Telegram Group Search
Про системність російських практик знущань із військовополонених говорить не тільки представники української влади, а також Місія ООН з прав людини.

За даними представництва організації в Україні, про катування говорить майже кожен зі звільнених українських полонених, з якими їм вдалося поспілкуватись. Також вказується на те, що такі практики ініціюються і підтримуються згори, а російські високопосадовці відкрито публікують заклики катувати і вбивати полонених. 

На початку жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій звернула увагу на практики вбивств, катувань та жорстокого поводження з боку Росії як щодо українських військовополонених, так і цивільних заручників.

Що відбувається із документуванням і розслідуванням знущань з полонених — читайте у нашій замітці.

📸: Стас Юрченко

Підписатися на Ґрати
Голова «ДНР» Денис Пушилін та дві окупаційні чиновниці, за даними слідства, допомагали вивозити українських дітей до Росії.

31 дитину віком від 6 до 17 років, як встановило слідство, наприкінці травня 2022 року вивезли з окупованого Донецька до Росії. Це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування: 16 хлопців та 15 дівчат. 18 дітей — з Маріуполя та району, 6 — з Шахтарська, 7 — з Харцизька.

Служба безпеки України та Офіс генпрокурора мають докази того, організували та координували депортацію українських дітей з окупованих територій до Росії очільник угруповання «Донецька народна республіка» Денис Пушилін, радниця голови «ДНР» з прав дітей Елеонора Федоренко та директорка Державної служби у справах сімʼї та дітей «ДНР» Світлана Майборода.

За допомогою журналістів слідство ідентифікувало цих дітей та кваліфікувало їхнє примусове вивезення як воєнний злочин: порушення законів та звичаїв війни за попередньою згодою.

Окупаційні чиновники не коментували підозри.

Ми дослідили тексти підозр, опубліковані на сайті Офісу генпрокурора 27 вересня, та розповідаємо деталі справи про вивезення дітей.

📸: РІА Новості

Підписатися на Ґрати
Росія засудила перевізника із Запоріжжя, а очільник «ДНР» Пушилін та дві окупаційні чиновниці допомагали вивозити українських дітей до РФ — головне, про що ми писали цього тижня:

▪️
5 жовтня 2023 року у магазин-кафе в селі Гроза, що на Харківщині, влучила російська ракета. В той момент там було близько 60 людей, що поминали загиблого воїна Андрія Козиря. Загинуло 59 осіб. Голосами очевидців розповідаємо про ту страшну трагедію.

▪️Українського перевізника і волонтера із Запоріжжя Дмитра Голубєва Росія засудила до 18 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у міжнародному тероризмі. Крім того, його змусили свідчити проти інших затриманих в окупації.

▪️Голова «ДНР» Денис Пушилін та дві окупаційні чиновниці, за даними слідства, допомагали вивозити українських дітей до Росії. Правоохоронці разом із журналістами ідентифікували 31 вивезену дитину та кваліфікували ці дії як воєнний злочин.

▪️Про катування говорить майже кожен зі звільнених українських полонених, з якими вдалося поспілкуватись представникам Місії ООН з прав людини. Що відбувається із документуванням і розслідуванням знущань з полонених.

▪️Українська розвідка заявила про вбивство в окупованому Бердянську судді Чернігівського районного суду Запорізької області Віталія Ломейка, який перейшов на бік Росії.

▪️Тяжкопоранений під час атаки 24 серпня на готель «Сапфір» у Краматорську журналіст та оператор Reuters Іван Любиш-Кірдей вийшов з коми та заговорив. Про це написала у фейсбуці його дружина Марія Семенченко.

▪️1 жовтня — День захисника та захисниці України. Як пройшов цей день у фото.

Підписатися на Ґрати
⚡️ Печерський суд Києва заарештував керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу, яку підозрюють у незаконному збагаченні, з можливістю внесення застави у розмірі 500 млн 1528 грн. Про це повідомляє кореспондент «Ґрат» з зали суду.

Підозрювана відмовилась від коментарів журналістам.

Фото, відео: Стас Юрченко

Підписатися на Ґрати
Печерський суд Києва відправив у СІЗО голову медико-соціальної експертної комісії Хмельницької області та депутатки облради Тетяну Крупу з можливістю вийти під заставу в 500 мільйонів гривень.

Минулого тижня слідчі Державного бюро розслідування (ДБР) обшукали її кабінет і квартиру та знайшли там близько 6 мільйонів доларів. За даними прокуратури, під час візиту правоохоронців Крупа спробувала позбавитися частини готівки та викинула у вікно дві сумки, де лежали півмільйона доларів.

ДБР оголосило чиновниці підозру у незаконному збагаченні.

Хто така Крупа і як розслідується її справа — розповідаємо у матеріалі.

Підписатися на Ґрати
⚡️ Вищий антикорупційний суд сьогодні, 9 жовтня, переніс засідання у справі ексголови Верховного Суду Всеволода Князєва, у зв'язку з його госпіталізацією. Про це повідомляє кореспондент «Ґрат» із залу суду.

Адвокат повідомив, що напередодні судового засідання Князєва госпіталізували, орієнтовний період лікування становить до двох тижнів. У довідці, яку надали суддям, було зазначено, що госпіталізація була не екстреною. Тому судді висловлювали незадоволення, що ні Князєв, ні його адвокати не повідомили про стан здоровʼя обвинуваченого.

У підсумку суд відклав засідання до 14 жовтня, зазначаючи, що Князєв може взяти участь в засіданні по відео звʼязку.

Князєва обвинувачують в отриманні хабаря на суму 2 мільйони 700 тисяч доларів. Суд розглядає його справу по суті.

📸: Стас Юрченко

Підписатись на Ґрати
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Верховна Рада ухвалила закон, що завершує ратифікацію Римського статуту.

За законопроєкт №11484 в цілому проголосувало 228 депутатів. Він покликаний внести зміни до українського кримінального та кримінально-процесуального законодавства, щоб гармонізувати його із Римським статутом Міжнародного кримінального суду.

Тепер будуть розмежовані воєнні злочини та злочини проти людяності, що є новим поняттям в українському законодавстві.

Що зміниться у законодавстві — читайте у нашій замітці.

📸: Стас Юрченко

Підписатись на Ґрати
2024/10/13 04:16:47
Back to Top
HTML Embed Code: