Telegram Group Search
Чи може ескапізм обернутися небезпекою?

У пошуках відповіді Олена Курзель створила автобіографічний проєкт, що фіксує її перебування у стані завмирання та атрофованості. Мисткиня гадає, що усвідомлення має стати першим кроком для вирішення проблеми.

«Коли довкола так боляче вразливо, волієш стиснутись у цілковите ніщо. Сховатись у власній пітьмі, або вберегтися від тіней, що чатують назовні. Обрости панциром, й вприскнути в себе отруту байдужості. Заціпеніти й до скону вдивлятись у прірву, з якої зиркають очі на ту, що здирає додолу», — з експлікації.

Я відвідада кожну виставку в SPLAV з моменту їх відкриття, і певно найбільше мене вражає збереження галереєю тяглості. Складається враження, що була обрана монохромна гама, суголосна з простором, й будь-яке різнобарв'я тут не вітатиметься. Цікаво, що виконуючи цю умову, проєкти зачіпають різні теми, спорідненим є лише візуальний ряд.

SPLAV (карти, вхід в арку (ліворуч), 1-й під'їзд, 3-й поверх)
Виставка діє до 19 січня
Простір працює з чт по нд, з 15 до 19, Instagram (
тиць)

#безкоштовно
#куди_сходити_у_грудні
#куди_сходити_у_січні
Чи справді обійми — це лише про фізичну близькість між людьми?

Андрій Опришко бачить їх у взаємодії зі світом і саме про це його виставка. Про перші промені світанку, доторк вітру та інші прояви природи, що змушують нас відчути єднання з нею. Особливо щемкими для Андрія є спогади про рідну Полтавщину, тож експозиція є своєрідною одою любові цій землі.

Митець представив численні роботи у різних медіа, однак я побачила найбільше справжності саме у кераміці, у її недовершеності та теплі, що вона випромінює.

Avangarden (карти)
«Обійми, коли заходить сонце»
Вхід — вільний
Виставка діє до 25 січня


#безкоштовно
#куди_сходити_у_грудні
#куди_сходити_у_січні
Виставка приурочена 6-річчю The Naked Room!

Особлива подія — особливий митець. Марія Ланько та Лізавета Герман обрали харківського графіка Павла Макова.

Представлені твори є частиною циклу «Абракадабра», над яким художник працює з 2018-го. Це роздуми про місто і місце. Образи трансформувалися у яскраві рослини, які стали метафоричними уособленнями роду та урбаністичних мап.

«Про війну вже не можна війною», — сказав Маков в одному зі своїх інтерв'ю. Тож думаймо про майбутнє: що ми посіємо і культивуватимемо.

The Naked Room (карти)
«Родовід, або поховані імена»
Вхід — вільний
Виставка діє до 25 січня


#безкоштовно
#куди_сходити_у_грудні
#куди_сходити_у_січні
За цей рік мною було відвідано 248 виставок і написано 300 постів!

🖼 У нас сформувалася офлайн-спільнота і ми разом завітали на 114 мистецьких подій за 28 тижнів! Особисто я за місяць у середньому відвідувала 21 виставку: найменше у листопаді (15), а найбільше у січні та жовтні (24).

🗺 Географія представлених у блозі подій розширилася Віднем, Прагою, Братиславою, Краковом, а також Луцьком та Львовом.

🗞 Мої тексти нарешті вийшли за межі блогу: огляди для Естет Газети, рецензії для Сенсору та інтерв'ю для Marbeks стали для мене професійним випробуванням та водночас справжньою насолодою. З'ясувалося, що я здатна й на великі матеріали для медіа!

📚Я написала для вас 25 відгуків на довколакультурні видання (#мистецька_бібліотека), а моє зібрання поповнилось на 46 книг. Відчуваючи велику прихильність, я почала співпрацювати з ArtHuss, Старим Левом та Олександром Савчуком.

📸 Канал нарешті почав монетизуватися, ба більше, матеріали для медіа теж оплачуються, тож тепер я частіше радуватиму вас якісними кадрами, бо у мене з'явився фотоапарат!

🫂 Пишаюся такими підсумками і дякую вам, що були поряд. Не забувайте привітати донатом тим, хто дає вам змогу читати ці рядки.

Фото 1 — Олена Ковач
Фото 2, 3 — Руслан Сингаєвський
2025/01/01 01:41:55
Back to Top
HTML Embed Code: