Telegram Group Search
Керівниця громадської організації «Жіночий фонд “Глобальна перспектива”» Лідія Степаненко у липні 2024 року запустила тренінговий проєкт Jobs for her для внутрішньо переміщених жінок. Разом із досвідченими менторами та менторками учасниці, які вимушено покинули дім через війну, вивчають підприємництво й отримують знання для відкриття власної справи на новому місці.

DIVOCHE.MEDIA поспілкувалося з Лідією Степаненко про те, як вона вирішила допомагати жінкам із навчанням підприємництва. Тетяна Федорова з окупованого Енергодару перетворила пошиття одягу для тварин із хобі в бізнес, а Юлія Степанова із Запоріжжя займається продажем екопосуду — учасниці проєкту розповіли, як вчилися нової справи, опановували документацію і роботу з рекламою в соцмережах та поділилися подальшими планами.

«Будувати життя з нуля та ставати видимими». Як тренінговий проєкт у Запоріжжі навчає жінок підприємництва
Українські жінки-фермерки можуть отримати мільйон гривень у межах освітньо-грантової програми TalentA-2024, щоб подолати виклики, з якими вони зіткнулися під час війни.

Про проведення програми оголосила міжнародна сільськогосподарська науково-технологічна компанія Corteva Agriscience за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Навчальний план TalentA-2024 розроблений відповідно до потреб жінок-фермерок в умовах повномасштабної війни. Серед лекторів — відомі експерт(к)и викладацької та бізнес-спільноти, а також фахівці та фахівчині Corteva Agriscience, які володіють передовими знаннями, накопиченими лідером сільського господарства за довгу історію роботи в понад 120 країнах світу.

Мета програми — сприяти підвищенню продовольчої безпеки через розширення доступу до освіти та фінансування для жінок, які мешкають у сільській місцевості та працюють у сфері сільського господарства.

@divochemedia
На студентські роки підприємиці та психологині Наталії Романової припав крах радянського союзу. Тодішня молодь жила в передчутті великих змін. Але для пересічних мешканців Краматорська, звідки Наталія родом, особливо нічого не змінилося. Всі, як завжди, працювали з ранку до вечора — хто на заводах, хто обробляв поля.

Наталія говорить, що її власне життя кардинально змінилося після участі в Євромайдані у 2014 році, розділившись на «до» і «після». Відтоді жінка активно займається волонтерською діяльністю, підтримує армію, пережила окупацію та звільнення міста, а після початку повномасштабної війни з росією була змушена евакуюватися разом із родиною. Наталія — одна з героїнь усноісторичного проєкту про досвіди жінок на Донеччині «‎Хранительки пам’яті».

«‎Може, коли повернусь додому, нарешті виплачусь». Історія волонтерки Наталії Романової
У видавництві #книголав вийде книжка «Selling Sexy: Victoria’s Secret and the Unraveling of an American Icon» американських фешн-журналісток Лорен Шерман та Шанталь Фернандес.

У книжці авторки розповідають про людей, які побудували і майже зруйнували один із найвпливовіших і найпопулярніших брендів у світі — Victoria’s Secret.

«Selling Sexy: Victoria’s Secret and the Unraveling of an American Icon» описує розвиток бренда від елітного магазину спідньої білизни до мільярдної компанії, чиї модні покази та дорогі рекламні кампанії стали культовими, розповідає, як зробили кар’єру моделі Жизель Бюндхен та Хайді Клум, детально досліджує різні маркетингові стратегії та систему знижок Victoria’s Secret (та її дочірніх брендів), а також вплив цих рішень на покоління жінок та їхню самооцінку.

@divochemedia
Застосування короткого курсу хімієтерапії перед променевою терапією знижує ризик смерті від раку шийки матки на 40%, що є найбільшим прогресом у боротьбі з цією хворобою за 25 років.

Про це свідчать результати дослідження Університетського коледжу Лондону, опубліковані в науковому медичному журналі The Lancet.

Нова схема лікування передбачає короткий курс хімієтерапії перед тим, як пацієнти пройдуть хімієпроменеву терапію, що включає комбінацію хімієтерапії та променевої терапії. Через п’ять років серед тих, хто спочатку пройшов короткий курс хімієтерапії, померли 20%, а у 72% рак не повернувся і не поширився. У групі стандартного лікування — померли 28%, а у 64% рак не повернувся або не поширився.

@divochemedia
«Брайтон завжди вабив ескапістів та відмовників, людей, зачарованих свободою та спраглих до експериментів і альтернативного життя. Коли я вперше побувала там у дитинстві, пошарпаними площами кремового кольору сновигали цілі юрби літніх акторів, але до 1990-х років їх витіснила швидкоплинна хвиля гомеопатів, трансдиджеї та вчителі кундаліні-йоги. З тої пори, як принц-регент побудував собі палац із пишними куполами, місто отримало репутацію оазису розваг, насамперед квірного міста, але добродушно відкритого й до інших смаків. У п’ятницю ввечері пляжні клуби заполонювали лондонці, одягнені у шкіряні портупеї та з крильцями фей за спинами, їхні обличчя усіяні блискітками — вбоге місто пульсувало у ритмі сексу...»

У видавництві «Грушка» виходить книга британської письменниці Олівії Ленґ «Тіло кожного», в якій вона досліджує питання тілесної свободи та обмежень, що накладаються суспільством на наше тіло.

«Тіло кожного». Уривок із книжки Олівії Ленґ про тілесну свободу та обмеження
У Львові, Києві та Харкові відбудуться покази лялькової вистави «Я Вона Її», що досліджує і представляє різноманітні етапи дорослішання жінки, а також стереотипи, з якими жінки стикаються протягом свого життя.

Виставу в червні 2024 року в Австрії створили чотири акторки харківського театру «Нафта». Після австрійської прем’єри колектив вирушає в український тур.

Сюжет побудований на основі документальних текстів та інтерв’ю з українськими жінками. Сценарій вплетений у казкову канву, де головною героїнею є збірний образ Дівчинки, яка подорожує крізь різні етапи свого дорослішання. Вона занурюється у свої дитячі спогади, пригадує дорослішання, досліджує зрілість і прагне прийняти старість.

«Я Вона Її» — колаж різних історій різних жінок. Об’єднаний в одну лінію, він утворює сплетіння різноманітних жіночих голосів, що говорять про схожий досвід.

@divochemedia
На 53-му Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» відбудеться національна прем’єра дебютної документальної стрічки Аделіни Борець «Квіти України». Нині вийшов трейлер фільму.

Стрічка візьме участь у документальному конкурсі, куди зазвичай обирають найцікавіші перші фільми кіномитців з усього світу.

Хоч назва «Квіти України» знайома киянам завдяки історії про однойменну будівлю, яку відстоюють від забудовників жителі міста, у фільмі мова піде про 67-річну Наталю. Вона протистоїть тому самому супротивнику — нечистим на руку забудовникам. Героїня фільму — сильна та незалежна жінка з гострим почуттям гумору. Вона сповнена рішучості захистити власну землю попри всі перешкоди. Боротьба приватна згодом перетворюється на боротьбу національну, коли росія розпочинає повномасштабне вторгнення в Україну.

Фільм «Квіти України» змальовує портрет жінки, яка відмовляється відступати, і надсилає глядачам потужне послання спротиву та надії.

@divochemedia
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Бренд жіночої білизни U-R-SO у Всесвітній місяць обізнаності про рак молочної залози разом із художницею Іриною Максимовою запустив проєкт «Подивись на груди!», щоб нагадати українкам про важливість регулярного самообстеження та щорічної діагностики.

Протягом жовтня художниця робила анонімні замальовки оголених грудей героїнь проєкту в авторському стилі. В такий спосіб U-R-S-O заохочує українок приділити увагу своєму здоров’ю, записатися на огляд до мамолога та попіклуватися про себе.

Зображення грудей героїнь проєкту використали для створення благодійного дропу U-R-SO, до якого увійшли листівки, плакати та сумки-шопери. Увесь прибуток від продажів цих виробів бренд передасть фонду Inspiration Family, що збирає 2,5 мільйона гривень на закупівлю ліків для жінок із метастатичним раком молочної залози.

@divochemedia
У Національному музеї декоративного мистецтва України проведуть ювілейну виставку «70: вчора, сьогодні, завтра», присвячену 70-річчю з дня утворення музею як окремої інституції.

На ювілейній експозиції буде представлено близько 100 пам’яток із музейної колекції. Переважна більшість виставкових експонатів — це твори видатних українських митців XX–XI століть. Серед них — перлини музейної колекції з унікальних збірок, яким немає аналогів.

Це роботи народних художниць України Катерини Білокур, Марії Примаченко; корифеїв петриківського розпису Тетяни Пати, Надії Білокінь, Марфи Тимченко, петриківчанок Віри Клименко-Жукової та сестер Павленко, які вперше почали розписувати фарфор петриківкою на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі; твори українських художників-авангардистів Ганни Собачко-Шостак, Євмена Пшеченка та Василя Довгошиї, а також роботи багатьох інших визначних мисткинь та митців.

@divochemedia
З тимчасово окупованих територій України повернули двох жінок. Одну з них тривалий час незаконно утримувала росія.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

«Нещодавно вдалося успішно організувати евакуацію двох жінок, одна з яких тривалий час перебувала в незаконному утримані рф. Після цього — пройшла процес лікування і відновлення. Усі ці роки її рідні невпинно шукали можливості для повернення жінки, зокрема звернулися до Офісу Омбудсмана по допомогу», — розповів він.

За словами Лубінця, оскільки здоров’я українки після незаконного позбавлення волі погіршилося, вона потребує постійної підтримки. Тому разом із нею евакуювалася сестра, яка надає їй необхідну психологічну та фізичну допомогу.

@divochemedia
Київський тиждень критики — міжнародний фестиваль арткіно, кураторами якого є українські кінокритики й кінокритикині. Цього року він триватиме з 17 до 23 жовтня у кінотеатрі «Жовтень».

DIVOCHE.MEDIA поговорило з кураторками кінофестивалю Ганною Дацюк та Дарією Бадьйор про зміни, що помітні як у зображенні жінок, так і у роботі режисерок і кінокритикинь.

Кураторки розповіли про ставлення до критиків загалом та до жінок у професії зокрема, свій кар’єрний шлях і про те, які фільми та режисерки, на їхню думку, варті уваги.

Голоси жінок в українській кінокритиці: Розмова з кураторками Київського тижня критики
Жінки, які використовують внутрішньоматкові засоби контрацепції, мають підвищений ризик розвитку раку молочної залози.

Про це свідчать результати дослідження вчених з Данського інституту раку, що були опубліковані в Журналі Американської медичної асоціації (JAMA).

Середній вік жінок у дослідженні становив 38,3 року. Учасниць розділили на три групи залежно від того, як довго вони використовували гормональні внутрішньоматкові спіралі: від нуля до п’яти років, від п’яти до 10 років і від 10 до 15 років.

У жінок, які використовували цю форму контрацепції до п’яти років, ризик розвитку раку молочної залози збільшився на 30%, порівнюючи з тими, які не встановлювали гормональну ВМС. У жінок з другої групи — на 40%. Найвищі ризики зафіксували після 10–15 років використання гормональної ВМС — на 80%.

@divochemedia
Національна премія кінокритиків «Кіноколо» оголосила переможців 2024 року. Найкращим повнометражним ігровим фільмом стали «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва, якого також визнали найкращим режисером, а виконавець головної ролі у стрічці Віктор Жданов отримав нагороду у категорії «Найкращий актор».

Найкращою акторкою стала Олена Узлюк («Уроки толерантності»).

У категорії «Найкращий анімаційний фільм» перемогу здобула стрічка Анастасії Фалілеєвої «Я померла в Ірпені», а найкращим повнометражним документальним фільмом стали «Фрагменти льоду» режисерки Марії Стоянової. Вона також здобула нагороду «Відкриття року».

@divochemedia
2024/10/18 12:31:26
Back to Top
HTML Embed Code: