group-telegram.com/dovzhenko_centre/2647
Last Update:
«Навряд чи хтось заперечить, що маємо принципово нову сторінку в українському сучасному кінематографові. Спробу фільму психологічного, і водночас — фільму-притчі (...) До всього — гостре соціальне мислення. До всього — досить виразне містичне світовідчуття. До всього — прекрасно знятий оператором, на жаль, уже покійним, Київ».
У 5-6 номері журналу «Вавілон» за 1993 рік вийшло друком інтерв'ю письменника Володимира Дрозда. Значну частину розмови було присвячено фільмові «Оберіг» Миколи Рашеєва, який той напередодні поставив за його «Самотнім вовком».
«Це справді був крик — у сутінках. Рашеєв робив свій фільм у принципово інших умовах, коли світло почало розганяти сутінки. Світло нового дня. Він мав можливість і, думаю, право, розшифрувати деякі авторські недомовки. І розшифрував. Зробив твір відвертішим (...) Я розумію стосунки режисера та письменника як творче змагання. Насамперед (...)
Розповів письменник і про те, який вплив на нього мав кінематограф: про любов до Бергмана та Антоніоні, внесок у його творчість італійського неореалізму та навіть про нетерпимість до українського поетичного кіно.
«Західний кінематограф у сімдесяті роки — на початку вісімдесятих, був для мене таким же прозіром у духовний світ, як кіно в моєму поліському селі за років дитячих. Але західний кінематограф не просто впливав. Так трактувати було б примітивно. Він допомагав формувати, "вирощувати" душу».
#кіноперіодика
Читайте статтю повністю в коментарях, дивіться «Оберіг» на ДЦ.Онлайн
BY 🌻Довженко-Центр : Dovzhenko Centre🌻
Share with your friend now:
group-telegram.com/dovzhenko_centre/2647