Telegram Group Search
Народного депутата Дмитрука оголосили в розшук, йдеться в повідомленні Офісу Генпрокурора.

Нардеп Артем Дмитрук, якому оголосили підозру за напад на правоохоронця, незаконно перетнув кордон із Молдовою 24 серпня. За даними молдовської служби Радіо Свобода, далі він одразу полетів у Рим.

❤️Радіо Свобода. Підписуйтесь
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
«Змінити телефони, оновити номери, почистити і видалити пошту»: юрист, тісно пов'язаний з Татаровим, консультував родину підозрюваного голови Антимонопольного комітету Кириленка як приховувати докази про їхнє елітне майно.

Василь Федитник – адвокат, який раніше працював в адвокатському об’єднанні «Татаров, Фаринник, Головко» та у 2021-му році був у Олега Татарова на дні народження, який на той момент вже став заступником керівника Офісу президента. А в 2022-му році написав спільно з ним же науковий матеріал.

Як з’ясували «Схеми, спираючись на дані офіційного слідства та власний аналіз, саме з пошти цього адвоката з оточення Татарова після початку офіційного розслідування НАБУ та САП щодо голови АМКУ Павла Кириленка, якого підозрюють в незаконному збагаченні на 56,2 мільйона гривень і декларуванні недостовірної інформації, надходили такі рекомендації сім’ї посадовця:

▪️«дружина, тесть, теща – змінити телефони на iPhone останньої моделі, встановивши подвійну аутентифікацію»
▪️«замінити номери телефонів на інші»
▪️«промоніторити і витягнути інформацію з пошти для їх аналізу на ризики»
▪️«почистити пошту і видалити її»
▪️знайти «осіб, які могли надати позику для здійснення інвестування чи придбання об’єктів інвестування»

Федитник надсилав їх на адресу колишньої судді Печерського суду Віти Бортницької, яка також була залучена до надання консультацій родині Кириленка після порушення щодо нього кримінального провадження. Вона також має зв’язок із Олегом Татаровим – захищала кандидатську дисертацію під його керівництвом.

У суді тесть Кириленка справді повідомив, що гроші на численне майно, оформлене на нього він позичив у третьої особи – хоча раніше під час спілкування з журналістами ця версія не звучала. А після обшуків з'ясувалося, що родичі Кириленка дійсно замінили телефони на нові.

Більше про це – у новому матеріалі «Схем»
Директор НАБУ звільнив свого першого заступника Гізо Углаву за «порушення правил етичної поведінки для державних службовців»

Як йдеться в повідомленні НАБУ, службове розслідування та дисциплінарна комісія відомства встановила, що перший заступник директора «вчинив низку дій та висловлювань негативного характеру, спрямованих на персональну та професійну дискредитацію працівника бюро, який подав службову записку про можливі факти витоку інформації».

Нагадаємо, раніше САП заявила, що в одного з детективів НАБУ було проведено обшук через можливий витік даних. За даними «УП», підставою для обшуків є розголошення даних досудового розслідування представниками НАБУ в інтересах зокрема бізнесмена Юрія Голика, який є фігурантом антикорупційного розслідування по «Великому будівництву».

Цю справу правоохоронці відкрили після виходу розслідувань «Схем» та «УП» про прямий зв’язок між головою Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентином Резніченком і компанією, на яку ДОВА за березень-листопад 2022 року спрямувала півтора мільярда бюджетних гривень на відбудову доріг в області.

Пізніше директор НАБУ повідомив, що у справі про витік інформації з агентства розпочато досудове розслідування.

Фото: НАБУ
❗️ Звільнено заступника керівника ОП Ростислава Шурму. Відповідний наказ з'явився на сайті президента України.

Публічно про причину звільнення поки не повідомляли. Forbes із посиланням на джерела писав про «відсутність спільного бачення з міжнародними партнерами за ключовими питаннями, в тому числі щодо підвищення податків».

ℹ️ Будучи топ-чиновником Офісу президента, Ростислав Шурма прославився низкою ініціатив, які спровокували шквал дискусій в експертному середовищі. Серед таких – ідея податкової реформи «все по 10» і відмова від готівки. Останню ідею публічно розкритикували навіть у НБУ, а податкова реформа Шурми, схоже, не мала підтримки в МВФ.

Рік тому журналісти Bihus.Info. дослідили, що держава заплатила 320 млн грн сонячним станціям в окупації, які належать брату Ростислава Шурми. Топ-чиновник ОП переконує, що його брат – «успішний підприємець» і що журналістські розслідування нібито замовили олігархи, які, мовляв, зводять з ним рахунки. НАЗК склало протокол про адмінпорушення.

❤️Радіо Свобода. Підписуйтесь
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚡️Національний банк України анулював ліцензії на діяльність мікрокредитних компаній «Просто Позика» та «Тайм Кредит», власники яких, як встановили «Схеми», є громадянами Росії

Рішення про анулювання ліцензій на діяльність «Просто Позика» та «Тайм Кредит» Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 5 вересня, зазначивши, що Нацбанк продовжує реагувати на «виявлення зв’язків власників небанківських фінансових установ з російською федерацією та виведення таких установ з ринку».

Раніше НБУ визнав небездоганною ділову репутацію цих фінансових компаній та їхніх власників - подружжя Андрія та Наталії Манучарових, які надали регулятору недостовірну інформацію про те, що не мають громадянства та податкового резидентства Російської Федерації.

Раніше «Схеми» виявили, що власниками української мережі мікрокредитних організацій «Просто позика» та «Тайм кредит» є подружжя Манучарових – і вони є громадянами Російської Федерації, а їхній син – депутат підконтрольного Росії парламенту окупованого Криму від партії «Єдина Росія», який підтримує вторгнення РФ в Україну.
📣«Схеми» шукають відеоредактора/-ку

Друзі, ми у пошуках колеги, який монтуватиме наші розслідування. З нас – викриття, з вас – класний монтаж і стильні візуальні рішення. Нумо створювати якісні журналістські розслідування разом!

Повний опис вакансії тут. Подавайте свою кандидатуру за цим посиланням, або надсилайте свої резюме та портфоліо на пошту [email protected] з позначкою «Вакансія відеоредактора».

Ми гарантуємо гарні умови праці. «Схеми» – крута команда професіоналів, яка горить своєю справою.

Цікаво? Пишіть нам!
Знаєте когось, кого зацікавить вакансія? Поділіться оголошенням!
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
«Сьогодні інша тема»: генпрокурор Костін не захотів відповідати на запитання про свого колишнього заступника Вербицького

11 вересня у Києві відбулась ​​конференція United for Justice. Accountability for the Attacks against Civilian Objects, за участі генпрокурора Андрія Костіна, прокурора МКС, президента Євроюсту та інших. Журналістка Радіо Свобода декілька разів запитала у Костіна про результати службового розслідування відносно його ексзаступника Дмитра Вербицького та уточнила, чи продовжує Вербицький працювати в ОГП. Попри те, що він більше не обіймає посаду заступника, він все ще може працювати прокурором.

Втім Андрій Костін не захотів прямо відповісти на питання, заявивши, «що сьогодні інша тема», а відповіді пізніше надішле пресслужба.

Пізніше Офіс генерального прокурора надіслав Радіо Свобода відповідь на запит, в якій зазначив, що службове розслідування щодо Вербицького завершене. Але про його результати у відомстві не повідомили, як і про те, чи досі Вербицький займає посаду прокурора.

Нагадаємо, Дмитро Вербицький – фігурант двох розслідувань «Схем». У першому журналісти розповіли про те, що Вербицький оселився в таунхаусі у котеджному містечку «Коник» у Києві, який придбав його племінник за довіреністю для одеського бізнесмена в шість разів дешевше від ринкової вартості. Після цього, НАБУ розпочало кримінальне провадження щодо можливого незаконного збагачення Вербицького.

У
другому розслідуванні «Схеми» розповіли про дівчину Вербицького Христину Ільницьку, яка у 2024 році стала власницею нового Porsche і 3-поверхового котеджу в тому ж «Конику», загальна вартість яких складає щонайменше 52 мільйони гривень – хоча її сукупний дохід, прозвітований перед державою за останнє десятиліття, склав трохи більше ніж 360 тисяч гривень.

21 червня Костін своїм наказом тимчасово поклав виконання обовʼязків свого заступника Дмитра Вербицького – на інших заступників керівника ОГП. А 1 липня підписав наказ про звільнення за власним бажанням з адміністративної посади заступника генпрокурора Дмитра Вербицького. Він також повідомив, що триває службове розслідування.
Після розслідувань «Схем» і «УП» ексголові Дніпропетровщини Резніченку повідомили про підозру

НАБУ та САП повідомили про підозру ексголові Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентину Резніченку, його колишньому заступнику та екскерівникам департаментів за статтею про зловживання владою або службовим становищем.

Як йдеться у повідомленні НАБУ, детективи та прокурори «викрили масштабну оборудку у дорожній сфері, у результаті якої під час повномасштабного вторгнення рф державному бюджету заподіяно понад 286 мільйонів гривень збитків».

У списку підозрюваних, крім Резніченка, є керівник фірми-підрядника, що отримала рекордні бюджетні підряди на дороги за час повномасштабної війни, але наразі немає тодішньої співзасновиці фірми і, як встановили журналісти, близької особи Резніченка – Яни Хланти.

Кримінальне провадження було відкрито після публікації журналістських розслідувань «Схем» та «Української правди» про прямий зв’язок між тодішнім головою Дніпропетровської ОВА Валентином Резніченком і компанією, на яку обласна адміністрація з березня 2022-го року спрямувала півтора мільярда бюджетних гривень на відбудову доріг в області.
Кириленко залишається на волі: суд відмовив САП в апеляції

Судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду 16 вересня відмовили в задоволенні апеляції САП та залишили в силі попереднє рішення не брати під варту очільника Антимонопольного комітету України Павла Кириленка.

Прокурор оскаржував рішення ВАКС від 28 серпня, коли суд визначив голові АМКУ запобіжний захід у вигляді застави та зобов’язання носити електронний браслет, хоча обвинувачення наполягало на триманні під вартою.

Посадовця підозрюють у незаконному збагаченні на 56,2 мільйона гривень і декларуванні недостовірної інформації. Сам посадовець обвинувачення відкидає.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження після виходу матеріалу «Схем», в якому журналісти виявили, що родина Кириленка у період 2020-2023 років придбала автівки і низку нерухомості у Києві й області, а також в Ужгороді загальною ринковою вартістю понад 70 мільйонів гривень. При цьому, йшлося у розслідуванні, ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно.
Темники, меми, «реєстр фейків та допреальності»: як працює агенція-підрядник Кремля з дезінформації

Журналісти «Схем» отримали доступ до витоку* з тисяч документів російської «Агенції соціального дизайну» або «АСД». Це підсанкційна в ЄС та США організація, роботу якої, за даними американської розвідки, курує Адміністрація Президента РФ Володимира Путіна.

В межах проєкту #FactoryofFakes журналісти «Схем» зокрема отримали доступ до найдрібніших деталей планування російських дезінформаційних спецоперацій: протоколів зустрічей «АСД» та звітів про поширені фейки.

Отримані документи свідчать про те, що компанія використовує дезінформацію для дискредитації України, її найвищого керівництва та громадян, а також лідерів західних країн, які її підтримують, та просуває інтереси Росії та європейських політиків, які їх обстоюють.

Хто стоїть на чолі компанії «АСД» та які фейки компанія поширює на замовлення Кремля? Детальніше про це – в розслідуванні «Схем».

* Витік внутрішніх документів «Агенції соціального дизайну» отримали німецькі медіа Süddeutsche Zeitung, NDR and WDR, та естонське інтернет-ЗМІ Delfi. Цими документами журналісти поділилися з десятком європейських редакцій, включно зі «Схемами». Отримані матеріали лягли в основу проєкту «Фабрика фейків», в рамках якого журналісти розкривають, як «АСД» поширює російську дезінформацію.
Столичний поліцейський живе у двоповерховій квартирі тещі на 220 квадратів, яка офіційно за життя заробила всього 100 гривень

Мова про заступника начальника Головного управління Національної поліції Києва Тараса Полієнка. У березні 2022 року він переїхав в житловий комплекс бізнес-класу в Києві.

В декларації він вказав, що власниця квартири – його теща Валентина Ткаченко. Нерухомість придбали у 2020-му році за 3,3 мільйони гривень (на той час близько 120 тисяч доларів). Вказана у документі площа – 162,1 квадратних метри. Однак пізніше, згідно з довідкою «Бюро технічної інвентаризації», яка є у розпорядженні «Схем», площу збільшили на 58 квадратних метрів за рахунок того, що засклили терасу та лоджію – до 220 квадратів.

Згідно з даними, отриманими «Схемами» від джерел у податковій, Валентина Ткаченко з 1998 офіційно заробила 100 гривень. На пенсію вона вийшла у 2014-му році, наразі отримує менше 3 тисяч гривень у місяць. Таку ж пенсію отримує і її чоловік, тобто тесть Полієнка. Всі його офіційні доходи за три роки, без урахування пенсії, за даними від джерел «Схем», склали близько 350 тисяч гривень.

У коментарі журналістам сам Полієнко зазначив, що йому невідомі «обставини придбання» квартири, а його дружина пояснила, що її матір заробляла на вирощуванні квітів, і, крім того, в родині «була «Волга», яка прирівнювалась по вартості до житлової квартири в місті Києві».

Детальніше про дворівневу квартиру, в якій живе родина столичного поліцейського, про позики на мільйони гривень, а також про подаровані бабусею 7 мільйонів гривень – читайте в повній версії розслідування
Удар по російським складам у Торопці: з’явились супутникові знімки.

У розпорядженні «Схем» є супутникові знімки Planet Labs, зроблені 18 вересня об 11:30 за київським часом. На них видно масштабне задимлення на території військової частини №11777, яка відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління Міністерства оборони РФ.

У ніч проти 18 вересня російські ЗМІ повідомили про масову атаку безпілотників у місті Торопець Тверської області Росії – місцева влада навіть вирішила евакуювати населення з території, де працювала ППО і спалахнула пожежа.
Пізніше в мережі з'явилися відео сильних вибухів та масштабних пожеж від місцевих жителів, які повідомили, що був атакований склад із боєприпасами. Місцева влада повідомила, що пожежа виникла «внаслідок падіння уламків БПЛА».
Пізніше джерело Радіо Свобода в СБУ повідомило, що склад головного ракетно-артилерійського управління Міноборони РФ у Торопці атакували дрони СБУ, ГУР та ССО. Джерело також повідомило, що на цьому складі зберігались ракети для комплексів «Іскандер» і «Точка-У», а також керовані авіаційні бомби (КАБи).

Арсенал комплексного зберігання ракет, боєприпасів та вибухових матеріалів збудували у 2018 році. За тодішньою заявою Міноборони РФ, арсенал відповідав найвищим світовим стандартам – а кожне сховище арсеналу вміщує до 240 тонн боєприпасів.
Схеми
Удар по російським складам у Торопці: з’явились супутникові знімки. У розпорядженні «Схем» є супутникові знімки Planet Labs, зроблені 18 вересня об 11:30 за київським часом. На них видно масштабне задимлення на території військової частини №11777, яка відповідає…
Наслідки ударів по складах боєприпасів у російському Торопці: «Схеми» публікують супутникові знімки

На знімках з супутника Planet Labs, які є у розпорядженні журналістів «Схем» (Радіо Свобода), видні наслідки пожежі, яка ще тривала сьогодні станом на 15:30 за київським часом, а також вирви діаметром від 50 до 90 метрів від снарядів, що розірвалися.

Це – результат атаки українських безпілотників на склад Головного ракетно-артилерійського управління Міністерства оборони РФ. Він розташований на території військової частини №11777 у місті Торопець Тверської області.

У ніч проти 18 вересня російські ЗМІ повідомили про атаку безпілотників – місцева влада розпочала евакуацію населення Торопця.

Пізніше джерело Радіо Свобода в СБУ повідомило, що цей склад атакували дрони СБУ, ГУР та ССО. За словами співрозмовника журналістів, там зберігались ракети для комплексів «Іскандер» і «Точка-У», а також керовані авіаційні бомби (КАБи).

Згодом роботу українських безпілотників опосередковано підтвердив і президент України Володимир Зеленський.
Наслідки нічного удару по складах РФ з північнокорейськими боєприпасами: «Схеми» публікують супутникові знімки

На знімках з супутника Sentinel-2 за 21 вересня, що доступні на платформі EO Browser, і які є у розпорядженні «Схем» (Радіо Свобода), видні наслідки нічної атаки на російський склад боєприпасів - там триває пожежа. Цей військовий обʼєкт розташований на північ від селища Кам’яний Тихорецького району, що у Краснодарському краї Росії.

На супутниковому знімку також видно, що пожежа триває і біля військового аеродрому міста Тихорецьк, який знаходиться неподалік від складу боєприпасів.

На мапі OpenStreetMap ці склади позначені, як військова частина №57229-41. У російських відкритих джерелах є згадки про приналежність цього підрозділу до центру матеріально-технічного забезпечення Південного військового округу РФ.

Згідно з дослідженням вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), цей склад також називають 719-ю базою артилерійських боєприпасів. У лютому 2024 року, в CSIS повідомили, що за останній рік на цій базі спостерігається підвищена активність й помітне її збільшення. Згідно з доповіддю аналітиків CSIS, у жовтні 2023 року Білий дім підтвердив, що саме ця російська база — основна у РФ для зберігання північнокорейських боєприпасів.

В ніч на 21 вересня, російські медіа повідомили про вибухи поблизу однієї з військових частин у Тихорецькому районі. Пізніше губернатор Краснодарського краю заявив, що унаслідок пожежі детонували вибухонебезпечні предмети.

На відео з місця події, які ширяться соцмережами, видно клуби диму.

У Генеральному штабі ЗСУ підтвердили удар по арсеналу у Тихорецьку та заявили про знищення понад 2 тисяч тонн боєприпасів, зокрема й з Північної Кореї. В повідомленні Генштаб зауважує, що цей склад «входить в трійку найбільших баз зберігання боєприпасів та є одним з ключових у логістичній системі російських військ».
2024/10/12 02:29:07
Back to Top
HTML Embed Code: