group-telegram.com/gononstopukraine/5878
Last Update:
🚨"Укрбуд" приватизують. Яка доля 13 тисяч інвесторів, що вклалися в нерухомість? Чи добудують житлові комплекси? Частина 1
Уряд передав "Укрбуд" на приватизацію. Кабінет міністрів ухвалив рішення включити 100% акцій "Будівельної компанії "Укрбуд" до переліку об'єктів великої приватизації.
Про це йдеться у розпорядженні Кабміну, яке є у розпорядженні ЕП.
Вартість активів "Будівельної компанії "Укрбуд" на кінець 2023 року становила 266,6 млн грн.
Після затвердження урядом стартової ціни та умов продажу державного пакету акцій розміром 100% Фонд державного майна оголосить електронний аукціон з продажу. Орієнтовний термін проведення аукціону – грудень 2024 року.
"Будівельна компанія "Укрбуд" є однією з компаній, пов’язаних з іншою юридичною особою – "Українською державною будівельною корпорацією "Укрбуд". Президентом держкорпорації "Укрбуд" протягом 2010-2016 років був Максим Микитась. Він побудував власний приватний будівельний бізнес, використовуючи бренд державної компанії. 💁🏻♀️
Водночас державна будівельна корпорація "Укрбуд" жодних житлових об’єктів не будувала. Будівництвом займались її асоційовані члени, що вели самостійну діяльність, в яку держкорпорація не мала права втручатися.
Компанія займалася промисловим будівництвом.
Раніше Фонд держмайна України отримав в управління "Укрбуд" як актив, що не підлягає приватизації.
⚠️ Що буде з недобудованими ЖК?
Ще у 2019 році було обіцяно, що 13 тисяч інвесторів «Укрбуду» не залишаться без квартир, їх добудує холдингова компанія "Київміськбуд".
Щоправда, остання не поспішає добудовувати ЖК, навіть ті, що вже були на завершальній стадії.
До прикладу, інвесторка ЖК "Твін-хаус", який у 2017 році починав будувати "Укрбуд", а у 2020 році взявся добудовувати "Київміськбуд", розповіла, що здати комплекс в експлуатацію планувалося у 2020 році, однак, строки регулярно переносять. Зараз роботи не ведуться. Спочатку "Київміськбуд" повідомляв, що для добудови ЖК необхідно 126 млн грн при готовності будівництва на 60 %, наразі озвучується сума у 191 млн грн при готовності об’єкта будівництва на 95 %. Інвестор зауважила, що люди не розуміють звідки беруться ці цифри. Керівництво ПрАТ "ХК "Київміськбуд" та міська влада ігнорує запити.
Гроші з рахунків "Київміськбуд" таємничо зникають, з 500 млн грн на рахунку залишилося 30 млн грн. Куди ж поділося 470 млн грн якщо будівництво на об'єктах не велося?
У підрядників "Київміськбуд" закупляє роботи та послуги за завищеними цінами. Так, офіційне підключення об’єкта будівництва до комунікацій становить 8 млн грн, в той час як "Київміськбуд" робить таке підключення за 16-18 млн грн через "свої" підрядні організації.
Окрім того, "Київміськбуд" не дає можливості ознайомитись з актами виконаних робіт, первинною бухгалтерською документацією, яка підтверджує видатки.
📹 Більше про злочинні схеми
Увага! У нас працює Асоціація захисту ошуканих інвесторів. Якщо ви стали жертвами шахраїв - повідомляйте нам у чат бот або на електронну пошту [email protected]. Ми гарантуємо правову допомогу та консультацію.
📱Поширюйте допис задля виникнення суспільного розголосу та привернення уваги до обману близько 13 тисяч людей
#ошуканіінвестори #будівництво #Київміськбуд #Київ
TG|FB|YT|TT|INST|WB
BY Рух НОН-СТОП Україна 🇺🇦🕵️♂️📸📝
Share with your friend now:
group-telegram.com/gononstopukraine/5878