group-telegram.com/gononstopukraine/7541
Last Update:
«Люди бачать у СЗЧ можливість нарешті відпочити. Зараз законом це дозволено, якщо в тебе перше СЗЧ...», – Роман Гривнак, начальник відділення вогневої підтримки відділу прикордонної служби «ЧОП»
📌 Нагадаємо, Кримінальний кодекс України оперує двома різними поняттями – самовільне залишення військової частини або місця служби (СЗЧ) та дезертирство.
#СЗЧ розглядається як тимчасове залишення військової частини або місця служби. На сьогодні кримінальне покарання за СЗЧ передбачене, лише якщо військовослужбовець відсутній у частині понад 3 доби.
Дезертирством є те саме СЗЧ, але коли військовослужбовець залишає місце служи не тимчасово, а назавжди, грубо кажучи сподіваючись ніколи в частину не повертатися і полишити військову службу без жодного законного дозволу.
📖Як карається СЗЧ?
Оскільки в Україні зараз діє воєнний стан, то за СЗЧ передбачено позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.
📖Як карається дезертирство?
Оскільки в Україні зараз діє воєнний стан, то за дезертирство призначають від 5 до 12 років ув'язнення.
Вочевидь у відео, мова йде про новий закон що дозволяє військовим, які самовільно залишили частину або дезертирували, повернутися на службу та уникнути кримінального покарання.
✅ Пам'ятаємо, повернення до служби має відбутись не пізніше 1 січня 2025 року.
Проте вважаємо, що такі "акції" самі по собі не вирішать проблему — потрібна системна реформа: від ставлення командування до солдатів до якісної медицини, гарантій та підтримки ветеранів.
#новина
TG|FB|YT|TT|INST|WB
BY Рух НОН-СТОП Україна 🇺🇦🕵️♂️📸📝
Share with your friend now:
group-telegram.com/gononstopukraine/7541