group-telegram.com/gononstopukraine/7564
Last Update:
Чи існує поняття "розшук ТЦК"? 🧐
З юридичної точки зору поняття «розшук» можна застосовувати лише до осіб, які вчинили кримінальне правопорушення.
В розшук особу можуть подавати тільки органи досудового розслідування (наприклад, Поліція, СБУ, ДБР) в рамках кримінальної справи у випадку, якщо підозрюваний ухиляється від кримінального переслідування та не вдається встановити точне місце його перебування.
📋 Виходячи з норм статті 281 КПК України, законодавець передбачає наступні підстави оголошення підозрюваного в розшук:
▫️ місцезнаходження підозрюваного невідоме або він виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України чи за межами України;
▫️ він не з’являється без поважних причин на виклик слідчого, прокурора за умови його належного повідомлення про такий виклик;
▫️ слідчий, прокурор вжив усіх необхідних заходів щодо встановлення місцезнаходження підозрюваного.
Громадянин може бути оголошений у розшук в рамках кримінального провадження відповідною постановою слідчого, прокурора або рішенням суду.
Таким чином, обов’язковою умовою оголошення у розшук є наявність у розшукуваної особи статусу підозрюваного (тобто, підозра повинна бути вручена).
❗️Юридичного поняття розшуку районним ТЦК та СП не передбачено.
Правоохоронні органи та районні #ТЦК та СП використовують даний термін не обґрунтовано та з метою залякування військовозобовʼязаних.
У ТЦК є своя закрита база умовного "розшуку". Але це в жодному разі не розшук згідно з кримінально-процесуальним законом.
Наприклад, в електронному реєстрі військовозобовʼязаних “#Оберіг” записи про розшук зазвичай проставляються після порушення призовниками та військовозобовʼязаними правил військового обліку.
#новина
TG|FB|YT|TT|INST|WB
BY Рух НОН-СТОП Україна 🇺🇦🕵️♂️📸📝
Warning: Undefined variable $i in /var/www/group-telegram/post.php on line 260
Share with your friend now:
group-telegram.com/gononstopukraine/7564