Telegram Group Search
‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з об’єднанням родин бійців 77-ої окремої аеромобільної бригади, що входить до складу Десантно-штурмових військ ЗСУ.

З родичами полонених та зниклих безвісти десантників спілкувався представник Коордштабу.

➡️ Він пояснив, яким чином збирається інформація про військовослужбовців та формуються відповідні запити до російської сторони. Слід зазначити, що з ворожого полону повертаються як офіційно підтверджені Захисники, так і зниклі безвісти та ті, підтвердження кого отримано з інших джерел.

Окремо звернули увагу на відомості, пов’язані з місцеперебуванням Захисників. Такі дані здобуваються в різний спосіб, зокрема від визволених з російського полону Оборонців – вони діляться надзвичайно цінними свідченнями про своїх побратимів, стан їхнього здоров’я, місця й умови утримання.

☝️Також обговорили механізми й підстави для зміни облікової категорії військовослужбовця у разі появи про нього нової інформації.
‼️Як відбувається пошук полеглих Захисників, як проводиться репатріація тіл і останків загиблих Оборонців та які структури за це відповідають - про це розповів керівник Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко.
https://youtu.be/Ucp8TDS4gLw
‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського.

Із родичами безвісти зниклих безвісти та полонених військових спілкувався Секретар Коордштабу бригадний генерал Дмитро Усов.

➡️ Серед питань, що обговорювались на зустрічі, присутніх цікавило чому їхні рідні не потрапляють до обмінів тривалий проміжок часу. Вони апелювали до тривалого терміну перебування бійців бригади у ворожій неволі.

Розмова тривала довкола періодичності та принципів формування запитів, категорій першочергової пріоритетності на повернення додому українських Захисників.

💬 “Коордштаб працює, щоб з’ясувати долю кожного бійця, - зауважив Дмитро Усов. - Ми вдячні всім рідним, що шукаєте, подаєте і порівнюєте інформацію. Родичі Оборонців є одним із важливих джерел надходження даних”.

☝️Також присутні говорили про зміни до Закону України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин”, які набули чинності 18 жовтня 2024 року. Рідні піхотинців дізнавалися, якими саме повноваженнями щодо ведення переговорів для розшуку зниклих безвісти наділений Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
‼️Керівник Секретаріату Коордштабу Богдан Охріменко зустрівся з об’єднанням родин бійців 57-ої окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка.

Участь у заході, що відбувся в Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з ініціативи ГО «Знайти і повернути героїв 57 бригади 34 батальйону», також взяли представники українського Омбудсмана, Об’єднаного центру СБУ, Генштабу ЗСУ, Міноборони, МВС, ДНДЕКЦ та НІБ.

➡️Члени сімей Оборонців порушили питання про роботу державних структур із родинами полонених та зниклих безвісти військових, синхронізацію реєстрів між відомствами, необхідні законодавчі зміни для підтримки родин, питання правового та соціального захисту. Також обговорили механізми пошуку й повернення тіл полеглих Захисників, процедуру ДНК-досліджень та сповіщення членів сімей за їхніми результатами.

☝️Богдан Охріменко детально висвітлив основні функції й завдання, які стоять перед Штабом, наголосивши на важливому напрямку – підтримці родин, чиї близькі перебувають у полоні чи зникли безвісти. Він додав, що триває робота над створенням представництв Коордштабу у кожному обласному центрі, що має сприяти продуктивнішій комунікації з родичами Оборонців.

💬“Подібні ініціативи важливі для взаємодії між державою й суспільством, – зазначив керівник Секретаріату Штабу. – Проте основне завдання незмінне – визволити з неволі усіх наших громадян.”
2024/11/13 01:38:54
Back to Top
HTML Embed Code: