group-telegram.com/ginger114/5645
Last Update:
Коментар лікаря травматолога до відео
Як лікар-травматолог хочу залишити пару порад для читачів:
1. тримайте ногу в тракції. тракція це тяга по осі. стаєте так, щоб підошва стопи дивилась на вас. не збоку. берете за стопу і ПОВІЛЬНО витягуєте кінцівку на себе. ви побачите та відчуєте як кінцівка поступово вирівнюється.(не найприємніша процедура для пораненого, але це треба зробити) наша задача досягти вісь-довжину-ротацію. тобто довжина ушкодженної кінцівки має стати як і здорова, вісь - перший палець та наколіннок має бути на одній умовній лінії. і тільки тоді не послабляючі тракції підімайте кінцівку та підставляєте шину. після цієї маніпуляції уламки перестануть давити на м'які тканини, нерви та судини, пораненному стане легше, зменшаться больові відчуття, ви досягнете +/- анатомічного положення кінцівки.
буває бачу як люди без тракції підіймають за дистальний кінець кінцівку, або з боку як на відео. це призводить до прогинання ноги, і уламки кістки впираються в шкіру. це може призвести до відкритого перелому з закритого; пошкодження м'яких тканин та судинно-нервового пучка гострими уламками.
2. в такій позиції ми не будемо заважати другій людині, яка буде збоку примотувати шину до кінцівки. бачу що зараз дуже популярно користуватися адгезивними бинтами. я особисто не дуже їх люблю, бо їх тиск важко контролювати, вони дуже сильно перетискають м'які тканини і перекривають лімфатичний відтік або навіть поверхневий венозний і створює компартмент.
3. судячи з відео, там схоже перелом в с/3 гомілки. достатньо було б просто задньої шини до колінного суглоба. якщо перелом у в/3 гомілки - іммобілізація із захватом колінного суглоба обов'язкова. (тут чисто з міркувань, що ресурс шин Крамера обмежений на стабі. але якщо немає рентгена або сумніви - краще накласти більше)
4. якщо іммобілізуєте колінний суглоб, підзігніть шину в ділянці колінного суглоба, і підкладіть ватну подушку під коліно, щоб воно не провисало і було трошки в положенні згинання. це приведе до розслаблення м'язів, попередить зміщення уламків скороченими м'язами, послаблення больових відчуттів. при переломі н/3 стегна обов'язково це робити, бо пам'ятаємо що судинно-нервовий пучок проходить в підколінній ділянці.
завжди перевіряйте пульсацію на стопі, навіть при закритому переломі.
5. міряйте шину по здоровій кінцівці. ушкоджена кінцівка вкорочена.
6. при переломі кісточок г/стопа, краще іммобілізувати U-подібною шиною, краще шиною SAM.
7. часто бачу в "сотках" як плутають діагноз "пошкодження капсульно-зв'язкового апарату г/стоп.суглоба" з діагнозом "вивих г/стопа". благаю, не пишіть так) вивих г/стопа це тяжка травма, і ви її побачите і без рентгена, коли стопа буде стирчати з боку гомілки
@ginger114
BY ⚕️Рудий
Warning: Undefined variable $i in /var/www/group-telegram/post.php on line 260
Share with your friend now:
group-telegram.com/ginger114/5645