Telegram Group Search
🚨 Вирубка лісу, підробка рішень та розкрадання – ганьба у Сновській громаді

#нампишуть, що у Сновській громаді на Чернігівщині посадовці вирубали 2,5 гектари лісу на території кладовища — без дозволів, без реєстрації договорів, зате з прибутком.

2,5 гектари лісу на кладовищі — знищено.
Деревина вивезена на пилорами та продана по 800 грн/куб. Збитки громаді — на сотні тисяч гривень. Це зроблено без дозволів, без погодження, а головне — без жодного сорому.

Після дзвінка небайдужого громадянина на гарячу лінію, у місцевій раді підробили рішення виконкому. У документі з’явився пункт, що нібито ФОП Апецько офіційно виконував роботи, а деревину отримав “в оплату”. Після розголосу — раптом “знайшовся” і договір. Але й тут обман: договір не зареєстрований, не внесений до електронної системи.

🔹Є наявність копії рішення, де пізніше вручну приписано прізвище виконавця — Апецько. Це явна фальсифікація.

🔹Також, є висновок експерта, що підтверджує підробку. Головний бухгалтер також давала свідчення про незаконні схеми. Але справу навмисно затягують, щоб відмазати посадовців.

А тепер ще одне: проти чинного міського голови вже відкрито справу за службову недбалість при закупівлі генераторів. Але суди або переносять засідання, або уникають рішень.

Якщо вам стало відомо про зловживання чи порушення закону - 📩 повідомляйте у чат бот або на електронну пошту [email protected]

TG|FB|YT|TT|INST|WB
236 мільйонів на будівництво інженерних мереж для поліції Франківщини – отримає фірма з кримінальним шлейфом

23 червня 2025 року Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області уклало договір із ТОВ «Будівельна фірма Грандтавербуд» на виконання робіт з будівництва інженерних мереж та інфраструктурних об’єктів навчального комплексу. Вартість робіт становить 236,23 млн грн, згідно з даними системи ProZorro.

💶Проєкт фінансується з державного бюджету. Передбачено проведення земляних робіт, прокладання комунікацій, улаштування покриттів і благоустрій території. Автором проєктної документації виступає ТОВ «Укр Тех Інжиніринг». Договірна ціна є твердою та не враховує інфляційні ризики.

Аналіз кошторисної частини закупівлі вказує на ознаки суттєвого завищення вартості матеріалів. У ряді позицій — таких як георешітка, арматура, бетонні лотки та бетон — ціни виявилися вищими за ринкові на 15–50%. За попередніми оцінками, тільки на перевірених позиціях ймовірна переплата перевищує 7 млн грн.

Наведені розбіжності зафіксовано, зокрема, у таких позиціях:
🔹Георешітка H200 — 358 грн/м² у договорі проти 290 грн/м² у роздрібній торгівлі;
🔹Арматура А400С (14 мм) — 43 860 грн/т проти 32 500–34 000 грн/т;
🔹Бетон В10 М150 — 3 816 грн/м³ проти 2 800–3 300 грн/м³;
🔹Бетонні лотки Б1-22-75 — 2 304 грн/шт при ринкових цінах 1 096–1 655 грн/шт.

Попри наявність дешевшої пропозиції від ТОВ «Аустер-Дон» (на 735 тис грн менше), компанію було відхилено через формальні порушення у тендерній документації. Переможцем стала компанія, яка наразі є фігурантом кримінального провадження, відкритого слідчим управлінням поліції Івано-Франківщини у 2024 році.

Факт укладення контракту на понад 236 млн грн із підрядником, щодо якого триває розслідування за фактом можливого розкрадання бюджетних коштів, а також виявлені ознаки завищення кошторисів, створюють ризики неефективного використання державних фінансів.

#тендер

TG|FB|YT|TT|INST|WB
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
💧 «Зливна» корупція: як харківська влада та Руденко організували мільйонні побори на стічних водах

Затриманий екс-заступник мера Харкова Андрій #Руденко причетний до схем не лише повʼязаних із фортифікацією. Цього разу - у сфері роботи зливних станцій, які є об'єктами критичної інфраструктури та перебувають у власності міста.

Суть схеми полягала у тому, що владою міста штучно створювались умови для монополізації доступу до зливних станцій - важливих елементів каналізаційної системи.

🚰Замість того, щоб ці об’єкти обслуговувало комунальне підприємство «Харківводоканал», до справи були допущені приватні компанії-прокладки: ТОВ «ХТКВВ» та ТОВ «СПЕЦПРОМБУД 2016».

Офіційно ці підприємства лише приймали відходи та передавали їх на обробку, однак де-факто — вони виступали тіньовими контролерами доступу до інфраструктури міста. За свої «послуги» компанії не просто виставляли офіційний тариф (8,484 грн із ПДВ), а й систематично збирали готівку, особливо з підприємств, що скидали промислові рідкі відходи.

При цьому мова йде не лише про посередницькі надприбутки. Комунальне підприємство та місцевий бюджет фактично недоотримували значні кошти, адже при прямій співпраці з «Харківводоканалом» ці гроші мали би надходити до громади, а не до кишень посередників. Крім того, екологічні наслідки від незаконного скиду промислових стоків у побутові зливні станції — покривались теж із бюджету.🫰

Всі підприємства, що займались вивезенням або утилізацією рідких відходів, змушені були платити «чорну готівку». Розцінки варіювались: від 10 тисяч гривень щомісячно з автомийок — до 1,5 мільйона гривень із великих харчових комбінатів, м’ясокомбінатів та молокозаводів.

📌За підрахунками, лише за один місяць «чорна каса» сягала щонайменше 10 мільйонів гривень, а з 2020 року загальний обсяг неправомірної вигоди перевищив 300 мільйонів гривень.

Ця схема, як і викриття на будівництві фортифікацій, доводить: корупційна модель функціонувала системно, охоплюючи різні сфери міського життя - від оборони до каналізації. І Руденко - лише одна з видимих фігур у грі, яку вела харківська влада.

Матеріали по темі:
▫️Розікрали фортифікації Харкова: як екс-заступник мера і його “близькі” вивели сотні мільйонів з оборонного бюджету
▫️Як багатомільярдний бюджет на фортифікації став причиною внутрішньорегіональної війни?
▫️545 млн грн пішло у кармани Руденка?
▫️Компанії пов'язані з екс-заступником Терехова отримують сотні мільйонів на фортифікації
▫️Як заммера Руденко за мільйони зливає промислові нечистоти у каналізацію Харкова і знищує екологію

#Харків #розслідування

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Чоловік відмовився від ВЛК через хвору матір: суд виніс рішення

Машівський районний суд Полтавської області розглянув справу, що стосується військового обліку та відмови від проходження військово-лікарської комісії.

🔹Обставини справи
16 березня в селі Розсошенці співробітники ТЦК та поліції зупинили чоловіка для перевірки документів. Оскільки документів при ньому не було, його доставили до ТЦК для уточнення облікових даних.

Там чоловіку вручили повістку та направлення на проходження ВЛК, проте він категорично відмовився.

🔹Судовий розгляд
Своє рішення в суді чоловік пояснив наміром офіційно оформити догляд за тяжкохворою матір'ю, а також бажанням долучитися до відбудови країни як фахівець у будівельній сфері.

Рішення суду
За результатами розгляду, суд визнав чоловіка винним за частиною 1 статті 337 Кримінального кодексу України — "ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів".

Йому було призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі 8500 гривень.

#судовапрактика #мобілізація

TG|FB|YT|TT|INST|WB
‼️Звіт діяльності ГО «НОН-СТОП» за тиждень

За тиждень з 23.06.2025 по 29.06.2025 ми надіслали 6 заяв та 14 скарг.

▪️ 23.06.2025 – Ярмаркова мафія в Києві: корупція під прикриттям КМДА

Нами було подано заяву щодо злочинної діяльності посадовців Київської міської державної адміністрації, зокрема голови КМДА Віталія Кличка, директора Департаменту промисловості Костікова В.В., а також голів усіх районних адміністрацій столиці, керівників КП «Світоч» і КП «Київська спадщина». До схеми також причетні народний депутат Палатний А.Л. та Сергій Лещенко на прізвисько «Леший».

Механізм вимагання коштів від підприємців, які беруть участь у ярмарках, реалізується через завищені тарифи, штучні адміністративні перепони, ручний розподіл торгових місць і тиск на «незручних» учасників. Допуск до торгівлі забезпечується лише для наближених до організаторів структур.

📊 Процедура формально публічна, однак фактично — повністю непрозора. Відсутність відкритих критеріїв, єдиного електронного реєстру учасників та об’єктивного відбору створює сприятливе середовище для масштабних зловживань. Торгові площі недозавантажені, а бюджет — недоотримує мільйони.

▪️ 26.06.2025 – 28 мільярдів за схемою: імперія Пулі на службі тіньових потоків

Нами було подано заяву щодо злочинних дій Євгена Пуля – засновника низки компаній, зокрема «Фінансовий холдинг Термінал-П», «Медеус», «Інноваційні медичні системи» та «Буллет Агрохолдинг» – організував масштабний конвертаційний центр. Через десятки фіктивних і транзитних компаній Пуля вибудував схему з продажу фіктивного податкового кредиту та ухилення від сплати податків.

📊 Загальний обіг — понад 28 мільярдів гривень лише за пів року.
Суть механізму: підприємства реального сектору купують фейкові послуги, оформлюють безтоварні операції, а ПДВ — «зникає». Деякі компанії, зокрема «Агроресурси Країни», «Землеторг», «Агроопт-Сервіс» і «Украгро С» — фігурують у ланцюгах, де за вказівкою Пулі створено штучний податковий кредит на сотні мільйонів гривень.

Паралельно через підконтрольні юрособи відбувається відмивання коштів, а також фінансова легалізація доходів, здобутих злочинним шляхом. Бізнес на папері — мільйони на рахунках. Реальність — масштабна афера, яка шкодить держбюджету і підтримує тіньову економіку України.

Ми отримали: 51 ухвалу від слідчих суддів та 17 витягів з ЄРДР про початок досудового розслідування.

Ми продовжуємо працювати та фіксувати кожен випадок порушень.

Якщо вам стало відомо про зловживання чи порушення закону - 📩 повідомляйте у чат бот або на електронну пошту [email protected]

#звіт

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Рада готує законопроєкт для проведення виборів після завершення війни, начальника морської безпеки викрили у співпраці з окупантами та крадіжці суден з Херсонського порту: дайджест новин станом на 29 червня 2025 року

◾️На Житомирщині затримали перевізника, який намагався незаконно переправити чоловіка через кордон
Правоохоронці викрили чоловіка, який організував спробу нелегального перетину держкордону. Він вивозив військовозобов’язаного під виглядом волонтера.

◾️Рада готує законопроєкт для проведення виборів після завершення війни
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що вже триває підготовка законодавчих змін для виборчого процесу в післявоєнний період. Документ має врахувати потреби військових, ВПО та українців за кордоном.

◾️Жінка судиться з «Укрпоштою» за зіпсовану посилку та виграла частково
Клієнтка вимагала майже 13 тисяч гривень за пошкоджений вміст. Суд задовольнив вимогу частково — стягнув із компанії понад 7 тисяч.

◾️Зеленський створив нову Раду з підтримки підприємців та ліквідував п’ять інших органів
Президент припинив діяльність п’яти консультаційно-дорадчих органів. Натомість запровадив нову Раду для підтримки малого та середнього бізнесу.

◾️Чотирьох бойовиків "ДНР" засудили до довічного за розстріл групи ЗСУ у 2014 році
Учасники незаконного збройного формування вбили п’ятьох українських військових. Їх визнали винними у скоєнні терористичного акту та навмисного вбивства.

◾️У Житомирі затримали шахрая, який обіцяв фіктивну інвалідність для виїзду за кордон
Чоловік гарантував допомогу в оформленні документів про непридатність до військової служби. За свої «послуги» вимагав 4000 доларів.

◾️Винуватця смертельної ДТП на Полтавщині засудили до 9 років ув’язнення
Чоловік, перебуваючи за кермом у стані наркотичного сп’яніння, виїхав на зустрічну смугу та спричинив лобове зіткнення. Унаслідок аварії загинули троє людей, серед яких 11-річна дівчинка.

◾️На Одещині 10-річний хлопчик випадково вистрілив у друга з пневматичної зброї
Під час гри дитина поранила іншого хлопця в шию. Потерпілого доставили до лікарні, поліція розпочала розслідування.

◾️Начальника морської безпеки викрили у співпраці з окупантами та крадіжці суден з Херсонського порту
Посадовець викрадав судна й організовував переправи для армії РФ. Його звинувачують у державній зраді.

Підписуйтеся на наші соцмережі, щоб бути в курсі актуальних новин.

#дайджест

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Ярмарки під контролем: як у Києві створили систему поборів під прикриттям соціальної ініціативи

У Києві діє організована система зловживань, пов’язана з проведенням сільськогосподарських ярмарків. Формально ці заходи створені для забезпечення мешканців столиці якісними товарами за доступними цінами, підтримки виробників і боротьби з торгівлею в невстановлених місцях. На практиці — це джерело тіньових прибутків для посадовців міської адміністрації.

Ключову роль у схемі відіграють голова #КМДА Віталій #Кличко, директор Департаменту промисловості Володимир Костіков, директорка КП «Світоч» Валентина Мандрик. Вони встановили фактичну монополію на розміщення торгових місць, доступ до яких відбувається лише за неофіційні платежі. Підприємці змушені платити готівкою або перераховувати кошти на приватні картки, щоб отримати дозвіл на участь у ярмарках.

Офіційна оплата також використовується для виведення коштів. Формально гроші йдуть на господарські послуги — охорону, прибирання, монтаж конструкцій. Насправді ці роботи або не виконуються, або реалізуються частково, без реального обліку. Така схема легалізує й розпорошує прибутки, які не надходять до бюджету.

📌За даними за перший квартал 2025 року, ярмаркова діяльність забезпечила понад 12,8 мільйона гривень надходжень від 28 333 учасників.

Найвищі прибутки — в Дарницькому, Дніпровському та Голосіївському районах. Проте при аналізі 5 районів виявлено, що з 44 564 затверджених місць фактично були зайняті лише 29 074. Різниця між очікуваними і реальними доходами — майже 11 мільйонів гривень, які або не зібрані, або зникли в тіньових потоках.

КП «Світоч», яке виконує функції організатора ярмарків, не дотримується передбачених обов’язків. Не укладаються договори з лабораторіями для ветеринарно-санітарної перевірки продукції. Не забезпечується температурний режим.

Продукти тваринного походження продаються з машин, без холодильного обладнання, без належних документів. Держпродспоживслужба, яка мала б здійснювати контроль, самоусунулась від виконання своїх повноважень.

Під виглядом соціальної програми у Києві вибудувана централізована модель поборів, що дозволяє конвертувати публічну функцію надання послуг у приватний прибуток.

#запит #юридичнаклініка #Київ

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Як родинні зв’язки відкривають двері до мільйонів: історія кар’єри ексочільника «Київпастрансу» Дмитра Левченка

Дмитро #Левченко починав як маловідомий менеджер, а вже у 30 з лишком очолив одне з найбільших транспортних підприємств країни — КП «#Київпастранс».

Стрімка кар’єра співпала з призначенням Віталія Кличка головою КМДА, а пояснюється вона насамперед — родинними зв’язками. Тесть Левченка — Роман Романюк, соратник Кличка, депутат Київради та двох скликань Верховної Ради, очолював управління КМДА, що займалося взаємодією з судами та силовими органами.

Під керівництвом Левченка «Київпастранс» активно витрачав бюджетні кошти на закупівлі техніки. Зокрема, укладав великі угоди з компанією «Богдан Моторс», яка на той момент перейшла до рук Олега Гладковського — бізнес-партнера Петра Порошенка і заступника секретаря РНБО. Закупівлі на мільйони гривень, відсутність прозорої конкуренції та постійна співпраця з афілійованими структурами стали буденністю підприємства.

🏘Сам Левченко тим часом накопичив чималі статки — зокрема, особняк у Конча-Заспі з басейном, сауною та кімнатою для прислуги, вартістю близько 3 мільйонів доларів. Офіційна зарплата — 26 тисяч гривень. Після відкриття справи про розтрату понад 100 мільйонів гривень він залишив Україну.

📌Наприкінці 2024 року КП «Київпастранс» уклало угоду з ТОВ «Татра-Юг» на постачання трьох трамвайних вагонів довжиною понад 26 метрів із низькою підлогою. Загальна сума закупівлі — 300 мільйонів гривень. Тендер провели 31 грудня, у святковий період, без будь-якої конкуренції — єдиним учасником і переможцем стала вже знайома компанія. Аналіз показує, що реальна ринкова вартість аналогічних трамваїв — значно нижча. Це черговий приклад, як через формально законні процедури перекачуються бюджетні кошти до «своїх» структур.

Історія Дмитра Левченка — це не просто приклад стрімкої кар’єри, а показова модель, як близькість до влади дозволяє роками перерозподіляти бюджетні мільйони на користь обраних компаній і водночас — формувати особистий капітал поза межами країни.

Матеріали по темі:
▫️300 мільйонів гривень на три трамваї: як Київська міська адміністрація "освоює" бюджет через КП «Київпастранс»
▫️як посадовець "Київпастрансу" розтратив мільйони на ремонті гуртожитку

#Київ

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Приватизація соцзахисту: Мінсоцполітики згортає підтримку найуразливіших

Мінсоцполітики анонсувало реформу, яка фактично згортатиме державну систему підтримки найуразливіших.

Замість фінансування інтернатів, будинків для літніх і притулків — планують закуповувати послуги у приватного сектору "на конкурентній основі".

🔻 Це означає фактичну приватизацію соціальної сфери — без жодних гарантій, що приватний сектор візьме на себе збиткові напрями, як-от догляд за лежачими хворими чи дітьми з інвалідністю. У час війни — це виглядає як відвертий цинізм.

🔻Міністерство не надало чітких розрахунків, джерел фінансування чи кадрового забезпечення. Замість цього — гасла про «життєстійкість» і волонтерство.

⚠️ В умовах, коли міська влада Одеси ігнорує державні субвенції на житло для дітей-сиріт — без звітності, без дій, без відповідальності, така «реформа» лише підсилює загрозу соціального колапсу.

ГО «НОН-СТОП Україна» здійснює моніторинг цієї ситуації та вже подала запит до контролюючих органів щодо використання державної субвенції.

І це — лише один приклад.

Соціальна сфера не може працювати за ринковою логікою. Інакше — найуразливіші залишаться просто не потрібні нікому.

Матеріали по темі:
▫️Ліквідація інтернатних закладів у Харкові: загроза системі захисту дітей, позбавлених батьківського піклування
▫️Репатріація дітей з Австрії до Кіровоградщини: турбота чи чергова маніпуляція заради грошей?
▫️Мільйони для дітей-сиріт зависли в повітрі: як Одеса ігнорує державні гроші на житло для найвразливіших
▫️Розкажіть про знущання в інтернатах - допоможіть дітям
▫️Каральна психіатрія, насильство та тотальне безкар’я: що відбувається в інтернатах попри офіційно ухвалену “реформу деінституалізації"

#Мінсоцполітики

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Від перерахунку пенсій військовим до покарання за “вдячність” у школі: головне про права українців👇🏼

🔺 Коли та як перераховують пенсії військовим?

🔺 Вимагають гроші за сесію? Захистіть себе від корупції!

🔺 Як відбувається перевірка військово облікових документів та що буде за порушення?

🔺 Нові правила оплати лікарняних: що змінилося ?

🔺 Безкоштовна освіта: чи законні шкільні "внески"?

#юридичнаклініка #дайджест

TG|FB|YT|TT|INST|WB
НАЗК викрило нового голову ДАЗВ Іщенка на недостовірному декларуванні на 8,5 млн грн

Призначений у грудні 2024 року очільник Державного агентства з управління зоною відчуження (#ДАЗВ) Григорій #Іщенко потрапив у поле зору НАЗК. Під час перевірки декларації виявлено ознаки недостовірного декларування майна та активів на понад 8,5 млн грн.

Найбільше питань викликає різке зростання доходів Іщенка після початку держслужби:
▪️ 2020 рік — 574 тис. грн доходу;
▪️ 2021–2023 роки — понад 6 млн грн щороку;
▪️ 2024 рік — майже 10 млн грн.

Наше розслідування підтверджує: зона відчуження — це не лише територія навколо ЧАЕС, а й епіцентр масштабних корупційних схем.

За нашими даними, у схеми залучені представники Кабміну, зокрема прем’єр Шмигаль, міністри Галущенко, Гринчук, Вітренко, керівництво ДАЗВ і «Укренерго». Через ТОВ «СТРУКТУМ» та НЕК «Укренерго» реалізовувалися фіктивні тендери — як-от реконструкція ЛЕП 330 кВ ЧАЕС – Славутич — із завищеними цінами, фіктивним ПДВ та подальшим виведенням коштів через офшори.

📌 Аналогічний приклад — Сергій Калашник, попередній голова ДАЗВ. До призначення він працював у компанії NOVARKA, яка будувала Новий безпечний конфайнмент (НБК) на ЧАЕС за 1,5 млрд євро. Потім Калашник став директором ЧАЕС і… сам у себе прийняв цей об’єкт, попри численні недоробки. У лютому 2025 року це "укриття" не витримало навіть удару дрона-камікадзе.

Висновок простий: зона відчуження — це точка входу у великі міжнародні гроші, які системно виводяться через кишенькові структури.

Матеріали по темі:
▫️2 мільярди на енергонезалежність чи Чорнобильська схема?
▫️Любовне тріо Міненергетики Галущенка, Міндовкілля Гринчук та ДАЗВ. 2 мільярди гривень на реконструкцію високовольтної лінії до ЧАЕС під час енергокризи
▫️Ріст доходів до 10 мільйонів і розкішне майно: що приховує голова ДАЗВ Іщенко?

#Чорнобиль

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Ахметов, BlackRock і “Платформа”: контроль під прикриттям відбудови

Олігарх Рінат #Ахметов просуває ідею створення «Платформи» — структури для нібито «післявоєнної відбудови» України. За патріотичними гаслами ховається механізм зовнішнього управління, де громадяни фактично втрачають контроль над своїм майбутнім.

Під виглядом «допомоги» людям пропонуватимуть підписувати договори з прихованими умовами, що закріплюють залежність.

🔺Система контролю включає вплив на бізнеси через ДТЕК (відключення електроенергії), регулювання цін (наприклад, на хліб), де більшість вартості підуть на податки та погашення військових кредитів.

🔺Соціальна криза, злидні та свавілля ТЦК лише посилюють вразливість громадян, якими зручно маніпулювати в інтересах транснаціонального капіталу.

Окремо діяльність Ахметова ми висвітлювали вже давно:
▪️ #ДТЕК, підконтрольний Ахметову та бренд Yasno системно виводять бюджетні кошти через монопольне становище й корупційні схеми;
▪️ ТОВ «Нафтогазрозробка», пов’язане з Ахметовим, ігноруючи громади, риє надра Харківщини;
▪️ У 2021-му олігарх придбав пентхаус у Лондоні за $122 млн через офшор з Віргінських островів.

«Платформа» — це не шлях до відновлення, а ще один крок до корпоративного поневолення країни.

Матеріали по темі:
▫️Бізнес-імперія Новинського та Ахметова: спільний контроль над металургією України
▫️Енергоімперія Ахметова: як монополіст ДТЕК заробляє на бюджеті в умовах енергетичної кризи
▫️Ахметов проти природи: як олігархи за сприянням Нерети знищують Харківщину заради газу

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Київська політика: свіжі цифри

Соцопитування показують цікаву картину перед можливими виборами: Віталій #Кличко міцно тримає лідерство в перегонах.

Якби вибори відбулися сьогодні, 40% киян віддали б свій голос за нього.

Його найближчі конкуренти значно відстають:
▪️Сергій Притула набирає 15,9%,
▪️Максим Жорін - 8,9%.
▪️Інші кандидати - не дотягують до 5%.

Щодо виборів до Київської міської ради, тут розклад такий:
▪️Умовна партія Залужного — лідер з 20,2%.
▪️Партія УДАР Кличка — на другому місці з 15,7%.
▪️Умовний блок Зеленського — 11,7%.

Цікаво, що попри високий рейтинг Кличка, лише половина киян задоволені його роботою. Діяльністю Київської міської ради задоволені лише 26% містян, а голові КМВА Тимуру Ткаченку довіряють всього 13%.

Виникає питання: а як можна бути задоволеним мером, команда якого:
▫️замість реконструкції лікарень, будівництва укриттів привласнюють кошти через підконтрольні фірми по типу ТОВ «АБСОЛЮТ-КЛІМАТ.
▫️дерибанить історичні та природньо-заповідні землі Києва, віддаючи такі під чергові ЖК Столара, Молчанової, Вавриша та інших забудовників.
▫️організував монополію з паркування в місті через КП «#Київпастранс» та евакуацію через підконтрольні компанії по типу ТОВ «Експедиція 777», кошти за які йдуть до приватних кишень, а не в бюджет.
▫️піариться на допомозі ЗСУ, будуючи власний рейтинг та забуваючи про реальні справи в місті.

Більше про діяльність кличка читайте нижче:
▫️Столар просунув “свого” — але щось пішло не так
▫️«Мертві душі» в КМДА: як фіктивні працівники отримували зарплату та бронь від мобілізації
▫️Як вже 10 років Кличко знищує екологію, інфраструктуру та спадщину Києва. Чемпіон для мафії Кличко
▫️Евакуаційний хаос
▫️Як Кличко та його команда під час війни заробляють на евакуації авто
▫️Кінець паркувальній мафії у Києві?

#Київ

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Ухилився від мобілізації через хворобу — суд виніс вирок на Сумщині

Тростянецький районний суд Сумської області визнав винним чоловіка, який, отримавши повістку на мобілізацію у листопаді 2024 року, не з'явився до військової частини та не повідомив про причини своєї відсутності.

📜 Обставини справи
Обвинувачений перебував на військовому обліку та був визнаний придатним до служби за результатами військово-лікарської комісії. 14 листопада 2024 року йому було вручено повістку з викликом на збірний пункт 17 листопада для подальшої відправки до військової частини.

Незважаючи на це, чоловік не прибув у призначений час і не повідомив про причини своєї неявки. Він також проігнорував направлення на медичний огляд і був оголошений у розшук.

⚖️ Судовий розгляд
Під час судового засідання чоловік визнав свою провину та пояснив, що пропустив виклик через погане самопочуття — у нього була температура. Водночас він щиро розкаявся і наразі проходить військову службу.

Свідки підтвердили, що обвинуваченому неодноразово вручали повістки, роз’яснювали наслідки ухилення від мобілізації, проте він не з’явився і не виходив на зв’язок.

Рішення суду
Суд визнав чоловіка винним за статтею 336 КК України (ухилення від призову на військову службу під час мобілізації) та призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.

Враховуючи щире каяття, відсутність судимостей та те, що обвинувачений уже проходить військову службу, суд звільнив його від відбування покарання з випробувальним строком на один рік. Під час іспитового строку на нього покладено обов’язки регулярно з’являтися до органу пробації, повідомляти про зміну місця проживання та роботи і не виїжджати за межі України без дозволу.

#судовапрактика #мобілізація

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Перевірка цільового використання аліментів: як ініціювати та навіщо?

Аліменти призначені для забезпечення потреб дитини: харчування, одяг, ліки, навчання та розвиток. Якщо у платника аліментів виникають сумніви, що кошти використовуються не за призначенням, він має право ініціювати перевірку.

📌Хто може перевіряти використання аліментів?
Важливо знати: платник аліментів не може вимагати звітність від одержувача. Перевірку цільового використання коштів здійснюють органи опіки та піклування. Одержувач аліментів може надавати інформацію (чеки, фото) добровільно, але це не є його обов'язком.

📌Як ініціювати перевірку?
Щоб розпочати перевірку, платник аліментів має подати заяву до:
🔻Районної держадміністрації;
🔻Виконавчого органу міської, сільської, селищної ради ОТГ;
🔻Або до служби у справах дітей за місцем проживання одержувача аліментів.

❗️Важливо: Якщо у вас є заборгованість по аліментах, у проведенні перевірки можуть відмовити.

📌Які документи потрібні?
Для подання заяви вам знадобляться ряд документів.

▪️Розрахунок заборгованості зі сплати аліментів за останні 12 місяців (видається державною виконавчою службою або приватним виконавцем).
Якщо аліменти сплачуються не за рішенням суду, а за домовленістю — копії інших документів, що підтверджують сплату аліментів та їх розмір.
▪️Відомості про місце проживання отримувача аліментів.
У разі повторного звернення протягом року, потрібен новий розрахунок з дати попередньої перевірки.

💁‍♂️Якщо у вас виникли питання або потрібна додаткова консультація, звертайтеся за юридичною допомогою у наш чат-бот або електронну пошту [email protected].

#юридичнаклініка

TG|FB|YT|TT|INST|WB
🔥🔥Розслідування від осінтерів НОН-СТОП, які ви могли пропустити:

1️⃣ Мільярди на дорогах до офшорів: як «Автомагістраль-Південь» загрожує нацбезпеці України
В Печерському суді Києва — гучні слухання щодо обрання запобіжного заходу Юрію та Олександру Бойкам. Їх підозрюють у масштабних зловживаннях через компанію «Автомагістраль-Південь» — флагмана дорожнього будівництва, який, за версією слідства, роками розкрадав мільярди з бюджету, зокрема кошти міжнародних донорів. Замість доріг — офшори, замість фортифікацій — фіктивні акти. Державні підряди, які мали рятувати країну в умовах війни, могли просто стати бізнесом на крові. Компанія ж називає справу «політичним переслідуванням». Але документи, суми, зв’язки — говорять інше. Слідкуємо за судом і не дамо зам’яти справу.

2️⃣ Гринчук іде, корупція залишається: як олігархи та Міндовкілля впливають на екологію та грабують надра України
Світлана Гринчук невдовзі залишить посаду міністерки захисту довкілля — її не буде в новому складі уряду. Ця відставка давно назріла: екологічні провали, зірвані реформи, скандали та звинувачення в корупції перетворили Міндовкілля на символ бездіяльності. Провал запуску системи моніторингу екологічних збитків, імітація реформи поводження з відходами, ігнорування незаконних вирубок лісів і забруднення річок — усе це відбувалося паралельно з непрозорими кадровими призначеннями та тендерами. Гринчук ігнорувала розслідування, блокувала громадські ініціативи й уникала відповідальності.

3️⃣ Кіпер як головний лобіст інтересів російського надровидобувного бізнесу Наумця
Активи російської підсанкційної компанії “Юнігран” вартістю понад мільярд гривень мали перейти державі. Але натомість — опинилися в руках аферистів. У центрі схеми: ексдепутат Сергій Шапран, його бізнес-партнер Володимир Осипов і чинний очільник Одеської ОВА Олег Кіпер. Завдяки “правильним” судовим рішенням і маніпуляціям з реєстрами, заарештоване майно було перереєстроване на підконтрольні структури. Компанії з офшорною реєстрацією, підроблені документи, підставні фірми — класика рейдерства по-українськи. Шапрана затримали при спробі втечі на елітному Land Rover. Йому вже оголосили підозру і визначили заставу — понад 100 млн грн. Але чи вийде він на волю — залежить не лише від грошей, а й від “потрібних” знайомств.

4️⃣ Голова Шевченківського райсуду Києва Мартинов уникає відповідальності за ДТП із потерпілим
4 липня 2023 року голова Шевченківського райсуду Києва Євген Мартинов, керуючи службовим авто, збив мотоцикліста. Потерпілий отримав тяжкі травми, а Мартинов — замість відповідальності — розпочав гру на виживання зі слідством. Записи з бодікамер поліції «зникли», матеріали не потрапили до ДБР, а ЄРДР так і не відкрили. Вплив, зв’язки, спроби зам’яти — класичний сценарій недоторканного суддівського мандату. Це не перший темний епізод у кар’єрі Мартинова: виправдання суддів Майдану, рішення на користь криміналу, відмова розглядати скарги на бездіяльність правоохоронців — його почерк добре знайомий громадськості.

TG|FB|YT|TT|INST|WB
Прикордонники зірвали спробу незаконного виїзду, організовану через соцмережі, у МОЗ пояснили оцінку функціонування дітей з інвалідністю після 18 років: дайджест новин станом на 30 червня 2025 року

◾️За $1000 «за оформлення» в стаціонар — викрили медика в Сумській області

Лікар вимагав хабар за фіктивне оформлення пацієнта до лікарні, аби той уникнув відповідальності. Його затримали на гарячому під час отримання неправомірної вигоди.

◾️На Кіровоградщині рятувальники дістали з водойми тіло молодої потопельниці
У місцевому ставку знайшли тіло загиблої дівчини. Причини її загибелі з’ясовують правоохоронці.

◾️Прикордонники зірвали спробу незаконного виїзду, організовану через соцмережі
ДПСУ викрила групу осіб, які пропонували нелегальний виїзд з України через Telegram. За свої послуги вони брали великі суми коштів.

◾️На Закарпатті біля кордону з Угорщиною зупинили групу порушників
Прикордонники затримали кількох чоловіків, які намагалися перетнути кордон поза пунктами пропуску. Встановлюється організатор незаконної переправи.

◾️Жителя Львівщини судитимуть за контрабанду на понад ₴10 мільйонів
Чоловік намагався перемістити через кордон велику партію товарів без митного оформлення. Справу скерували до суду за статтею про контрабанду.

◾️У Сумській області викрили шахрая, який обіцяв працевлаштування на підприємство критичної інфраструктури
Зловмисник виманював у людей гроші, обіцяючи роботу на важливих об'єктах. Насправді жодних вакансій не існувало.

◾️Організували фіктивну службу для 60 «мертвих душ»
Офіцери створили схему з фіктивним зарахуванням на службу неіснуючих військовослужбовців. На ці «посади» систематично нараховувалась зарплата.

◾️У МОЗ пояснили оцінку функціонування дітей з інвалідністю після 18 років
Після досягнення повноліття оцінюється здатність особи до самообслуговування, соціального життя та праці. Це дозволяє визначити потреби в допомозі та підтримці.

◾️Омбудсмен зможе видавати обов’язкові до виконання приписи та ініціювати відповідальність посадовців
Законодавчі зміни розширюють повноваження Уповноваженого ВРУ з прав людини. Він зможе впливати на органи влади через обов’язкові приписання.

Підписуйтеся на наші соцмережі, щоб бути в курсі актуальних новин.

#дайджест

TG|FB|YT|TT|INST|WB
2025/07/01 00:44:45
Back to Top
HTML Embed Code: