Telegram Group Search
Перший кримськотатарський фільм уже в цю суботу в кінотеатрі «Ліра»!

Запрошуємо на благодійний показ забороненої стрічки Георгія Тасіна (за сценарієм М. Бажана), що підкорив серця глядачів у Криму в 1926 році.
Основа стрічки — легенда про героя Аліма Айдамака, перетворена на п'єсу репресованим драматургом Іпчі Умером.
Зібрані кошти підуть на збір для захисту ППО ПвК «Південь».

Після показу відбудеться обговорення з кінокритикинею Оксаною Волошенюк та одним із представників Президента України в АР Крим — Євгеном Бондаренком.

📍21 грудня, о 17:00,
Київ, вул. Велика Житомирська, 40

Організатори: медіаініціатива «Crimea Daily» у партнерстві з кінотеатром «Ліра» та Довженко-Центром.

Обов'язково реєструйтеся
Останній урок Абетки кіномистецтва у цьому році

Завтра о 12:00 в Кіноклубі Довженко-Центру пройде заняття для дітей 10-11 років. Це буде лекція для всіх охочих дізнатися про те, ким створюється кіно, чим займаються та як взаємодіють між собою десятки, а інколи й сотні людей на майданчику, творячи спільними зусиллями один великий фільм.

Приходьте на Васильківську, 1, аби дізнатися про кінопрофесії в усіх їх розмаїтті. Квитки за посиланням

Фото з колекції Кіноархіву Довженко-Центру
ЯК НЕ ВТРАТИТИ МАЙБУТНЄ?

Головне управління комунікацій Генштабу ЗСУ розпитало в наших кінематографістів про те, яку роль у минулому та сьогоденні грає кінематограф, як із ним бути під час війни і — головне — як не втратити майбутнє.

Експертний коментар для короткометражного фільму надала й керівниця Довженко-Центру Олена Гончарук:

«Я більше схильна зараз довіряти документальному кіно, яке постійно опиняється на передовій, яке активно документує, і при цьому несе на собі ознаки авторського стилю, тобто при цьому не є кінохронікою».

Крім Олени, до важливої розмови долучилися кінорежисери Антоніо Лукіч та Наріман Алієв, сценаристка і режисерка Наталія Ворожбит, акторка Ірма Вітовська, старший лейтенант і журналіст Андрій Сміян, продюсер Володимир Яценко і кіноблогер Віталій Гордієнко.

Відео стало частиною серії «Спротив та єдність», у якій представники різних професій відповідають на питання «Як не втратити майбутнє».

Запрошуємо до перегляду!
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
З Різдвом прийдешнім!❄️

«Вечір на Івана Купала» (1968), Юрій Іллєнко
🌻Довженко-Центр : Dovzhenko Centre🌻
З Різдвом прийдешнім!❄️ «Вечір на Івана Купала» (1968), Юрій Іллєнко
КІНОКАНОН УКРАЇНСЬКОГО ЖАХУ

Детальніше про «Вечір на Івана Купала», а також інші химери й містицизми українського кіно пропонуємо дізнатися в другому випуску оновленого «КІНО-КОЛА».

Привиди, убивства, відьми й помідори: у статті «Дивне, химерне, фантастичне — українське», що вийшла до ретроспективної програми Довженко-Центру на Київському тижні критики, кінознавець Довженко-Центру Станіслав Битюцький розповів історію українського горору від поодиноких його проблисків у 1920-х до вже незалежних жахів 1990-х.

«Гоголівська історія в нього підкреслюється численними фольклорними джерелами. Тут і український народний театр, вертепна драма, містерії, карнавальна химерія (...) Поруч з цим, Іллєнко використовує всі ключові складові горор-кіна: страх перед смертю, привидів, страшні видіння, крихкий зв'язок між реальністю і вигадкою, сни».

Замовити цей чудовий подарунок на свята можна на сайті нашої Музейної крамниці

#Кіноперіодика
2024/12/26 04:02:01
Back to Top
HTML Embed Code: