Telegram Group Search
21 березня 1917 року розпочала свою діяльність Українська Центральна Рада — орган, що відновив традицію українського державотворення у ХХ столітті. У час, коли майбутнє України було невизначеним, саме УЦР взяла на себе відповідальність вести націю вперед, спочатку проголосивши автономію, а згодом і незалежність.

Це був перший реальний крок до створення самостійної української держави. Хоча виклики були складними, ідея незалежності не згасла, а стала основою боротьби українців за свою свободу.

Пам’ятаємо нашу історію та тих, хто боровся за нашу державність!🇺🇦
ГУЛаги — найвідоміший інструмент жорстоких репресій Совєтського союзу проти інакомислячих. Зі смертю Сталіна, в'язні отримали надію на свободу, однак багато хто був обділений системою.

Як політичні в'язні побороли систему ГУЛагів? Сьогодні ми поговоримо більше про так звану "Беріївську амністію" 28 березня 1953 та про подальші події.
Наприкінці березня 73-го року, перебуваючи в еміграції у канадському Монреалі, віддав Богу душу ідеолог інтегрального націоналізму Дмитро Іванович Донцов. Людина викувана тяжким молотом 20-го століття, яка пройшла ідейний шлях від марксиста до традиціоналіста. Дмитро Донцов ретранслював свої ідеї за допомогою редакції в журналах «Літературно-науковий вістник», «Заграва» та «Вістник».

Однак найвизначнішою його працею можна сміливо назвати «Націоналізм» 1926-го року. Основні ідеї  «Націоналізму» були передусім протиставленням драгоманівському “малоросіянству”. «Націоналізм» пропагував ідею політичної нації, ідеалом і метою якої був політичний державницький сепаратизм, абсолютна самостійність і незалежність від московії, а культурно – повне протистояння цілому духовному комплексові росії.

Вплив Донцова на український націоналізм був безцінним. Його персона була настільки шанована в націоналістичних колах, що він розглядався як один з кандидатів на посаду президента України в уряді Ярослава Стецька під час проголошення відновлення української державності 30 червня 1941-го року.

Після закінчення кривавих подій Другої світової війни, Дмитро емігрував до Канади, де почав викладати українську літературу у Монреальському університеті, а також видавав свої праці «Московська отрута» (1955), «Хрестом і мечем» (1967). Помер 30 березня 1973-го і був похований на українському кладовищі в Саут-Браунд-Бруці, США.
📚Запрошуємо книголюбів на зустріч нашого книжкового клубу, де ми обговорюватимемо захопливий роман Івана Багряного "Тигролови" — історію про боротьбу за свободу, незламність духу та жагу до життя на тлі диких просторів Сибіру.

📚Приєднуйтесь до обговорення: поринемо разом у світ пригод, небезпек і внутрішньої сили героя, який кидає виклик системі.

📆Дата: 18 квітня
🕑Час: 19:00
🗺Місце: «Книгарня «Є» вул. Сагайдачного 23А
Вхід вільний за попередньої реєстрації.

P.S. Не забудьте прочитати книгу — буде цікаво!
14 квітня — річниця початку АТО на сході України. Скориставшись нестабільністю після відставки Януковича, російська влада спробувала окупувати регіон, що вилилося в довгу війну. З окупації Донецька та Луганська «ростуть ноги» повномасштабного вторгнення в 2022 році.

За 8 років війни, близько 420 тис. військовослужбовців набули статусу учасника бойових дій. АТО підготувала Збройні сили України до умов сучасної війни, багато офіцерів піднялись до керівництва армією завдяки набутому досвіду. Серед них є Валерій Залужний, Михайло Драпатий, Михайло Забродський та багато інших.

Як починалася війна на сході, які були її передумови та як «русскую вєсну» було придушено — гортайте далі.
2025/04/14 14:19:38

❌Photos not found?❌Click here to update cache.


Back to Top
HTML Embed Code: