: Бурдьє та ін.

Чому “поле мистецтва” - це “світ економіки навпаки”, що таке “ефект заломлення”, “illusio”, “подвійні агенти”, “символічне виробництво” та “символічний капітал”, два принципи ієрархії та двозначність критеріїв успіху? Як виник і як влаштований ринок сучасного мистецтва, чим він схожий на біржу, які приклади сучасного мистецтва щодо цього є найбільш показовими?

5️⃣ Підсумковий семінар: обговорення тем лекцій, а також запропонованих статей та фільму.

Олександр Лойко - кандидат філософських наук, доцент кафедри теоретичної і практичної філософії ім. професора Й. Б. Шада філософського факультету Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, викладач Karazin Business School та Харківської Школи Архітектури.

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь в курсі безкоштовна!

Щоб оплатити курс, напишіть, будь ласка, модератору:
Тоня (@egal_was_passiert)
#cowoанонси
🔷🔷 Друзі, запрошуємо доєднатись до нового кінорозбору з Дар'єю Зіборовою - "Космічна Одіссея": космос як виклик" в рамках кіноклубу!

💫 Поговоримо про один з найбільш значущих фільмів ХХ століття – «Космічну Одіссею» С. Кубрика. Безмежний простір Космосу кидає виклик людині, загадковий Чорний Обеліск спонукає її змінюватися і долати свої межі. Але як все це міняє сутність людини? У чому її призначення в цьому безмежному світі, і головне – яка сутність людини?

◌ Початковий оптимізм і віра в науково-технічний прогрес змінюється питанням про те, куди ми йдемо. Про це і фільм Кубрика – величний роздум про призначення людини, про поштовхи, що змінюють її, трансформують її долю. Розберемо цей фільм як складну систему символів та висловлювань, щоб зрозуміти його головне послання, і відповісти на його питання.

Експертка: Дар'я Зіборова - філософиня, єгиптологиня, кандидатка філософських наук, доцентка філософського факультету ХНУ, спеціалістка з філософської антропології та філософії культури. Авторка та викладачка курсів по культурі, антропології, філософії та єгиптології.

✗ Коли: 31.05 (сб), 16:00-19:00
✗ Формат: наживо (Київ) + онлайн (Zoom)
✗ Де: Common Space (вул. Ярославська, 56А, БЦ Каньон)
✗ Мова: російська й українська
✗ Вартість: 750 грн

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь в зустрічі безкоштовна!

Аби взяти участь, напишіть, будь ласка, модераторці:
Тоня (@egal_was_passiert)
#cowoанонси
Завтра ввечері відбудеться лекція Дар'ї Зіборової - "Піраміди Єгипту: їх будівники, історії і сенси"!

🌞 Давньоєгипетські піраміди – одне з чудес світу, що не залишать байдужим нікого. Піраміда фараона вважалася не просто його гробницею, а і його останньою дружиною, що перероджувала царя в своїй утробі.
Поговоримо про історію пірамід – від першої до останньої, про їх сенси та символіку, про їх будівників та володарів. Проаналізуємо ритуали, що звершувалися в пірамідах і біля них, пройдемось по комплексах споруд, що оточували їх. Будемо мандрувати некрополями Єгипту, вдивлятися у підземні переходи, дивуватися масштабам та сенсам.

🖤🤍 Експертка: Дар'я Зіборова - філософиня, єгиптологиня, кандидатка філософських наук, доцентка філософського факультету ХНУ, спеціалістка з філософської антропології та філософії культури. Авторка та викладачка курсів по культурі, антропології, філософії та єгиптології.

Коли: 26.05 (пн), 18:30-21:30
Формат: наживо (Київ) + онлайн (Zoom)
Де: КШДУ (вул. Добровольчих батальонів, 10)
Мова: російська й українська
Вартість: 500 грн

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь в лекції безкоштовна!

Щоб стати учасником, зв'яжіться, будь ласка, з адміністратором:
Тоня (@egal_was_passiert)
#cowoанонси
Друзі, запрошуємо до курсу з ДАНИЛОМ ЛЕЛЕКОЮ ТА ОЛЕКСАНДРОМ ФІЛОНЕНКОМ - «СПІЛЬНОТИ ЦЕРКВИ»!

Час: 18:30-21:00 (вівторки)
🗓️Дати:

— 3 червня
— 10 червня
— 17 червня
— 24 червня

📍На першій зустрічі лекторами будуть Данило Лелеко та Олександр Філоненко.
📍На всіх інших заняттях лектором буде Данило Лелеко.

Формат: наживо (Київ) та онлайн (Zoom)
Місце: Common Space (вул. Ярославська, 56А)
Мова: російська та українська
Вартість: 4000 грн

Даний курс входить до блоку Фонові знання (релігія). Курс буде цікавий тим, хто хоче детально ознайомитися з найважливішими працями та ідеями у сфері релігії.

🎯 На курсі ми будемо говорити про:

🔹 Становлення Церкви та «спільнотність»
Розглянемо географію та соціальну структуру апостольських спільнот, проаналізуємо становлення "мережі" ранніх християнських общин та трансформацію від спільноти до інституції.
🔹 Чернече життя Сходу та Заходу
Поглибимо знання про пустельне чернецтво, анахоретизм та кіновію, вивчимо внесок святого Василія Кесарійського та особливості західного чернецтва від Бенедикта до францисканців і домініканців.
🔹 Військово-чернечі ордени
Розкриємо роль йоанітів, тамплієрів, тевтонів та інших орденів у добу хрестових походів та їхній вплив на християнський світ.
🔹 Православні рухи на українських землях
Досліджуватимемо діяльність православних братств у Речі Посполитій, їхню освітню, культурну та громадську роль у збереженні православної традиції.
🔹 Сучасні церковні спільноти
Проаналізуємо впливові рухи XX-XXI століття: від католицького Opus Dei до латиноамериканської "теології визволення" та православного руху "Православне Діло".

🌞Лектори:
— Олександр Філоненко - філософ, православний теолог, публічний інтелектуал, доктор філософських наук, академік Амвросіанської Академії (Мілан).
Професійні інтереси: постметафізична теологія, теоестетика та теологія спілкування.
— Данило Лелеко - магістр філософського факультету Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.
Професійні інтереси: східна патристика та сучасна православна теологія.

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь в курсі безкоштовна!

Щоб ДОЛУЧИТИСЬ, зв'яжіться, будь ласка, з модератором:
Поліна (@Polina_Oprya)
#cowoанонси
Друзі, запрошуємо вас на лекцію Володимира Волковського «БІЙ ЗА ПРАВДУ ТА УКРАЇНУ НА ЧОТИРИ БОКИ СВІТУ»!
Лекція про Михайла Драгоманова

Лекція про мислителя, якого одночасно проклинали і "совєти", і "бандерівці". Михайло Драгоманов — постать, витіснена з колективної пам'яті, але чиї ідеї продовжують формувати наше сьогодення.
Чому фактичний творець української національної еліти залишається недооціненим? Як людина, яку не любили водночас Ленін і Донцов, зуміла закласти фундамент модерної української думки? І чому саме зараз варто повернутися до його спадщини?

У ХІХ столітті — добі націєтворення — були сформульовані ключові питання, які й досі не мають остаточної відповіді:

💥Справжнє місце України та Русі в європейському просторі
💥Відносини між Україною, Росією та Європою
💥Федералізм та межі національної держави
💥Роль громади в сучасній політичній системі

Драгоманов стояв у центрі цих дискусій поряд із Володимиром Антоновичем, Пантелеймоном Кулішем, Іваном Франком та Борисом Грінченком. Його діяльність призвела до створення українських "Громад" та унікального громадівського руху, який досі складно класифікувати на шкалі політичних ідеологій.
Те, що кожен з нас зі школи чув ці імена - тільки заважає нам знати історію, яка в значній мірі досі є нашим сьогоденням.
Ми спробуємо зняти з них картонні коробки шкільної іконографії, представити вам не просто живих людей, але ідеї, що можуть звучати по-новому в часи, де диктатура, демократія чи свобода знову звучать не як риторичні звороти. І тоді може виявитися, що значна міра сучасних інфлюенсерів, сама того не знаючи, повторює по колу гасла 150-літньої давнини.

▪️Дата: 5 червня (чт)
▪️Формат: онлайн
▪️Мова: українська
▪️Вартість: 300 грн

🔍 Лектор: Володимир Волковський — к.філос.н., науковий співробітник Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, Інституту філософії АН ЧР.

ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ сконтактуйте, будь ласка, з Поліною:
@Polina_Oprya
#cowoанонси
🍀 Запрошуємо взяти участь в курсі з Олегом Хомою - "Після чесноти": блиск, злиденність і значення моральних теорій"!

𖦹 ЧАС: 18:30-21:30, ВІВТОРКИ, 6 ЗУСТРІЧЕЙ

17.06 (вт)
24.06 (вт)
01.07 (вт)
08.07 (вт)
15.07 (вт)
22.07 (вт)

𖦹 ФОРМАТ: ONLINE (Zoom)
𖦹 МОВА: УКРАЇНСЬКА
𖦹 ВАРТІСТЬ: 5000 ГРН

Даний курс входить до блоку Фонові знання (Філософія) - Інтелектуальні студії: Великі книги. Курси цього напрямку розкривають контекст певних епохи та проблематики через найрепрезентативніші філософські тексти.

Чи можемо ми робити добро, не розуміючи його природи? Наприклад, Кант слушно стверджував, що цілком. Його практична філософія, проголошена наукою, намагається не так приписувати, як пояснювати. Але навіщо вона, якщо без неї можна обійтися на практиці?
Мета цього курсу – чітко оприявнити зв’язок між особистим моральним життям сучасної людини і великими системами думки, описаних у товстих томах на полиці моральної філософії. Книга Елесдеа Макінтайра з двох причин належить до найкращих путівників на цьому шляху. По-перше, вона є критично-революційною: описуючи сучасні моральні уявлення, вона критикує їх основу, витлумачену як безперспективну. По-друге, вона спирається на історичну динаміку, на тверезу констатацію мінливості моральних філософій залежно від часу й культури. Разом з тим, Макінтайр прагне визначити ті компоненти моралі, що не залежать від часу й можуть бути чинними в наших сучасних моральних колізіях.
ЯК І ВСЯКЕ МОРАЛЬНО ФІЛОСОФСЬКЕ ВЧЕНННЯ, ПОЗИЦІЯ МАКІНТАЙРА НЕ Є БЕЗДОГАННОЮ Й ДАЄ ПІДСТАВИ ДЛЯ КРИТИКИ. ЦЕЙ КУРС З ЧИТАННЯ ГОЛОВНОЇ КНИГИ ВІДОМОГО ФІЛОСОФА ПОБУДОВАНО ЯК КРИТИЧНИЙ ПРАКТИКУМ, У МЕЖАХ ЯКОГО ПРОЧИТАНЕ ДИСКУТУВАТИМЕТЬСЯ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ ГОЛОВНИХ АРГУМЕНТІВ ПРОТИ ЕТИКИ ЧЕСНОТ, ЗАПРОПОНОВАНИХ КЛЮЧОВИМИ КРИТИКАМИ ОСТАННЬОЇ.
 
✮ Програма курсу
 
Заняття 1️⃣
«Ми можемо бути людьми навіть якщо не є вченими» (прояснення ключових проблем книги)
 
Заняття 2️⃣
Нескінченність сучасних етичних дебатів: криза емотивізму
 
Заняття 3️⃣
Сутність «просвітницького проєкту»
 
Заняття 4️⃣
Арістотелеве розуміння чесноти
 
Заняття 5️⃣
Наративне «Я» і чеснота у межах традиції
 
Заняття 6️⃣
Чи можна відродити етику чеснот у світі Ніцше?

Експерт: Олег Хома - історик філософії, доктор філософських наук, професор, засновник та голова Спілки дослідників модерної філософії (Паскалівського товариства). Завідувач кафедри філософії та гуманітарних наук Вінницького національного технічного університету. Запрошений професор КНУ ім. Тараса Шевченка. Засновник історико-філософського журналу «Sententiae».
Професійні інтереси: декартознавство, схоластична філософія, філософія XVI-XVIII ст., сучасна французька філософія, неперекладність філософських термінів, українська філософська термінологія.

 🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь у курсі безкоштовна!

Для РЕЄСТРАЦІЇ зв'яжіться, будь ласка, з модераторкою:
Тоня (@egal_was_passiert)
#cowoанонси
Друзі, завтра ввечері починається курс Олександра Філоненка та Анастасії Тарасової - "Уява та дія: Раскін, Толкін, Кричевський"!
Ще є 2 місця в групі 🦋

- Коли: четверги, 5 зустрічей, 18:30-21:30

29.05 (чт) - з Олександром Філоненко та Анастасією Тарасовою
05.06 (чт) - з Анастасією Тарасовою
12.06 (чт) - з Анастасією Тарасовою
19.06 (чт) - з Анастасією Тарасовою
26.06 (чт) - з Анастасією Тарасовою

- Формат: оффлайн (Київ) + онлайн (Zoom)
- Де: Common Space (вул. Ярославська, 56А, БЦ Каньон)
- Мови: російська та українська
- Вартість: 4400 грн

Курс "Уява та дія" входить до блоку Фонові знання (Культура) - Інтелектуальні студії: Маркери культури. Курси цього напрямку охоплюють прояви, в яких вияляє себе культура у своїй багатоплановості.

Цей п'ятилекційний курс вперше розглядає як єдину інтелектуальну традицію мислителів, які досі вивчалися лише як окремі, не пов'язані між собою феномени: Джона Раскіна, прерафаелітів, Вільяма Моріса, Джорджа Макдональда та інклінгів (Толкіна, Льюїса, Барфілда, Вільямса). Об'єднані спільними пошуками шляхів подолання відчуження людини від природи, мови та власної сутності, вони створили унікальну практичну філософію творчого співбуття зі світом через те, що Толкін назвав "sub-creation". Ця традиція розвивалась від "правдивого бачення" Раскіна через візуальні практики прерафаелітів до "остаточної участі" Барфілда та Толкінових жителів Фаєрії, втілюючи на практиці те, що пізніше теоретично досліджувала Ханна Арендт у своїй концепції vita activa. Курс також висвітлює маловідомі, але надзвичайно важливі перетини цієї британської традиції з українським контекстом, зокрема через творчість Василя Кричевського та Опанаса Сластьона, які, подібно до своїх британських колег, шукали шляхи відновлення автентичності через повернення до народного мистецтва та переосмислення національних візуальних традицій.

✦ Програма курсу:

1️⃣ Вікторіанські візіонери: Раскін та діагноз відчуження людини від природи

2️⃣ Братство прерафаелітів і Вільям Моріс: від візуальних практик до соціальної дії

3️⃣ Джордж Макдональд і народження літературної фантастики як простору автентичного буття

4️⃣ Інклінги та міфопоетика як шлях до "остаточної участі"

5️⃣ Український вимір традиції: Опанас Сластьон та Василь Кричевський

Експерти:
Олександр Філоненко - філософ, православний теолог, публічний інтелектуал, доктор філософських наук, академік Амброзіанської Академії (Мілан).
Професійні інтереси: постметафізична теологія, теоестетика та теологія спілкування.
Анастасія Тарасова - магістрантка філософського факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
Сфера інтересів: британська естетична думка вікторіанської епохи, зокрема, творча спадщина В. Морріса та Дж. Раскіна.

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь у курсі безкоштовна!

Щоб ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ, напишіть, будь ласка, модератору:
Тоня (@egal_was_passiert)
#cowoвідео
👁 Запрошуємо подивитись вступну зустріч курсу "Вступ до релігієзнавства" Віталія Хромця! 💐

Даний курс входить до блоку Фонові знання - РЕЛІГІЯ.
Зустріч цікава тим, хто хоче детально ознайомитися з найважливішими ідеями та працями у сфері релігії.

🔍 Запрошуємо вас зануритись в одну з найцікавіших галузей гуманітарних нау, аби спробувати:
• Дослідити корені людських вірувань та їх еволюцію протягом історії.
• Розібратися в ключових теоріях та методах вивчення релігії.
• Зрозуміти, як релігія впливає на суспільство, культуру та окрему особистість.

Ми розглянемо релігію через призму різних дисциплін:
° історія релігії
° соціологія релігії
° психологія релігії
° та їхній зв'язок з іншими сферами гуманітарних наук.

Зустріч допоможе аналізувати релігійні явища, використовувати міждисциплінарний підхід та критично оцінювати різні релігієзнавчі концепції, необхідні для розуміння складних явищ у сучасному світі.

1-а зустріч присвячена релігієзнавству в системі гуманітарних наук та його міждисциплінарному аспекту.

Експерт: Віталій Хромець — доктор філософських наук, доцент, директор Несторівського центру, колишній ректор Університету Короля Данила, координатор ініціативної групи в "Інакша ocвiтa".

Плейлист: https://www.youtube.com/playlist?list=PL5mMVqjrytJvBsESLEwuvJgjLvjLfFc1t

☕️🎯 Бажаємо приємного перегляду!
#cowoанонси
Друзі, завтра починаємо говорити про філософію культури та її екзистенційний простір з Володимиром Приходьком!
Запрошуємо, ще є місця

🍀 ЧАС: 18:30-21:30, П'ЯТНИЦІ, 6 ЗУСТРІЧЕЙ

30.05 (пт)
06.06 (пт)
13.06 (пт)
20.06 (пт)
27.06 (пт)
04.07 (пт)

🍀 ФОРМАТ: ОФФЛАЙН (Київ) ТА ОНЛАЙН (Zoom)
🍀 МІСЦЕ: COMMON SPACE (вул. Ярославська, 56А)
🍀 МОВА: УКРАЇНСЬКА
🍀 ВАРТІСТЬ: 6300 грн

✍️ Цей курс входить до блоку ФОНОВІ ЗНАННЯ (КУЛЬТУРА): ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ СТУДІЇ - ВСТУПНІ КУРСИ та до блоку ФОНОВІ ЗНАННЯ (ФІЛОСОФІЯ): ВСТУПНІ КУРСИ - ДИСЦИПЛІНИ.

Курс складається із серії тем, які пропонують по-різному поглянути на культуру як на екзистенційний простір зустрічі кожної людини із людством. Ця зустріч відбувається в миметичний спосіб, відкриваючи естетичні засади людського існування, її "пластичну" природу. І якщо ця зустріч була успішною, спалахує почуття гуманізму, яке є визначальним для людської долі, для її історії. Перед нами знову постає важлива полеміка між Русо і Гердером, що фундує антропологію як водночас сферу існування і пізнання культури.

Програма курсу:

1️⃣ заняття: Онтологічні засади пізнання культури. Плюральна природа культурного життя.

2️⃣ заняття: Інструменти пізнання культури. Суперечність між універсальністю і партикулярністю знання.

3️⃣ заняття: Регіони культури. Речі, люди, самість.

4️⃣ заняття: Культурні світи. Повсякденність та інші світи.

5️⃣ заняття: Парадокси пізнання іншої культури. Питання нового гуманізму.

6️⃣ заняття: Перформативний поворот в розумінні культури. Тіло і культура.

Курс для тих, хто цікавиться філософським, культурологічним знанням, усіх тих, хто прагне відкривати для себе нові культури, подорожувати, зустрічатись з Іншим, розширюючи рамки себе та своєї культури.

🍃 Експерт: Володимир Приходько — кандидат філософських наук, доцент кафедри теоретичної і практичної філософії КНУ ім. Шевченка, гарант програми "Прикладна філософія".
Професійні інтереси: філософія культури, філософська антропологія, філософія тілесності, філософія простору і часу, прикладна філософія, сучасна феноменологія.

🇺🇦 Для тих, хто зараз веде військове протистояння, участь в курсі безкоштовна!

Щоб ДОЄДНАТИСЬ, напишіть, будь ласка, модераторці:
Тоня (@egal_was_passiert)
2025/07/02 23:41:14
Back to Top
HTML Embed Code: