Telegram Group Search
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 2️⃣3️⃣ грудня: енергетики відновили живлення для понад 14 тисяч споживачів 

💡ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

Ворог продовжує обстріли енергетичної інфраструктури, що призводить до пошкодження підстанцій та ліній електропередач, обмежуючи можливості енергосистеми. 

Енергетики оперативно виконують роботи з відновлення на пошкоджених енергооб’єктах, максимально здійснюють необхідні заходи для стабілізації енергосистеми.  

❗️Закликаємо всіх споживачів раціонально споживати електроенергію протягом дня. Ощадливе споживання зменшує навантаження на енергосистему.

🔋ЗАЖИВЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

Минулої доби енергетики відновили живлення для 14 511 споживачів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій.

⚛️СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.12 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

↪️ІМПОРТ 

На поточну добу прогнозується імпорт загальним обсягом 9 259 МВт*год та потужністю 1042 МВт.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 2️⃣4️⃣ грудня: енергетики відновили живлення для понад 13 тисяч споживачів 

💡ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

Ворог продовжує обстріли енергетичної інфраструктури, що призводить до пошкодження підстанцій та ліній електропередач, обмежуючи можливості енергосистеми. 

Енергетики оперативно виконують роботи з відновлення на пошкоджених енергооб’єктах, максимально здійснюють необхідні заходи для стабілізації енергосистеми.  

❗️Закликаємо всіх споживачів раціонально споживати електроенергію протягом дня. Ощадливе споживання зменшує навантаження на енергосистему.

🔋ЗАЖИВЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

Минулої доби енергетики відновили живлення для 13 013 споживачів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій.

⚛️СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.12 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

↪️ІМПОРТ 

На поточну добу прогнозується імпорт загальним обсягом 10 231 МВт*год та потужністю 1140 МВт.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚡️Міненерго готове сприяти підвищенню економічної ефективності державних шахт – Анатолій Корзун

Заступник Міністра енергетики України Анатолій Корзун провів зустріч з представниками профспілкових організацій гірників ДП «Львіввугілля». Сторони обговорили питання функціонування державного підприємства, зокрема призначення нового тимчасово виконуючого обов'язки ДП «Львіввугілля». Для ефективного розвʼязання проблемних питань необхідно досягти в роботі максимальної прозорості діяльності усіх структурних підрозділів та сприяти підвищенню їх ефективності, поліпшенню економічного стану підприємства та соціального захисту працівників.

💬«Завдання, які ми перед собою ставимо, - це зробити шахти прибутковими, щоб люди своєчасно отримували зарплату, щоб було покращено умови праці, підвищено стандарти безпеки та соціального захисту. Ми впевнені, що за умов фахового управління ці підприємства мають для цього все необхідне», - зазначив Анатолій Корзун.

Окремо він подякував шахтарям за їх вагомий внесок в енергетичну незалежність України та стабільну роботу енергетичного сектору в умовах ворожих атак.
❗️Місія МАГАТЕ задокументувала пошкодження критичних для роботи українських АЕС підстанцій внаслідок російських атак у листопаді - грудні

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) провели оцінювання пошкоджень, отриманих внаслідок останніх ворожих атак у листопаді - грудні, на об’єктах енергетичної інфраструктури, що є критичними для видачі потужності атомних електростанцій споживачам і забезпечення живлення власних потреб енергоблоків АЕС.

💬«Удари росії по цивільних енергетичних обʼєктах, зокрема ключових підстанціях, напряму загрожують ядерній та радіаційній безпеці всієї Європи. Дуже важливо залучати міжнародних експертів для фіксації наслідків фактичного пошкодження енергетичної інфраструктури, визначеної як ключової для безпечної роботи АЕС. Скоординованість дій між українською стороною і міжнародними партнерами спрямована на можливість зниження ризиків ядерних інцидентів в умовах військової агресії росії проти України», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Під час роботи на визначених об’єктах експерти МАГАТЕ у супроводі представників НЕК «Укренерго», НАЕК «Енергоатом» та Державної інспекції ядерного регулювання України задокументували пошкодження електричних підстанцій, отримані внаслідок російських атак у листопаді - грудні. Експерти, зокрема, могли порівняти інтенсивність ударів і, як наслідок, пошкоджень об’єктів від минулих атак. Також представники Агентства зафіксували результати виконаних відновлювальних робіт та стан пропускної спроможності електричних підстанцій.

12 грудня Рада керуючих МАГАТЕ на ініційованому Україною позачерговому засіданні ухвалила українську резолюцію про неприпустимість російських атак на критично важливу для роботи АЕС інфраструктуру. 13 грудня росія здійснила чергову масовану атаку на енергетичну інфраструктуру України, зокрема критичні для роботи українських АЕС підстанції.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Я вітаю всіх українців із Різдвом Христовим! Нехай у наших душах панує світло віри, серця наповнить світло надії, а кожен дім – любов і достаток.

Нехай Господь береже вас, ваші родини, нашу Україну. Хай із його допомогою зникне все те зло, що прийшло в наш дім. А замість нього будуть добро та справедливість. Хай буде мир і достаток.

І щоб кожна дитина була здоровою. Зраділа подарункам. Усміхнулась. Попри все відчула це свято. І хай буде найцінніше – коли сяють від щастя дитячі очі.

Саме те, за що ми боремось.

Саме те, за що молимось.

Саме те, на що ми заслужили.

Христос народився!

Славімо його!
🛢️Україна створює систему мінімальних запасів нафти

З 24 грудня 2024 року в Україні почав діяти Закон «Про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів», спрямований на підвищення енергетичної безпеки країни та забезпечення сталого постачання нафтопродуктів у разі кризових ситуацій.

Для обговорення особливостей реалізації Закону та координації учасників ринку в імплементації норм механізму під головуванням заступника міністра енергетики України Миколи Колісника у Міненерго відбулася зустріч з представниками державних органів влади, учасниками ринку нафтопродуктів, операторами, лабораторіями та органами оцінки відповідності. 

Микола Колісник нагадав, що відповідний Закон був ухвалений з метою підвищення рівня енергетичної безпеки України та сталого постачання нафти та нафтопродуктів на внутрішній ринок шляхом впровадження європейської моделі ринку палива. 

Учасниками заходу відмічено готовність до впровадження моделі мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів, необхідність посилення спільної роботи щодо безпечності зберігання, розвитку відносин з сусідніми країнами ЄС, в яких відповідно до Закону можливо зберігати до 50% від об’єму МЗНН.  

Угода про асоціацію України з ЄС передбачає запровадження надійного та прозорого механізму постачання нафти та нафтопродуктів на основі принципу солідарності Договірних Сторін Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

З метою реалізації положень Закону було ухвалено такі нормативні акти:
- Постанова КМУ № 1443 від 17.12.2024 “Деякі питання здійснення моніторингу ринку нафти, нафтопродуктів та скрапленого газу в Україні”

- Постанова КМУ № 1455 від 20.12.2024 “Про затвердження Порядку створення, управління та функціонування системи мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в Україні”

❗️Важливо! Для акредитації учасників в системі репортингу просимо надсилати заяви за встановленою формою (для учасників ринку) та заяви за встановленою формою (для органів з оцінки відповідності, випробувальних лабораторій) на електронну адресу [email protected]
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🕯️Сьогодні під час ворожої масованої атаки сталася трагедія — загинув енергетик ДТЕК Дмитро Петленко

Він працював енергомашиністом-обхідником котлотурбінного відділення на одній з теплоелектростанцій компанії. 

Дмитру був 51 рік. Понад 30 років він присвятив професії енергетика. Працював на Запорізькій ТЕС, а після окупації Енергодару продовжив працювати на іншій теплоелектростанціі компанії. 

Міністерство енергетики висловлює глибокі співчуття рідним та близьким загиблого. 

Світла пам’ять усім, хто віддав у боротьбі за світло найцінніше - своє життя.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
❗️Енергетики вживають надзвичайних заходів для забезпечення електропостачання

Після сьогоднішньої чергової масованої атаки на енергетичну інфраструктуру енергетики оперативно проводять аварійно-відновлювальні роботи на пошкоджених об’єктах і докладають максимум зусиль для забезпечення електропостачання українцям. 

Про це в ефірі Національного марафону «Єдині новини» сказав заступник міністра енергетики Микола Колісник.

💬«На сьогодні протягом доби енергетики, як тільки ситуація дала змогу, одразу почали здійснювати відновлення та усувати наслідки обстрілів. Це робиться для максимально швидкого ухвалення рішень щодо забезпечення потреб населення. Хочу підкреслити: сьогодні відбувся черговий комплексний обстріл, під час якого застосовувалися як «шахеди», так і ракети. Ворог цим чітко демонструє своє намагання дестабілізувати ситуацію та зруйнувати нашу енергетичну інфраструктуру», – сказав він.

Він зазначив, що внаслідок атаки оператор системи передачі НЕК «Укренерго» вимушено застосовує заходи обмеження у вигляді стабілізаційних погодинних відключень електроенергії з метою збалансування енергосистеми, утримання її цілісності та стабільності електропостачання в цілому, нагадавши, що актуальні графіки обмеження енергопостачання слід дивитись на офіційних ресурсах своїх регіональних операторів системи розподілу.

💬«Графіки є стабілізаційними, і вони залежать від технічного стану об’єктів. Ми ввійшли в опалювальний сезон із високим рівнем готовності енергетичного обладнання та енергетичної сфери. Однак ворог намагається максимально здійснювати комплексні атаки та порушити цілісність енергосистеми. Це єдиний фактор, який призводить до обмежень і запровадження графіків. Кожен обстріл, звісно, не додає потужності енергосистемі. Проте ми активно працюємо з міжнародними партнерами. Аварійно-ремонтні бригади швидко реагують, забезпечуючи відновлення, приймають оперативні та нестандартні технічні рішення, щоб утримувати постачання електроенергії для потреб населення», – повідомив Колісник.
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 2️⃣6️⃣ грудня: енергетики відновили живлення для майже 600 тисяч споживачів 

💡ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

25 грудня росія здійснила чергову масовану ракетно-дронову атаку на українську енергетичну систему. Енергетики оперативно працюють над ліквідацією наслідків та відновленням стабільного енергопостачання.

Внаслідок обстрілів сьогодні оператор системи передачі тимчасово застосовує стабілізаційні графіки погодинних відключень. Актуальні графіки розміщуються на офіційних ресурсах регіональних операторів системи розподілу. Слідкуйте протягом дня за можливими змінами.

❗️Закликаємо всіх споживачів раціонально використовувати електроенергію. Ощадливе споживання допомагає знизити навантаження на систему.

🔋ЗАЖИВЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

Минулої доби енергетики відновили живлення для 585 687 споживачів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій.

⚛️СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.12 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 2️⃣7️⃣ грудня: енергетики відновили живлення для майже 8 тисяч споживачів 

💡ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

25 грудня росія здійснила чергову масовану ракетно-дронову атаку на українську енергетичну систему. Енергетики оперативно працюють над ліквідацією наслідків та відновленням стабільного енергопостачання.

Внаслідок обстрілів сьогодні оператор системи передачі тимчасово застосовує стабілізаційні графіки погодинних відключень. Актуальні графіки розміщуються на офіційних ресурсах регіональних операторів системи розподілу. Слідкуйте протягом дня за можливими змінами.

❗️Закликаємо всіх споживачів раціонально використовувати електроенергію. Ощадливе споживання допомагає знизити навантаження на систему.

🔋ЗАЖИВЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

Минулої доби енергетики відновили живлення для 7784 споживачів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій.

⚛️СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.12 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
#ЕнергоГрамотність

Хто такий «активний споживач» електроенергії?
 
Простими словами – це той, хто не лише споживає електроенергію, але може її виробляти для себе самостійно і навіть продавати надлишки в загальну енергомережу.
В англомовному середовищі частіше вживається поняття «prosumer» - споживач, який бере активну участь у процесі виробництва товарів чи послуг, що споживає особисто. Поняття «prosumer» походить від поєднання двох слів «producer» - виробник та «consumer» - споживач.

Активним споживачем може стати фізична особа чи підприємство – юридична особа, яка виробляє електричну енергію з відновлюваних джерел, використовуючи сонячні панелі, вітрові турбіни або когенераційні установки. Отже, активний споживач задовольняє власні потреби в електроенергії і продає надлишки, отримуючи додатковий дохід.
 
В Україні статус «активного споживача» визначений законодавчо. Це дозволяє, наприклад, бізнесу вільно працювати з генерацією та продажем надлишків енергії. Важливо, що виробництво і продаж електроенергії не має бути для такого споживача його господарською діяльністю.
 
Які переваги статусу «активного споживача» і як його отримати?

🔸 Стабільність енергопостачання і енергонезалежність.
Можливість генерувати електроенергію, частково чи повністю покриваючи власні потреби, забезпечує стійкість роботи бізнесу в умовах можливих відключень і перебоїв з енергопостачанням. Важливі переваги, особливо для підприємств, діяльність яких залежить від стабільності енергопостачання.

🔸 Скорочення енерговитрат

Завдяки власній генерації електроенергії споживач може значно знизити потребу в зовнішньому постачанні електроенергії.

🔸 Додатковий дохід

Надлишки власної виробленої електроенергії можна продавати у загальну мережу, отримуючи додатковий прибуток.

🔸 Конкурентні переваги та репутація бізнесу – іміджева складова

Використання екологічно чистих джерел енергії може стати іміджевою складовою бізнесу і побудувати репутацію ековиробника.

Що потрібно для набуття статусу «активного споживача»?

🔹 Встановити енергогенеруюче обладнання, яке відповідає вимогам безпеки, чинним стандартам і технічним характеристикам. Проєктна документація має бути погоджена у відповідних органах.

📌 Слід зазначити, що генеруючі електроустановки приватного домогосподарства та дахові сонячні електростанції не потребують отримання дозвільної документації та прийняття їх в експлуатацію відповідно до будівельних норм.

🔹 Отримати ліцензію на виробництво електроенергії - якщо споживач планує не лише споживати, а й продавати надлишки електроенергії. Відповідну ліцензію оформлює НКРЕКП.

🔹 Виробництво електричної енергії активними споживачами не потребує отримання ліцензії на виробництво електроенергії за умови, що встановлена потужність таких генеруючих електроустановок на одній площадці вимірювання не перевищує 5 МВт. 
(ч. 9 ст. 58-1 Закону України «Про ринок електричної енергії»). 

🔹 Укласти договір з оператором системи розподілу (ОСР), щоб передавати надлишки електроенергії у загальну мережу. Саме в договорі мають бути визначені всі необхідні умови для передачі та розподілу електроенергії.
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 2️⃣8️⃣ грудня: енергетики відновили живлення для понад 8 тисяч споживачів 

💡ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

25 грудня росія здійснила чергову масовану ракетно-дронову атаку на українську енергетичну систему. Енергетики оперативно працюють над ліквідацією наслідків та відновленням стабільного енергопостачання.

Внаслідок обстрілів сьогодні оператор системи передачі тимчасово застосовує стабілізаційні графіки погодинних відключень. Актуальні графіки розміщуються на офіційних ресурсах регіональних операторів системи розподілу. Слідкуйте протягом дня за можливими змінами.

❗️Закликаємо всіх споживачів раціонально використовувати електроенергію. Ощадливе споживання допомагає знизити навантаження на систему.

🔋ЗАЖИВЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

Минулої доби енергетики відновили живлення для 8456 споживачів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій.

⚛️СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.12 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Zelenskiy / Official
Схоже, Путін доручив Фіцо відкрити другий енергетичний фронт проти України за рахунок інтересів народу Словаччини. Тільки це можуть означати погрози Фіцо перекрити Україні надзвичайне постачання електрики взимку в умовах російських ударів по наших електространціях і розподільчій мережі.

Потреба України в імпорті електрики виникла лише через окупацію Росією нашої Запорізької атомної станції та цілеспрямоване знищення російськими ракетами й «шахедами» значної частини української теплової та гідрогенерації електрики.

Завдяки героїчній роботі наших енергетиків і рятівній співпраці з ЄС, США, Британією, Норвегією, Японією та іншими нашими партнерами ми не допустили блекауту в Україні. Тепер Фіцо втягує ще й Словаччину в намагання Росії завдати болю українцям.

Нагадуємо Фіцо, що, по-перше, підтримка злочинної російської агресії є абсолютно аморальною. По-друге, недалекоглядна політика Фіцо вже залишила народ Словаччини без компенсації за втрату російського транзиту газу, а також може залишити народ Словаччини ще без щонайменше 200 мільйонів доларів щорічно, які Україна сплачує за імпортовану електрику. Так, імпорт електрики для порятунку небезплатний, і це значні кошти. По-третє, для всіх у Європі та, зокрема, для народу Словаччини буде вигідніше з усіх поглядів співпрацювати із сусідами та ЄС заради збільшення постачання у Європу енергоресурів, зокрема газу з Америки й від інших партнерів, і тільки це може зменшити ціну на енергію для більшості сімей.

Частка Словаччини в імпорті електрики в Україну близько 19 %. Уряд України працює з нашими сусідами в ЄС, щоб зберегти необхідний обсяг постачання електрики. Словаччина є частиною єдиного європейського енергоринку, і Фіцо повинен поважати загальноєвропейські правила.

Будь-які свавільні рішення в Братиславі чи накази з Москви для Фіцо щодо електрики не призведуть до зупинки імпорту електрики в Україну, але точно можуть призвести до розриву чинної влади Словаччини з європейською спільнотою.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
❗️Україна послідовно і заздалегідь підготувалася до зупинки транзиту російського газу

Україна виконала всі необхідні приготування, щоб забезпечити стабільне газопостачання споживачів в умовах повної зупинки транзиту російського природного газу у відповідності до інтересів національної безпеки.

💬«Ми проходили цілу низку стрес-тестів нашої газової системи для того, щоб бути впевненими, що після закриття транзиту ми зможемо функціонувати стабільно, забезпечуючи постачання газу до споживачів», - зазначив міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі Національного телемарафону «Єдині новини».
У питаннях транзиту газу позиція України була відкрита і послідовна.

💬«Про те, що транзит зупиняється з 1 січня 2025 року, ми постійно комунікували. Тому в нас позиція не змінилася, ми готувалися до закінчення транзиту», - додав міністр.

Щодо заяв керівництва Словаччини про намір зупинити постачання електроенергії в Україну у відповідь на припинення транзиту газу Герман Галущенко зазначив, що таке рішення буде грубим порушенням європейських регуляцій.

Міністр енергетики з відповідного приводу вже звернувся листом до енергокомісара ЄС, до ENTSO-Е та до Енергетичного Співтовариства.

В України є механізм, як замінити цей імпорт з іншими сусідами, які готові збільшити відповідні потужності. Такі переговори з партнерами уже було проведено.

Герман Галущенко наголосив, що єдина причина взагалі імпорту електроенергії зі Словаччини – це дії країни-агресора російської федерації, яка окупувала та знищила частину генеруючих потужностей.

💬«Треба розуміти, що імпорт електроенергії, і наш президент дуже чітко про це сказав, — це наслідок того, що росія окупувала Запорізьку АЕС і системно уже 3 роки знищує генерацію в Україні», - підсумував міністр енергетики.
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 2️⃣9️⃣ грудня: енергетики відновили живлення для понад 7 тисяч споживачів 

💡ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

Ворог продовжує обстріли енергетичної інфраструктури, що призводить до пошкодження підстанцій та ліній електропередач, обмежуючи можливості енергосистеми. 

Енергетики оперативно виконують роботи з відновлення на пошкоджених енергооб’єктах, максимально здійснюють необхідні заходи для стабілізації енергосистеми.  

❗️Закликаємо всіх споживачів раціонально споживати електроенергію протягом дня. Ощадливе споживання зменшує навантаження на енергосистему.

🔋ЗАЖИВЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

Минулої доби енергетики відновили живлення для 7423 споживачів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📍Головне за тиждень 
23-29 грудня

🌍 Міжнародне співпраця та енергетична безпека

Україна послідовно і заздалегідь підготувалася до зупинки транзиту російського газу
Україна виконала всі необхідні приготування, щоб забезпечити стабільне газопостачання споживачів в умовах повної зупинки транзиту російського природного газу у відповідності до інтересів національної безпеки.
 
Місія МАГАТЕ задокументувала пошкодження критичних для роботи українських АЕС підстанцій внаслідок російських атак у листопаді-грудні
Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії провели оцінювання пошкоджень, порівняли інтенсивність ударів з попередніми атаками, а також зафіксували результати виконаних відновлювальних робіт та стан пропускної спроможності електричних підстанцій.

Впровадження нормативних нововведень

Україна створює систему мінімальних запасів нафти 
З 24 грудня 2024 року в Україні почав діяти Закон «Про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів», спрямований на підвищення енергетичної безпеки країни та забезпечення сталого постачання нафтопродуктів у разі кризових ситуацій.
 
💼 Корпоративне управління

Представники Міненерго увійшли до складу наглядової ради КІЕП
Київський науково-дослідний та проєктно-конструкторський інститут «Енергопроект» (АТ КІЕП) забезпечує інженерний супровід експлуатації АЕС та проєктування нових енергоблоків.

Заходи та стратегічні рішення

Енергетики вживають надзвичайних заходів для забезпечення електропостачання
Енергетики оперативно проводять аварійно-відновлювальні роботи на об’єктах, після чергової масованої атаки на енергетичну інфраструктуру, і докладають максимум зусиль для забезпечення електропостачання українцям.

Міненерго готове сприяти підвищенню економічної ефективності державних шахт – Анатолій Корзун
Заступник Міністра енергетики України провів зустріч з представниками профспілкових організацій гірників ДП «Львіввугілля».
2025/01/03 21:22:03
Back to Top
HTML Embed Code: