Telegram Group Search
🫂 «Ми лікуємо душу. Наші засоби – це пісня, слово, мистецтво, традиція», – кажуть тут, в Одеському обласному центрі української культури.

В місті, яке зазнає постійних російських обстрілів, центр не припиняє роботи, і навіть більше: справді став осередком стійкості і для одеситів, і для вимушених переселенців, дорослих та маленьких, і для військових та їхніх родин.

Його численні відділи, клуби, виставки, майстри та майстрині від початку російського вторгнення працюють не лише на збереження культурної спадщини, а й на підтримання ментального здоров’я своїх відвідувачів, у кожного з яких своя непроста історія війни.

Центр проводить арттерапію для дітей та дорослих, приїздить із нею до поранених військовослужбовців, які проходять реабілітацію в медичних закладах Одеси, у співпраці з художниками Одещини створює в шпиталях куточки мистецтва.

🎵 Запровадив для відвідувачів «години розвантаження», коли можна послухати музику чи самому долучитися до творчості. Запустив інноваційний проєкт «Моя історія, завдяки якому студенти, змушені переїхати з рідних міст, можуть розповісти про себе та відновитися психологічно, вивчаючи народні традиції. Торік обладнав простір «Різдво вдома» для родин, що втратили домівку через війну.

Окрасу простору – однойменну метрову витинанку, яку зробила місцева майстриня Маріанна Панасюк, – мала нагоду побачити сьогодні, відвідуючи центр.

🧑‍🧑‍🧒‍🧒 Почуватися вдома незалежно від пережитого, бути в колі однодумців і відчувати підтримку – саме ці можливості дає центр своїм учасникам.

І це повністю відповідає Всеукраїнській програмі ментального здоров’я «Ти як?». Адже серед ліків для душі творчість та культура посідають одне з найважливіших місць.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
📍 Робоча поїздка до Одеси. Побувала одразу у двох тамтешніх закладах: Українському медичному центрі реабілітації матері та дитини й Одеському обласному центрі української культури.

Звернула увагу на те, що обидва центри, окрім іншого, зосереджуються на проєктах ментального добробуту. Бо без психологічної реабілітації не буде фізичної, бо культура нині спосіб підтримати людину та навіть зцілити психологічні рани. Дякую всім причетним за розуміння цього!
🏡 Дві великі прийомні родини, які втратили будинки на Херсонщині, тепер житимуть у нових оселях, збудованих за фінансування уряду Естонії через Естонський центр міжнародного розвитку (ESTDEV).

🇪🇪 ESTDEV – партнер Фундації в проєкті «Адреса дитинства». Центр профінансував будівництво оселі для родини Мельників із Донеччини, яку ми заселили навесні 2024 року. І це перший наш міжнародний партнер, що самостійно масштабує проєкт в Україні для великих прийомних родин, які втратили власне житло.

📑 Будинки для родин наші колеги з Естонії зводили за власним проєктом та дизайном. Ці оселі містять усе для комфортного проживання та виховання дітей. Фундація ж допомагала партнерам із підбором ділянок, а головне, з пошуком великих прийомних родин, яким потрібен новий дім.

Тепер господарі нових осель – велика прийомна родина Руслани Бутенко, у якій мама самостійно виховує п’ятьох дітей, і родина Оксани Сагайдак та Сергія Осламова із шістьма дітьми.

🤝 Вдячні естонським партнерам за щире прагнення допомогти. Їхня підтримка є яскравим прикладом добрих справ, що надихають інших. Разом з командою Фундації та міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною ми приїхали на заселення цих двох великих прийомних родин до нових будинків на Житомирщині.

👉 Цього року Фундація і далі масштабує власний проєкт «Адреса дитинства» та планує збудувати ще 10 осель для великих прийомних родин, які втратили власне житло. На сьогодні 15 родин уже живуть у своїх нових будинках.
2025/01/15 01:37:21
Back to Top
HTML Embed Code: