Telegram Group Search
Forwarded from Мінцифра
📲 Як залишатися на звʼязку та з інтернетом під час знеструмлень

Країна-терорист укотре здійснила масовану ракетну атаку. У Харківській, Сумській, Полтавській, Запорізькій, Дніпропетровській та Кіровоградській областях відбуваються аварійні знеструмлення.

Українці, нагадуємо дієві поради, як бути на звʼязку та мати доступ до інтернету під час знеструмлень. Детальніше — у відео «Що по звʼязку?».

Зберігайте інфографіку, діліться дописом з близькими й залишайтеся на звʼязку попри все 🫂
Palantir — технології, які змінюють хід війни та відновлення країни

Техногігант створює рішення для аналізу даних, якими користуються, зокрема, спецслужби та інвестиційні банки. Серед ключових замовників — ЦРУ, ФБР, Пентагон та американське військо. За час повномасштабної війни в цьому списку зʼявилися ще наші Мінцифра, МОН та Мінекономіки.

Продукти Palantir допомагають Україні оборонятися, виводити дітей у безпечний офлайн, розумно відбудовуватися та розміновувати наші території.

Детальніше про застосування інновацій по кожному напряму — читайте в крутому матеріалі від 24 Каналу.

https://24tv.ua/palantir-ukrayini-shho-za-it-kompaniya-yak-dopomagaye-rozvidtsi_n2726271
Створимо ще 100 сучасних майстерень у профтехах та коледжах — Уряд продовжив фінансування

Серед пріоритетів в освіті — реформування профтехів та коледжів. У 2025 році на проєкт «100 майстерень» Уряд виділив ще 540 млн грн. Завдяки цим коштам із МОН продовжуємо створювати нові майстерні та лабораторії у закладах професійно-технічної й фахової передвищої освіти. Крім того, області зможуть подавати заявки на проєкти з енергоефективності, які реалізовуватимуть у 2026 році.

Ініціатива 100 майстерень стартувала навесні 2024-го. За виділені минулого року 549 млн грн обладнання вже оновлюють у 88 закладах. Майбутні спеціалісти вчаться працювати на сучасних верстатах, агродронах, VR-зварювальних тренажерах тощо. Відтепер замість застарілої техніки — тільки сучасне обладнання, що відповідає вимогам цифрової економіки.

Попит на робітничі професії також зростає: 85% вакансій на Work.uа припадає на фахівців, яких готують профтехи. Серед них — електрики, будівельники, механіки. Загалом до 400 різних професій, що відкривають можливості для швидкого працевлаштування та інтеграції в сучасний ринок праці.

Профтехи доступні не лише для молоді. У закладах навчаються ветерани, внутрішньо переміщені особи та всі, хто хоче змінити професію. Завдяки ваучерам Державного центру зайнятості чи програмам на кшталт Skills4Recovery українці мають шанс отримати нові навички. Також доступні короткострокові курси для дорослих, які дозволяють швидко знайти роботу.

Головний виклик — змінити стереотипи. Профтех — це не лише престижно, а й перспективно. Випускники можуть одразу розпочати кар’єру, заснувати власний бізнес чи долучитися до відновлення країни.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Отримуйте 1 500 грн на спортивні заняття щокварталу — у Дії стартує нова програма для ветеранів

Запускаємо нову програму разом із Мінветеранів — Ветеранський спорт, який допоможе Захисникам і Захисницям відновлюватися та повертатися до активного життя.

Послугою можуть скористатися ветерани від 18 років — достатньо мати код платника податків і підтверджений статус у реєстрі ветеранів. Посвідчення в Дії не обов’язкове. На вашу картку автоматично надійде 1 500 грн для оплати спортзалів, секцій та клубів.

Як отримати кошти:
• Зайдіть у застосунок Дія
• Оберіть Ветеранський спорт у розділі Сервіси
• Відкрийте Дія.Картку та виберіть її для зарахування коштів
• Надішліть заявку

Важливо: щоб отримати допомогу на перший квартал 2025 року, подайтеся до 20 січня.
Невитрачені кошти повертаються до бюджету, але наступного кварталу ви знову отримаєте повну суму.

Спорт — це не лише фізичне здоров’я. Ця програма — про зниження стресу, знайомства з новими людьми та повернення до звичного життя.

Приєднуйтеся та займайтеся спортом.
Стимулюємо інвестиції в українську науку — через проєкт Science.Citу

На заході Science City Ecosystem. Connecting Business and Science із понад 100 учасниками зробили ще один крок до трансформації освіти, науки та інновацій. Це частина Стратегії цифрового розвитку інновацій України WINWIN 2030, яка, зокрема, змінить систему наукових парків в Україні.

Ми хочемо перетворити наукові парки на сучасні екосистеми, де наука, освіта і бізнес працюють разом для створення інновацій. Зараз плануємо збільшити кількість активних наукових парків — з 5 до 15 за три роки, залучити 500 млн грн інвестицій, створити 1 500 робочих місць у високотехнологічних галузях і підвищити доходи університетів та наукових установ до 750 млн грн на рік.

Що зміниться:
🔹 Зменшимо бар’єри для інноваційної діяльності: податкове навантаження, складні процедури закупівель, забюрократизовані операційні процедури тощо.
🔹 Інтегруємо наукові парки в правовий режим Дія.Citу.
🔹 Запровадимо пільги для імпорту обладнання та трансферу технологій з-за кордону.

Наука — це фундамент для економічного зростання. І ми створюємо умови, щоб українські наукові парки рухали Україну вперед.

Дякую партнерам — Міністерству освіти і науки України, BRDO, USAID, UK Dev та всім, хто долучився до обговорення.

Також продовжуються громадські консультації щодо законопроєкту про Science.Citу.
Ваші ідеї важливі — пропозиції надсилайте за адресами:
📧 [email protected]
📧 [email protected]
🇺🇦 Українці продовжують активно користуватися Зимовою єПідтримкою в застосунку

За півтора місяця роботи програми перетнули позначку в 10 млн заяв. Частина з них на дітей — майже 2,5 млн. Якщо ви досі не подали заяву про отримання тисячі від держави, то саме час. Програма працюватиме до 28 лютого.

Зимова єПідтримка в Дії — найшвидша послуга з отримання коштів у світі. Два кліки — і ви подали заяву. Усе технологічно, швидко й просто.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Продовжуємо будувати укриття в школах і профтехах — як громаді податися на фінансування онлайн

Разом із МОН починаємо новий етап приймання заявок на будівництво та ремонт укриттів у школах і профтехах. Адже найважливіше під час навчання — безпека дітей. Податися на фінансування можна на платформі DREAM із 20 до 26 січня.

Цьогоріч на укриття виділяємо рекордні 6,2 млрд грн. Із них 460,5 млн грн спрямують на завершення проєктів 2024 року, а решту коштів отримають нові проєкти від громад.

Що потрібно для заявки?
Оцінка потреби в укриттях та їх готовність до робіт, проєктно-кошторисна документація, співфінансування з місцевого бюджету, завершення робіт до кінця 2025 року.

Найбільше коштів — 50 % субвенції — отримають громади з дуже високим рівнем ризику. Ще 40 % спрямують на території з високим ризиком, а 10 % — на громади з помірним і задовільним рівнями.

Кожна захищена школа — це можливість для дітей сидіти за однією партою, спілкуватися, розвиватися разом.

Детальніше про заклади, які можуть отримати субвенцію, та етапи її погодження — на інфографіці.
Понад 260 тисяч українців обрали десяту фіналістку Нацвідбору в Дії

Найбільше голосів ви віддали за виконавицю FIЇNKA, тож саме вона закриває десятку фіналістів цьогорічного Нацвідбору. Дякую кожному, хто долучається до опитувань у Дії, — ви допомагаєте будувати цифрову державу.

І до зустрічі на Нацвідборі. Уже 8 лютого голосування в Дії повернеться, обиратимемо представника України на Євробачення-2025.

Переглянути фінал Нацвідбору зможете також у застосунку — на каналі Суспільне Культура в Дія.ТV.
Forwarded from Zelenskiy / Official
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Кривий Ріг. Російська армія вдарила по місту ракетами, балістикою.

Пошкоджені звичайні житлові будинки, навчальний заклад, інша міська інфраструктура.

На жаль, є загиблі. Станом на цей час відомо про чотири життя, які забрав цей удар. Мої співчуття рідним і близьким.

Зараз на місці працюють рятувальники, екстрені служби. Триває рятувальна операція.

Кожен такий терористичний удар – це чергове нагадування, з ким маємо справу. Росія не зупиняється сама – її можна тільки зупинити спільним тиском. Тиском усіх у світі, хто цінує життя.
Українська команда перемогла на хакатоні NASA Space Apps Challenge

Наша команда з Київського авіаційного інституту розробила інноваційний застосунок NVS-knot, що інтегрує супутникові та гідрологічні дані для оцінки вологості ґрунту й зменшення водних ризиків під час висаджування культур. За цю розробку й отримали перемогу на хакатоні серед 15 000 команд зі 163 країн.

Трішки більше про змагання. NASA Space Apps Challenge — це хакатон, який об’єднує ентузіастів науки, технологій, дизайну та інновацій з усього світу. В учасників є доступ до відкритих даних NASA та 48 годин на роботу в команді. Завдання — вирішити реальні виклики, пов’язані з космосом, кліматом, технологіями, навігацією тощо.

І найкраще вдалося саме українській команді. Це вкотре доводить, що українці — нація інноваторів, якій не страшні будь-які виклики.

Вітаю команду з перемогою 🤘🏻
Forwarded from Zelenskiy / Official
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Провів сьогодні засідання Ставки. Питання різні, але загалом – про нашу незалежність у зброї. Виробництво дронів, ракетна програма, технологічні компоненти для армії, у тому числі роботизовані системи. Ми працюємо над більшими закупівлями та над більшими масштабами виробництва в Україні. Вдячний усім партнерам, які нам допомагають.
Передали 3 піротехнічні машини саперам від уряду Словенії за підтримки платформи UNITED24

Машини придбали за внесок уряду Словенії на «Гуманітарне розмінування» через платформу UNITED24. Техніка допомагатиме розміновувати українські землі в Чернігівській та Сумській областях.

Машини «Козак ПМ-Л» броньовані, мають підвищену прохідність та призначені для транспортування вибухонебезпечних предметів малого калібру до місця знищення.

Загалом уряд Словенії надав 1 500 000 євро через платформу UNITED24. За частину коштів придбані три піротехнічні машини для ДСНС, а минулого року — два спеціальні тягачі.

Дякуємо Словенії за підтримку!
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Затвердили стратегію розвитку інновацій WINWIN, запустили нову послугу в Дії та оновили процедуру перебронювання на порталі. Уряд виділив кошти на нові майстерні в профтехах й укриття в школах.

Головні цифрові новини тижня — у дайджесті.
Науковці створять 22 розробки вперше за замовленням держави — постанова Уряду

Змінюємо підхід до науки: раніше вчені самі вибирали, над чим працювати. Минулого року різні міністерства, зокрема й Мінцифра, сформували технічне завдання на наукові розробки. Сьогодні Уряд затвердив список розробок, які вчені вже беруть у роботу.

Це новий рівень інтеграції науки в реальний сектор економіки, коли розробки — це не лише статті й теорії, а конкретні технології для оборони, медицини, екології та промисловості.

Тож у фокусі наукових розробок:
🔬посилення національної безпеки
🔬розвиток енергетики — технології для отримання водневого палива
🔬агровиробництво — подолання наслідків бойових дій на землі сільськогосподарського призначення
🔬розвиток медичних технологій — нові методи лікування та діагностики онкологічних захворювань, розвиток реабілітаційної медицини на базі ШІ
🔬подолання наслідків екологічної катастрофи, ідеться про руйнування Каховської ГЕС та знищення Каховського водосховища
🔬цифровізація і штучний інтелект

На розробку рішень у напрямах учені матимуть два роки та окремий бюджет на їх реалізацію — понад 186 млн грн. Розробки мають бути готові до практичного використання, щоб зміцнювати оборону та розвивати економіку.

Найцінніше, що є в України, — це люди. Тому важливо, щоб більше вчених і наукових команд розкрили власний потенціал і працювали на користь безпеки, економіки та суспільства. Створюємо всі умови для цього спільно з МОН та урядом. Дякую Прем’єр-міністру за підтримку надважливого проєкту.
Автоматичне закриття ФОП знову працює на порталі Дія.

Якщо вирішили змінити діяльність або ж масштабуватися, користуйтеся послугою з миттєвим результатом. Автоматичне закриття ФОП мінімізує людський фактор та зменшує час очікування.

Про відновлення інших сервісів у застосунку повідомлятиму в соцмережах, не пропустіть.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/01/22 04:43:57
Back to Top
HTML Embed Code: