Telegram Group Search
Інженерна техніка на базах зберігання росіян

Jompy публікує останні треди, які він збирався опублікувати і одним з них виявився тред про інженерні системи. Загалом росіяни втратили близько 150-200 од. інженерної техніки з більше ніж як 18,000 різних од. техніки.

Щодо інженерної техніки на базах зберігання - її майже не чіпають. Серед десятка різних баз, було реактивовано усього десяток УР-77 та ще декілька десятків ГМЗ-3.

Чому так? Скоріше за все, ця інженерна техніка не підходила до виконання задач у сучасних умовах. Для створення оборонних ліній вони використовують цивільну техніку, інколи з використанням систем типу БТМ-3.
Визначити реактивацію інших інженерних систем складно, через їх малу кількість відносно кількості баз, а також через низьку якість зображень, через що системи банально не правильно ідентифікуються.

Власне виникає кумедна ситуація - свідченням дефіциту інженерної техніки, може стати реактивація військової інженерної техніки, хоча такий сценарій малоймовірний.
Just BeCause

Допис про зусилля 140-го Білоруського ремонтного заводу на підтримку російського вторгнення, які він доклав для відновлення втрат бронетехніки

Нещодавні супутникові знімки свідчать про значне збільшення кількості військової техніки на заводі, особливо танків. Масштаб цієї діяльності свідчить про вирішальну роль заводу.

1) Перш за все, танки. Я нарахував на заводі понад 60 танків, що є незвично великою кількістю. У 2021 році тут було дуже мало одиниць техніки.

2) По-друге, БТРи і БМП. На знімках видно близько 40 БТРів, більшість з яких, схоже, витягнуті зі сховищ. Однак деякі з них у дуже поганому стані, можливо, пошкоджені в бою (це лише припущення).

3) Крім того, можна побачити кілька БМП і кілька автомобілів, пофарбованих у червоний колір, що вказує на те, що вони використовувалися пожежними підрозділами. Також розкидана інша техніка.

4) На задньому дворі заводу можна побачити ще кілька розібраних БМП і БТРів, які очікують на ремонт або переобладнання.

5) Цікаво, що на сусідньому 814-му центрі технічного обслуговування можна побачити ще більше БМП, а також ешелон з 11 новенькими машинами (можливо, Volat V2).

Я твердо переконаний, що вся ця активність - танки і бронетехніка - призначена для російських військ, а не для самої білорусі. Однак це припущення, що ґрунтуються на видимих даних і не можуть бути остаточними. Чекаємо на уточнення.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Гарного на ніч

За вересень Cloud нарахував 21 суїцид російських військових.

На початку місяця майже кожен день було відео з самоусуненням росіян, проте потім тенденція зменшилася.

Быть добру!
У росії заблокували Discord. Це напевно одна із найкрасивіших палок собі у колеса, що я тільки бачив.

А якщо це сталося через квадроберів, то це взагалі бінго 😆
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Intelschizo стосовно 67 ГРАУ

"Це сховище цікаве тим, що на відміну від 3 сховищ, які атакували минулого місяця, воно має кілька захищених будівель. Це старі будівлі, яким понад півстоліття, і вони побудовані не за такими стандартами, як бункери з боєприпасами в Торопці. На цьому об'єкті також є складські приміщення під відкритим небом і незахищені будівлі - загалом 90 складських приміщень і бункерів для боєприпасів.

До складу під'їжджають 4 залізничні гілки та автодороги, які з'єднуються з магістраллю від Брянська до Орла.

Поруч з депо також було 7 середніх резервуарів для зберігання нафтопродуктів.

Якщо склад був повністю укомплектований, то на ньому, ймовірно, зберігається до 22 000 тонн боєприпасів.
(вже не зберігається прим. болгарина)

Важливість знищення Україною цього складу буде відчутна дуже скоро, особливо в оперативній групі «Північ», оскільки це вже 3-й великий склад боєприпасів для російської оперативної групи «Північ», який було підірвано за останній місяць."
Възхищавайте се българи
Intelschizo стосовно 67 ГРАУ "Це сховище цікаве тим, що на відміну від 3 сховищ, які атакували минулого місяця, воно має кілька захищених будівель. Це старі будівлі, яким понад півстоліття, і вони побудовані не за такими стандартами, як бункери з боєприпасами…
Як потенційно росіяни можуть цьому протидіяти?

У короткий проміжок часу - ніяк. Вони можуть поставити об'єктове ППО, "Панцирі", "Шилки" і т.д., але це не змінить глобально ситуацію, адже на атаку можна відправити більше дронів. Окрім того, це менша кількість ППО на фронті, а у випадку ураження склада майже гарантована втрата систем.

Тоді що робити?

Потенційно є два шляхи - обидва неприємні для росіян. Логістика росіян побудована навколо залізничних шляхів. Таким чином, якщо їй нічого не заважає (чи не загрожує) вона буде постійно і швидко виконувати свої функції. Ну і звичайно зрозуміло, де саме з'являються вузькі місця у такій системі. Якщо постійно наносити удари по залізниці або логістичним хабам, це буде значно впливати на швидкість постачання.

Перший варіант, розбити великі склади на менші. Це логічний крок, саме це зробили росіяни після того, як Україна отримала "Хаймарси", це також вплинуло на постачання снарядів на фронт, проте не критично.
У цьому випадку, такі хаби так само потрібно розбудовувати навколо залізниці, потрібна буде більша кількість людей, транспорту і техніки, для завантаження і перевезення корисного вантажу. А ще було б непогано це все захищати, але це ж також потребує більших ресурсів і людей. Звичайно, якщо такі склади буде уражено, загальна шкода буде меншою, але логістика вже буде працювати повільніше та не так ефективно.

Другий варіант, відведення таких складів вглиб росії, що так само шкодить темпам постачання боєприпасів, банально вантаж будуть везти довше, проте і небезпека від ударнів дронів знизиться, принаймні частково, адже неможна буде відправити 100 дронів на 300 км, а потрібно буде така ж кількість на умовні 300+ км, що коштуватиме більше Україні. Так само будуть ризики при транспортуванні бк на іншу базу і інші логістичні навантаження, проте такий варіант буде оптимальним з точки зору розподілу ресурсів.

Також може буде проміжний варіант між першим і другим. У росіян звільнилося багато баз зберігання техніки і їх можна використовувати для зберігання БК, поруч із цими базами вже розбудована і налагоджена логістика, тому їх зручно буде використовувати.

У будь-якому випадку такі удари надзвичайно неприємні для росії, вони виснажують їх запаси і логістику дуже сильно. За підрахунками Майкла Кофмана, росія втратила лише за 2022 рік близько мільйона снарядів через ураження польових складів. Якщо об'єми 67 ГРАУ правдиві і там зберігалося близько 22к тонн боєприпасів, а у Торопці більшість БК було для артилерії, то лише за два ці удари росіяни втратили приблизно стільки ж бк, скільки за 2022 рік.

Ми не можемо точно сказати, наскільки сильно це вплине на фронт зараз, проте якщо такі удари будуть продовжуватися, вони явно будуть впливати на темпи ведення бойових дій.
Forwarded from Mannerheims son
Коротше говоря, корпус vs оперативне командування. В оперативному командуванні є власна інфраструктура, власні навчальні центри, йому підпорядковані військомати, бази забезпечення і так далі. Таким чином ви маєте досить самодостатню систему з значним запасом людського капіталу і досвідчених офіцерів в управлінні. Процеси побудовані і все більш-менш працює. А от корпуси (наприклад — 9 АК) — це абсолютно несамодостатня хєрня, де на керівних посадах в управлінні якісь зальотні тіпи і вирішити банальне питання присвоєння чергового звання — це уже задача з величезною зірочкою. Про якісну комплектацію, логістичне забезпечення, навчання особового складу мови в корпусах взагалі бути не може. Зараз ми маємо напівмертвий 9АК (який наплаву тримають 3 штурмова з 47), реально труп у вигляді 10 АК, напівмертвий 11 АК, звідки всі намагаються тікати. Командування цих корпусів командує не своїми бригадами (наприклад 10 АК всім своїм кагалом некомплектних бригад навряд втримав би смугу одної бригади кілометрів в 8). А командування 9 АК в кращих традиціях мєму: "Кохана ми вбиваємо особовий склад" командує не більше, не менше ОТУ " Донецьк" з відповідними для нас всіх наслідками у вигляді доктрини "НІ ШАГУ НАЗАД".

Немає забезпечення, немає кадрів, немає результатів, є проблеми, командир корпусу з легкістю вбиває о/с інших бригад. Дякую боже за ще один корпус з купою посад шпк "полковник". Створювати корпуси такий самий єбанатізм, як створювати нові бригади. У НАС НЕМАЄ КОМПЕТЕНТИХ ОФІЦЕРІВ ЗАБЕПЕЧИТИ ПОТОЧНІ СТРУКТУРИ. У НАС Є СТАРІ БРИГАДИ 30% КОМПЛЕКТАЦІЇ.

І якщо хтось питає: "Навіщо?". Так легше. Легше запакувати новостворенку на 70-80% і вбити її, роздавши повзводно, ніж виводить старих, розбиратись, що в них там є, і що їм треба
Стан російських РСЗВ на базах зберігання

Covert Cabal на цей раз разом із Jompy вирішили проаналізувати стан РСЗВ на базах зберігання. Віщун вже робив схожий підрахунок, тому це можна вважати доповненням до вже відомої інформації.

Загалом до повномасштабного вторгнення, на російських базах зберігалося 1,474 од. різних РСЗВ. Станом на 2024 рік залишилося близько 339 од.

За інформацією від українських військових, росіяни використовують у бойових діях близько 1,130 од. РСЗВ.

Окрім того росіяни використовують багато різних ерзац систем, вогняних систем (ТОС) та мають мале виробництво нових РСЗВ. Так за останніми дослідженнями, виробництво РСЗВ зросло на 153%, що складає близько 38 од. РСЗВ різних типів. Але варто сказати, що з цих 38 од., близько 80% це відновленні системи.
Добрий підписник (ДЯКУЮ!) скинув мені цей звіт, можливо ще щось цікаве там знайду
2024/10/15 07:20:20
Back to Top
HTML Embed Code: