Telegram Group Search
​​Запрошуємо на розмову з художником та фотографом Олександром Населенком у неділю о 16:00.

На виставці «Кому ж іще те поле дороге?» представлена частина фотосерії «Земля», над якою автор працював у 2022 році. Вона зображує працю українських аграріїв під час повномасштабного вторгнення.

На зустрічі Олександр розповість історію виникнення фотосерії, а також про образ землі/земного у своїй мистецькій практиці. Модеруватиме розмову співкураторка виставки Діана Халілова.

Вхід вільний, без реєстрації.

Подія відбудеться у виставковому просторі на 2 поверсі.
​​Цими вихідними до нас завітає Івано-Франківський міжнародний фестиваль короткого метру 4:3.

Ви побачите експериментальні міжнародні стрічки, один із найвидатніших українських фільмів «Хліб» з музичним супроводом (у записі), ретроспективу франківського відеоарту та найкращі конкурсні короткометражки цьогорічного фестивалю.

Також поговоримо з командою І-ФМФКМ 4:3 про те, як не зупинитися після першого року DIY-фестивалю.

Вхід вільний, за реєстрацією.

Фото — кадр з фільму «Хліб».
​​Ми йдемо на канікули.

22 грудня — останній день, коли до нас можна завітати цього року. Далі на нашу команду чекають короткі різдвяні канікули, з яких повернемось вже 7 січня.

Цього тижня ви можете відвідати декілька подій: виставку «Кому ж іще те поле дороге?», експозицію «Павло попаси короову» (галерея Артсвіт), ком'юніті кухню, покази Івано-Франківського міжнародного фестивалю короткого метру 4:3 в кінотеатрі та розмову з митцем Олександром Населенком.

Гарних та спокійних свят!
Побачимось наступного року ❤️

На фото — виставка «Кому ж іще те поле дороге?».
​​Сьогодні останній день нашої роботи перед різдвяними канікулами.

16:00 — розмова з митцем та фотографом
Олександром Населенком, фотосерія якого представлена на виставці «Кому ж іще те поле дороге?» (2 поверх, виставковий простір).

16:30 — розмова з командою Івано-Франківського міжнародного фестивалю короткого метру 4:3 про те, як робити DIY-фестиваль та не зупинитися після першого року (кінотеатр).

18:00 — ретроспектива Івано-Франківського відеоарту (кінотеатр).

20:00 — показ фільмів-переможців конкурсних програм І-ФМФКМ 4:3 (кінотеатр).

До 19:00 також можна відвідати виставки «Кому ж іще те поле дороге?» (виставковий простір) та «Павло попаси короову» (галерея Артсвіт).

Вхід вільний.
На події в кінотеатрі потрібно зареєструватися.
​​Після повернення з канікул почали планувати нову програму.

Під час війни це доволі складно робити навіть на рік, але ми намагаємось продовжувати свою діяльність, бути частиною змін у Дніпрі, дивитися у майбутнє з надією й оптимізмом.

Цього року плануємо фокусуватися на темах меморіалізації, інклюзивності та безбар'єрності, досліджувати локальне та підтримувати місцевих культурних діячів. У просторах готуємо виставки, лекційну та кінопрограму.

Цьогоріч для нас, як і завжди, буде важливою співпраця з іншими інституціями. Будемо розширювати її на локальному, національному та міжнародному рівнях — робити спільні проєкти з давніми та новими партнерами. Також хочемо більше взаємодіяти з інституціями та ініціативами в місті.

Одним із наших завдань на 2025-й залишається презентація сучасної культури Дніпра в інших містах, зокрема, за кордоном. Сподіваємось, що буде більше можливостей для цього.

А поки ми працюємо над новою програмою, ви можете відвідати у нас на 2 поверсі виставку «Кому ж іще те поле дороге?».

Фото з події «І я дивлюсь на близьке місто».
​​Поновлюємо покази в кінотеатрі.

Протягом цього місяця дивимось такі стрічки:

«Клондайк» (Марина Ер Горбач, 2022, 100 хв)

Події фільму розгортаються у липні 2014 року у Донецькій області, де Ірка та Толік чекають на дитину. Брат жінки має проукраїнські погляди та постійно свариться з Толіком, який підтримує друзів-сепаратистів. Ірка відмовляється від евакуації, навіть коли село захоплюють, а поруч росіяни збивають цивільний літак MH-17. Пара вважає, що новини з телевізора їх не стосуються, але все це докорінно змінює їхнє життя.
Реєстрація.

«Погляд на Україну» (Мо Штебе, 2024, 35 хв)

Це документальний фільм, присвячений українській молоді, яка живе з ВІЛ. Він розповідає історії кількох молодих українців, які стикаються з упередженнями та захищають свої права.
Реєстрація.

«Любов, брехня та кровопролиття» (Роуз Ґласс, 2024, 104 хв)

За сюжетом, відлюдькувата менеджерка тренажерного залу Лу стає близькою з амбітною бодибілдеркою Джекі, яка в гонитві за мрією прямує у Вегас. Їхня пристрасть виливається в небезпечну пригоду, що затягне їх обох у тенета злочинних зв’язків.
Реєстрація.

Вхід вільний, за реєстрацією. Кількість місць обмежена.

Фільми «Клондайк» та «Любов, брехня та кровопролиття» надано проєктом «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа».
​​Долучайтесь до відкриття виставки World Press Photo вже у середу о 18:30.

У галереї Артсвіт та на 1 поверсі DCCC будуть представлені 129 фотографій, які документують війну, протести, міграційні й кліматичні кризи та інші важливі події 2023 року. Усі фото — переможці регіональних конкурсів у номінаціях «Довгостроковий проєкт», «Відкритий формат» та дві спеціальні відзнаки.

Крім інших робіт, на виставці можна буде побачити дві серії з України. Це проєкт Йоганни Марії Фріц «Гребля Каховської ГЕС: повінь у зоні бойових дій», що показує евакуацію цивільних. А також серія української фотографки Юлії Кочетової «Війна — це особисте», у якій зібрані фото, поезія, відео та музика, що показують війну через особистий досвід.

Виставка триватиме до 22 лютого: вівторок-субота, 12:00-19:00.
Вхід з боку Успенської площі.

Вхід вільний.

Подія в Україні відбувається за підтримки Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Ukraine. Партнери виставки — Odesa Photo Days Festival.
​​Сьогодні о 18:30 — перший кінопоказ цього року.

Дивимось фільм «Клондайк» Марини Ер Горбач.

Це історія про три дні з життя родини, яка опинилась перед складним вибором: чи можуть близькі люди з різним минулим іти у спільне майбутнє. Все це відбувається під час початку російсько-української війни та збиття літака МН-17 в липні 2014 року.

«Клондайк» — лауреат кінофестивалів «Санденс» і «Берлінале».

Вхід вільний, для участі реєструйтеся.
​​Поділіться своїм баченням нашої роботи та культурного ландшафту Дніпра.

Востаннє ми запрошували вас це зробити на початку 2022 року, але так і не встигли опрацювати відповіді через початок повномасштабної війни. Нещодавно ми все ж повернулися до цього опитування, подивилися ваші коментарі й побажання. Виявилося, що деякі з них нам вдалося навіть реалізувати: розширити кінопрограму, запустити мистецькі та перформативні резиденції, освітні курси, серію лекцій про Дніпро. Багато з чим плануємо працювати й надалі.

Останні три роки ми переважно діяли ситуативно, намагаючись вижити як культурна інституція, бути корисними тут і зараз. У 2022 році створили тимчасовий соціальний хаб, де робили події для місцевих та тих, хто вимушений був переїхати до Дніпра через війну.

Вже у 2023-му почали поступово повертатися до інституційної діяльності, фокусуючись на дослідженні контекстів міста та локальної ідентичності, а також підтримці культурних діячів у прифронтових регіонах, зокрема й у Дніпрі. Минулого року продовжили працювати з цими темами та навіть відкрили власний кінотеатр.

Все це ми робимо, аби розвивати Дніпро, робити його видимим на культурній мапі Європи та світу.

І зараз ми б знов хотіли вас попросити допомогти нам рухатися далі, покращувати свою діяльність, бути цікавою й корисною культурною інституцією та головне — змінювати наше місто. Розкажіть про те, що б ви хотіли бачити в DCCC, чим вас надихає та засмучує Дніпро, чого вам не вистачає у його культурному житті.

Це дозволить нам зрозуміти, що вас цікавить та непокоїть, і з чим надалі треба більше працювати, щоб культурний ландшафт Дніпра розвивався.

Заповнюйте форму за посиланням.

Будемо вдячні за ваші думки та відповіді 🌾
​​Подовжуємо виставку «Кому ж іще те поле дороге?» до 1 березня.

Експозиція побудована навколо теми зв'язку з рідною землею та втрати доступу до неї через зміни клімату, військові дії чи екстенсивне сільське господарство.

Тут ви можете побачити фото, що документують роботу українських аграріїв під час повномасштабної війни; відеоесеї про пам'ять, експлуатування природи, деколонізацію та стирання ідентичності; репортаж з Інституту рослинництва ім. В. Юр’єва у Харкові, співробітники якого отримали насіння українського стародавнього сорту пшениці; відео з дронів, живопис та інші роботи.

Учасники та учасниці: Олександр Населенко, Василь Ткаченко (Лях), Андрій Ступак, Самаа Емад, Назіра Карімі, Ірина Лоскот, Діа Мрад, Нур Уайда, Діана Халілова, Дарця Цимбалюк, Сана Шахмурадова Танська.

Кураторки: Катерина Русецька, Діана Халілова, Сіселі Фаррер, Лора Мансфілд.

Побачити експозицію можна у виставковому просторі на 2 поверсі з вівторка по суботу 12:00-19:00. Вхід вільний.

Виставка створена у співпраці з артцентром Hospitalfield House та Feast Journal. За підтримки програми UK/UA Creative Partnerships, розробленої Британською Радою у партнерстві з Українським інститутом.
​​Експериментальна студія — найменший та водночас найбільш багатофункціональний простір DCCC.

Це приміщення на 2 поверсі поруч із Блакитною залою, яке вже декілька разів змінювало своє призначення. Тут була тимчасова бібліотека та коворкінг, проходили резиденції, поп-ап виставки та перформанси.

Ми постійно тестували це приміщення, шукаючи, чим його можна заповнити. І такий шлях привів нас до формату Експериментальної студії як простору, де можуть проходити різного формату події з фокусом на роботі з молодими митцями.

Пропонуємо й вам стати частиною історії Експериментальної студії — втілити свою ідею в цьому просторі. Це може бути перформанс, музична подія, майстерня, виставка, поетичні читання тощо.

Ми надамо:
— простір для вашого проєкту;
— кураторську підтримку;
— мінімально необхідну техніку;
— допомогу з монтажем чи іншими роботами (за потреби).

Проєкти для Експериментальної студії проходитимуть попередній відбір — про результати ми повідомимо вам на електронну пошту.

Щоб запропонувати свою ідею для Експериментальної студії, заповнюйте форму до 20 лютого включно.
​​Дякуємо усім, хто долучився до опитування про нашу роботу та культуру Дніпра!

Ми щиро радіємо, читаючи ваші думки, побажання та коментарі, навіть якщо вони не завжди позитивні. Це дозволяє зрозуміти, куди нам рухатися далі та що робити, аби бути для вас дійсно корисними та цікавими.

Якщо ви ще не заповнили форму, дуже просимо вас це зробити. Для нашої команди це надзвичайно важливо 💙
​​Фільми лютого в кінотеатрі DCCC.

Наступного місяця дивимось: пригодницьку стрічку про кохання та чорну археологію; румунську сатиричну комедію; кіноесей про рідне місто та зв'язок з ним; американське сюрреалістичне роуд-муві; художній фільм про спробу збереження родинного саду.

Вхід вільний.
Реєстрацію на кожен показ анонсуємо окремо.

Фільми надано проєктом «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа».
​​Нова робота італійської режисерки Аліче Рорвахер — у четвер в кінотеатрі DCCC.

Події фільму «Химера» розгортаються в невеликому містечку на узбережжі Тірренського моря. Повернувшись додому, Артур стикається з місцевою бандою розкрадачів гробниць.

Чоловік має дар, який дуже цікавить чорних археологів — уміння відчувати порожнечу. Його сила допомагає збагатитися, відкриваючи в землі сховки давнього світу, але також призводить до неочікуваних наслідків.

Вхід вільний. Для відвідування показу реєструйтеся за посиланням.

Фільм надано проєктом «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа».
​​Минулого року ми запустили кінотеатр.

Його історія почалася ще навесні 2022 року — з серії показів українського кіно в лекторії DCCC. Ці події стали для нас можливістю повернутися до роботи в перші тижні повномасштабного вторгнення.

Далі почали співпрацювати з Довженко-Центром, кураторами та кінознавцями Альоною Пензій і Олександром Телюком. Разом ми розробили та провели три сезони кінопоказів, присвячених темі війни, українського майбутнього та впливу людей на довкілля: «Прифронтові географії», «Майбуття», «Я не люблю природи, якою вона є».

За два роки нам вдалося сформувати спільноту людей, які зацікавлені у перегляді авторського кіно. Вже влітку 2024 року ми почали працювати над створенням повноцінного кінотеатру, який би став платформою для показу незалежних експериментальних стрічок та дискусій про сучасний кінематограф.

Збирали необхідні елементи по частинах: стільці привезли з Костянтинівки, проєктор та звукову систему закупили за грантові кошти. І на початку жовтня нарешті відкрили кінотеатр.

Зараз у цьому просторі проходять покази та обговорення, але надалі ми б хотіли розширювати діяльність, зокрема, проводити освітні програми з кіно та активно популяризувати кіномистецтво в місті та регіоні.
​​«Не очікуйте забагато від кінця світу» — 13 лютого о 18:30 в кінотеатрі DCCC.

Це сатирична комедія одного з найпомітніших румунських режисерів Раду Жуде. У своїх роботах він часто розповідає історії звичайних, подекуди пригноблених суспільством людей.

Так і головна героїня «Не очікуйте забагато від кінця світу» Анджела понаднормово працює на низькооплачуваній роботі. Розважитися й відволіктися їй допомагає TikTok, де вона викладає їдкі глузливі відео. Цілий день дівчина їздить містом задля безглуздого проєкту — сюжету про безпеку на робочому місці на замовлення транснаціональної компанії. Але під час фільмування вибухає скандал.

Вхід вільний. Реєструйтеся за посиланням.

Фільм надано проєктом «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа».
​​«Герої/ні? Робітничий портрет ХХ століття — архів і мистецька рефлексія» — серед переможців грантової програми від Британської Ради в Україні.

Це проєкт, покликаний дослідити спадщину індустріальної епохи через зіставлення двох архівних колекцій: українського фотографа-журналіста Миколи Білоконя та британської соціальної й феміністичної фотографки Франкі Рафлз з 1970-х до 2000-х років.

До проєкту долучаться куратори, архівісти та митці з України та Великої Британії, зокрема й наша команда.

Представники Центру сучасної культури у Дніпрі, Університету Сент-Ендрюса, ГО Культурний код Покровськ+, Покровського історичного музею та Центру міської історії працюватимуть над інтерпретацією колекцій поза стереотипним поділом на глобальну Північ і Південь.

Результати дослідження покажемо у форматі виставки, яка має відкритися в DCCC восени, та серії онлайн- і офлайн-подій.

Радіємо можливості стати частиною цього проєкту та презентувати його у Дніпрі!

Фото: працівниці міської типографії та листоноші отримують новий номер газети «Маяк», 1998, Покровськ / колекція Миколи Білоконя. З Міського медіаархіву Центру міської історії.
​​У суботу о 18:30 показуємо в кінотеатрі стрічку «Одеса уві сні» Кирила Наумка.

Це кіноесей про дім та страх його втратити.

Саме через переживання втратити зв'язок з Одесою Кирило знову повертається до міста, щоб побачити рідні вулиці та подвір'я. За розмовами з мамою та другом дитинства він намагається зрозуміти, що для нього означає «дім».

За 5 днів після закінчення знімання почнеться повномасштабне російське вторгнення. І поняття «дому» набуде ще яскравішого забарвлення.

До показу долучиться режисер Кирило Наумко, з яким ви зможете обговорити стрічку.

Вхід вільний. Щоб приєднатись до показу, реєструйтеся за посиланням.
​​20 лютого дивимось в кінотеатрі сатирично-сюрреалістичне роуд-муві, що стало режисерським дебютом незалежного оператора Шона Прайса Вільямса.

«Дивотріп» розповідає про екскурсію групи старшокласників з Південної Кароліни до Вашингтона. Відокремившись від однокласників, Ліліан вирушає у власну мандрівку містами й лісами східного узбережжя США. У своїй подорожі дівчина зустрічає різних людей, що називають цю країну своєю домівкою: від прихильників вищості білої раси та ісламських радикалів до неопанків.

Через дивні, смішні та подекуди разючі сцени фільму вимальовується строкатий та суперечливий портрет сучасної Америки.

Вхід вільний, реєструйтеся за посиланням.

Фільм надано проєктом «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа».
​​23 лютого о 17:00 у нас відбудеться презентація платівки LIMBO й перформативна лекція співачки та диригентки Вікторії Вітренко.

LIMBO — це вокальна подорож невизначеністю, і водночас глибоко особистий проєкт. Він досліджує стан очікування — в його більш загальному, поетичному вимірі, і в нестерпно конкретних проявах.

Написані на замовлення Вітренко вокальні цикли Агати Зубель, Алли Загайкевич, Їн Ван та Свена-Інго Коха, а також фрагменти циклу Максима Шалигіна 2009-2012 років занурюють в атмосферу транзиту, межових станів; зосереджуються на тих, хто застряг між світами.

LIMBO вийде на новому українському лейблі експериментальної музики Kyiv Dispatch, заснованому з ініціативи агенції Ukho Music.

Під час перформативної лекції Вікторія виконуватиме фрагменти матеріалу, пояснюватиме логіку творів та демонструватиме деякі з використаних в них вокальних технік (mormorando, Sprechgesang, традиційний український спів, бельканто, розширені техніки тощо). Також будуть представлені фрагменти аудіовізуальної інсталяції Limbo, створеної співачкою разом зі студією RADAR.

Подія проходитиме в кінотеатрі Центру сучасної культури у Дніпрі (1 поверх).

Вхід вільний, реєструйтеся за посиланням. Кількість місць обмежена.

Проєкт реалізується в співпраці з Goethe-Institut в Україні.
2025/02/17 03:26:14

❌Photos not found?❌Click here to update cache.


Back to Top
HTML Embed Code: