Telegram Group Search
Робітники, які вирішують безпосередньо завдання, мають силу, а начальники, що віддають накази, мають владу. Орендарі, що живуть у будівлі, мають силу, а власник будівлі – владу. Річка має силу, а дозвіл на будівництво греблі забезпечує влада. Сила сама по собі не пригнічує. Вона часто дарує почуття визволення: ми можемо дбати про коханих, захищати себе, вирішувати суперечки, вести вітрильник, літати на трапеції або робити акупунктуру. Можна розвивати свої здібності та не порушувати свободу оточуючих. Кожен, хто прагне повністю розкрити свій потенціал, діє й у суспільних інтересах. Влада завжди прагне керувати чужою силою. Але все, що ти взяв шляхом застосування влади, хтось інший забере в тебе. Влада завжди йде зверху

Влада і сила в нашому суспільстві так переплелися між собою, що їх ледве можна розрізнити. Нам дали право виявляти силу в обмін на покірність, але без свободи наша сила не має сенсу.
#НАрх_гумор

Перевтілення [перевертництво] - це не роздягання та перевдягання, це - кульмінаційна стадія відносин, в яких кожен, змінюючи ракурс свого погляду, нав'язаного йому первинним фізичним апаратом, прагне набути такого погляду, яким, як він вважає, інший дивиться на самого себе.

Філіп ДЕКОЛЯ (DESCOLA),
"Потойбіч Природи та культури" (2005)

Загалом, моральна паніка з приводу молодіжних субкультур переслідує "благопристойне" буржуазне суспільство щонайменше з 1960-х. Ми ж можемо лише привітати тягу підлітків до зрушення "людської, надто людської" перспективи.
Forwarded from Низовина
Анархізм часто оточений багатьма міфами та хибними уявленнями, що ускладнює розуміння його справжньої сутності. Багато людей уявляють собі анархічні суспільства як позбавлені закону і порядку. Саме тому важливо зрозуміти проти чого виступають анархісти і що вони пропонують натомість. У зв'язку з цим рекомендуємо ознайомитися з твором Морфеуса "Базові принципи анархізму".

Детальніше в нашій новій статті.

"Низовина" в Instagram
E.1.2 У чому різниця між енвайронменталізмом та екологією?

https://telegra.ph/E12-U-chomu-r%D1%96znicya-m%D1%96zh-envajronmental%D1%96zmom-ta-ekolog%D1%96yeyu-10-05
#НАрх_ідея
#НАрх_практика
#апологія_хуторянства

Слово “дауншифтінг” походить від англійського виразу, яким позначається перемикання автомобільної передачі на більш низьку. Відтак, це означає сповільнення, пригальмовування. За останні десятиліття це слово набуло також іншого значення — як рух людей, що відмовляються від скаженої гонитви за оманливим “успіхом”, грошима і статусом, переїжджають з великих міст до сільської місцевості, щоб жити простішим, вільнішим і більш радісним життям у гармонії з собою та Природою.
третій рік педагогічного досвіду зустрічає вигоранням. не впадаю у відчай, сподіваюсь, що буде зігрівати мене взимку. мріяти лібертарною педагогікою в умовах державної школи виявилося завданням з трьома зірочками, які завжди були мені не під силу. мотивація, з якою прийшов працювати до школи, здається, вичерпалася настільки, що залишається тільки ложкою черпати дно. змінювати незмінне - сізіф пишається мною. робота в школі нагадує ту саму крейду і дошку, на якій писати не можна, бо залишаться подряпини.

державна школа - це втомлені, подавлені та позбавлені поваги вчителя, яким доручають викладати уроки щастя. черговий під’йоб від усміхнених піджаків з міністерських кабінетів. треба визнати, що школі, насправді, не потрібні вчителя. школі потрібні діловоди, бухгалтера, менеджери, копірайтери, але не вчителя. вчасно здати марний звіт важливіше, ніж провести цікавий урок. бюрократія жадібно вичавлює життєві ресурси, залишаючи після себе відчуття особистого знецінення. умови нерівності створюють рівність між учителями та учнями — вони рівно один одного зневажають. достатньо єдиного учня на весь клас, без базових навичок поваги, щоб почати сумніватися в собі. в батьках сумніватися не доводиться — розчарований з першого дня. професія педагога так низько впала, що, здається, треба радіти справжньому низовому активізму! раніше це здавалось мені важливим, зараз перетворюється на рутину. звичайна робота заради зарплати - порадила мені директорка саме так ставитися до нашого ремесла. але ми знаємо, що робота робить нас нещасливими.

з днем вчителя.
Forwarded from Низовина
Публікуємо переклад статті Деббі Букчин і Сікстін ван Отрів "Конфедерація як комуна комун".

Вона буде цінна, в першу чергу, тим, хто шукає відповідь на питання: "Як побудувати більш демократичне суспільство з практичної точки зору?"

На прикладах і досягненнях Рожави, руху Жовтих Жилетів і кофедерації Сімбіоз із США, стає очевидною роль народних органів самоврядування, які створюють та укорінюють ситуацію двовладдя. Так наближається революційний момент і відчиняється "вікно можливостей" для суспільних змін. Що це за органи самоврядування, як їх створити і що з ними робити — читайте в першій частині статті.

"Низовина" в Instagram
Друкарня
Syg.ma
"Сучасне суспільство не дозволяє людині просто бути, адже воно надто тоталітарне. Воно може його лише змусити бути."

Пол Гудман
#цитата
Хочу поділитися підбіркою тематичних каналів, об'єднаних спільним духом, настроєм і покликом Природи. Особисто мені дуже радісно від того, що в Україні виникла заявочка на дискурс такого роду і племені. Творення автономних зон починається з ідеї, сліпучо-чорної мрії, мов родючий степовий ґрунт. Мріймо разом! Ніщо не зупинить ідеї, час якої настав!

https://www.group-telegram.com/addlist/IHPAWugTl3sxMjAy
Настав час поговорити про проблему, яку вже неможливо ігнорувати.

Більшість із вас, хто читає цю публікацію, скоріше за все знають і пам’ятають часи без інтернету і соціальних мереж.

Але сучасне покоління переважно вже не має такої привілеї, вони не можуть у повній мірі уявити собі життя без пристроїв, і їм, на жаль, просто немає з чим порівнювати.

Як я помітив, особливо це стосується дітей у молодих сім’ях, що пережили локдауни, адже саме тоді люди стали максимально залежними від інтернету як «блага», бо він буквально замінив соціальну активність, а девайси максимально інтегрувалися у життя.

Таке враження, що весь той шлях, який пройшли інформаційні технології, був саме заради цього, наче вони просто чекали вдалого моменту, щоб підмінити нам картину світу на ту, яка вигідна корпораціям і наддержавам.

Комунікація з так званим поколінням «альфа» проходить дуже важко, вони постійно потребують сильної стимуляції, а контент у вигляді статичного тексту наче взагалі не здатні сприймати.

Мені важко уявити, наскільки складно зараз вчителям початкових класів…

З іншого боку, я можу зрозуміти таких дітей і їхніх батьків, адже їм, по суті, просто не залишили вибору, і вони змушені були шукати альтернативу реальній соціальній активності.

Я, як старший брат, намагаюся чинити супротив цьому глобалістичному тренду.

Кожного вечора я читаю молодшому братові на ніч книжку, і дуже радію, коли він просить мене почитати йому.

Ми часто разом проводимо час на природі й дивимося різні сюжети про виживання, наприклад, Outdoor Boys, і одного разу він приніс з вулиці купу листя і сказав: «Я хочу це повісити над ліжком, бо так я буду почуватися, наче сплю в лісі». Я був надзвичайно здивований і щасливий.

А як ви справляєтеся з таким інформаційним викликом?

Natureenjoyers
Forwarded from Низовина
Публікуємо другу частину перекладу статті Деббі Букчин і Сікстін ван Отрів "Конфедерація як комуна комун".

У цій частині авторки розглядають приклад розбудови курдами власної соціальної моделі на півночі Сирії під час війни, загальнонаціональні асамблеї Жовтих Жилетів, а також конференцію кофедерації Сімбіоз, що зібрала людей з обох Америк задля побудови органів двовладдя.

Найцінніше з цього — досвід розбудови системи народних асамблей, що приймають рішення і змінюють соціальну реальність навколо себе.

Що думаєете з приводу доцільності та можливості подібних асамблей в Україні?

"Низовина" в Instagram
Друкарня
Syg.ma
Світла немає, постів не буде , адмін пішов за грибами. Щасливих вихідних! 😊🌰🦔🍄🍄‍🟫🦔
#радикальна_етнографія
#НАрх_витяги

Просто здоровий глузд - через те, що між етосом і світоглядом, між прийнятим стилем життя й уявною структурою реальності існує проста й засаднича узгодженість, унаслідок якої вони взаємно доповнюються та надають одне одному сенсу. На Яві, наприклад, цей погляд узагальнений поняттям, на яке посилаються в будь-яких випадках, - тйотйоґ. Тйотйоґ означає "пасувати так, як ключ підходить до замка, як ефективні ліки годяться для хвороби, як розв'язок відповідає арифметичній задачі, як чоловік підходить жінці, яку він бере собі за дружину (в противному разі їм не уникнути розлучення)". Якщо ваша думка збігається з моєю, ми tjotjog; якщо значня мого імені відповідає моїй вдачі (і приносить мені щастя), - це називають tjotjog. Смачна їжа, правильні теорії, гарні манери, зручне навколишнє середовище, втішні наслідки - усе це tjotjog. У найширшому й найабстрактнішому сенсі два елементи становлять tjotjog, якщо їх збіг утворює логічну схему, що надає кожному складникові певного значення й цінності, яких вони самі по собі не мають. Тут ідеться про образ Всесвіту як контрапункту, в якому найважливішим є природний зв`язок між окремими елементами, те, як вони мають бути впорядковані, аби досягати гармонії і уникати розбіжностей. І, як у гармонії, абсолютно правильні зв'язки є сталими, визначеними та пізнаваними, отже, релігія, подібно до гармонії, становить, зрештою, різновид практичної науки, що створює цінність із певного факту так само, як музика утворюється зі звуків. У своєму вузькому значенні tjotjog становить типово яванське поняття, але ідея про те, що життя набуває істинного змісту лише тоді, коли людські вчинки налаштовані на космічну хвилю, є загальноприйнятою.

Кліфорд ҐІРЦ, "Інтерпретація культури" (1973)
E.2 Що пропонують екоанархісти замість капіталізму?

https://telegra.ph/E2-SHCHo-proponuyut-ekoanarh%D1%96sti-zam%D1%96st-kap%D1%96tal%D1%96zmu-10-13
#НАрх_ідея

Коли читаєш "Bullshit jobs" Девіда Ґребера, то аж очі на лоба лізуть, скільки людей у так званих "розвинених країнах" отримують шалені гроші буквально за протирання стільців в офісах, ще й самі при цьому страждають від нудьги і необхідності придурюватися зайнятим. Не секрет, що оте марксове "зростання виробничих сил" не зменшило, а якраз явно збільшило тривалість робочого дня і обсяг відверто безглуздої (паперової чи електронної) роботи порівняно з попередніми віками. Ще й сформувався нездоровий культ "власної ефективності", який підштовхує тисячі людей по хвилинах розписувати свій день та вимірювати кількість кроків і витрачених калорій на добу. Воістину, "мы современным миром будем пугать детей".
"Ми вчимося, на жаль, для школи, а не для життя".

Сенека
#цитата
2024/10/14 07:29:00
Back to Top
HTML Embed Code: