Telegram Group Search
🚂🚲 Закинуті залізничні шляхи в Іспанії перетворили на мережу веломаршрутів

Понад 3,4 тисячі кілометрів закинутих залізничних шляхів в Іспанії перетворено на мережу пішохідних і велосипедних доріжок.

Ініціативу Vías Verdes — «Зелені шляхи» — розпочали втілювати у 1993 році. На той час в Іспанії налічувалося понад 7,6 тисяч кілометрів закинутих залізничних шляхів, які не було сенсу відновлювати з різних причин. їх вирішили використати іншим чином, аби зберегти культурну спадщину.

На цих шляхах також реставрували 125 закинутих залізничних станцій. У багатьох станціях облаштовують кафе, пункти велопрокату, туристичні офіси чи невеликі музеї.

Читайте далі за посиланням

Підписуйтесь на
@hmarochos
Для кав’ярні у Вишгороді створили мозаїчне панно

Восени 2024 року у Вишгороді під Києвом відкрилося сімейне кафе «Квартира 5», власники якого замовили для оздоблення інтер’єру мозаїку. Дослідниця монументального мистецтва Ельміра Еттінгер поділилася з «Хмарочосом» фотографіями твору.

Над мозаїчним панном працювали художниці Ксенія Ковальова й Анастасія Кравчук. Вони використали плитку та дзеркала.

Підписуйтеся на
@hmarochos
🚦 На проспекті Повітряних Сил встановили світлофори на небезпечному переході

КП «Центр організації дорожнього руху» повідомило про зміни в організації руху на перехресті проспекту Повітряних Сил та вулиці Стадіонна. Тут встановили новий світлофорний об’єкт з 14 світлофорів, який зробив пішохідний перехід безпечнішим.

Водії отримали можливість виконувати ліві повороти з вулиці Стадіонна як у бік Севастопольської площі, так і у бік Берестейського проспекту, що допомагає оптимізувати маршрути.

Читайте далі за
посиланням

Підписуйтесь на
@hmarochos
Як змінилися вулиці Києва за 100 років

Проєкт «Містознавство» опублікував пост про трансформацію центральних вулиць Києва з 1900 року до сьогодення. Автор вважає, що за останні 100 років автомобілізація та забудова зробили вулиці менш зручними та безпечними для людей.

Читайте далі за
посиланням

Підписуйтесь на
@hmarochos
У проєкті нового ЖК архітектори з Варшави зробили чорну глуху стіну. Містяни висміюють рішення

Студія atelier7architektura gnich спроєктувала будівлю у Варшаві під назвою Rezydencja Krochmalna 44. Фасад архітектори вирішили оформити із динамічними скляними елементами, які завдяки гострим кутам заломлюють світло. Але найбільш суперечливим елементом стала чорна глуха стіна на куті будівлі, що контрастує з рештою фасаду і ансамблем вулиці загалом.

Нічого не нагадує? 🤭

Читайте далі за
посиланням

Підписуйтесь на
@hmarochos
Автобусний маршрут на лівому березі зберігає свій номер вже 70 років. За цей час навколо нього виросло ціле місто

Автобусний маршрут №42 курсує від вул. Митрополита Андрея Шептицького до вул. Єлизавети Чавдар. Ймовірно, маршрут з’явився десятого травня 1957 року для сполучення лівобережних сіл Позняки та Осокорки з Дарницькою площею.

Не дивлячись на те, що від самого села Позняки залишилися лише окремі частини: кілька кутків Нових Позняків (Убидь, частина Могучі, половина Королька) і кілька будинків у Старих Позняках (на вулицях Батуринській і Прип’ятській), зараз 42-й автобус став популярнішим, ніж будь-коли.

Більше про історію маршруту читайте за
посиланням

Підписуйтесь на
@hmarochos
Міста у Швеції замовляють нові водонапірні вежі зі сміливим дизайном. Це стало трендом

У Швеції набирає популярності тенденція кардинального переосмислення зовнішнього вигляду водонапірних веж. Застарілі конструкції замінюють на сучасні, схожі на модерністські архітектурні об’єкти.

Тенденція почалася у Варберзі після аварії в старій системі водопостачання. Компанія Vivab, відповідальна за відходи та водопостачання, оголосила архітектурний конкурс на нову водонапірну вежу, яка вміщує десять тисяч кубометрів води та стане міським орієнтиром.

Вежа у Варберзі надихнула інші міста Швеції на будівництво нових водонапірних веж, які замінюють старі конструкції та враховують зростання населення.

Читайте далі за
посиланням

Підписуйтесь на
@hmarochos
Два будинки ХІХ століття пошкоджено через прорив труб у центрі Києва (фото)

Зруйновано арку між двома історичними будівлями на вулиці Петлюри.

У Києві на перетині вулиць Жилянської та Симона Петлюри, неподалік від залізничного вокзалу, дев'ятого січня прорвало трубопровід великого діаметру.

Понад тисяча будинків лишилися без гарячої води та опалення.

Читайте більше за посиланням

Підписуйтесь на
@hmarochos
На Подолі через нового шкідника масово зрізають ясени. Це може бути лише початок

На вулиці Межигірській працівники Київзеленбуду щойно зрізали ясен і планують видаляти сусідні дерева. Те саме відбувається й на інших вулицях Подолу, зокрема на Ярославській.

Комунальники пояснюють, що дерева заражені златкою, тому їх уже не врятувати. Вражені шкідником — ясеневою смарагдовою златкою, — дерева, як правило, засихають за один-два роки. Торік через цю комаху вирубали частину Солом’янського парку, після чого стовбури, гілля і навіть щепу спалили, щоб не залишилось личинок.

Читайте більше за
посиланням

Підписуйтесь на
@hmarochos
Удар по трамвайній зупинці в Запоріжжі став найсмертельнішою атакою за два роки

Біля трамвайної зупинки стояли приблизно 150-200 людей. Фактично всі вони або загинули, або дістали поранення.

Чому стільки людей опинилося на відкритій місцевості під час небезпеки? Поряд є одне укриття, але воно не розраховане лише на двадцятьох людей. Є також підземний перехід. Крім того, за три роки запоріжці звикли до обстрілів, і зараз більшість ігнорують тривоги.

Читайте більше за посиланням

Підписуйтесь на
@hmarochos
2025/01/12 08:37:37
Back to Top
HTML Embed Code: