Telegram Group Search
😷 100 040 людей захворіли в Україні на ГРВІ, грип та COVID-19 упродовж тижня з 6 по 12 січня, більш ніж половина випадків захворювань — 64 997 — серед дітей. Через ускладнення до лікарень госпіталізували 3 165 пацієнтів, із них 55 % — діти.

🏥 У 145 госпіталізованих пацієнтів медики підтвердили COVID-19, зокрема 21 випадок — у дітей. Від початку епідсезону 2024/2025 медики встановили 15 679 випадків захворювання на COVID-19 та повідомили про 66 летальних випадків.

Незначне перевищення епідпорогу зберігається лише в Тернопільській області, однак у 16 регіонах країни встановлена циркуляція вірусів грипу А та В.

💉Найкращим способом захиститися від грипу та COVID-19 залишаються щеплення. Вакцинуватися проти цих хвороб можна в один день або з рекомендованим інтервалом.

Вакцинація проти грипу не захищає від COVID-19 і навпаки.

Щеплення проти COVID-19 є безоплатними. Зробити щеплення можна, звернувшись до свого сімейного лікаря. Вакцина є у всіх областях, минулого тижня в регіони доставили близько 200 тисяч доз. Понад 181 тисяча доз вакцини призначена для імунізації дорослих та 14 400 — для дітей від 6 років.

Вакцина проти грипу не входить до переліку безоплатних щеплень, однак є рекомендованою. Вона доступна в аптеках. Станом на 12 січня проти грипу вакцинувались 104 229 людей.

*️⃣Загалом з початку епідсезону — з 30 вересня 2024 року по 12 січня 2025 року — на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 1 713 037 людей. Цей показник на 20 % нижчий за торішній.
🩺 Впровадження оцінювання повсякденного функціонування в Україні гарантує доступність послуг для українців незалежно від місця їх перебування.

Отримати підтримку та правову допомогу можуть навіть ті громадяни, які перебувають за кордоном.

👉 Як це працює?

🔹 Якщо ви в одній із країн, з якими є міждержавні угоди (Польща, Чехія, Словаччина, Болгарія, Іспанія, Португалія):

• Медичні документи передаються через уповноважений орган країни перебування до Пенсійного фонду України (ПФУ).
• ПФУ надсилає документи до Міністерства охорони здоров’я України, де їх розглядають експертні команди Центру оцінювання функціонального стану осіб.
• Переклад медичних документів українською мовою здійснює Центр оцінювання.
• Документи мають відповідати міжнародним стандартам, зокрема Міжнародній класифікації хвороб (МКХ-10).
• Залежно від ситуації, оцінювання може проводитися заочно або з використанням телемедицини.

🔹 Якщо ви в інших країнах:

• Медичні документи мають відповідати міжнародним стандартам та містити дані про діагноз з використанням МКХ-10, ступінь функціональних порушень, дані лабораторних та функціональних обстежень (виписки стаціонарного хворого, консультації, обстеження тощо).
• Документи потрібно перекласти українською мовою та засвідчити правильність перекладу. Для засвідчення правильності перекладу можна звернутись до консульських установ України, за це консульський збір не справляється.
• Перекладені документи можна надіслати поштою до Міністерства охорони здоров’я України або передати лікуючим лікарем через електронні засоби зв’язку.
• Після отримання документів експертна команда в Україні ухвалить рішення про необхідність проведення оцінювання, яке може бути заочним або з використанням телемедицини.

📌 Важливо! Документи, видані у рф чи білорусі, до розгляду не приймаються.

Детальніше читайте на нашому офіційному сайті.
💉Щеплення проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), перехід на комбіновані вакцини та зміна схем вакцинації за віком. Міністерство охорони здоровʼя ініціює зміни до Національного календаря профілактичних щеплень з 2026 року.

Серед основних:
🔹введення до календаря вакцинації проти ВПЛ;
🔹перехід на інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ);
🔹зміна схеми вакцинації проти вірусного гепатиту В;
🔹перегляд віку для вакцинації БЦЖ та КПК;
🔹застосування комбінованих вакцин.

Детальніше з усіма запропонованими змінами можна ознайомитись у порівняльній таблиці.

⚠️Нагадуємо, громадське обговорення проєкту наказу МОЗ «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні» триває.

Зміни розроблені з урахуванням міжнародних рекомендацій та базуються на основі позиції Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.

📨 Зауваження та пропозиції до проєкту наказу можна надсилати на адресу Міністерства охорони здоров’я України:

вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601
e-mail: [email protected]
👶 За останні 10 років народжуваність в Україні знизилася майже на 40%. Війна поглибила демографічну кризу. Щоби вплинути на ситуацію уряд торік затвердив Стратегію демографічного розвитку України до 2040 року. Доступ до якісних медичних послуг є важливим елементом цієї стратегії.

Щоби покращити такий доступ для найвразливіших – дітей раннього віку та їхніх батьків – МОЗ затвердило оновлений порядок та періодичність проведення медичних оглядів дітей вдома та у медичних закладах. Він уніфікує підхід до медичного спостереження за дітьми від народження до чотирьох років за програмою «Турбота з народження вдома».

Програма «Турбота з народження вдома» передбачає, що родини з дітьми отримуватимуть комплексну підтримку медичних працівників з низки питань:

🔸рутинної вакцинації;
🔸 грудного вигодовування та харчування малюків;
🔸 профілактики травматизму;
🔸 підтримки психічного здоров’я;
🔸 раннього виявлення ризиків порушень розвитку;
🔸позитивного батьківства тощо.

Така підтримка є вкрай важливою у перші роки життя дитини.

🤝 Готувати медичних працівників, які здійснюють домашні візити, допомагає Дитячий фонд ООН (UNICEF). У 2024 році за підтримки ЮНІСЕФ було створено 12 тренінгово-ресурсних центрів у семи регіонах України, а у 2025 році планується відкрити ще 10.

Один із таких центрів відкрили у Національному університеті охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика за підтримки UNICEF та Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ)).

🩺 У межах пілотної програми медсестри вже здійснюють домашні візити у 15 областях у прифронтових та інших районах, поєднуючи гуманітарні заходи, заходи з відновлення та розвитку. Торік понад 40 000 дітей, їхніх батьків та опікунів скористалися послугою домашніх візитів, що їх надали понад 1 100 медичних працівників, які пройшли тренінги. Протягом 2025 року програма буде доступною в усіх регіонах України.
✒️ Кабінет Міністрів схвалив Стратегію розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації у 2025—2027 роках.

Стратегія спрямована на визначення ключових проблем здоров’я українців та формування рішень, що сприятимуть їх розв’язанню.

❝Якісна, доступна, безоплатна медична допомога для кожного та готовність медичної системи до реагування на виклики та загрози — такою є глобальна мета Стратегії-2030. Працюючи над нею, ми намагалися створити не формальний документ, а чітко визначити, якою ми хочемо бачити систему охорони здоров’я у найближчі роки та програму дій, де пріоритети мирного життя поєднані з викликами війни. Адже здоров’я нації — це не лише показник добробуту країни, але і її потенціал для розвитку❞, — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Мета Стратегії-2030 – створення ефективної та стійкої системи охорони здоров’я, де кожна людина зможе подбати про своє здоров’я, підтримувати, зберігати його та отримувати необхідну медичну допомогу, а всі, хто залучені до її надання, матимуть прозорі та ефективні інструменти для реалізації потенціалу та впливу на формування політик на всіх рівнях.

Детальніше про стратегічні та операційні цілі Стратегії-2030 читайте у нашій інфографіці.
2025/01/19 06:03:58
Back to Top
HTML Embed Code: