Telegram Group Search
Як Офіс Президента практикує тиск на медіа та бізнес?

9 жовтня про перешкоди з боку чиновників Офісу Президенту заявила редакція Української Правди.
Не вперше українські медіа зіштовхуються з прагненням ОП контролювати інформаційний простір.

👉🏻 Повідомлялося, що Офіс намагався взяти під контроль «Укрінформ», запроваджуючи «темники», а в 2021 році — тиснув на суспільний мовник «UA: Перший».

Інститут Економічного Лідерства та ГО «Українські Студенти за Свободу» переконані, що справжня економічна Свобода неможлива без політичної Свободи. Ми хочемо привернути увагу до того, як Офіс Президента загрожує українській демократії та перешкоджає бізнесу.

Текст підготувала команда Інституту Економічного Лідерства @economicleadership — незалежного аналітичного центру, що наразі займається адвокацією дерегулювання бізнесу та перезавантаження митниці та податкової.
Мінфін затвердив Порядок включення до «Клубу білого бізнесу».

Документ визначає показники та критерії, на основі яких відбувається включення до переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавств.

Нагадаємо, що платники податків з «Клубу білого бізнесу» матимуть власного комплаєнс-менеджера для консультацій, а їх документальні перевірки будуть заборонені.

Про те, чому «Клуб білого бізнесу» є поганою ідеєю ми вже писали тут. Однак принагідно нагадаємо, що сама концепція «Клубу» суперечить принципу «презумпції доброї волі».

Ми переконані, що рішення створення «Клубу білого бізнесу» є популістичною імітацією діяльності щодо поліпшення умов ведення бізнесу. На виході – частина бізнесу, наближена до влади, має привілеї, а ті, хто знаходиться поза цим колом будуть вимушені надалі витрачати купу грошей для доведення власної невинуватості.

Бізнес та громадянське суспільство вимагає повне перезавантаження податкової реформи, перегляд СМ-КОР та зупинення блокування податкових накладних, а також запровадження інституту громадського контролю.
Парламент прийняв законопроєкт про реформу Рахункової палати

Що таке Рахункова палата?

💰Це орган, який від імені ВРУ контролює надходження коштів до Державного бюджету України та їх використання.

Що передбачено новим законом?

Ключові новації:

🔸зменшення кількості членів Рахункової палати з 13 до 11;

🔸запровадження конкурсу з переважним правом голосу міжнародних експертів для відбору нових членів РП;

🔸розширення повноважень РП на аудит коштів місцевих бюджетів, державних підприємств та позабюджетних фондів (наприклад, Пенсійного фонду);

🔸створення чітких парламентських процедур, в яких профільні комітети Ради ЗОБОВ’ЯЗАНІ розглядати звіти Рахункової палати та моніторити виконання рекомендацій РП;

🔸встановлюється, що РП у своїй діяльності повинна відповідати правилам Міжнародної організації вищих органів аудиту (INTOSAI) та використовує систему професійних документів INTOSAI;

🔸посилюється фінансова незалежність РП (шляхом встановлення зарплат в законі, створення посад незалежних аудиторів, а також особливої процедури врахування бюджетного запиту РП – так само як для судової гілки влади).

❗️Ми особливо акцентуємо на другому, третьому та останньому пунктах.

Залучення міжнародних експертів є позитивною поширеною практикою для зростання незалежності органу.

Посилення контролю за державними підприємствами – це протидія корупційним ризикам. А додатковий аудит Пенсійного фонду – шанс на зростання його ефективності в умовах запланованого реформування.

Збільшення фінансової спроможності РП гарантує ПОЛІТИЧНУ незалежність від Мінфіну, контроль за яким зокрема відбувається.

Підтримуємо рух у бік прозорості інституцій 🤝

Інститут Економічного Лідерства
​​#цифра_дня

Допомогу у $50 млрд від G7 доведеться розтягнути на 2 роки!

Саме таку заяву зробила очільниця бюджетного комітету ВРУ Роксолана Підласа.

Ці гроші є «одноразовими» — прийдуть ймовірніше за все в 2025 році, і нових схожих домовленостей на майбутнє немає. Якщо витратити більшу частину за один рік, то в 2026 не буде чим фінансувати невійськові видатки.

Ми вкотре, разом з іншими неурядовими ініціативами, наголошуємо, що в часи війни до коштів платників податків необхідно ставитися з особливою відповідальністю!

Це означає:
— перегляд державних видатків та їхнє скорочення на непріоритетних напрямках;
— перехід до накопичувальної пенсійної системи;
— більш жорсткий підхід до субсидій та ринкові ці на тарифи;
— реформування ДМС, ДПС та перезавантаження БЕБ для боротьби з сірими схемами.

Інститут Економічного Лідерства
✂️ Чому податкова занепадає: як вирішити одвічні проблеми підприємців і до чого тут лауреати Нобелівської премії з економіки?

Згідно з нещодавними квартальними звітами Ради бізнес-омбудсмена податкові проблеми зазвичай посідають перше місце серед звернень від підприємців.

ДПС потребує перезавантаження, проєкт якого вже розробляється парламентом.

⁉️Проте чому лише кадрової переатестації недостатньо?

Детальну дорожню карту реформування ДПС ми представили у новій статті на Цензор.НЕТ.

Запрошуємо до ознайомлення та поширення.

Інститут Економічного Лідерства
​​Ми стали членами Економічної Експертної Платформи!

7 листопада відбулася зустріч з ЕЕП, за результатами якої наш аналітичний центр було прийнято як повноцінного члена.

Економічна Експертна Платформа — це об'єднання аналітичних центрів, громадських організацій та експертів, які координують свою роботу у трьох експертних групах: Податкова та бюджетна реформа, Реформа енергетичного сектору та реформа Фінансового сектору.

Ми послідовно відстоюємо необхідність дерегуляції для української економіки, повного перезавантаження податкової та митниці і забезпечення громадського нагляду за цими органами. Радіємо, що тепер просуватимемо нашу візію спільно з усіма іншими учасниками ЕЕП!

Принагідно нагадуємо про наші пропозиції щодо реформування митниці та податкової.
19 листопада Верховна Рада України прийняла в цілому урядовий законопроєкт про Державний бюджет України на 2025 рік.

Що передачає бюджет на прийдешній рік та скільки грошей з запланованих не вистачає на Сили Оборони — дивіться у дописі!

Інститут Економічного Лідерства
2025/01/05 19:17:10
Back to Top
HTML Embed Code: