Telegram Group Search
реально жуткий ряженый.....

Ивлева Л.М. "Ряженье в русской традиционной культуре."
#КіР_рідновірство

Єгорушкіна К. Пічка. - К.: Портал, 2023. - 36 с.

Надзвичайно мила дитяча книжка нібито без натяків на Рідну Віру, однак із питомо язичницьким вмістом. Коротко і гарно, не по-казенному, розповідається про життя родини в українському традиційному селі. При цьому жодним чином не згадується християнство. Зате мати годує піч шматочком хліба (хто в темі, той пригадає, які палкі дискусії мали місце серед українських рідновірів стосовно жертвопринесення хліба у Вогонь), а одним із головних персонажів є Домовичок - "дух роду".
Forwarded from Мокоша (Віктор (Яровит) Гребнев)
"Час, Господи! Дай літу відійти!
Клади на сонячний годинник тіні
І по долині вітер розпусти.
Звели плодам доспіти в яснім саді;
Дай їм ще два погожі дні і влий
Останній сік, солодкий і густий,
У ягоди важкого винограду"
(Р.М. Рільке у пер М. Ореста)

Вітаємо усіх онуків Дажбожих зі святом Світовида! Хай осіннє мудре Сонце зігріє вас у своїх променях, господарям принесе достаток та злагоду, а людям відаючим - мудрість та одкровення!
Райан В.Ф. Баня в полночь. Исторический обзор магии и гаданий в России. - М.: Новое литературное обозрение, 2006. - 720 с.

#КіР_етнографія

Модерний науковець або скептик може поставитися до цих свідчень з іронією та недовірою. Утім, на мій погляд, цілком імовірно, що людина Звичаю, яка все життя проживала серед цих трав, корінців та занять, могла знати і застосовувати й більше "підножних ліків".
Райан В.Ф. Баня в полночь. Исторический обзор магии и гаданий в России. - М.: Новое литературное обозрение, 2006. - 720 с.

#КіР_джерела
#КіР_наука

Колись давно знав спілкувався з дівчиною з прізвищем Чигір і заливав їй про Чигір-зірку, засновуючись на фантазіях Алєксандра Асова (це було ще в старшій школі 🌚).

Враховуючи явно книжне походження цієї назви, тут можна допустити, що англосакс у пробковому шоломі правий і що фольклорна назва "Чигір" для ранкової зірки (Венери, Денниці, Morgenstern) походить від івр. זוהר (зогар - "сяйво", також назва відомої каббалістичної праці).
Forwarded from Мокоша (Валентин Долгочуб)
КОРОТКИЙ ВИКЛАД ОСНОВ РІДНОВІРСТВА

1. Вчення про Єдність
Весь Всесвіт є проявом Божественного (Роду) у різних ликах. У ньому немає і не може бути чистого зла. Суще різниться на рівні тіл, пов'язане на рівні душ, єдине за своєю Природою (Духом, глибинним єством).
Рід Всебог є всім, є в усьому, Рідні Боги суть прояви різних напрямків Його Волі.
Рід Небесний є Предками Святими нашими.
Рід Земний є народом і родиною нашою, пов’язаною з іншими родами та видами істот.

2. Вчення про Лад
Всесвіт сповнює Лад (Гармонія). Різні складові Всесвіту можуть загрожувати або «шкодити» один одному, однак у цьому також проявляється їхнє місце у загальному Ладі. Люди, як і інші живі істоти, наділені свободою волі й можуть відпадати від Ладу і знов повертатися у нього. Рідна Віра вчить жити у Ладу зі Світом та собою самим. Лад - і самоцінна ціль, і засіб.

3. Вчення про Коловерть
Існує Велике коло часу – світ існує від «видиху» до «вдоху» Роду Всебога.
Існує коло року – хоровод Богів довкола нерухомої осі. Боги проявляють Себе у певний час доби, тижня, місяця і року. Наш народ відкрив для себе і протягом віків дотримувався святих обрядів, які дозволяли підтримувати ладуватися та єднатися з Богами.
Коло року являє собою приклад, зразок кола життя. Після смерті тіла душі живих істот відпочивають у Роді Небесному, а потім набувають нового тіла. Упродовж перероджень душа розкриває Божественне у собі, а Дух Роду пізнає Себе Самого.

4. Вчення про три Родові обов'язки
Обов’язок перед Родом Всебогом – пізнавати Себе та світ.
Обов’язок перед Родом Небесним – продовжити рід, народити і виховати дітей, передати їм Звичай Слов’янський.
Обов’язок перед Родом Земним – допомагати родичам і ближнім, захищати Рідну Землю у разі потреби.

5. Вчення про три капища

Перше капище Богів Рідних – Природа навколо, сповнена сил творящих і руйнуючих.
Друге капище Богів Рідних – рукотворний храм, складений людьми.
Третє капище Богів Рідних – Серце кожної живої істоти.
Каптьорка ім. Рибакова
#КіР_рідновірство #КіР_практика Схема основних світових протилежностей, яку використовує наша громада вже понад 10 років. Розташування стихій можна обговорювати, ми не наполягаємо на своєму варіанті, однак маємо для нього обґрунтування. Для споглядання.
Райан В.Ф. Баня в полночь. Исторический обзор магии и гаданий в России. - М.: Новое литературное обозрение, 2006. - 720 с.

#КіР_джерела

Фрагмент рукописної гадальної книги "Рафлі", відомої з середини XVI століття. Присвячений передовсім геомантії, однак також містить розлогі відступи календарного й астрологічного змісту. Імовірно, як зазвичай, є синтезом запозичених (цього разу зі Сходу) уявлень та місцевих вірувань і тлумачень.

Цікаво, що прямо прописується відповідність чотирьох пір року - чотирьом життєвим (віковим) етапам, як у системі відповідностей, яку нерідко в тому чи іншому вигляді використовують рідновіри.
Наваратрі в розпалі, друзі, а це значить, що настав час робити наш черговий пекучий анонс.

Український переклад знаменитої давньоіндійської поеми «Деві Махатм’я», зроблений з санскриту Алісою Ложкіною. Поему супроводжує розлоге дослідження, а також коментарі та ілюстрації, що їх Аліса створила спеціально для цього видання.

«Деві Махатм’я» – один з головних текстів індуїзму, особливо важливий для традицій, де вшановується божественна жіночність. Головна героїня поеми – жінка, Велика Богиня. Велика Космічна Матір, мова любові якої – війна. Згідно з індійською традицією, богиня Дурґа захищає світ від злих демонів і є покровителькою воїнства. Тому, шануючи Традицію, тридцять три гривні з кожного примірника «Деві Махатм’ї» ми будемо перераховувати на потреби славетної 12-ї бригади НГУ "Азов", щоб із благословенням Богині закрити небо над її бійцями.

Хочете отримати примірник видання в числі перших? Спішіть зробити передзамовлення на сайті, або поставити крижика в коментарях!
Каптьорка ім. Рибакова
«О жидовском еретике Перуне» – так церковными экспертами XVIII века охарактеризован обращенный к Перуну заговор, обнаруженный при аресте в Сибири в 1760 году в бумагах семидесятидвухлетнего уроженца Кунгурского уезда Пермской губернии крестьянина Артемия Сакалова.…
Райан В.Ф. Баня в полночь. Исторический обзор магии и гаданий в России. - М.: Новое литературное обозрение, 2006. - 720 с.

#КіР_етнографія

Рік тому репостив допис Велігора про такого собі Артємія Соколова, справа якого у 1770 році розглядалася у Синодальному суді. Цей селянин не тільки користувався замовляннями зі згадками про Перуна, Коляду й Вихор (?), але взагалі мав доволі незвичайну біографію в дусі блаженного маргінала. Райан наводить ще кілька пікантних подробиць (за плечима Соколова начебто були вбивства, грабунок церков, шанування диявола, а також розведення бобів 🌚). З іншого боку, вчений англосакс опускає результат процесу - Соколов втік з-під арешту 😁
#КіР_джерела

Найдавніше зображення античних знаків зодіаку на Русі - на полях "Ізборника Святослава" 1073 року, тобто в часи ще живого Язичництва. Звичайно, цей зодіак - яскравий приклад світоглядного синкретизму, складовими якого стало не тільки чужовір'я з Палестини та місцеві вірування, але також і деякі язичницькі уявлення греко-римської ойкумени.
Райан В.Ф. Баня в полночь. Исторический обзор магии и гаданий в России. - М.: Новое литературное обозрение, 2006. - 720 с.

#КіР_джерела

Ще один приклад такого світоглядного синкретизму - астрологічно-гадальні схеми, відомі як "Круг Югорський" та "рука половецька", які поєднували античний зодіак із, імовірно, фрагментом китайського "тваринного" календаря! За допомогою певних правил зацікавлений міг співвіднести періоди між собою і отримати "передбачення", короткий зміст яких переданий на другому скріні ("Рать буде", "Гради будуть"...).
֎ ВОСЬМИЛУЧЕВОЙ КОЛОВРАТ ֍

В.В. Хвойка при раскопках на горе Киселёвке в Киеве в 1897 г. обнаружил на глиняном сосуде клеймо в виде восьмилучевого коловрата (№ 6): «Друге мiсце, пiсля Старокиївської гори, по кiлькостi знайденого посуду iз знаками займає гора Киселiвка. Цiкавi рiзноманiтнi знаки є на посудинах, знайдених В.В. Хвойкою в 1897 р. Це — хрести, п’ятикутна i шестикутна зiрки, шестикутник, колесо, сiтка, тварина в стрiмкому русi та iн» (№ 1‒12) [Шовкопляс 1964. С. 63].

Шовкопляс Г.М. Знаки на древньоруському посудi з Києва // Археологiя. Т. XVII. 1964. С. 56‒73.

Статью можно скачать в "КНИЖНОМ ШКАФУ ВЕЛЕСЛАВА" — ВКонтакте: https://vk.com/wall-123366722_8685
Райан В.Ф. Баня в полночь. Исторический обзор магии и гаданий в России. - М.: Новое литературное обозрение, 2006. - 720 с.

#КіР_наука

Англосакс у пробковому шоломі протягом всієї книги демонструє доволі зневажливе ставлення до власне східноєвропейської історіографії, причому вдається до вельми дивної логіки. Він постійно наголошує на тому, що такі-то звичаї "поширені у різних народів", тому не можуть вважатися спадком слов'янського Язичництва 🤡 Зрештою, вся доступна для дослідження культура східних слов'ян для нього виникає із християнізацією і першими писемними пам'ятками. Що тут сказати? Ущербний підхід в самій своїй основі.
Райан В.Ф. Баня в полночь. Исторический обзор магии и гаданий в России. - М.: Новое литературное обозрение, 2006. - 720 с.

#КіР_наука
#КіР_джерела

Кожному, хто достатньо зацікавлений джерелами, за якими можна вивчати слов'янське Язичництво або народну релігію слов'ян після християнізації, неодмінно траплялися згадки про так звані "відречені книги". Їхній список доволі великий, бо ортодоксальна християнська церква таким чином позначає усю літературу, яку вона забороняє читати своїм прихильникам. Утім, увагу завжди привертає перелік книг із назвами на кшталт "Громник", "Колядник", "Волховник", "Чаровник". Серед рідновірів часто зустрічаються твердження, мовляв, це залишки старої волховської премудрості. Деякі тексти дійшли у рукописних збірках. І тут Райан невблаганний: усе це, мовляв, прямий спадок Візантії, коряво перекладені античні тексти. Утім, варто уточнити, що власне текст "Волховника" таки невідомий, а до "Лопаточника" явно були включені елементи місцевих практик гадання на по кістках тварин.
2024/10/14 05:23:06
Back to Top
HTML Embed Code: